Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2020 Talihlileri DV2020 Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari • @crazycells çok teşekkür ederim • @crazycells Abi selam, benim için mühim olan bir konuda yardımına ihtiyacım var. Ben bu Eylül ayının başı gibi Almanya'ya Erasmusa gideceğim bana KCC'den evrak maili tahmini ne zaman gelir? Eğer olurda ben Almanya'ya gittiğimde gelirse, bu istenen evrakların hepsine sıkıntısız Almanyada da erişebilir miyim sence? Senin yazdığın istenilen evraklar dışında. İmzamda case numaram yazıyor bu arada. Bir de Erasmusum tahmini olarak Şubat ayının sonunda bitecek sence benim mulakat tarihim ne zaman gibi olur? Almanyadayken apar topar Ankaraya gelmek benim için büyük bir zorluk hem de masraf olur. Sence ben bu süreci Almanyada Erasmus yaparkende yönetebilir miyim abi? Çok kararsız durumdayım :( Bu arada ds-260 ı 1 hafta içerisinde yollamış olacağım çoğu kısmı bitti gözden kaçırmış olabileceğim bir şeyler var mı diye kontrol aşamasındayım. • @crazycells

  Abi, üniversite ve lise diplomalarında kayıt tarihleri var. Fakat formda kayıt değil okula başlama tarihleri istiyor. Kayıt tarihini girmek doğru olmaz. Okula başlama tarihlerini tam hatırlayamadığım için kayıt tarihinden bir hafta ileri tarih yazıyorum. Uygun mudur? • herkes sorunsuz bir sekilde bu yil green cardini alir gider hayallerine kavusur insallah.Oraya gidincede nasil burda, bu formda birbirimize yardim ve destek oluyorsak oralardada birbirimize yardim ve destek oluruz insallah..Insan yalniz yasayabilen bir varlik degildir.. • @turkeyandusa masallah 50 yasindan sonra ABD ye goc edeceksiniz..


 • YouTube

  @semihmete
  katılıyorum, bu arada case number badisi olabiliriz sürecimiz büyük ihtimalle birlikte ilerliyecek😁 • Sorularım su yonde:
  1 Universitede isletme okumus biri ‘abd de ne is yapmayı dusunuyorsunuz?’ Sorusuna Business olarak isaretlese olur mu?
  2 aynı soru mulakatta soruldugunda ise o soruya ne cevap verirsek uygun olur? • @erkangeziyor Business Administration bağlı uzmanlık alanınızı belirtseniz daha doğru olur. Account, HR , Management, Midterm Manager • @crazycells Sayin Crazycells !
  Elbette benim amacim ileride cocuklarima guzel bir gelecek saglamak olacaktir.Ama simdilik benimle gelmeleri pek mantikli gelmiyor arti velayetleri annelerinde ve buna musade etmiyecektir. Bir kac gun once Cocuklarin ds260 formlarini ve kendimkini doldurdum, henuz yanlis birsey yapmamak adina Submit etmedim. Bu konuda engin bilgilerinizle aydinlatirsaniz sevinirim. tesekkurler • askerlik

  Rank/Position : A- GENDERMA ( yıllar sonra Mahmut Tuncerin bu kelimeyi ingilizce doğru telaffuz ettiğini ve hatta ing bir kelime olduğunu yeni öğrendim:) )
  B- Military police
  Military specialty= GUARDİAN

  Olarak doldurdum sizce uygun mudur?

  Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear,
  biological, or chemical experience?

  Burada askeriyede silah altına alınmadan önce eğitim de almıştık. Herkes alır bu eğitimi. Burayı evet mi hayır mı yapsak bilemedim. • @redsat2000 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

  @erkangeziyor Business Administration bağlı uzmanlık alanınızı belirtseniz daha doğru olur. Account, HR , Management, Midterm Manager

  uzmanlık alanım yok. Ticaret dusunuyorum desem nasıl olur • @erkangeziyor ozaman Business demek daha doğru olacak • Merhaba...
  Danışmak istediğim şeyler kısaca şöyle.

  1. Ben halihazırda üniversite öğrencisiyim ve 22 yaşındayım yazlık işler haricinde herhangi kayıtlı bir iş tecrübem yok formu doldururken bu işlerden bahsetmeli miyim?
   2)Herhangi bir iş tecrübemin bulunmaması durumu mülakat sürecini olumsuz etkiler mi? Öğrenciye bakış açıları nedir?
   3)Amerikada hiçbir bağlantım ve tanıdığım yok adres gereksimi konusunda kimden yardım alabilirim?
   4)Tüm süreç düzgün işler ve her şey yolunda giderse Amerika'ya gittiğimde üniversiteden mezun olmama tam bir yıl kalmış olacak, gerekli başvuruları yaptığım taktirde 1 yıl Türkiyeye dönüp eğitimimi tamamlayabilir miyim?

 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @turkeyandusa DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

  @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

  Ulkeye mi, banka hesabina mi?

  Banka hesabımda

  Ankara'daki konsolosluk bu giris-cikislari cok sorun etmiyor.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

  @crazycells Abi selam, benim için mühim olan bir konuda yardımına ihtiyacım var. Ben bu Eylül ayının başı gibi Almanya'ya Erasmusa gideceğim bana KCC'den evrak maili tahmini ne zaman gelir? Eğer olurda ben Almanya'ya gittiğimde gelirse, bu istenen evrakların hepsine sıkıntısız Almanyada da erişebilir miyim sence? Senin yazdığın istenilen evraklar dışında. İmzamda case numaram yazıyor bu arada. Bir de Erasmusum tahmini olarak Şubat ayının sonunda bitecek sence benim mulakat tarihim ne zaman gibi olur? Almanyadayken apar topar Ankaraya gelmek benim için büyük bir zorluk hem de masraf olur. Sence ben bu süreci Almanyada Erasmus yaparkende yönetebilir miyim abi? Çok kararsız durumdayım :( Bu arada ds-260 ı 1 hafta içerisinde yollamış olacağım çoğu kısmı bitti gözden kaçırmış olabileceğim bir şeyler var mı diye kontrol aşamasındayım.

  Tamamdir merak etmeyin, durumunuzda hicbir problem yok. Siz Erasmus'a gidip gelin, tum sureci beraber sorunsuz halledecegiz.

  Istenilen belgeler icin Turkiye'ye gelmenize gerek yok. gitmeden e-devlet hesabinizi aktive ettiginizden emin olun, yeterli. pasaport ve e-devletten belgeler yeterli.

  Siz bu surecte bir gelisme oldugunda bana yazin, ben sizi dogru sekilde yonlendirecegim. KCC istedigi zaman evraklari kendilerine gonderecegiz ve bir mulakat tarihi verilmesini bekleyecegiz. Mulakat tarihini aldiktan sonra konsolosluga egitim nedeniyle yurtdisinda oldugunuzu ve mulakata Subat'tan sonra girebileceginizi belirtecegiz. Subat ortasinda istekte bulunursak, Mart ya da Nisan ayinda bize yeni bir mulakat tarihi vermis olurlar.

  Tum bilgilerin dogru olduguna emin oldugunuzda DS-260 formunu , interview location: Ankara olarak gonderebilirsiniz.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

  @crazycells

  Abi, üniversite ve lise diplomalarında kayıt tarihleri var. Fakat formda kayıt değil okula başlama tarihleri istiyor. Kayıt tarihini girmek doğru olmaz. Okula başlama tarihlerini tam hatırlayamadığım için kayıt tarihinden bir hafta ileri tarih yazıyorum. Uygun mudur?

  Uygundur. Tahmini zaman yeterli.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @hasan76 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

  @crazycells Sayin Crazycells !
  Elbette benim amacim ileride cocuklarima guzel bir gelecek saglamak olacaktir.Ama simdilik benimle gelmeleri pek mantikli gelmiyor arti velayetleri annelerinde ve buna musade etmiyecektir. Bir kac gun once Cocuklarin ds260 formlarini ve kendimkini doldurdum, henuz yanlis birsey yapmamak adina Submit etmedim. Bu konuda engin bilgilerinizle aydinlatirsaniz sevinirim. tesekkurler

  Estagfurullah.
  Su durumda "cocuklarim sonra bana katilacak" diye isaretleme yapabilirsiniz, bu yil iki cocugunuz da vize almayacagi icin onlara ayri birer DS-260 formu doldurmaniza veya formlarini gondermenize gerek yok, bilginize. Sadece vize alacak kisiler icin DS-260 formunu doldurmaniz ve gondermeniz yeterli.


 • YouTube

  @oguz3800
  1)eğer sizin açısınızda önemliyse yazabilirsiniz
  2)DV Loterye katılım şartı olan lise mezunu kriterini yerine getirmişsiniz, hiç bir işte çalışmamış olmanız herhangi bir olumsuzluk üretmez
  3)Şimdilik bu kısmı boş bırakabilir, forumda sosyal medyada geliştirdiğiniz ilişkilerle, sağlam bir abd adresi bulabilirsiniz
  4)zaten bu süreç en az bir yıl sürer her şey olumlu giderse, velev ki bu sürede size yetmedi, abd ye gittikten sonra re-entry süreci ile, abd ye taşınma sürecinizi iki yıl erteleyebilirsiniz


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @mstf DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

  askerlik

  Rank/Position : A- GENDERMA ( yıllar sonra Mahmut Tuncerin bu kelimeyi ingilizce doğru telaffuz ettiğini ve hatta ing bir kelime olduğunu yeni öğrendim:) )
  B- Military police
  Military specialty= GUARDİAN

  Olarak doldurdum sizce uygun mudur?

  Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear,
  biological, or chemical experience?

  Burada askeriyede silah altına alınmadan önce eğitim de almıştık. Herkes alır bu eğitimi. Burayı evet mi hayır mı yapsak bilemedim.

  uygundur :slight_smile:

  evet deyip, askerlik sirasinda bu egitimi aldiginizi belirtebilirsiniz. • @mstf

  @crazycells üstad,

  Üstteki soruma da yardımcı olur musun? Özellikle "Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience?" sorusu. Sonuçta askerde silah kullandık ama öyl biyolojik silahlar felan kullanmadık. Nasıl bir cevap vermeliyim.Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40
Çevrimiçi

4676
Kullanıcı

1635
Başlık

71261
İleti

| | |

Yeşilkart Forum ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.