Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yeşilkart (Greencard) ve Göçmenlik Ds-260 Meslekler hakkında
    DV2020 Talihlileri DV2020 Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
    M maximus 20 May 2019 14:20
    Merhabalar. Ds-260'ı doldurup gönderdim ama içime kurt düştü. Aklıma bir kaç soru takıldı.

1. Polis Memuruyum. Meslekleri seçerken seçenekler içinde mesleğim olmadığı için "other" seçerek "police officer" yazdım ama "government"ı ya da başka bir seçeneği mi seçmeliydim. Yani polisliği içeren genel bir meslek var mıydı? onetonline.org'u inceledim ancak nasıl doldurmam gerektiğine dair bilgiye rastlamadım.

2. Eylül ayında 4 yıllık memur olacağım ve başka ilde de görev yaptım. Bulunduğum illeri belirtmeli miyim? Ve işveren olarak ne yazmalıyım. Emniyet genel müdürlüğü mü yoksa bulunduğum ilin genel müdürlüğünü mü?

3. Bir dönemde esnaflık yaptım. Supervisor olarak boş bırakmakla kendimi yazmak arasında kaldım. Sonra kendimi yazdım. Doğrusu nedir?

4. 2 yıllık tecrübe sorduğu yerde iki yıldan fazladır çalıştığım için evet diye mi işaretlemeliyim? Yoksa meslek için en az iki yıllık "meslek yüksek okulu" gibi bir eğitim geçmişini mi soruyor.

5. 7 ay kadar polis okulunda yatılı eğitim aldım. Bunu da çalışmış gibi işlemeli miyim? Yoksa bu "education" a mı girer? Yani bunu sertifika olarak işlemeli miyim? Elimde polis okulunu bitirdiğime dair sertifikam da var.

Bu konularda kafam karıştı. Sağlıklı kesin bilgiler alabilirsem sevinirim.

• @crazycells
    Merhabalar
    Esime cikti. DV-260 formu doldurup gonderdik.
    Bir kac merak ettigimiz konu var.
    1-Case Number imiz. 11XXX muhtemel mulakatimiz sizce ne olur.

2-ESİM 7 aylik hamile. Cekilise katildiginda hamilellik yoktu. DS-260 formunda hamilelik ile ilgili herhangi bir soru yada aciklama goremedik.
    Epey arastirdik KCC ye de mail attik cevap henuz gelmedi.Bizim gibi benzer durumdaki biri varsa deneyimlerini paylasirsa seviniriz.

3-Epey video izledik. Cogu cekilise nasil katildim,DS-260 i nasil doldurdum ,mulakatta neler oldugu ile ilgiliydi. Formu doldurtuktan sonra mulakata kadar olan surec nasil ilerliyor bununla ilgili pek birsey bulamadik. Dogum belgesi nereden ne zaman alinmali?evraklarin gecerlililik tarihi oldugu dusunulurse simdi mi toplamak mulakat tarihi belli olunca mi almak iyidir.

4-Bebegimiz Temmuz gibi dogucak insallah. O zaman mulakkattan once formu guncelleyip bebegimizin bilgilerini girebilmiyiz

Merak ettiklerimiz bunlar. Cikan herkese hayirlisi olsun. Cikmayanlara ise ilerki yillarda bol sans diliyorum.

• @crazycells peki şimdiden bu belgeyi istemenin bir sakıncası var mı

• @hope78 teşekkür ederim,bunu öğrenmem güzel oldu

• @crazycells Tesekkur ederim.

• Merhabalar,

Yaşadığımız adresler 16 yaşından itibaren yaşadığımız adresler mi olmalı? Yoksa doğumdan bugüne kadar olanlar mı?

• @mstf 16 yaşınızdan itibaren olanlar olmalı.

• @crazycells cevap için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐

2020 case numaralı kazanan arkadaşlar, Şuan forumda sormayı düşündüğünüz kafanıza takılan bir çok konu %90 sorulmuştur.Ancak bunun nerede olduğu ile ilgili bir fikriniz yoksa, size tavsiyem 2019 yılında mevcut mülakat deneyimleri,USCIS, sağlık ve 2019 aşamaları baştan sona okumanız/not almanız. Bunun haricinde Meslekler, Amerikada yaşam uçak ve girmeyi düşündüğünüz yerlere ait eyalet bilgilerini araştırmanız. Forumun karakteristik yapısında her bir açılan başlığın başlangıcında sizin için değerli olacak bilgiler mevcuttur yada ileri aşamalarda eklenmiştir. Kesinlikle bu bilgileri copy paste yoluyla bir yerde toplayarak kendi başvuru klavuzunuzu hazırlamanız. Forumda ileri aşamalarda bu nerdeydi diyebileceğiniz bir çok bilgiyi yoğun bir şekilde aramanızı önleyecektir. Planlı ,sistematik ve dikkatli olmak bu süreç için önemli.
    Tekrar herkese hayırlı olsun. Umarım süreci zevkli ve stressiz geçirirsiniz.

• @crazycells Merhaba green card 2020 talihlisi arkadaşım ds 260 formunu doldurmaya başlayacaktım numaranız eşleşmiyor lütfen konsloslukla irtiaba geçin diyor ?![alt metni]

• ⭐⭐

@LEOBEBEK öncelikle hayırlı olsun.

1. Geçen senelerden örnekle gidersek mülakatınız Ocaktan önce olmaz.
    2. DS260 ı doldurmak için acele etmeyin derim, bebek doğsun sonra onuda ekler formu kaydedersiniz. Ama doldurup daha sonra KCC ye mail atıp formu açtırabilirsiniz.
    3. Formu doldurduktan sonra yapacağınız bir şey yok. Her ay yayınlanan bültenleri takip edeceksiniz. Her ayın 12-15 i civarı Visa Bulletin yayınlanır. Ayrıca bu sene devreye alınan bazı evrakların önceden KCC tarafından istenmesi durumu var. Tahminen evrak maili size Ekim gibi gelir onları hazırlayıp KCC ye mail atacaksınız ve daha sonra CURRENT olduğunuz ay için mülakat tarihi beklemeye başlayacaksınız.
      Sizin yerinizde olsam şimdilik hiç bir şey yapmam. Bebek doğduktan sonra Pasaportunu çıkarın formu SUBMIT edin.
      Tekrar tebrikler,

• Forumu etraflıca inceliyince daga önce sorduğum bir çok soruya cevap bulabildim herkese tesekkurler dikkatlice okuyup takip etmek gerekiyormuş. Herkesin emeğine sağlık,ancak cevabını bulamadığım bir tek soru kaldı. Oda eşimin şu an halihazırdaki hamileliği ile ilgili soru. Forum kullanıcılarından ve adminlerden özür dileyerek yinelemek istiyorum.
    Çünkü bu soruyla alakalı forumun içinde neredeyse her başlığı her mesajı inceledim. Hatta sorduğumuz sorunun aynısı nı başka bir kullanıcıda sormuş ancak alakasız bir yerde ve konu başlığında sorduğu için kullanıcılar buna cevap vermemiş. Rica ediyorum ya mesaja cevap vermeyin yada bilmiyorum deyin ama. Bu soru burda değil şu konu başlığında demeyin. Çünkü o başlığa da gidip tüm mesajları okuyorum ve cevap ordada yok.

Afıınıza sığınarak. “Eşim çekilişe katılırken Hamile değildi,çekiliş sonuçları açılandı ve şu an 7 aylık hamile. Dv-260 doldurduk ve gönderdik. Hamilelikle ilgili hiç bir soru yok bildiginiz gibi. Şimdi mülakata kadar çocugumuz doğmuş olacak. Cocuk bilgilerini ne zaman ibraz edeceğiz. Form mülakata kadar değiştirilebilirmi?”

Saygılar.

CASE NO: 2020EU11XXX
    DV-260. Submit day 15 MAY 2019

• @arnblt cok tesekkur ederim. Bilgiler için. Formu doldurduk. Çünkü sırayla ilgili kaygılanıyorduk. Dediğiniz gibiyse. Formu mülakkattan once actırıp. Bebeğin bilgilerini güncelliycez o halde. Tesekkurler.

• merhaba ds260 formunu submit ettikten sonra tekrar giriş yapıp sayfaları incelemek sorun olmuyordur değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Erasmus öğrencisi olarak gittiğim avrupa ülkesi üniversitesini de girmem gerekir mi ?

Evet, en az 5-6 ay kalmissinizdir kanimca, dolayisiyla yazmaniz iyi olur.

• MERHABA FORMU DOLDURURKEN 16 YAŞINDAN SONRA Kİ ADRESLERİ SORMUŞLARDI FAKAT 3 VE 5 YAŞINDAKİ KIZLARIM İÇİN DOĞDUKLARI ADRESİ VE GEÇEN SENE TAŞINDIĞIMIZ ŞİMDİKİ ADRESLERİ YAZDIM BU BİR SAKINCA DOĞURUR MU ACABA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

• iyi akşamlar.
    DS260 formunda " Q.Have you ever used other names? (Varsa diger isimleriniz)" sorusunda evli bayanlar için kızlık soyadı yazılabilir demişsiniz. bunu " isim soyisim(kızlık) " şeklinde fullname formatındamı yazmalıyız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maximus DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Yeşilkart (Greencard) ve Göçmenlik Ds-260 Meslekler hakkında
    DV2020 Talihlileri DV2020 Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
    M maximus 20 May 2019 14:20
    Merhabalar. Ds-260'ı doldurup gönderdim ama içime kurt düştü. Aklıma bir kaç soru takıldı.

1. Polis Memuruyum. Meslekleri seçerken seçenekler içinde mesleğim olmadığı için "other" seçerek "police officer" yazdım ama "government"ı ya da başka bir seçeneği mi seçmeliydim. Yani polisliği içeren genel bir meslek var mıydı? onetonline.org'u inceledim ancak nasıl doldurmam gerektiğine dair bilgiye rastlamadım.

2. Eylül ayında 4 yıllık memur olacağım ve başka ilde de görev yaptım. Bulunduğum illeri belirtmeli miyim? Ve işveren olarak ne yazmalıyım. Emniyet genel müdürlüğü mü yoksa bulunduğum ilin genel müdürlüğünü mü?

3. Bir dönemde esnaflık yaptım. Supervisor olarak boş bırakmakla kendimi yazmak arasında kaldım. Sonra kendimi yazdım. Doğrusu nedir?

4. 2 yıllık tecrübe sorduğu yerde iki yıldan fazladır çalıştığım için evet diye mi işaretlemeliyim? Yoksa meslek için en az iki yıllık "meslek yüksek okulu" gibi bir eğitim geçmişini mi soruyor.

5. 7 ay kadar polis okulunda yatılı eğitim aldım. Bunu da çalışmış gibi işlemeli miyim? Yoksa bu "education" a mı girer? Yani bunu sertifika olarak işlemeli miyim? Elimde polis okulunu bitirdiğime dair sertifikam da var.

Bu konularda kafam karıştı. Sağlıklı kesin bilgiler alabilirsem sevinirim.

1. Government uygundur, ama yazdiginiz icin bu sekilde de kalabilir. Oradan hangisinin en uygun olduguna siz karar vereceksiniz.

2. Uzun sureli gorevlerinizi yazabilirsiniz. EGM olarak yazabilirsiniz, illerin genel mudurlugunu de. Ikisi de dogru.

3. Bu sorulari cevaplamanin tek bir yolu yok, dolayisiyla en dogrusuna siz kendi hayatiniza gore karar vermelisiniz.

4. evet, diye isaretleyin.

5. Egitimle ilgili oldugu icin education kismina almanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leobebek DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells
    Merhabalar
    Esime cikti. DV-260 formu doldurup gonderdik.
    Bir kac merak ettigimiz konu var.
    1-Case Number imiz. 11XXX muhtemel mulakatimiz sizce ne olur.

2-ESİM 7 aylik hamile. Cekilise katildiginda hamilellik yoktu. DS-260 formunda hamilelik ile ilgili herhangi bir soru yada aciklama goremedik.
    Epey arastirdik KCC ye de mail attik cevap henuz gelmedi.Bizim gibi benzer durumdaki biri varsa deneyimlerini paylasirsa seviniriz.

3-Epey video izledik. Cogu cekilise nasil katildim,DS-260 i nasil doldurdum ,mulakatta neler oldugu ile ilgiliydi. Formu doldurtuktan sonra mulakata kadar olan surec nasil ilerliyor bununla ilgili pek birsey bulamadik. Dogum belgesi nereden ne zaman alinmali?evraklarin gecerlililik tarihi oldugu dusunulurse simdi mi toplamak mulakat tarihi belli olunca mi almak iyidir.

4-Bebegimiz Temmuz gibi dogucak insallah. O zaman mulakkattan once formu guncelleyip bebegimizin bilgilerini girebilmiyiz

Merak ettiklerimiz bunlar. Cikan herkese hayirlisi olsun. Cikmayanlara ise ilerki yillarda bol sans diliyorum.

1. Sorunuzu anlayamadim maalesef.

2. Su an bu sekilde doldurup gonderebilirsiniz, daha sonra dogan cocugunuzu dosyaya ekleyebilirsiniz.

3. Bahsettiginiz belgeleri toplamak 1 gun bile surmeyecek 🙂 o nedenle telasa gerek yok. Su konunun ilk iletisini inceleyebilirsiniz:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

4. Evet, dogumdan sonra KCC'ye ulasip formlarinizi actirip bebeginizi ekleyebilirsiniz.

• @blackeagle rica ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |