Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aysegul Öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim Ayşegül hanım.Sağlık kontrolüne gitmemem herhangi bir sorun teşkil eder mi?Bir kaç arkadaşta evrak mailini geç göndermemi söylemiş ama açıkçası süreci sıkıntıya sokar diye çekiniyorum.

• @Toygun-Serbest bence mülakat tarihini almanız daha avantajlı olur. Belgeleri göndermeyip sürecin en başında beklemek yerine en azından bir kere mülakat tarihinizi almış olursunuz. Allah tan sıranız çok ileride değil, o yüzden fazla bir riskiniz olmaz gibi geliyor, o yüzden de fazla bekletmeden (o sebeple en fazla 1-2 ay dedim) vizenizi almaya bakın. Sağlık muayenesine gitmemek takıldığınız anlamda bir sorun teşkil etmeyecektir, merak etmeyin.

• Benim kiz kardesim de ayni sikinti var. Ancak ben evrak geç gönderimi vs. gibi risklere kesinlikle girmezdim.

• @Toygun-Serbest evraklarını göndermezsen mülakat tarihi alamazsınız

• @Muhtaradana bir arkadaş telegram grubundan eğer evrak mailini geç gönderirsem geç mülakat tarihi alabileceğimi söyledi ona istinaden böyle bir yorumda bulundum.Sizce riskli mi olur?

• Buradan tekrar yazıyorum Toygun Bey. Daha önce yaşanmış bir olayı anlattım size numarası 5XXX olan arkadaşım nisanda belgelerini gönderdi haziranda mülakat maili aldı. Numaranız küçük olduğu için bir risk teşkil etmeyecektir. Siz ne zaman evrakları gönderirseniz o zaman işleme alınır. Şubat gibi gönderseniz en geç nisanda mulakat alirsiniz en kotu ihtimalle. Ben size yasanmis olanı söylüyorum değerlendirmek size kalmış

• @Toygun-Serbest bu gibi ve benzer durumlarda geçen sene ve bu sene sayın @crazycells in önerisi genelde bu şekilde olduğu için ve bence de en az riskli yol bu olduğu için (ben olsam bu yolu seçerdim) eksik evrak yolunu önerdim size. Bence diğer türlusü sizi biraz daha fazla strese sokar ilerleyen aylarda.. Yoksa iki yolda da ilerlenebilir bence. Tabi tercih sizin.

• @Toygun-Serbest doğru söylemiş, birde durumunuza uygun cevaplar verebilmemiz için sürecinizi imzanıza taşırsanız daha iyi olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Toygun-Serbest, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@aysegul Öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim Ayşegül hanım.Sağlık kontrolüne gitmemem herhangi bir sorun teşkil eder mi?Bir kaç arkadaşta evrak mailini geç göndermemi söylemiş ama açıkçası süreci sıkıntıya sokar diye çekiniyorum.

Evraklari gec de gonderebilirsiniz; ama ben yerinizde olsaydim sayin @aysegul 'un belirttigi sekilde yapardim.

Tum belgeleri goturun ama saglik raporunu goturmeyin, eksik evrak durumunda beklemek bir problem degil. Hatta konsolos gorevlisine de soyleyebilirsiniz, saglik raporunu 3-4 ay sonra gondermek istiyorum, okul durumundan dolayi ancak yazin girebilirim diye; anlayis gostereceklerine eminim. Daha sonra ikinci kez gorusmeye gitmenize gerek yok, eksik belge olan saglik raporunu alip gondermeniz yeterli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melih-Aktas, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Benim kiz kardesim de ayni sikinti var. Ancak ben evrak geç gönderimi vs. gibi risklere kesinlikle girmezdim.

durum biraz dosya numaraniza bagli. Kucuk numaralari dosyalar cok rahat geciktirebilecekken, ayni durum yuksek numaralar icin gecerli degil maalesef.

• @crazycells yardımızinız için teşekkür ederim.Peki randevu alıp mı gitmemeliyim yoksa hiç almamalı mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Toygun-Serbest, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells yardımızinız için teşekkür ederim.Peki randevu alıp mı gitmemeliyim yoksa hiç almamalı mıyım?

saglik randevusu degil mi?

tabii ki almayin 🙂 bosuna yer doldurmus olursunuz. Size uyari emaili gelebilir, onu gormezden gelin. Mulakat sirasinda konsolosla konusup anlasirsiniz.

• @crazycells Teşekkür ederim 😊 bugüne kadar hep sıkıntı çıkar diye temkinli yaklaşıyordum ama siz tavsiye edince içim rahatladı.Çok sağolun

• Yaşadığımız bir deneyimi aktarmak istiyorum. Dün evrak maili aldım ve akşamı evrakları gönderdim saat 23.00 tr saati ile. Otomatik ulaştı maili gelmedi. @uarman da aynı sorunu yaşamıştı ve kcc ye mail attı sorunla ilgili ardından tekrar evrak gönderin maili aldı ve gönderdi ardından ulaştı mailini aldı. Bende bugün kcc nin mesaiye başladığı saatte evrak larımı tekrar gönderdim ve ulaştı maili hemen geldi. Evraklarını gönderdikten sonra otomatik mail almayan kcc mesai saatlerinde evraklarını tekrar gönderebilir.

• @phozz ben de 23.00 civari yollayip otomatik mail almamistim.. ertesi gun calisma saatleri icinde yollayip aldim neyle ilgili bilemiyorum. Problemi sormak icin mail yolladigimda tekrar belgeleri gondermem gerektigini iceren otomatik bir mail daha aldim arkadaslar..

• @phozz deneyiminizi aktardığınız için teşekkür ederim

• Selamlar,

Hesap ektresinde dolar cinsinden tutar göstermek zorundamiyiz? Turk Lirası olmaz mi?

• @erkcet Olur

• Selam arkadaşlar. Case numberım 3xx. Ben sürecin başındayken ekim başı gibi mülakata girerim diye düşünüyordum ancak evrakları geç yolladığım için büyük ihtimal kasımın ortalarında mülakata gireceğim. Ekimde vizeyi almış olsaydım pasaportumun bitmesine yaklaşık 9 ay kalmış olacaktı. Ben de süresi azalmış olan pasaportumu yenilettim. Dolayısıyla pasaport numaram geçerlilik süresi verildiği yer ve tarih de değişti. Sizce en kısa sürede KCC ye durumu anlatmalı mıyım yoksa mülakat mailini mi beklemeliyim düzeltmeler için? Ds 260 ı tekrar açtırırlarsa mülâkat tarihi daha da ertelenir mi?

• ⭐⭐ Banned

babam dv 2109 kazananlarından Case number 2400, önce gitmem etmem dedi, mayıs 2019 tarihinde ds 260 yolladık haziranda evrak yolladım, evrak gitmemiş temmuz yedide bidaha yolladım , eylüle görüsme tarihi aldık. Case number düşük olursa geç davransanız bile işi halledersiniz ama ben olsam riske katiyen girmem ocak subata kadar oyalanırım sonra kolları sıvardım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |