Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells anladım . ilginiz ve tüm aktarımlarınız için çok teşekkür ederim.

• Herkese Selam,

Benim geçmişte kefil olduğum birisinden dolayı maaşımda haciz bulunuyor. Bu maaş haczi dolayısıyla bir hesap açıp toplu bir para yatırıp konsolosluğa göstermek istersem bu hesabıma o bankanın haciz uygulayacağını düşünüyorum.

Dolayısıyla konsolosluğa maddi yeterliliğim olduğunu nasıl gösterceğim konusunda kafamda soru işaretleri var.

İlk soru olarak eşimin adına olan tapu, otomobil yada banka hesabını konsolosluğa gösterebilir miyim? (Talihli benim) Yoksa tapu, ruhsat yada banka hesabı direkt benim adıma mı olmak zorunda?

Eşimle ortak banka hesabı açsam (hacizden dolayı paraya el konulmaması için) ortak hesabı konsolosluk kabul eder mi?

Konsolosluğa giderken hesapta bir anda bir para girişi olmasındansa uzun süre yavaş yavaş para biriken bir hesap çok daha pozitif görünür diye düşünüyorum sizce de mantıklı mı yoksa paranoya mı yapıyorum?

Saygılarımla.

• @burakk eşinizin adına olan hesabı ve tapuyu gösterebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese Selam,

Benim geçmişte kefil olduğum birisinden dolayı maaşımda haciz bulunuyor. Bu maaş haczi dolayısıyla bir hesap açıp toplu bir para yatırıp konsolosluğa göstermek istersem bu hesabıma o bankanın haciz uygulayacağını düşünüyorum.

Dolayısıyla konsolosluğa maddi yeterliliğim olduğunu nasıl gösterceğim konusunda kafamda soru işaretleri var.

İlk soru olarak eşimin adına olan tapu, otomobil yada banka hesabını konsolosluğa gösterebilir miyim? (Talihli benim) Yoksa tapu, ruhsat yada banka hesabı direkt benim adıma mı olmak zorunda?

Eşimle ortak banka hesabı açsam (hacizden dolayı paraya el konulmaması için) ortak hesabı konsolosluk kabul eder mi?

Konsolosluğa giderken hesapta bir anda bir para girişi olmasındansa uzun süre yavaş yavaş para biriken bir hesap çok daha pozitif görünür diye düşünüyorum sizce de mantıklı mı yoksa paranoya mı yapıyorum?

Saygılarımla.

yavas yavas biriken / tek seferde koyulan ... konsolosluk ikisini de kabul ediyor. Diger sorunuzu zaten sayin @DeathZombie cevaplamis.

• Merhabalar,
    Arkadaşlar bu sene mülakat sıralaması (dv19) current oldu fakat current olmasına rağmen görüşmeye cagirilmama ihtimali olur mu ? Case no çok yüksekse yine de böyle bir ihtimal var mı ?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zecch DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,
    Arkadaşlar bu sene mülakat sıralaması (dv19) current oldu fakat current olmasına rağmen görüşmeye cagirilmama ihtimali olur mu ? Case no çok yüksekse yine de böyle bir ihtimal var mı ?
    Teşekkürler

Mulakata cagrilmak icin sadece numaranizin aktif olmasi yeterli degil, ayrica DS-260 formlarinizin islenip, mulakat icin gereken belgeleri de KCC'ye gondermis olmalisiniz. Butun numaralar aktif oldugu icin dosya numarasinin onemi azaldi, bilginize.

• Merhaba
    Forumun kıdemli neferlerinden bir ricamız olacak.
    DV2020 için KCC nin evrak talep maillerinin gelme tarihi veya tarih tahmini yapabilirlermi?
    Forumu tarayıp bu konuya net bir cevap bulamadık. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederiz.

Dosya Numarasi: 2020AS0001XXX
    DS-260 Gonderimi: 15/05/2019
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

• Arkadaşlar eşim 2020 green card talihlisi, mulakat için bekliyecegiz bir süre , bu süre zarfında eşime trustlik vize ( benim var) alıp gezmek istiyorsanız Amerika'yı.
    Şimdi vize aldık diyelim Amerika'ya gidip gelinceformu tekrar açıp düzeltme yapmamız gerekiyormu?.

• @milad-kardox bu sayfanın başında DV2020 Zaman Cizelgesi var. sizin süreciniz 1 ekim 2019 dan itibaren başlayacak. sizde greencard talihlisi siniz değil mi yukarıdaki açıklamaları da okumayı unutmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@milad-kardox DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba
    Forumun kıdemli neferlerinden bir ricamız olacak.
    DV2020 için KCC nin evrak talep maillerinin gelme tarihi veya tarih tahmini yapabilirlermi?
    Forumu tarayıp bu konuya net bir cevap bulamadık. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederiz.

Dosya Numarasi: 2020AS0001XXX
    DS-260 Gonderimi: 15/05/2019
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

Zaten email alacaksiniz, ve emailden sonra belgeleri birkac saat icinde gonderebilirsiniz. Dolayisiyla telaslanmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enes2710 DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar eşim 2020 green card talihlisi, mulakat için bekliyecegiz bir süre , bu süre zarfında eşime trustlik vize ( benim var) alıp gezmek istiyorsanız Amerika'yı.
    Şimdi vize aldık diyelim Amerika'ya gidip gelinceformu tekrar açıp düzeltme yapmamız gerekiyormu?.

Neden "duzeltme" yapiyorsunuz, tam anlayamadim? Yanlis bilgi mi var formda? Varsa, hangi bilgi?

Eger sadece ABD gezisinden bahsediyorsaniz, boyle bir guncelleme yapmaniza gerek yok.

• Merhaba arkadaslar 2020 talihlilerden biriyim fakat sıra numaram 53 binlerde gelmeme ihtimaline karsın 2021 icin esim ve ben tekrar bas vurmak istiyoruz sıkıntı olurmu acaba talihli benim

• Tekrar başvurabilirsiniz sıkıntı olmaz.

• @phozz
    Dear - - - -

The Kentucky Consular Center (KCC) has completed processing of your DS-260 Diversity Visa application form and the DS-260s of all accompanying family members.

In order to continue processing your case, you must submit electronic copies of the documents below in .jpeg or .pdf format to [email protected]. Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the [email protected] email address; for any document processing questions use the [email protected] email address.

Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.

Do not mail paper documents to KCC. Any paper documents sent to KCC will be destroyed.

For more information on required documents, refer to the Department of States Diversity Visa webpage.

Documents Required for All Applicants:

· Copy of international travel passport biodata page (no translation required)

· Birth certificate

· Military records for any applicant who is currently serving in the military or who has previously served in the military

· Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied

· If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. If you cannot obtain a particular document, send an explanation of why you cannot obtain the document, as an attachment in .jpeg or .pdf format, to [email protected], with your case number in the subject line. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.

If you have questions about document submission, you may contact KCC at [email protected]. The KCC telephone number is 606-526-7500 (7:30 a.m. until 4:00 p.m. ET).

• Amerika nın problemli olduğu hangi ülkelere seyahat etmiş olmamız mülakata negatif etki eder? Mesela Irak bu listede varmıdır? Çünkü ticari sebepler ile komşu ülkelere seyahat etmiş olanlarımız var. Bende Irak a gitmiştim
    Dosya Numarasi: 2020AS18xx
    DS-260 Gonderimi: 13/05/2019
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• Merhaba, benim sorum KCC bizden evrak talep email inde istediği birth certificate kısmı
    Bu birth certificate = vukuatlı nufus kayıt örneği değil mi
    Yakın zamanda vizesini alan bir arkadaşımız bize verdiği bilgi de bu belgenin nufus müdürlüklerinden alınan formül A belgesi olduğundan bahsetti, bu ne kadar doğru?
    Bizim formül a belgesini taratıp mı KCC e mail atmamız lazım, yoksa e devletten aldığımız vukuatlı nufus kayıt örneği yeterli midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Milad-Kardox, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Amerika nın problemli olduğu hangi ülkelere seyahat etmiş olmamız mülakata negatif etki eder? Mesela Irak bu listede varmıdır? Çünkü ticari sebepler ile komşu ülkelere seyahat etmiş olanlarımız var. Bende Irak a gitmiştim
    Dosya Numarasi: 2020AS18xx
    DS-260 Gonderimi: 13/05/2019
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

boyle bir liste yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, benim sorum KCC bizden evrak talep email inde istediği birth certificate kısmı
    Bu birth certificate = vukuatlı nufus kayıt örneği değil mi
    Yakın zamanda vizesini alan bir arkadaşımız bize verdiği bilgi de bu belgenin nufus müdürlüklerinden alınan formül A belgesi olduğundan bahsetti, bu ne kadar doğru?
    Bizim formül a belgesini taratıp mı KCC e mail atmamız lazım, yoksa e devletten aldığımız vukuatlı nufus kayıt örneği yeterli midir?

Evet, vukuatli nufus kayit ornegi.

• @Muhtaradana Belgeleri direk gönderesim geldi:) artık her gün mail kontrolü yapmaya başlarım. Mülakat deneyimleri sayfası yavaş yavaş renklenir. Sanırım terhis belgesini de istiyor.

• @phozz aynen evlilerden evlilik cüzdanı, kişinin profiline göre KCC nin istedikleri değişiyor sanırım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |