Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@atasaydir DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar selam,

DV 2020 ye başvururken verdiğim mail adresi ile DS-260 formunu doldururken verdiğim mail adresleri farklı. Fakat 2 mail adresini de aktif bir şekilde kullanıyorum. Her hangi bir sıkıntı yaşama ihtimalim var mı? Yada düzeltme yapmam gerekir mi?

gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macit DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells cevabınız için teşekkürler.Yazınızı okudum ancak benim sorum bunların dışında.
    Family sponsored olan süreçten geçmemiz gerekiyor sanırım. Mülakata benimle gelmeyecek. Zaten türkiyede evli olarak gözükmüyoruz henüz. Ama ben yinede burdaki belgelerle evli olduğumuzu beyan edeceğim.
    Benim merak ettiğim soru; Mülakata benimle gelmeyeceği için ona ds-260 formu doldurmalı mıyız?
    Add aplicant kısmında onuda ekledim eğerki gelmeyecekse onu ordan çıkartmalı mıyım?

• Benim formumu doldururken eşim benimle gelmeyecek ama sonrasında eşlik edebilirim işaretledim. Bunda bir sorun yok değil mi?

Ilk asamada onemli olan mulakata sizinle gelip gelmeyecegi degil aslinda, Eylul 2020'ye kadar vize almak istiyor mu kendisi? Diger sorulariniza buna gore cevap verecegim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmet DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba hocam geçenlerde size özbekistanlı bir aileye yardımcı olduğumu söylemiştim. Bu ailenin ds 260 formunu eksiksiz doldurup yolladım. Mülakat tarihi açıklladığı zaman bu aile özbeksitana gidip mülakat için çocuklarını getrirmek zorunda ve gittiklerinde yeni pasaporta geçmek zorundalar hepsi benim sorum geldiklerinde mülakata giderken yeni pasaportlarını vize mülakatına giderken bildirseler sorun olur mu ?

Sorun olmaz, mulakat tarihi verildikten sonra konsolosluga yeni pasaportlari bildirebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells

Hocam hata yapmamak adına rica etsem cevaplar mısın, bugün göndereceğim formu;

1. Pasaport olmadan göndermek şuan için sorun değil di mi? , çıkarttığımız zaman tüm ailenin pasaport bilgilerini KCC'ye mail atacağım, şuan "other travel doc." seçtim,
    2. Çocuk (3 yaş) için de green card talebinde bulunup, social securtiy number istiyorum,
    3. Lisans eğitimimde erasmus ve lisansüstü eğitimde yatay geçiş varsa, diploma yerlerine hiç bir şey yazmadım,
    4. "Work and Travel"dan kalma social sec. number var ama yenisini istiyorum (öyle demiştiniz ?),
    5. Çocuğun telefon ve e-maili yok, o kısımlara benim bilgileri yazıyorum,
    6. Bedelli yaptım (hiç gitmeden), no diyorum,
    7. Eşim doktora eğitiminde onun diploma kısmına "Ph.D. - none yet" yazıyorum,

Bunlardan bağımsız olarak KCC evrak maili herkesin (eşler ve çocuk) kendi mail adreslerine mi geliyor, yoksa applicant kişiye tüm aile için mi ?

Tüm cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

1. sorun degil.
    2. evet, istemelisiniz.
    3. uygundur
    4. yeni ssn degil, yeni kart isteyeceksiniz. numaraniz degismeyecek sadece kartinizi yenileyecekler.
    5. sorun degil.
    6. uygundur.
    7. uygundur.

Cekilise basvuru sirasinda verdiginiz email adresine geliyor, talihli kimse sadece onunla iletisim kuruyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

4.Ilk soruya evet mi dediniz? Eger SSN var demisseniz sormamis olabilir, normalde olmasi gerekiyor o sorunun.

@crazycells 4.Ilk soruya evet mi dediniz? Eger SSN var demisseniz sormamis olabilir, normalde olmasi gerekiyor o sorunun.

İlk soruyu "Hayır" diye yanıtladım, ancak yine de çıkmıyor. Diğer browserlardan da giriş yaptığımda aynı şekilde çıkmıyor. PRoblem olur mu? Henüz review yapmadım. Review kısmında çıkar mı?

Problem degil, o kisim zaten DOS ya da USCIS'i degil; SSA'yi ilgilendiriyor. Hayir deyip gecebilirsiniz, ya da soru yoksa cevaplamasaniz da olur.

Su an ne cevap verdiginizin pek onemi yok, ABD'ye giris yapinca kendiniz halledersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darülfülfül DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells hangi konuyu okumam gerekiyor acaba? Bulletin son aylar neye göre current oluyor, current olunca istisnasız herkes mülakata girebiliyor mu? net bir bilgi bulamadım

Bu konunun ilk iletisindeki 3. kismi ve su konuyu baslangic olarak okuyabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

Bultene suradan ulasabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/bulten/

Net bir bilgi bulamamaniz cok normal, cunku sureci anlayinca goreceksiniz ki bu belirsizlik yilin sonuna kadar devam edecek, hicbir zaman bir netlik olmayacak.

Hayir, vize bulteninin "current" olmasi, herkesin mulakata kesin girecegi anlamina gelmiyor, sadece dosya numarasi kisitlamasi kalktigini gosteriyor. Eger DS-260 formunuz hala islenmemisse ya da KCC'ye belgeleri gondermemisseniz ya da KCC bu belgelerinizi islememisse bir mulakat tarihi almaniz mumkun olmayacaktir. O nedenle tum bu surecleri oldukca erken tamamlamak vize almak icin onemli.

• Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar.Foruma yeni üye oldum.Aslında yaklaşık olarak 3 yıldır takipteyim forumu ve 3. başvurumda nihayet çıktı greencard.İnşallah bundan sonraki çekilişlerde de herkese nasip olur diyorum.
    Şuan DS-260 formunu doldurmaya çalışıyorum ve yardımınıza ihtiyacım var gerçek anlamda.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    1-Adres kısmında sıkıntım var bir kaç ay içerisinde oradan adres alabileceğim o yüzden videodaki şekilde doldurdum adres kısmını ve formu case number yazıp gönderdikten sonra adres elime ulaşınca tekrar düzenleme yapabiliyormuyum?
    2- 28 yaşındayım AÖF öğrencisiyim şuan çalışmıyorum.Ama bundan 2 yıl öncesine kadar 5-6 yıl boyunca int. kafede çalıştım sigortasız olarak.Bunu formda belirtirsem herhangi bir belge vs. istiyorlar mı?
    3-Lise mezunuyum şuan da Degree,diploma or certificate received bölümüne diplomadaki bitirme derecemi mi yazacağım yoksa diploma yazıp bırakacakmıyım?
    4-Askerliği yeni 21 gün bedelli yaptım formda bedelli askerlik yapanlar no işaretlesin yazıyor.Yazmama gerek varmı?
    5-Birde abd de hangi işte çalışmak istiyorsunuz sorusuna ne cevap vermeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ossy DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar.Foruma yeni üye oldum.Aslında yaklaşık olarak 3 yıldır takipteyim forumu ve 3. başvurumda nihayet çıktı greencard.İnşallah bundan sonraki çekilişlerde de herkese nasip olur diyorum.
    Şuan DS-260 formunu doldurmaya çalışıyorum ve yardımınıza ihtiyacım var gerçek anlamda.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    1-Adres kısmında sıkıntım var bir kaç ay içerisinde oradan adres alabileceğim o yüzden videodaki şekilde doldurdum adres kısmını ve formu case number yazıp gönderdikten sonra adres elime ulaşınca tekrar düzenleme yapabiliyormuyum?
    2- 28 yaşındayım AÖF öğrencisiyim şuan çalışmıyorum.Ama bundan 2 yıl öncesine kadar 5-6 yıl boyunca int. kafede çalıştım sigortasız olarak.Bunu formda belirtirsem herhangi bir belge vs. istiyorlar mı?
    3-Lise mezunuyum şuan da Degree,diploma or certificate received bölümüne diplomadaki bitirme derecemi mi yazacağım yoksa diploma yazıp bırakacakmıyım?
    4-Askerliği yeni 21 gün bedelli yaptım formda bedelli askerlik yapanlar no işaretlesin yazıyor.Yazmama gerek varmı?
    5-Birde abd de hangi işte çalışmak istiyorsunuz sorusuna ne cevap vermeliyim?

Hosgeldiniz.

1. Mulakat tarihi aciklandiktan sonra degisiklikleri yapabilirsiniz.
    2. Sorun degil belirtebilirsiniz, lise diplomasi varsa is belgeleri gerekmiyor.
    3. Diploma yazin.
    4. Gerek yok.
    5. Sorunun cevabi neyse o sekilde cevap vermelisiniz.

• @crazycells cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.5. soruyu sorma amacım 'acaba vereceğimiz cevaba göre sürecimizde olumlu ya da olumsuz bir durum oluşabilir miydi' bu konu hakkında bilginiz var mı acaba...

• @crazycells tekrardan merhaba. Şuan net emin değiliz. Yani vize eylül 2020yi geçebilir de geçmeyebilirde. Ama eylül 2020yi geçeceğini düşünürsek ne yapmalıyız? Aplicanttan ismini sildirme veya sumbit etmeme gibi? Araştırdım ama bilgi bulamadım kusura bakmayın...

• @crazycells uzun zamandir uyeyim kunyeyi yeni okudum ama kunyeyi okumamis olsanizda forumun isleyisinden kunyeyi zaten hissetmis oluyorsunuz. bu arada sevap kelimesini uyarindan dolayi 'iyilik' kelimesi ile degistirmek istiyorum. gelir konusunda ise telasa gerek var bence. forumdan yararlanan insan sayisi oldukca fazla, bir donation basligi acilirsa hatiri sayilir miktarda kisinin foruma ellerinden geldigi olcude katkida bulunacaklarini dusunuyorum.

• soyle bi sorum var:
    Formda Abd’de gosterecegimiz adresi videodaki gibi doldurdum (not available vb.) Alttaki soruda ise yazdıgınız adres kartınızın gonderilecegi adres mi sorusu var. Bu soruya evet mi demeliyiz, yoksa no deyip acılan bolumlere yine not available gibi seyler mi yazmalıyız?

• Tekrar Merhaba,
    @crazycells
    "Su an devam eden DV2019 mulakatlarindan bildigimiz uzere, artik cekilise basvuru zamani verdiginiz email adresi daha onemli olmaya basladi, cunku surecte email ile belgeleri onceden gondermek gerekiyor." şöyle bir şey yazmıştınız.
    Şimdi ben tam olarak ilk başvuruda hangi email adresimi verdiğimi hatırlamıyorum. Ama eminim halen kullanmakta olduğum bir email adresini verdim. DS260 formunda verdiğim adresi biliyorum. İlk başvurudaki email adresini değiştirme imkanı var mı ya da görme? Gerek var mı? Dosya numaramızdan girip hangi aşamada olduğumuzu takip edemez miyiz? Şimdi sürece hangi email adresinden devam edeceğiz acaba??????

• Merhaba
    DS260 formunu doldurdum ve gönderdim fakat anne kızlık soyadını evlilik soyadı olarak girdim düzeltme imkanım var mıdır? teşekkür ederim

• @tekirlimon dv lotery sonucuna baktığımız sayfada confirmation number sorgulama var, o kısımdan bilgilerinizi girerek ve başvuruda hangi email inizi kullandığınızı düşünüyorsanız, deneme yanılma yoluyla confirmation number çıkana kadar deneyin

• Merhaba dv 260 formunu doldururken resmi ikametgahım dışında 1 er yıl 3 farklı adreste oturdum fakat ikametgah kaydımı değiştirmemiştim bu adresleri yazmam gerekir mi
    Lise diplomam üniversiteye kayıt olurken üniversiteye teslim edildi diploma bilgilerimi bilmiyorum ön lisans ve lisans bilgilerimi yazsam lise bilgilerimi yazmasam olur mu

• @mstfaaa her 3 adresinizde 1er yıl yaşamışsanız, yazmanız tavsiye ediliyor, lise bilgilerinizi tahmimi yazabilirsiniz

• @muhtaradana ben çekilişe katılırken verdiğim mail adresini teyit etmek için dediğiniz yöntemi denedim fakat sanırım farklı bir mail adresi vermişim hangi mail adresimi verdiğimi bulamıyorum başka bir çözüm yolu yokmudur

• @mstfaaa var KCC ile iletişime geçerek şu anda kullandığınız email ile iletişime geçmek istediğinizle ilgili bir email gönderebilirsiniz @crazycells

• @Muhtaradana cevabın için teşekkürler. https://www.dvlottery.state.gov/esc/(S(d3bjc2zzil3c1acscv1w4zos))/CheckConfirmation.aspx bu adrese girip email adresimi doğruladım. Burası çekilişe katılıp katılmadığınızı teyit etmek için. İlk tahmin ettiğim email adresi doğru çıktı ve sonra farklı bir email adresi verdim denemek için o zaman hata verdi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |