Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Mert-Güngör rica ederim 😃 evet bence elinize geçen bu fırsatı iyi değerlendirin mülakat tarihi alabilmek bile bir sorundu haftalar öncesinde... 😃 @DustyBlue bu 5 ülkeyle çekilişe katılıp katılmadığını da paylaşıyor mu acaba?

• @LordBolton haklısınız, ancak pandemi sürecinde tecrübe ettiklerim nedeniyle biraz da böyle bir karar aldım diyebilirim ki hala 100% emin değilim. Her 2 ihtimali de değerlendiriyorum sadece.

• Merhaba bu gün mülakata girecek varmi? Girdikten sonra bilgi paylaşırsanız seviniriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

vukuatlı Nüf.Kay.Örneğinde, asıl vize tahlisi, eşi ve çocukları yeterli mi yoksa asıl vize talihlisinin ana, baba, kardeşleri de olması gerekiyor mu?

es ve cocuklar yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pawlover, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, biz altın dolar ve tl olarak hesap dökümü aldık altın gram olarak yazıyor. Hepsi ayrı ayrı değerleri var ama görevli için bu durum karışıklık yaratır mı? O an kendisi gösterilen miktarları yetersiz gibi görmesinden korkuyorum. Hepsinin güncel dolar kurundan dolar bazında toplam değerini yazacağım bir kağıt hazırlasam kabul olur mu ? O süreç nasıl oluyor?

dediginiz gibi bir deger kagidi da hazirlayip ekleyin bence de.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@DustyBlue sizi de yordum ancak son bir sorum olacak, bilgili olabildiğinizi düşündüğüm bir konudan.
    DS-260 formunu doldurmuş olmam ingiltere’ye göç etmek aşamasında bana bir problem yaratabilir mi ileriki senelerde?

Hayir, olumlu veya olumsuz bir etkisi olacagini sanmiyorum. Farkli iki surec...

• @crazycells teşekkür ederim 🙏

• Selam arkadaşlar. 18 eylül cuma günü saat 10:00’da elçilik önündeydim. Kimse yoktu. Güvenliğin elinde randevusu olanların yazdığı bir kağıt vardı. Adımıza baktı bizi içeri aldı. Elektronik eşyalar alınmıyor. Klasik saat yüzük felan içeri alınıyor. İçeri girince sıra numaramızı aldık. Bizden önce 2 kişi daha vardı. Sıra numaramız 3’tü. İlk kez numaramız yanınca evrakları teslim ettik. Burada kcc’ye gönderdiğimiz ve yeni çıkarttığımız belgeleri beraber verdik. Görevli zaten sırayla istiyor. Normale ek olarak greencard açıklandıktan sonra evlendiğimiz için öncesinde de beraber olduğumuzu kanıtlayan döküman varsa verebilirsiniz dedi. Biz üzerinde tarih olan fotoğraflar, eskiye ait yazışmaların çıktısını alıp götürmüştük. Görevli çok kibardı ve yardımcıydı. Sonra bekleme salonuna geçip tekrar bekledik. İkinci kez numaramız yanınca ödeme yaptık. Üçüncü kez yanınca yüzyüze mülakat başladı. Burada görevli yeni başlamış gibi geldi bana. Sarışın bir erkekti. Türkçeyi yeni yeni çözmüş gibiydi. Bize sordu ing biliyor musun. Evet ama mükemmel değil dedik. O daha sonra türkçe devam etti. Bazı kelimeleri tam anlayadı biz de yardımcı olduk. Gideceğimiz yeri, yapacağımız işi, Orada tanıdığımız var mı yok mu felan. Çok soru sormadı. Genel olarak olumlu ilerledi. Daha sonra pasaportunuz bende kalacak ptt ile göndereceğim dedi ve evrakları geri verdi. Ben iki kişi için 22k$ nakit + 62k ₺ + 170bin ₺ değerinde araç gösterdim ve gideceğim yere tx austin dedim. Sonra bir sevinçle çıktık ve mutlu son. Umarım herkes hayırlısı ile vizesini alır.

Not: 3 Nisan'da mülakatım iptal olmuştu. Davacı değildik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meilo, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selam arkadaşlar. 18 eylül cuma günü saat 10:00’da elçilik önündeydim. Kimse yoktu. Güvenliğin elinde randevusu olanların yazdığı bir kağıt vardı. Adımıza baktı bizi içeri aldı. Elektronik eşyalar alınmıyor. Klasik saat yüzük felan içeri alınıyor. İçeri girince sıra numaramızı aldık. Bizden önce 2 kişi daha vardı. Sıra numaramız 3’tü. İlk kez numaramız yanınca evrakları teslim ettik. Burada kcc’ye gönderdiğimiz ve yeni çıkarttığımız belgeleri beraber verdik. Görevli zaten sırayla istiyor. Normale ek olarak greencard açıklandıktan sonra evlendiğimiz için öncesinde de beraber olduğumuzu kanıtlayan döküman varsa verebilirsiniz dedi. Biz üzerinde tarih olan fotoğraflar, eskiye ait yazışmaların çıktısını alıp götürmüştük. Görevli çok kibardı ve yardımcıydı. Sonra bekleme salonuna geçip tekrar bekledik. İkinci kez numaramız yanınca ödeme yaptık. Üçüncü kez yanınca yüzyüze mülakat başladı. Burada görevli yeni başlamış gibi geldi bana. Sarışın bir erkekti. Türkçeyi yeni yeni çözmüş gibiydi. Bize sordu ing biliyor musun. Evet ama mükemmel değil dedik. O daha sonra türkçe devam etti. Bazı kelimeleri tam anlayadı biz de yardımcı olduk. Gideceğimiz yeri, yapacağımız işi, Orada tanıdığımız var mı yok mu felan. Çok soru sormadı. Genel olarak olumlu ilerledi. Daha sonra pasaportunuz bende kalacak ptt ile göndereceğim dedi ve evrakları geri verdi. Ben iki kişi için 22k$ nakit + 62k ₺ + 170bin ₺ değerinde araç gösterdim ve gideceğim yere tx austin dedim. Sonra bir sevinçle çıktık ve mutlu son. Umarım herkes hayırlısı ile vizesini alır

hayırlı olsun 🙂 yeni hayatınızda mutluluklar..
    o günleri görmek bizlere de nasip olur umarım..

• @meilo Tebrik ederim. Darısı tüm vize bekleyenlerin başına. Bir sorun olacak araç değerini nasıl belirtiniz? Araçla ilgili neler götürdünüz?

• @28Bjk1903, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@meilo Tebrik ederim. Darısı tüm vize bekleyenlerin başına. Bir sorun olacak araç değerini nasıl belirtiniz? Araçla ilgili neler götürdünüz?

Şöyle ki;

• This post is deleted!
  • ⭐⭐

@meilo Tebrikler. Darısı tüm 2020lerin başına!

• Aldım vizeyi arkadaşlar. Selamlar herkese

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkonca, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Aldım vizeyi arkadaşlar. Selamlar herkese

tebrikler 🙂 deneyimlerinizi okumayı merakla bekliyoruz..

• ⭐⭐⭐⭐

@mkonca tebrikler süper bir haber.

• ⭐⭐

@mkonca Tebrikler! Deneyimlerinizi yazarsanız çok iyi olur. Özellikle mali kaynak konusunda.
    Evrak onayı olmadan mı mülakata girdiniz? (İmzada evrak onay tarihi yazmıyor da)

• Bugün vizesini alan herkese hayırlı olsun, görüşmesi olanlara da bol şans diliyorum.

Bugün 13:15’de mülakatımız vardı. İlk olarak Perşembe günü muayenemizin sonuçlarını Unganlardan almaya gittik. 12:30 gibi Kuğulu Park’tan yürüyerek konsolosluğa doğru yola koyulduk. Gittiğimizde 12:45 civarıydı. Girişin karşısında yer alan kafeye oturduk ve beklemeye başladık. Ayrıca not olarak emanetleri alan büfe kapalıydı. Araba anahtarı ile girdik, sorun olmadığını belirtti güvenlik. Saat 13:05 de konsolosluğun kapısına gittiğimizde güvenliğin listeden ismimizi okumasını bekledik. İsmimiz okunduktan sonra pasaportlarımızı verdik. Ardından girişte bulunan Covid formunu doldurduk. Aynı forma ikimizin adını yazıp imzalarımızı attık, pasaportlarımızı alarak güvenlik aramasından geçtik. İçeri girdiğimizde ilk bankoda pasaportlarımıza barkod yapıştırıldı ve sıra numarası aldık. Ardından bekleme alanında beklemeye geçtik. Numaramız yandığında ilk olarak evrakları teslim edeceğimiz bankoya geldik. Görevli kişi KCC’ye gönderdiğiniz son evrakları iletin dedi. Biz ilk 17 Ekim’de ikinci olarak da 18 Şubat tarihinde göndermiştik. Kendisine 2 ayrı kcc dosyası ayrıca yeni tarihli belgelerinde olduğunu ilettik. Aşağıdaki evrakları istedi yalnızca:
    *En yakın tarihli KCC evraklarımızı istediler. (18 Şubat 2. Gönderdiğimiz evraklar)
    1)Adli sicil kaydı
    2)Nüfus kayıt örneği
    3)Diplomanın aslı ve fotokopisi (Yalnızca talihlinin)
    4)2 adet fotoğraf tüm aile fertlerinin
    5)2 adet evlilik cüzdanı fotokopisi ve aslı
    6)Pasaportlar
    7)Bankadan alınan mali döküm
    Evraklarımızı sistemden teyit ettikten sonra diploma aslını geri verdi ve görüşme anında konsolosa göstermemizi istedi. Evrak işlemleri bitince bizi para ödemesi yapacağımız bankoya yönlendirdi.
    Para ödemesini 2 kişi için 660 $ olarak ödedik. Ödemeyi yaptıktan sonra konsolosun bizden önceki aile ile görüşmesinin bitmesini bekledik. Görüşme bittikten sonra Hintli genç bir konsolos (Chelsea maskeli 😊) talihli ismi ile bizi çağırdı. Görüşmemizi İngilizce yaptık. İlk olarak sağ elimizi kaldırmamızı ve yemin kısmını kendi söyleyerek yes/no şeklinde cevap vermemizi istedi. (İçeriğinde söyleyeceğim ve vereceğim evraklar doğrudur şeklinde ibareler mevcuttu.) Parmak izimizi almaya geçtik. İlk talihli arından spouse olarak parmak izlerimizi verdik. Pasaportları eline alarak maskelerimizi 2 sn. çıkarmamızı istedi, kontrol ettikten sonra görüşme kısmı başladı. Dosyamızı aldıktan sonra aşağıdaki soruları sordu.
    1)Nereye gitmeyi planlıyorsunuz? (Texas, Austin dedik)
    2)Neden Austin diye sordu. (Bizde genç popülasyon ve yeni bir şehir olduğunu bu nedenle seçtiğimizi söyledik.)
    3)Tanıdığınız var mı? (Texas’da arkadaşımız olduğunu ayrıca diğer eyaletlerde de arkadaşlarımız olduğunu ilettik.)
    4)Ne işle uğraşıyorsunuz ? (Sosyal medya yöneticisi olduğunu söyledi eşim)
    5)Orada da bu işi mi yapacaksın diye sordu. (Evet orada da aynı işi yapacağını söyledi.
    6)Şuan ne iş yapıyorsun dedi. (Şuan çalışmadığını söyledi.)
    7)Bu aşamada banka dökümünü incelerken madem çalışmıyorsun, bu para nereden geldi dedi gülerek. (Bizde kendisine Türk düğünlerini bilip bilmediğini sorduk. Bildiğini söyleyince de düğünde takılan altınları bozdurup bankaya koyduğumuzu söyledik.
    8)Amerika’ya altın mı götüreceksiniz diye sordu yine gülerek. Bizde tüm altınlarımızı bankaya yatırdığımızı başka altınımız kalmadığını söyledik. Gülerek yeterli bir kanıt bu dedi ve mali kısmı geçtik.
    9)Evlilik cüzdanını inceleyerek ne kadardır evlisiniz dedi. (önümüzdeki hafta 2 yıl dolacağını söyledik. Bana dönerek don’t screw this up dedi. 😊
    10)Sonra diploma ile diplomanın aslını karşılaştırdı. Bahçeşehir üniversitesini görünce liseyi de orada okuyup okumadığını sordu.
    Bana başka soracağınız bir şey var mı dedi. Bizde yok dedik. Ardından vizeniz Issued olacak ve pasaportlarınız 2-3 iş gününde adresinize gönderilecek dedi. Ben ayrıca daha önce J1 vizemden kalan SSN kartımın olduğunu yenisini mi göndereceklerini sorduğumda. Gittiğinizde SSN ofisi ile görüşün ama mutlaka arayın onu öğrenin süresi dolmuş olsa bile onu tekrar aktif etme durumları olabilir. Telefon açık görüşürsünüz dedi ve teşekkür ederek ayrıldık.
    Yaklaşık olarak 100 sayfaya yakın bir hazırlık yapmıştık ancak neredeyse 5-10 sayfayı geçmedi teslim ettiklerimiz. Job offerlar, lise diplomaları, referans mektupları, sgk dökümleri falan hak getire. Gönderdikleri mailde istenilen şeyler dışında bir şey istenmedi. Hatta U.S. address belgesi vs. konusu bile açılmadı. Çok rahat ve keyifli bir görüşme oldu. Bu zamana kadar her konuda bize destek olan yeşilkartforum ailesine çok teşekkür ederiz. Umarım herkes vizesine kavuşur ve girişi yapabilir. Bol şans.

• Bugün vizesini alan herkese hayırlı olsun, görüşmesi olanlara da bol şans diliyorum.

Bugün 13:15’de mülakatımız vardı. İlk olarak Perşembe günü muayenemizin sonuçlarını Unganlardan almaya gittik. 12:30 gibi Kuğulu Park’tan yürüyerek konsolosluğa doğru yola koyulduk. Gittiğimizde 12:45 civarıydı. Girişin karşısında yer alan kafeye oturduk ve beklemeye başladık. Ayrıca not olarak emanetleri alan büfe kapalıydı. Araba anahtarı ile girdik, sorun olmadığını belirtti güvenlik. Saat 13:05 de konsolosluğun kapısına gittiğimizde güvenliğin listeden ismimizi okumasını bekledik. İsmimiz okunduktan sonra pasaportlarımızı verdik. Ardından girişte bulunan Covid formunu doldurduk. Aynı forma ikimizin adını yazıp imzalarımızı attık, pasaportlarımızı alarak güvenlik aramasından geçtik. İçeri girdiğimizde ilk bankoda pasaportlarımıza barkod yapıştırıldı ve sıra numarası aldık. Ardından bekleme alanında beklemeye geçtik. Numaramız yandığında ilk olarak evrakları teslim edeceğimiz bankoya geldik. Görevli kişi KCC’ye gönderdiğiniz son evrakları iletin dedi. Biz ilk 17 Ekim’de ikinci olarak da 18 Şubat tarihinde göndermiştik. Kendisine 2 ayrı kcc dosyası ayrıca yeni tarihli belgelerinde olduğunu ilettik. Aşağıdaki evrakları istedi yalnızca:
    *En yakın tarihli KCC evraklarımızı istediler. (18 Şubat 2. Gönderdiğimiz evraklar)
    1)Adli sicil kaydı
    2)Nüfus kayıt örneği
    3)Diplomanın aslı ve fotokopisi (Yalnızca talihlinin)
    4)2 adet fotoğraf tüm aile fertlerinin
    5)2 adet evlilik cüzdanı fotokopisi ve aslı
    6)Pasaportlar
    7)Bankadan alınan mali döküm
    Evraklarımızı sistemden teyit ettikten sonra diploma aslını geri verdi ve görüşme anında konsolosa göstermemizi istedi. Evrak işlemleri bitince bizi para ödemesi yapacağımız bankoya yönlendirdi.
    Para ödemesini 2 kişi için 660 $ olarak ödedik. Ödemeyi yaptıktan sonra konsolosun bizden önceki aile ile görüşmesinin bitmesini bekledik. Görüşme bittikten sonra Hintli genç bir konsolos (Chelsea maskeli 😊) talihli ismi ile bizi çağırdı. Görüşmemizi İngilizce yaptık. İlk olarak sağ elimizi kaldırmamızı ve yemin kısmını kendi söyleyerek yes/no şeklinde cevap vermemizi istedi. (İçeriğinde söyleyeceğim ve vereceğim evraklar doğrudur şeklinde ibareler mevcuttu.) Parmak izimizi almaya geçtik. İlk talihli arından spouse olarak parmak izlerimizi verdik. Pasaportları eline alarak maskelerimizi 2 sn. çıkarmamızı istedi, kontrol ettikten sonra görüşme kısmı başladı. Dosyamızı aldıktan sonra aşağıdaki soruları sordu.
    1)Nereye gitmeyi planlıyorsunuz? (Texas, Austin dedik)
    2)Neden Austin diye sordu. (Bizde genç popülasyon ve yeni bir şehir olduğunu bu nedenle seçtiğimizi söyledik.)
    3)Tanıdığınız var mı? (Texas’da arkadaşımız olduğunu ayrıca diğer eyaletlerde de arkadaşlarımız olduğunu ilettik.)
    4)Ne işle uğraşıyorsunuz ? (Sosyal medya yöneticisi olduğunu söyledi eşim)
    5)Orada da bu işi mi yapacaksın diye sordu. (Evet orada da aynı işi yapacağını söyledi.
    6)Şuan ne iş yapıyorsun dedi. (Şuan çalışmadığını söyledi.)
    7)Bu aşamada banka dökümünü incelerken madem çalışmıyorsun, bu para nereden geldi dedi gülerek. (Bizde kendisine Türk düğünlerini bilip bilmediğini sorduk. Bildiğini söyleyince de düğünde takılan altınları bozdurup bankaya koyduğumuzu söyledik.
    8)Amerika’ya altın mı götüreceksiniz diye sordu yine gülerek. Bizde tüm altınlarımızı bankaya yatırdığımızı başka altınımız kalmadığını söyledik. Gülerek yeterli bir kanıt bu dedi ve mali kısmı geçtik.
    9)Evlilik cüzdanını inceleyerek ne kadardır evlisiniz dedi. (önümüzdeki hafta 2 yıl dolacağını söyledik. Bana dönerek don’t screw this up dedi. 😊
    10)Sonra diploma ile diplomanın aslını karşılaştırdı. Bahçeşehir üniversitesini görünce liseyi de orada okuyup okumadığını sordu.
    Bana başka soracağınız bir şey var mı dedi. Bizde yok dedik. Ardından vizeniz Issued olacak ve pasaportlarınız 2-3 iş gününde adresinize gönderilecek dedi. Ben ayrıca daha önce J1 vizemden kalan SSN kartımın olduğunu yenisini mi göndereceklerini sorduğumda. Gittiğinizde SSN ofisi ile görüşün ama mutlaka arayın onu öğrenin süresi dolmuş olsa bile onu tekrar aktif etme durumları olabilir. Telefon açık görüşürsünüz dedi ve teşekkür ederek ayrıldık.
    Yaklaşık olarak 100 sayfaya yakın bir hazırlık yapmıştık ancak neredeyse 5-10 sayfayı geçmedi teslim ettiklerimiz. Job offerlar, lise diplomaları, referans mektupları, sgk dökümleri falan hak getire. Gönderdikleri mailde istenilen şeyler dışında bir şey istenmedi. Hatta U.S. address belgesi vs. konusu bile açılmadı. Çok rahat ve keyifli bir görüşme oldu. Bu zamana kadar her konuda bize destek olan yeşilkartforum ailesine çok teşekkür ederiz. Umarım herkes vizesine kavuşur ve girişi yapabilir. Bol şans.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |