Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Merhaba
    DS260 ile ilgili bazı sorularım var yardımınız için teşekkürler

1-şuan üniversite 2. sınıf bitmek üzere acaba Work-Education-Training kısmında
    primary occupation kısmına "student" dedim ve okul adresini yazdım burada rektörlük adresini yazdım
    yoksa mühendislik fakültesi adresinimi yazmalıyım?
    2-Were you previously employed? ksımına "no"işaretledim
    3-Highest Level of Education Completed(bitirdiğin en yüksesk öğrenim kurumu) buraya
    buraya "hıgh school diploma" mı yoksa "university no degree" yimi seçmeliyim?
    4-katıldığın eğitim kurumları sayısına 2 yazıp önce üniversiteyi sonra liseyi ekledim
    burada üniversite kısmındaki "degree or diploma" kısmına "none yet" yazdım "bitirme tarihine" ne yazmam lazım
    okulu bir sene dondurmuştum 1 senede kaldım arkadaşalırımın çoğu mezun
    5-okuyup yazdığınız diller kısmına "ingilizce" ekledim ama mülakatı türkçe yapmak isterim bir sorun olurmu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells eminmiyiz abi yalnış olmasın

sorunuzu yukarida cevapladim, cevabim degismeyecek 🙂 o nedenle ayni soruyu tekrar tekrar sormaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn boyle seyleri cok sorun etmiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bezdarniy DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sayın @crazycells
    Formu göndermesine gönderdim de zannedersem bir hata yapmışım,
    Egitim kurumlarını yazarken, egitim kurumu sayısını 1 olarak yazdım, doğal olarak bir bölüm açıldı ona da üniversite bilgilerini yazdım, lise ile ilgili herhangi bir giriş yapmadım.
    Bu durumda formu açtırmak gerekiyor mu ekleme yapabilmek için?

su an icin bir degisiklik yapmaniza gerek yok, mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra konsolosluga ulasarak degisiklik yapmaniz mumkun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhabalar,
    2019 talihlisi olan arkadaşım ile konuştum, kendine bir sponsor bul dedi, o giderken hesabında tek kişi olarak 11 bin dolar göstermiş. Mülakat sırasında nerede yaşıycaksın ne iş yapcaksın, kimin yanına gidiyorsun gibi 3 soru sormuş, sonra sponsor evrakına bakınca, vizeyi onaylamış vermişler. Bende atlantada yaşayan iyi geliri olan bir arkadaşımdan rica edeceğim bize sponsor olması için, biz 4 kişilik bir aileyiz. Bizd sponsor olan arkadaşıma ekstra bir külfet olurmu vergi vs gibi. Ve hangi formu doldurmamız gerekiyor. Teşekkürler iyi akşamlar

Eger kendi finansal kaynaklariniz yeterli degilse sponsor bulmalisiniz. Su konuyu incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrecetin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese hayırlı akşamlar. Benim ufak bir sorum olacaktı bilgi sahibi olan kişilerden yardım bekliyorum. 2020 talihlisiyim ve ds260 dolduruyorum fakat sıkıntım şu şekilde şuan haziranda mezun olacağım ve mühendis statüsüne sahip olacağım fakat şuan ds formunu doldururken öğrenci olduğumu belirtiyorum. Formu haziranın son günlerinde doldurmam sıkıntı olur mu ? ds260 formunu erken doldurmak iyi şeklinde bir söylenti var sıra geç gelir şeklinde ve beni tedirgin ediyor şimdiden teşekkür ediyorum.

Formu en yakin zamanda, formu doldugunuz gune gore tam ve guncel bilgilerle gondermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    Benim sorularım aşağıdaki gibidir. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

1. E-devlet’teki "tarihçeli yerleşim" yerindeki kayıtlı ikametgahlarımın tarihleri gerçekte kaldığım dönemlerle örtüşmemektedir. Ben gerçekte kaldığım dönemdeki tarihleri yazdım. Bu şekli ile uygun mudur?

2. Benim formumda “Present Employer” kısmından sonra gelen “Does this job require at least 2 years of training or experience” sorusu eşimin formunda yer almamaktadır. Dolayısıyla mevcut işine ilişkin “Job Title” kısmı bulunmamaktadır. Ancak daha önceki yapılan işler kısmında yer almaktadır. Bu sorunun yer almaması normal midir?

3. Askerliğimi “Hava Kuvvetleri Komutanlığı”nda yer hizmetlerinde er olarak tamamladım. Bu durumda;
      “Branch of service” kısmına; “Air Forces Command”
      “Rank/Position” kısmına; “Infantry”
      “Military speciality” kısmına; “Private”
      Şeklinde yazdım. Doğru mudur?

4. “Social Security Number” kısmındaki 2.soru olan “Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card?” sorusu benim formumda çıkmadı. Normal mi?

5. Eşim daha önce Work and Travel için Amerika’da bulunmuş ve bir SSN almış. Ancak kartı şu anda yok ve numarasını hatırlamıyor. “Do not know” kutucuğunu işaretledik. Doğru mudur? Yoksa “Not Available” şeklinde mi yazmalıyız? Hem yeni SSN hem yeni bir kart için “Evet” şeklinde mi yanıtlamalıyız?

Sayin @Muhtaradana 'nin cevaplarina ek olarak:

3.Uygundur.
    4.Ilk soruya evet mi dediniz? Eger SSN var demisseniz sormamis olabilir, normalde olmasi gerekiyor o sorunun.
    5..Do not know diye isaretlemesi uygundur. Digerleri: evet evet

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunaltay58 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells birde şöyle hata yaptım. annemin kızlık soyismi yerine şimdiki soyismini yazdım. Çok büyük sorun olur mu? yada mail mi atmalıyım?

Mulakat tarihi aciklandiktan sonra duzeltebilirsiniz.

• @jessejames adresleri kayıt ettinizde son adresin oturmaya başladığınız tarihi güncel bırakmayın 16 yasından küçük olduğunuz tarih yapın ve kaydetin sonra olması gerekeni yazın. Bu şekilde tekrarlaya tekrarlaya devam edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese selam. Şuanda Ankara anlaşması ile londra da bulunuyorum subat, 2019 da oturum aldım Ardından mayıs ayında Dv2020 talihlisi olduğumu olduğumu öğrendim. Şimdi sorum şu ds260 formunu doldururken konsolosluk görüşme yerini Ankara mı yoksa londra mi yazmalıyım çünkü İngiltere de 1 yıllık oturumum var ve bu oturum şubat 2020de doluyor eğer uk de uzatma basvurusu yaparsam ortalama 4 ayda sonuçlanıyor ve o süreçte ülke dışına çıkmaya izin verilmiyor. Ocak ayında uzatma yapsam mayıs veya haziran gibi sonuclanacagini düşünüyorum tabi bu arada Ankara dan konsolosluk görüşmesine çağırırlarsa bunu erteleme şansım oluyor mu? Yoksa hiç riske atmayıp direk başvuruyu londradan mi yapmalıyım?

Verdiginiz bilgilere gore Ingiltere'de mulakata girmeniz sizin icin daha iyi bir secenek gibi gorunuyor.

Buyuk ihtimal Londra'dir ama Ingiltere'de hangi ABD konsoloslugu'nun gocmen vize verdigini bulmalisiniz, mulakata giris yeri burasi olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canbozd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    Bu sene DV2020 tahlilisi oldum, kazanan herkese tebrikler. Lisans eğitimimi 2018 Ocak ayında tamamladım, şu an bir firmada çalışıyorum, lisans eğitimi sonrası Türkiye’de Askerlik için 2 senelik tecil hakkım vardı ve kullandım, fakat Ocak 2020 ayı içerisinde tecil sürem dolmuş olacak ve case numaramın büyüklüğünden dolayı, bir ihtimal olumlu bir mülakat sonucunda, ABD’ye gidişim Ocak 2020’den sonraki bir tarihte gerçekleşecek. Sizce Türkiye’den yurt dışına çıkışta problem yaşar mıyım ? İlginiz için teşekkür ederim. @crazycells

Bu sordugunuz soru aslinda DV2020 sureciyle alakali degil, siz Turkiye'deki uygulamalari soruyorsunuz. Su konuyu incelemelisiniz, ne yapacaginiza ona gore karar verirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/83/universite-mezuniyetinden-sonra-turkiye-de-askerlik-tecili

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim, sayın @crazycells sizden bir ricam olacak açıklarsanız sevinirim, sizin çok ufak hatalar (bize endişeye sevk eden büyük hata olarak gördüğümüz) için form açtırmak yerine ya mülakat tarihi aldıktan sonra
    Konsoloslukla iletişime geçip düzelttirebilirsiniz
    Yada,bazı durumlarda ise
    Mülakata gittiğinizde düzelttirebilirsiniz
    diye cevap veriyorsunuz
    Benim sorum şu
    Evet formu açtırmak bir e-mail imize bakıyor

Ama size sormadan açtırdığımız (aslında forum açtırmadan düzeltebileceğimiz sorunlar) ds 260 formu ilerde nasıl bize sorun oluşturabilir? Yada oluşturur mu vize almamızı etkiler mi?

İkinci sorum şu son 2019 talihlilerinin mülakat deneyimlerine baktığımda, ap olanlar,numarası current olup e-mail bakleyenler ve daha bir çok konuda KCC ye kulak kesilip umutla bekleyenler için bu bizim form açtırmalarımız onların vize almalarını etkiler mi? (KCC çok yoğun çalışmak zorunda kaldığı için)
    Yoksa benim bu düşüncem yersiz mi?
    2019 mülakat deneyimlerini okurken bu sabırla mülakat bekleyenlerden, ap de kalıp strese girenlerin yazılarını görünce çok etkileniyor ve üzülüyorum, keşke hiç kimse sıkıntı yaşamasa

Birde hangi önemli konularda direk form açtırmamızı tavsiye edersiniz, yani bu olursa(evlilik, boşanma, ölüm) , yada şunu yazmışsanız kesinlikle formu açtırın dediğiniz konular nelerdir?

Değerli vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim, sayın @crazycells

Sorun degil, DS-260 formunuzdaki bilgilerin degerlendigi yer konsolosluk. Onun oncesinde KCC sadece bu bilgilerin ve belgelerin tamam oldugunu onayliyor ve mulakat tarihlerini konsoloslukla birlikte belirliyor. DS-260 formunda onemli bir yanlislik yoksa bir sorun yasamazsiniz, mulakat oncesi ya da mulakat sirasinda bu "onemli" degisiklikleri yapmak mumkun, eger cok onemli bir degisiklik degilse, zaten konsolosluk da umursamayacaktir. Yani bir adreste Mayis ayinda degil de, Haziran ayindan itibaren yasamaya basladiysaniz ve tarihi forma bir ay farkla yanlis yazdiysaniz, bu bilgi kimsenin umrunda degil 🙂 , dolayisiyla konsolos boyle onemsiz bir bilgiyi degistirmek icin vaktini harcamayacaktir. Ama bir cocugunuz olduysa tabii ki bilgileri guncelleyeceklerdir, cunku cocugunuz da vize almasi lazim.

Eger formlarda buyuk bir yanlis yapmadiysaniz, hicbir sorun yasamazsiniz. Yani gidip Amerika'ya uyusturu kacakciligi icin giriyorum diye isaretlerseniz tabii ki sorun yasamaniz normal.

KCC'nin is yukunu arttirmak hicbirimizin yararina olmaz. Dolayisiyla bu sureclerde mumkun oldugunca gereksiz yazismalardan kacinmaliyiz.

Ozellikle yuksek numaraya sahip arkadaslar, tek seferde tum bilgileri dogru doldursunlar ve gondersinler. Bir daha da forma dokunmasinlar. Formu doldurdugunuz gun ve belgeleri gonderdiginiz gune gore dosyaniz siraya koyulacak; ama bunun derecesini hicbirimiz bilmiyoruz. Dolayisiyla risk almayip, en ideal sekilde davranmaniz hem sizin hem de digerlerinin surecine yardimci olacak.

Evet, maalesef idari islem surecine kalan arkadaslar daha stresli bir surec geciriyor.

Isim degisikligi yaparsaniz, cocuk sahibi olursaniz, evlenirseniz vs. bu gibi durumlar basilacak vizelerin sayisini ve bilgilerini degistireceginden, yani onemli oldugundan formda mulakat oncesi degisiklik yapmaniz mumkun. Eskiden hickimseye mulakat tarihi aciklanana kadar degisiklik yaptirmiyordum, ama bu yil sistem farkli cunku KCC onceden belgeleri isteyecek, o nedenle cok onemli olmadikca KCC sizden belge isteyene kadar degisiklik yapmayin. Burada verecegim tavsiyeler de tamamen gecmis deneyimlere ve daha da onemlisi soruyu soran kisinin dosya numarasina gore degisebilir. Bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canbozd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@muhtaradana öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

O yüzden yeni bir askerlik tecili için Aralık 2019 ayında Türkiye’de yüksek lisansa kayıt olup Askerliğe sevk tarihini ileri atıp mülakat ve çıkışı rahatça yapabilirim fakat, DS260 formunu hazırladım ve yolladım, DS260 formunda şu anki eğitim bilgilerimi girdim. Sizce ileriki mülakatta Aralık 2019 ayında kayıt olma ihtimalim olduğu yüksek lisans programının formda yazmıyor olması problem yaratır mı ? Çünkü formu göndermiş bulunmaktayım. Teşekkür ederim.

bence de bu sekilde bir strateji izlemeniz, yurtdisina cikarken sorun yasama ihtimalinizi sifira dusurur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Verdiğimiz adresteki kişinin taşınma durumu varsa mülakat günü bu adresi güncellemelerini isteyebilir miyiz?

Ayrıca kişi orada yasal olarak bulunmuyorsa, ona ya da bize bir sıkıntı yaratır mı?

Bu sekilde saglam olmayan adresleri forma yazmamalisiniz. Sadece saglam bir adres bulunca forma bu adresi yazmalisiniz. Daha sonra Green Card'i ulasamayan arkadaslarin buyuk bir bolumu bu sekilde adres degisikligi yapan kisiler, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darülfülfül DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkürler. Bir sorum daha var, benim case numaram 45 binlerde mülakat sırasının gelme ihtimali çok mu düşük? Ben bu sistemi pek anlayamadım açıkçası

anlayana kadar konulari tekrar tekrar okumalisiniz. Sureci anlayan biri bu soruyu sormazdi zaten 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Aklıma takılan bir kaç soru var.

1-SSN'im benim daha önceden vardi. Hala da SSN belgem elimde var ama ben yenilenmesini ve green cardla gönderilmesini istediğimi belirtmiştim DS formunda, sırf SSN in üstünde yeni tarih olsun diye. Yanlış mı yaptım acaba?

2-Üniversiteye başka bir bölümde ve üniversitede başladım. okulda kaydım varken sınava tekrar girip başka üniversite ve bölüme geçtim. Üni bilgileri kısmında bıraktığım üniversiteyi eklemedim, sadece 2 yazıp listemi ve mezun olduğum üniversiteyi ekledim. Bu bir problem yaratır mı?

1. Dogru yapmissiniz, eski SSN kartinin ustunde vize kisitlamasi varsa o karti kullanamazsiniz zaten.

2. Sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar, formdaki "annenle baban aynı adreste mi yaşıyor sorusu" var. Bu soru formu doldururken sorulmadı fakat review kısmında görülüyor ve cevapsız. Bir problem olur mu? Abi, @crazycells bu durumda ne yapmamı önerirsin? 5 ayrı tarayıcı denedim görünmüyor.

Sorun degil, bu sekilde kalabilir; zaten eksik cevabiniz varsa form hata verirdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@muhtaradana Evet, save yaptı. Soru geldi ancak save yaptıktan sonra kayboldu. KAydettiğine göre sıkıntı yoktur diye anlıyorum? @crazycells

aynen, sorun yoktur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gogogo DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese Merhaba
    DS260 ile ilgili bazı sorularım var yardımınız için teşekkürler

1-şuan üniversite 2. sınıf bitmek üzere acaba Work-Education-Training kısmında
    primary occupation kısmına "student" dedim ve okul adresini yazdım burada rektörlük adresini yazdım
    yoksa mühendislik fakültesi adresinimi yazmalıyım?
    2-Were you previously employed? ksımına "no"işaretledim
    3-Highest Level of Education Completed(bitirdiğin en yüksesk öğrenim kurumu) buraya
    buraya "hıgh school diploma" mı yoksa "university no degree" yimi seçmeliyim?
    4-katıldığın eğitim kurumları sayısına 2 yazıp önce üniversiteyi sonra liseyi ekledim
    burada üniversite kısmındaki "degree or diploma" kısmına "none yet" yazdım "bitirme tarihine" ne yazmam lazım
    okulu bir sene dondurmuştum 1 senede kaldım arkadaşalırımın çoğu mezun
    5-okuyup yazdığınız diller kısmına "ingilizce" ekledim ama mülakatı türkçe yapmak isterim bir sorun olurmu?

1. Farketmez, ikisi de olur.
    2. ok.
    3. high school diploma
    4. gunumuzun tarihini yazabilirsiniz
    5. sorun olmaz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |