Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Başvururken doğum yerimi İstanbul Bahçelievler yapmışım ama Bakırköy doğumluyum bu sorun olurmu daha önce başına gelmiş biri varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlukurt0534 sen DS 260 doldurmadın sadece başvuru dayazdığın için sıkıntı yok asıl çıktıktan sonra @crazycells imzasında yer alan formu doldururken bu gibi hatalar yapmaman gerekiyor. Şimdi sıkıntı yok çıkmasını etkilemez.

• @ayvalik10 teşekkür ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfkts DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba @crazycells,
    E-devlet'ten Vukuatlı nüfus kayıt örneği alırken şöyle bir soru soruyor: 1-kişi için mi? 2-aile için mi?(kişi, eş ve çocuklar) 3-nüfus aile kaydı için mi?( kişi, eş, çocuklar, anne, baba)
    Bunlardan hangisini göndermeliyiz?

En kapsamli olanini secebilirsiniz.

• Bende yerimi alayım içime doğdu sanki 🙂

• ben yine de bu konuyu takipteyim seneye hazırlık

• cok faydalı tam bir şablon olmuş. tşk.

• arkadaşlar merhaba. 2020 için çekiliş sonucu bende green card için seçildim. aklımda bir kaç soru var. birincisi benim sıram 3xxxx de. görüşmeye çağırılma şansım nedir ? ikincisi bir youtuber videosunda söyledi green card ile geçen sene Abd'ye gitmiş bütün dünya kontejanı 55000 diye ben bunu sadece Türkiye kontejanı olarak biliyordum bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrt01 DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaşlar merhaba. 2020 için çekiliş sonucu bende green card için seçildim. aklımda bir kaç soru var. birincisi benim sıram 3xxxx de. görüşmeye çağırılma şansım nedir ? ikincisi bir youtuber videosunda söyledi green card ile geçen sene Abd'ye gitmiş bütün dünya kontejanı 55000 diye ben bunu sadece Türkiye kontejanı olarak biliyordum bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi?

Turkiye icin sayilari buradan gorebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/629/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-green-card-cekilis-istatistikleri

50.000 toplam vize sayisi, uzun bir suredir +5000'i kullanmiyor KCC. Ihtimali surecin nasil isledigini anlayarak hesaplayabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

• Selamlar,

Kafama takildi su madde

Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries - arsiv kayitli adli sicil kaydi (e-devlet) [Eger baska ulkelerde bulunduysaniz, o ulkelerden de polis belgesini gondermeniz gerekiyor]

Daha once amerikada 6 yil yasadim polis belgesi almam gerekiyor mu? Gerekiyorsa da nasil alirim bilginiz varmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkcet DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selamlar,

Kafama takildi su madde

Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries - arsiv kayitli adli sicil kaydi (e-devlet) [Eger baska ulkelerde bulunduysaniz, o ulkelerden de polis belgesini gondermeniz gerekiyor]

Daha once amerikada 6 yil yasadim polis belgesi almam gerekiyor mu? Gerekiyorsa da nasil alirim bilginiz varmi?

ABD istisna... ABD'den polis belgesi almaniz gerekmiyor.

• Merhabalar. Case numarasi 26binlerde olan bir kisi icin DS-260 formunu doldurdukdan sonra KCC ye bildirmemiz gereken bekar olan medeni durumumu evliye cevirmek icin tahmini ne kadar zamanim vardir. KCC ne zaman bizden evrak ister?Mulakattan ne kadar once olur genellikle? Teşekkür ederim cevaplarınız icin.

• @redsat2000 iyi çalışmalar resubmit ne demek ? 20.05.2018 tarihinde ds260 formunu gönderdiniz peki kafama takılan 01.06.2018 tarihinde kcc size hazırlamanız gereken evrak listesinimi gönderdi ? yoksa 01.06.2018 tarihinde mülakat tarihinizmi belli oldu ? yoksa ds260 formu elimize ulşatıgına dair bir teyir mesajımı geldi ? vize onayı 05.10.2018 demişsiniz 08.10.2018 tarihinde pasaportunuz ptt yoluyla size mi geldi ?

• @crazycells bir şeyi merak ediyorum kcc nin evrak talep maili nasıl bir mail örnek varmı acaba? bir de mayıs ayında ds-260 dolduranlara evrak talebi genelde ne zaman gönderilmiş diye bir istatislik varmı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetturkan9185 DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar. Case numarasi 26binlerde olan bir kisi icin DS-260 formunu doldurdukdan sonra KCC ye bildirmemiz gereken bekar olan medeni durumumu evliye cevirmek icin tahmini ne kadar zamanim vardir. KCC ne zaman bizden evrak ister?Mulakattan ne kadar once olur genellikle? Teşekkür ederim cevaplarınız icin.

onumuzdeki 5-6 ay icinde olmaz buyuk bir ihtimal. Bu sistem yeni oldugundan her detayi henuz bilmiyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lojitisyen DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@redsat2000 iyi çalışmalar resubmit ne demek ? 20.05.2018 tarihinde ds260 formunu gönderdiniz peki kafama takılan 01.06.2018 tarihinde kcc size hazırlamanız gereken evrak listesinimi gönderdi ? yoksa 01.06.2018 tarihinde mülakat tarihinizmi belli oldu ? yoksa ds260 formu elimize ulşatıgına dair bir teyir mesajımı geldi ? vize onayı 05.10.2018 demişsiniz 08.10.2018 tarihinde pasaportunuz ptt yoluyla size mi geldi ?

re-submit olarak dusunun. Tekrar gondermek demek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@phozz DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells bir şeyi merak ediyorum kcc nin evrak talep maili nasıl bir mail örnek varmı acaba? bir de mayıs ayında ds-260 dolduranlara evrak talebi genelde ne zaman gönderilmiş diye bir istatislik varmı?

Boyle bir istek daha onceki yillarda yapilmadi. Ama sizin dosyanizi gonderdiginiz tarihle beraber, dosya numaraniz da cok onemli. Bu emaili KCC, dosya numarasi kucuk olanlara once gonderiyor.

Ayrica sordugunuz sorunun cevabi, forum cizelgesinden gorulebilecek.

• ds 260 formunu hangi siteden online olarak dolduruyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lojitisyen DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

ds 260 formunu hangi siteden online olarak dolduruyoruz

su siteden: https://ceac.state.gov/ceac/

• ⭐⭐⭐⭐

@lojitisyen resubmit , ds 260 formundaki hatanın düzeltilmesinden sonra tekrar submitted yapıldı evrağım. Mülakat tarihi bir ay kadar önce bildirildi. Eylül 2019 başı idi. Mülakat tarihi o ayki en son işlem yapılacak case no tarihinin ilanından sonra bize mail atıldı. Benim case numaram 16xx olduğu için ilk grupta olmam nedeniyle ekim 3 olarak mülakata gittim. Ancak bizim dönemimizde biz evrakları direkt Ankara Büyükelçiliğe elden götürdük. Bizden sonrakiler forumdan takip edeceğiniz üzere KCC mail attılar. Evet 8 Ekim 2019 da PTT den teslim alındı.Eve teslim yapılmıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |