Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@penka90 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba Arkadaslar Ben bu yil DV2020 cekilisi kazandim.Ama bana Gecen haftada bu numaradan +1 (917) 979-8046 2 3 kere Aradilar.Telefonu aldığımda “Ben USIS den ariyorum Green kart ile ilgili diyor Devam etmek icin 1 tuşla “ filan diyor.Türkce konuşuyor ..Sizide boyle arayanlar oldumu arkadaşlar.Grin kart cekilisde kazananlar boyle telefon ile araniyormu.Ben DS 260 Formu gondermedim ama ,bunun ile ilgili arayabilirlermi.Yardimci olursaniz sevinirim!!!

sayin @erkcet 'in yazdigi konuya bu numarayi ekleyebilirsiniz 🙂

Bu sekilde bir geri donus olmuyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilfersev DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@dilara1424 konu başliklarinda arama yaparsaniz orada sorunuzun cevabi var

Ben de yanlis hatirlamiyorsam Bulgaristan polis kaydi alinamayacak ulkeler listesindeydi, resmi siteden ve asagidaki konudan kontrol edebilirsiniz. Eger alamayacaksaniz, o durumda bu belgeyi sart kosmuyorlar.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@penka90 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Yani bu +1 (917) 979-8046 sahtekar numara olmasi mumkunmu Amerikan numarasi.İlk basvuruda numarami belirtmiştim ama ben bundan dolayi arayabilirlermi???

arayan kisi ne vadediyormus? 🙂
    para mi istiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa-_34 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba
    Green Card çekiliş başvurusu yaparken evli iken bekar olarak başvuru yaptım çekiliş sonucu başvuru kabul edildi. ds 260 doldururken evli olarak doldurdum diskalifiye olma ihtimalim nedir?

bilerek mi bekar olarak basvuru yaptiniz?

Sizinle benzer durumdaki kisilerin forumdaki tecrubelerine gore, red alma ihtimaliniz %100. Maalesef bu sekilde basvuru yapip vize alabilen henuz hickimseyi goremedik, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Merhabalar, öncelikle sabrın ve yardımların için çok teşekkür ederim.
    Daha önce de sorduğum gibi eşimin temmuz ayında doğum yapacak olmasını ankaraya sordum doğumdan sonra DS 260 formunu doldurun diye mail attılar, size bu durumu sormuştum yukarıdaki cevabı vermiştiniz.

Yine mail attım ankaraya, geç kalmaktan endişe duyuyorum, şimdi doldursam daha sonra çocuğu eklettirsem diye, gelen cevabı aynen paylaşayım seninle "Formu bebeginiz dogduktan sonra doldurmaniz gerekmektedir. Dogduktan sonra pasaportunu ve dogum belgesini e-mail atmaniz yeterlidir. Saygılarımızla, Göçmen Vize Bölümü ABD Büyükelçiliği - Ankara" Valla kafayı sıyırtcaklar bize 🙂 case number ortalar da napsak nasıl yapsak.

Birde 2017 çekilişinde kazanan arkadaşım vardı, onunda evlilik durumu vardı, o sordu mesela: evleneceğim formu ne zaman doldurmam gerekiyor diye. O arkadaşıma sen bekar olarak doldur, sonra evlilik cüzdanını bize mail at demişler. ama bizim olayda doğumu bekleyin diyorlar. çok kafamız karıştı @crazycells teşekkürler.

Dilediginiz gibi yapmakta ozgursunuz tabii 🙂 Tek bir yol yok, ama benim onceki cevabim hala gecerli.

Karsinizda bir devlet memuru oldugunuzu unutmamalisiniz dolayisiyla kendilerinden "size bir kolaylik yapariz", "sizin icin soyle bir kisa yol var" gibi cevaplar beklememelisiniz 🙂

Su an doldurup gonderin, en azindan bebek dogduktan sonra ilk defa doldurmak yerine sadece guncelleme yaparsiniz, yine daha iyi durumda olursunuz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hamzamurat DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells emanet bende ilk bagis benden olacak o zaman.

tesekkurler 🙂

• Merhabalar, DS-260 formunu submit ettim mevcut iş kısmına öğrenci olduğumu yazdım. 20 gün sonra mezun oluyorum, mail açıp mezun olunan okular kısmını güncellemem gerekir mi?

• @mnd hayır

• ⭐⭐⭐⭐

@gezgin34 durumunuz net ve açık Öncelikle sizin formunuzu göndermeniz lazım. Çoçuğunuz doğduktan sonra eklemeniz bilgilerin doğruluğu açısından gerekli .Hukuki bir fiilin bebeğiniz açısından başlaması lazım. Yani hukuki izin başlaması gerekiyor. Vukatlı nüfıusa kaydı. pasaport ve diğer işlemler için bu izin oluşması şart. Daha sonra formun zeyilini /düzeltmesini gönderirsiniz. Bu bir anlamda verdiğiniz bilgilerin doğruluğu ve güven prensibine uygun olur.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

olayisiyla kendilerinden "size bir kolaylik yapariz", "sizin icin soyle bir kisa yol var" gibi cevaplar beklememelisiniz
    Su an doldurup gonderin, en azindan bebek dogduktan sonra ilk defa doldurmak yerine sadece guncelleme yaparsiniz, yine daha iyi durumda olursunuz...

@crazycells merhabalar, son bir şey daha 🙂 formu şimdi doldursam, bebek doğduktan sonra çocuğu eklettirdiğimde formu submit etme tarihim güncelleme yaptığım için temmuz ayı mı olacak?

• arkadaşlar selamlar .
    Pasaportu aldım.
    Abd den adres işini de ayarladım.

Kalacak yer iş felan hepsini ayarladım. Geriye tek kalan ds260 formunu doldurmak.

Yalnız kafama takılan bir soru var.

Soru şu üniversiteyi şuan bulunduğum yerin dışında bir yerde okudum ama adres değişikliği yapmadım. Şimdi ben bu üniversitede kaldıgım yerin adresini gireyim mi ?

Cevaplarsanız sevinirim .

• @redsat2000 teşekkür ederim, formu en kısa sürede dolduracağım.

• @utahlı-kedi tebrikler, çoğu bitmiş azı kalmış
    Evet, üniversite döneminde nerede yaşadıysanız, ds -260 formuna bu bilgileri yazın, kolay gelsin, bol şans

• @muhtaradana Çok teşekkür ederim çok sağolun. Birde sıra gelirse çok iyi olacak 🙂

• Herkese merhaba,
    Öncellikle bende sitede emeği geçen arkadaşlara teşekkür etmekle başlayayım. Bu yıl 4. katılışımız da bize de kısmet oldu inşallah tamamınada ereriz. Yakın bir zamanda medeni durumuz değişeceğinden henüz formu doldurmadık. Takip ettiğim kadarı ilede sanırım yaşı benin gibi 45 ini geçmiş pek arkadaş yok tüm bilgilere güncel ulaşıyorlar lakin bizim aklımız lise diploması konusu takıldı. Ünversite mezunu olmamıza rağmen Lise diplomasının orjinalini ibra etmek gerekiyor mu temin edemezsek hangi kurumdan isteyebiliriz ? formu baştan sona takip etmeye çalıştım ama göden kaçtıysa kusura bakmayın

• @zozo tebrik ederim, üniversite mezunlarının lise diploması göstermelerine gerek yok,süreçte bol şans

• @muhtaradana şükürler olsun :))) çok teşekkürler

• Merhaba,
    2005 - 2009 yillari arasinda Ukrayna 'da yasadim, police certificate almam gerekiyor sorum su ki; bu evragi beklemeden simdi alsam, zaman asimina ugrar mi? , sonucta gecmis donem araligina ait olacak , hic bir sekilde belirtilen donem harici ulkeye giris yapmadim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

olayisiyla kendilerinden "size bir kolaylik yapariz", "sizin icin soyle bir kisa yol var" gibi cevaplar beklememelisiniz

@crazycells merhabalar, son bir şey daha 🙂 formu şimdi doldursam, bebek doğduktan sonra çocuğu eklettirdiğimde formu submit etme tarihim güncelleme yaptığım için temmuz ayı mı olacak?

"submit etme tarihi" derken ne demek istediginize bagli biraz. En sonki "submit"i bu tarihte yapmis olacaksiniz.

• @crazycells haziran başında dolduracağım, sonra temmuz sonu gibi doğum olacak ve forma bebeği eklettirmek için güncelleme isteyeceğim, sonra çocuğun bilgilerini doldurup formu tekrar göndereceğim. DS 260 formunu temmuz ayında mı doldurmuş oluyorum güncellemeden dolayı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |