Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tolgamg Yapmak istiyorumda nasıl yapacagimi bilemiyorum 😅
    hocam bir örneğini bize gönderebilir misiniz?

• Herkese merhabalar
    Vizem onaylandı
    Öncelikle sayın @crazycells başta olmak üzere bu forumu oluşturan herkese çok teşekkür ederim. Bu süreçte aracı şirketlere 5 kuruş para vermeden, her aşamada bu forumdan faydalanarak bugünlere kadar geldim. İnşallah bu aşamadan sonra da çokça faydalanacağım.
    Uzunca süredir bu başlık altında mülakat deneyimi paylaşılmıyordu. Pandemi süreci sonrası mülakatlar hakkında bi fikir olması adına detaylı bir deneyim paylaşmak istiyorum.
    Benim mülakatım sabah saat 09.30 da idi. Erkenden elçiliğin önünde beklemeye başladım. Covid ile ilgili bi soru formu oluşturulmuş 5 soruluk. Mülâkat için getirilmesi gereken belgelerin yazıldığı mail in sonuna eklenmiş olan, cevaplarının 1 gün öncesinden mail olarak atılması gereken sorularla aynıydı. O formu doldurdum ve güvenlik görevlileri teslim aldı. İçeride oldukça az kişi olduğu için işlemler hızlı bi şekilde gerçekleşti. Önce belgeleri teslim ettim. Adli sicil kaydı ve nüfus kayıt örneğini yenileriyle birlikte verdim. Ds-260 formunun onay sayfasının çıktısını istemedi. Bankada 14.7k dolar 93.5k tl vardı. Diplomanın aslını güzel sakladığım için direkt görüşme esnasında görevliye göstermemi istedi. 26 yaşından küçük olan erkek talihliler için doldurulup götürülmesi gereken belge için, bu gerekliliğin ortadan kalktığı için bu belgeyi vermememi istedi. Sonrasında 330 doları ödemek için hiç beklemedim. Sonrasında meşhur siyahi bey ile görüşmemizi gerçekleştirdik. Gözüm korkmuştu ama hiç korktuğum gibi gerçekleşmedi. Başlamadan önce ıslak mendil verdi ve belgeleri koyduğumuz yeri ve parmak izi alınan yeri temizlememi istedi. Sonrasında "Nasılsınız" diye başladık mülakata. Görüşme Türkçe gerçekleşti. Türkçesini geliştirmiş oldukça ama yine eksiklikleri var tabi. Diplomamı gösterdim. Para konusunda hiç soru sormadı. Bu arada paranın görece az kısmını 3 hafta kadar önce, büyük kısmını 1 gün öncesinde yatırdım.
    -Nereye gideceksin?
    +New Jersey, arkadaşım orada.
    -Ne iş yapacaksın?
    +Başlangıçta basit işlerde çalışacağım. Sonrasında diploma denkliğini halledip diplomamla yapabileceğim işlerde çalışacağım.
    -Daha önce yurtdışında bulundun mu?
    +Hayır.
    -Son 14 gün içinde yurtdışında bulundunuz mu?
    +Hayır.
    -Daha önce çalıştınız mı?
    +Üniversite dönemimde yazları çalıştım. Diplomamla alakalı iş değildi.
    -Vizenizi onaylıyorum. 3 5 gün içerisinde ptt adresine gelecek pasaportunuz.
    +Teşekkür ederim.

Bu zorlu sürecin sonunda son kişiye kadar vizelerin alınmasını bütün içtenliğimle temenni ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadiharmandar hayırlı olsun, umarım sonraki hayatınız suankinden daha iyi olur. darısı bizlerin başına..

• @hadiharmandar, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhabalar
    Vizem onaylandı
    Öncelikle sayın @crazycells başta olmak üzere bu forumu oluşturan herkese çok teşekkür ederim. Bu süreçte aracı şirketlere 5 kuruş para vermeden, her aşamada bu forumdan faydalanarak bugünlere kadar geldim. İnşallah bu aşamadan sonra da çokça faydalanacağım.
    Uzunca süredir bu başlık altında mülakat deneyimi paylaşılmıyordu. Pandemi süreci sonrası mülakatlar hakkında bi fikir olması adına detaylı bir deneyim paylaşmak istiyorum.
    Benim mülakatım sabah saat 09.30 da idi. Erkenden elçiliğin önünde beklemeye başladım. Covid ile ilgili bi soru formu oluşturulmuş 5 soruluk. Mülâkat için getirilmesi gereken belgelerin yazıldığı mail in sonuna eklenmiş olan, cevaplarının 1 gün öncesinden mail olarak atılması gereken sorularla aynıydı. O formu doldurdum ve güvenlik görevlileri teslim aldı. İçeride oldukça az kişi olduğu için işlemler hızlı bi şekilde gerçekleşti. Önce belgeleri teslim ettim. Adli sicil kaydı ve nüfus kayıt örneğini yenileriyle birlikte verdim. Ds-260 formunun onay sayfasının çıktısını istemedi. Bankada 14.7k dolar 93.5k tl vardı. Diplomanın aslını güzel sakladığım için direkt görüşme esnasında görevliye göstermemi istedi. 26 yaşından küçük olan erkek talihliler için doldurulup götürülmesi gereken belge için, bu gerekliliğin ortadan kalktığı için bu belgeyi vermememi istedi. Sonrasında 330 doları ödemek için hiç beklemedim. Sonrasında meşhur siyahi bey ile görüşmemizi gerçekleştirdik. Gözüm korkmuştu ama hiç korktuğum gibi gerçekleşmedi. Başlamadan önce ıslak mendil verdi ve belgeleri koyduğumuz yeri ve parmak izi alınan yeri temizlememi istedi. Sonrasında "Nasılsınız" diye başladık mülakata. Görüşme Türkçe gerçekleşti. Türkçesini geliştirmiş oldukça ama yine eksiklikleri var tabi. Diplomamı gösterdim. Para konusunda hiç soru sormadı. Bu arada paranın görece az kısmını 3 hafta kadar önce, büyük kısmını 1 gün öncesinde yatırdım.
    -Nereye gideceksin?
    +New Jersey, arkadaşım orada.
    -Ne iş yapacaksın?
    +Başlangıçta basit işlerde çalışacağım. Sonrasında diploma denkliğini halledip diplomamla yapabileceğim işlerde çalışacağım.
    -Daha önce yurtdışında bulundun mu?
    +Hayır.
    -Son 14 gün içinde yurtdışında bulundunuz mu?
    +Hayır.
    -Daha önce çalıştınız mı?
    +Üniversite dönemimde yazları çalıştım. Diplomamla alakalı iş değildi.
    -Vizenizi onaylıyorum. 3 5 gün içerisinde ptt adresine gelecek pasaportunuz.
    +Teşekkür ederim.

Bu zorlu sürecin sonunda son kişiye kadar vizelerin alınmasını bütün içtenliğimle temenni ediyorum.

Çok sevindim, darısı başımıza 🖖🏻

• Herkese iyi akşamlar
    Bugün saat 13.30 da mülakatımız vardı. Çok nadir görülecek iki ayrı sorunla karşılaştık ve maalesef sonu hüsranla bitti. Klasik belge alımında sorunlar baş göstermeye başladı. Talihli benim. Kart çıktığını öğrendikten sonra evlilik yaptım. Eşimin 19 yaşında bir oğlu var. Ds260 formlarını doldurduğumuz dönemde o bizimle gelmeyecekti. O yüzden onun genel bilgilerini babasının formunda belirttik fakat ona bir ds260 formu açmadık. Sonra gelecek kısmını işaretlemiştik. Bu olaylar bu seviyeye gelince sonra gelmesinde bir engel çıkar ihtimaliyle gelmesine karar verdik ve ona da ds260 doldurduk fakat submit aşamasında elektronik imza bir türlü atılamıyordu buton aktif değildi. Günlerce farklı tarayıcılardan denedik olmadı. Sonra @muhtaradana nın tavsiyesiyle durumu açıklayan bir mail attık Ankara’ya. Bir gün sonra dönüş aldık pasaportunun taratıp göndermemizi gereken düzeltmeyi yapacaklarını bildiren bir mail aldık. Maili cevapladık ve çıktısını dosyamıza ekledik. Belge teslim aşamasında ds260 formu çıktısını istediler durumu açıkladım ve karmaşa başladı. Israrla orada bişey yapamayacaklarını çocuğun çıkıp formu onaylayıp çıktısını getirmesini söylediler. Bu aşamada o onay ve çıktı olmazsa parmak izi almaları mümkün olmayacakmış ve mülakata giremezmiş. Çocuğu Kavaklıdere caddesinde bulabilirsin diye gönderdiler. Hiçbir internet cafe bulamayıp bir bakkaldan rica etmiş ve formu bir şekilde onaylamış. Geri geldi. Fakat işler iyice karışmıştı. Bu defa da iş güzAr bir memurun iletisiyle şöyle bir bilgi verdiler. babasıyla evlendiğimiz tarihte çocuk 18 yaşını doldurmuş olduğu için ( 4 ay geçmiş) aramızda bir anne çocuk bağı olamayacağından onun yasaya göre benim hakkımdan faydalanıp greencard alması mümkün değilmiş. Bu bilgiyi konsolosun dahil bilmediğini konuyu araştıracaklarını gerekli yerlerle iletişimden sonra eğer olumlu olursa onun için ayrıca mülakat verebileceklerini söylediler. Bu arada bizim evrak teslimi başladı . O istemeden ben elimde ne kadar evrak varsa şu var bu var diye diye verdim. 49k $ Türkçe İngilizce 6 aylık hesap dökümü ve araç kasko bedeli gösterir evrak ve ruhsat fotokopisi verdim. Ayrıca evliliğimizin gerçekliğini ispat eden fotoğraflar uçak biletleri gibi kanıtlar. Eşimin evraklarına sıra geldiğinde sadece nüfus kayıt örneği evlilik cüzdan fotokopisi fotoğraf istedi. Şimdiye dek forumdan okuduğum deneyimlere güvenerek dürüst olmam gerektiğini biliyordum. İstememesine rağmen eşimin sabıka kaydını ve mahkeme kayıtlarını ayrıca çevirilerini vermek istediğimi söyledim. Tabiki kabul etti ve aldı. Kendisi 2012 yılında karıştığı bir kavgadan para cezası almıştı. En fazla incelemeye kalabileceğimizi düşünüyorduk. Evrak ve para tesliminde sonra neredeyse 2.5 saat bekledik sadece biz vardık. Son numara yandığında siyahi bey yeni başladığını tahmin ettiğimiz sarışın beye arkadan destek vererek yönlendiriyordu. Yemin ettik parmak izi verdik mülakat Türkçe ilerliyordu. Fakat karşımızdakinin açıklamalarımın yarısından fazlasını anladığını düşünmüyordum.

• nereye gideceksiniz?
    • michagen
    • michagenin neresine?
    • detroit
    • oradaki var?
    • bir arkadaşımızın kardeşi uzun yıllardır orada yaşıyor mühendislik yapıyor.
    • ne iş yapacaksınız?
    • satış üzerine çalışıyorum yine mesleğime devam edeceğim.
    • işiniz hazır mı?
    • hayır
      Eşime döndü.
    • burada evraklarda baktığımda neden ceza aldınız?
    • eşim uzun uzadıya açıklıyor.
      O da sadece bakıyor arada ekrana tıklıyor. Sonra çocukla ilgili durumdan bahsetmeye çalıştı. Beceremedi. Tombul , kibar bir hanım geldi gayet iyi bir Türkçeyle durumu izah etti araştırdıklarını fakat vizesinin mümkün olmadığını söyledi. Pasaportunu geriye verdiler. Ardından bana döndü mülakatı gerçekleştiren memur tebrik etti vizemin onaylandığını söyledi. Ve son bomba eşimi bu durumdan dolayı reddetmek zorunda olduğunu...
      Ben hala nasıl olur gibi sorular soruyor ve muhtemelen inceleme yani AP’yi red gibi söylüyor diyorum yanımdakilerede. Sonra baktı biz onu o bizi anlamıyor yine o bayanı çağırdı. O da konsolos beyin durumu incelediğini vize vermelerinin mümkün olmadığını söyledi. Haklı olarak gözlerimden yaşlar istemsizce dökülmeye başladı hepsi camın arkasından bakakaldı.
      Karşıdaki duvar dibine gidip olayın şokuyla kendimize gelmeye çalışırken o sarışın hanım bankonun arkasından işaret edip beni çağırıyordu. Gittim. Başkanlık kararnamesinden detaylıca bahsetti giriş yapamayacağımdan filan hepsini bildiğimi söyledim. Hatta eğer 31 Aralık’tan sonra uzatılırsa geçerli sağlık raporunun ve vizenin süresinin dolacağından ve yeniden vize basımının mümkün olmadığından...
      eşim için ise benim artık yasal göçmen olmam sebebiyle yeniden başvuru yapıp onun yanıma gelmesini sağlayabileceğimi söyledi. Teşekkür edip ayrıldım...
      @crazycells bu durumda evlilik birlikteliğine gelebilecek olan zarardan dolayı vize talebinin mümkünatı var mı?

• @Niyaz Öncelikle geçmiş olsun, aynı zamanda da hayırlı olsun. Olumsuz bakmayın, en azından siz vizenizi almışsınız. Eşiniz de oğlunuz da bir şekilde gelecektir, her şey sırayla olur bence, gönlünüzü ferah tutun.

• @hadiharmandar hayırlı olsun çok sevindik darısı başımıza.

• @heroinchains teşekkür ederim vardır bir hayır diyoruz şimdilik.
    Umarım kolay bir çözüm yolu bulunur

• @Niyaz ben de katılıyorum lütfen canınızı sıkmayın bunun için mutsuz etmeyin. umarım sizin ve aileniz için çok daha güzel günler sizi bekliyordur. iyi dileklerimle

• Selamlar,

Bugün 2. vize mülakatımı tamamladım fakat henüz onaylanıp onaylanmadığına dair herhangi bir fikrim yok. Vizem 23 Nisan'dan önce olduğu için oldukça rahat geçti. İlk görüşmede olduğu gibi elimde bir klasör dosya ile görüşmeye gittim.

İlk girişte Covid ile alakalı bir form dolduruyorsunuz. Hiç sıra veya bekleme olmadı. Ateş ölçme felanda yoktu. En basit AVM dahi ateş ölçtürürken garipti. İçeride benden başka iki kişi vardı. Normalde bayağı sandalye varken sadece 9 tane olması dikkatimi çekti.

Bir Türk'ün olduğu bankoya geçmem söylendi Pasaport'u, sarı zarfı ve sağlık raporunu teslim ettim sonrasında 330$ ödeme yaptım. Gidebilirsiniz dedi ve yolladı. Akşam SMS geldi PTT'den kargo numarası umarım onaylanmıştır. Bu arada @Niyaz 'ın tam tersine öncesinde onaylı olan 4 vizemiz olmasına rağmen aileden yanlızca ben gittim yani 3 vizemizi almayıp diğer arkadaşlara faydalı olmak istedik.

Hatta 30'una kadar gelirseniz diğerlerinide alabileceğimiz söylendi fakat sonrasında sponsor olur alırım dedim. Aslında yanlızca birinizin alması yeterli diğerleri için sponsor olmak daha kolay sanırım.

• @Niyaz hayirli olsun her sey olacagina varir. Siz davaya mudahil olmusmuydunuz? Ve ais den kaydi kendiniz mi almistiniz acaba?

• @gucarslan İnşallah zorluk yaşamadan alırsınız vizelerinizi🙏

• @hasan44 İnşallah🙏

• @heroinchains İnşallah son kişiye kadar herkes alır vizesini🙏

• @jermainlenscemil merhaba teşekkür ederim
    Evet davaya müdahil olmuştum aynı zamanda Nisan mülakatım iptal edilmişti. Ais kaydını kendim oluşturdum ve çıktısını götürdüm

• @erkcet söylediğiniz gibi sponsor olup götürme durumundan elbette haberdarım fakat çok uzun bir süreç bu bizi üzüyor...

• @hadiharmandar Gözünüz aydın. Amerika size güzellikler getirsin inşallah.☺

• Icra davalari vize verilmesine engel mi? Detayini soruyorlar mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadiharmandar hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Niyaz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells bu durumda evlilik birlikteliğine gelebilecek olan zarardan dolayı vize talebinin mümkünatı var mı?

Normal zamanlarda boyle bir imkan vardi, hatta konsolos daha once Washington'dan ayri bir izin alip normalde vize alamayacak bir ese vize vermisti. Ama su anda sure kisitlamasindan ve var olan siyasi atmosferden dolayi boyle bir inisiyatifte bulunacaklarini sanmiyorum maalesef.

Hem tebrikler, hem de gecmis olsun. Bence cok uzulmeyin, sizin Green Card'inizin olmasi tum aile icin yeterli, sadece islemler gecikecek. Kararname biter bitmez ilk firsatta ABD'ye giris yapip aile sponsorlu vizelere basvurunuzu yapin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |