Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Abi, kolay gelsin @crazycells . Bir arkadaşım form doldururken iş bölümüne işsiz yazmış. İş bulabilirse, mülakata çağrıldığında formdaki bu kısmı düzeltme seçeneği var mı?

Hayir, boyle bir guncelleme ya da duzeltme yapmamali.

• Merhaba ben eğitim sorusu bölümüne acik öğretim lisesi ve gittiğim ingilizce kursu bilgilerinide ekledim kurslarida soruyordu cunku ve Birde calistigim insaat şirketinde 2016 yılında ayrildim 5 sene çalışmıştım işletme insaat bakim onarim ve insaat bekçisi olarak mülakatta hala orada freelance iş olunca çalıştığımı söylesem sorun olur mu ?resmiyette isteğe bağlıyım yani orda çalışıyor görünmüyorum ama şirket amcamın o freelance iş olunca çalıştığımı söyleyebilir sorun olur mu sizce ?Bilgilerinize dayanarak soruyorum selamlar saygılar... @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@KnightMan DS-260 formunu doldururken o anki güncel bilgilerinize göre dolduruyorsunuz yani ilerde iş bulup çalışması onun için bir sıkıntı yaratmaz.

İş bulması önemli değil, mülakat zamanı formu güncelleyebilir mi o önemli olan .

Mulakat zamani formu guncellememeli. Verilen bilgiler formu doldurdugu gune gore dogru ve tam olmali.

Eger, gocmen vize islemlerini etkileyecek bir guncelleme ise tabii ki bunu yapabilir, ama bunu yapmasina %99 ihtimalle gerek olmayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhaba, seni yoruyoruz fakat bir konu da yardımına ihtiyacım var. Eşim DV 2020 talihlisi DS 260 formunu zaman kaybetmeden doldurmak istiyoruz fakat. Başvuru esnasında hamileydi, doğum temmuz 2019 tarihinde olacak, formu şimdi mi doldurmalıyız yoksa doğumdan sonra çocuğa pasaport çıkarttıktan sonramı? Ankara amerikan konsolosluğuna mail attım doğumdan sonra doldurun ve çocuğun pasaport bilgilerini bize gönderin diye mail atmışlar. Fakat sıralamada geç kalırsak diye endişe ediyorum. Acaba şimdi doldurup doğumdan sonrada yeni çocuğu eklettirsek doğru bir yol izlemiş olur muyuz? yardımların için teşekkürler. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa da cevap verirlerse çok sevinirim. herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Evet, simdiki bilgilerle formu doldurun ve gonderin, daha sonra bebegin pasaportundan sonra KCC ile iletisime gecip formlarinizi guncellemenizi tavsiye ederim.

Ne KCC ne de konsolosluk, size vize almayi garanti edecek %100 yonlendirmeler yapamaz. Buralarin devlet dairesi olduklarini unutmamalisiniz, kendilerine verilen resmi bilgi neyse o sekilde yonlendireceklerdir. Cunku bunu yapmalari gerekiyor. Size sira gelmemesi ya da vize alamamaniz pek umurlarinda olmayacaktir (dogal olarak) 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba DS 260 formunu doldurduk , bundan sonra tahminen ne kadar zaman sonra bigilendirirler

Cevaplamak icin dosya numaranizi gormemiz lazim.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newworld DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba ben eğitim sorusu bölümüne acik öğretim lisesi ve gittiğim ingilizce kursu bilgilerinide ekledim kurslarida soruyordu cunku ve Birde calistigim insaat şirketinde 2016 yılında ayrildim 5 sene çalışmıştım işletme insaat bakim onarim ve insaat bekçisi olarak mülakatta hala orada freelance iş olunca çalıştığımı söylesem sorun olur mu ?resmiyette isteğe bağlıyım yani orda çalışıyor görünmüyorum ama şirket amcamın o freelance iş olunca çalıştığımı söyleyebilir sorun olur mu sizce ?Bilgilerinize dayanarak soruyorum selamlar saygılar... @crazycells

Lise mezunu musunuz? Yoksa henuz devam mi ediyor?

• Acik öğretim lisesi mezunuyum 2018 yılında mezun oldum ama danışmanım acik öğretim lisesini pek ciddiye almayıp örgün öğretim lisesi diplomalarini ciddiye aldıklarını söyledi ondan sordum bunu @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newworld DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Acik öğretim lisesi mezunuyum 2018 yılında mezun oldum ama danışmanım acik öğretim lisesini pek ciddiye almayıp örgün öğretim lisesi diplomalarini ciddiye aldıklarını söyledi ondan sordum bunu @crazycells

Acik ogretim lisesi diplomasi kabul goruyor, bir sorun yasamazsiniz. Danismaninizi degistirmelisiniz.

Egitim sartini saglayacaginiz icin meslek konusunda bir soru gelmeyecektir. Ama onceki sorunuza istinaden, boyle bir soru gelirse bu yerde calistiginizi soyleyebilirsiniz, hicbir sorun yasamazsiniz.

• @crazycells Cok sagolun çok yardımcı oluyorsunuz cok Tessekurler.....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newworld rica ederim, bol sanslar.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Buralarin devlet dairesi olduklarini unutmamalisiniz, kendilerine verilen resmi bilgi neyse o sekilde yonlendireceklerdir. Cunku bunu yapmalari gerekiyor. Size sira gelmemesi ya da vize alamamaniz pek umurlarinda olmayacaktir (dogal olarak)

@crazycells teşekkürler. Bu şekilde zaman kaybetmeden dolduracağım, dediğiniz gibi umurlarında olmayacağız 🙂

• @crazycells profilimi güncelledim

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@KnightMan DS-260 formunu doldururken o anki güncel bilgilerinize göre dolduruyorsunuz yani ilerde iş bulup çalışması onun için bir sıkıntı yaratmaz.

İş bulması önemli değil, mülakat zamanı formu güncelleyebilir mi o önemli olan .

Mulakat zamani formu guncellememeli. Verilen bilgiler formu doldurdugu gune gore dogru ve tam olmali.

Eger, gocmen vize islemlerini etkileyecek bir guncelleme ise tabii ki bunu yapabilir, ama bunu yapmasina %99 ihtimalle gerek olmayacak.

Abi arkadaş işsiz olarak girdiği için vizenin verilmemesinden korkuyor. Mülakat zamanına kadar bulurum dedi. Ki önümüzdeki 8-9 ayda falan anca sırası gelir. Mülakat zamanı güncellesin mi? Kesin olarak ne yapmasını önerirsin?

• Merhaba DS 260 formunu doldurduk , bundan sonra tahminen ne kadar zaman sonra bigilendirirler

• Merhaba arkadaşlar,
    1-İş tecrubelerimi cv de olduğu gibi, uzun ve ayrıntılı mı yazalım? Birde 2 aylık 3 aylık tecrübeler var. SGK döküm hizmetimde görünüyor ama oyle önemli tecrübeler değil. Yazmasam olur mu? Satış ve lojistik yapılıyorsa iş kısmını business mi seçmeliyim?
    2-Birde üniversite isimleri kafa karıştırıcı. Aşağıdaki okul isimleri diplomada da aynı şekilde geçiyorsa hangisini seçmeliyim? Mesela okulumun adı;

A - GEBZE YUKSEK TEKNOLOJI ENSTITUSU
    B - GEBZE INSTITUTE OF TECHNOLOGY
    C- GEBZE YUKSEK TEKNOLOJI ENSTITUSU (GEBZE YUKSEK TEKNOLOJI ENSTITUSU)

• @gunaltay58 eğer haritadan binayı bulabildi iseniz eğer. Kapıya bakan sokağın veya cadde ismine bakın. Bina numaraları her sokak ve cadde için ayrı ayrı numara verilir ve bir taraf çift numaralar diğer taraf tek olur. Deneme yanılma ile ilk başta adresi yazın .... mah, ..... sokak/cadde no:15 gibi ve çıkan sonuca göre numarayı değiştirin. Binayı mutlaka tutturursunuz bu şekilde. Ben böyle yaptım

• Merhaba,

@crazycells
    Doğduğumdan beri aynı adreste kalıyorum, yalnız 2008 de (18 yaşımdayken) 3 ay work and travel ile ABDde çalıştım ve belirli bir adreste konakladım. Videoda tatil gezi yerleri harici adresler demiştiniz, bu geçici konaklamayı yazmam gerekir mi? Adresi biliyorum fakat elimde bir belge yok orada kaldığıma dair, TR için edevletten çıktı alabilirim ama ABD için alamam tabii ki bilemedim, bu adresi eklemeli miyim sizce?

Bir de yine dökümanda belirtmişsiniz ama " degree, diploma or certificate" bölümünde tezsiz yüksek lisans yaptım ve diplomamın üzerinde "Master of Art without thesis" yazıyor
    Dökümanda kısaltmalar olarak yazmışsınız bunu bu şekilde uzun yazmamda problem olur mu? Teşekkürler.

• Merhabalar! DV 2020 tahlillerinden biriyim.
    Case numaram 46.000 küsürde.
    Mülakata çağırılma durumları nedir ?
    Diğer bir sorum, DS 260 formunu hemen doldurdum gönderdim ve geçmişte yaşadığım bir adresi eksik girdim sizce bu büyük bir sorun olur mu ?
    Düzeltme durumu mümkün mü ?

• Sorularım su yonde
    1 bitirdigimiz egitim kurumlarının baslangıc ve bitis tarihlerini tahmini bi tarih yazsak olur mu? Edevlette sadece mezuniyet tarihleri yazıyor
    2 mulakata giderken son bitirdiğimiz egitim kurumunun diplomasını mı goturmeliyiz yoksa lise dahil hepsini mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells profilimi güncelledim

En az 2-3 ay bekleyin. Sonrasinda gelir...

Benzer Başlıklar

• 11424
  • 114
  • 2
  • 644
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |