Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ZoZO Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stilll, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells sn crazycells ben lisans diplomamın orjinalini saklıyorum. ancak yüksek lisans diplomamın orjinalini üniversite den temin etmemiştim. Şayet bir mülakat alabilirsem 🙂 lisans orjinal diplomamı götürecegim. yüksek lisans ın orjinali yerine mezuniyet belgesi e devlet' ten yeterli olur mu ? diye sormuştum daha önceden aşagıda cevaplandıgını gördüm. sanırım halen geçerli. vizemi alabilirsem gidene kadar orjinalini alabilirim ama bu süreçte orjinalini alabilir myim emin degilim.

fc36d95b-992c-4e0a-a631-697ee842dbf5-image.png

uygundur. Universite diplomasi yeterli vize almak icin, diger ust diplomalar icin e-devlet belgesi de yeterli gelecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzhanKukul, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar. Mülakatta boşanma belgesi her başvuran için isteniyor mu yoksa asıl talihli için mi sadece? Öyleyse boşanma belgesi mahkeme karar kağıdı mı oluyor? Bir de diplomanın ingilizce çevirisine gerek var mı? (Diplomamda her kısım ingilizce de yazıyor aslında.) Emin olmak istedim.

Eger su anki esiniz de vize alacaksa ve onceden bosandiysa o da bosandigini gostermeli.

Eger bosanma resmi olarak gerceklesmeden yeni bir evlilik yapildiysa o evlilik gecerli sayilmiyor. Normalde vukuatli nufus kaydinda bu bilgiler yer aliyor, konsolos icin cogunlukla oradaki bilgi de yeterli oluyor ama ozellikle sorunlu bir bosanma yasadiysaniz mahkeme kararini da yaninizda bulundurmanizi kesinlikle tavsiye ederim. Resmi olarak her seyin dogru yapildigini gorebilsinler...

Turkce diploma da kabul ediliyor.

• @crazycells teşekkürler yanıtınız için. Bu mahkeme kararının ingilizce çevirisi de gerekli mi peki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzhanKukul, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells teşekkürler yanıtınız için. Bu mahkeme kararının ingilizce çevirisi de gerekli mi peki?

Surecinizde gecikme yasamamak icin cevirmenizi tavsiye ederim. Ama vukuatli nufus kayit orneginde yazilan bilgiler ve turkce mahkeme kaydi da yeterli gelebilir, buna isterseniz mulakat gununuze gore karar verebilirsiniz.

Bu sekilde mulakata girip eger konsolos isterse cevirebilirsiniz.

• vukuatlı Nüf.Kay.Örneğinde, asıl vize tahlisi, eşi ve çocukları yeterli mi yoksa asıl vize talihlisinin ana, baba, kardeşleri de olması gerekiyor mu?

• Merhaba, biz altın dolar ve tl olarak hesap dökümü aldık altın gram olarak yazıyor. Hepsi ayrı ayrı değerleri var ama görevli için bu durum karışıklık yaratır mı? O an kendisi gösterilen miktarları yetersiz gibi görmesinden korkuyorum. Hepsinin güncel dolar kurundan dolar bazında toplam değerini yazacağım bir kağıt hazırlasam kabul olur mu ? O süreç nasıl oluyor?

• Dostlar, Unganlar TL Kredi Kartı çekiyorlar mı?

• @TURKEYANDUSA evet kredi karti ile tl cekim yapiliyor hem unganlarda hem duzen laboratuarinda

• Tekrar merhaba,
    Sormak istediğim bir soru var.
    Bana tekrar mülakat tarihi alabilirsiniz diye mail geldi 17 eylülde. Öğrenmek istediğim şey ise bu noktadan sonra sürece devam etmezsem ileride turistik olarak başvuracağım vizelerde bir sıkıntı yaşar mıyım olacaktı.

• Merhabalar, Aklima takilan birsey oldu, Kcc ye evraklari mail ile gonderirken edevlette sabika kaydi ve nufus kayit ornegi alirken evraklarin ivraz edilecegi yere kentucky consular center yazmistik. Peki simdi ayni evraklari konsolosluga vermek icin aliyoruz yine kcc mi yazmaliyiz yoksa konsoloslugu mu yazmaliyiz mulakata giren arkadaslar nasil yapti yardimlarinizi rica ederim

• @lntcko NEREYE VERİYORSANIZ ORAYI YAZIN. YANİ, ANKARA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ KONSOSLUĞU'NA ya da BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE ŞEKLİNDE

• Gozler Mehta reiste, Trumpa "Huuuge" darbeyi vuracak.

• @Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Tekrar merhaba,
    Sormak istediğim bir soru var.
    Bana tekrar mülakat tarihi alabilirsiniz diye mail geldi 17 eylülde. Öğrenmek istediğim şey ise bu noktadan sonra sürece devam etmezsem ileride turistik olarak başvuracağım vizelerde bir sıkıntı yaşar mıyım olacaktı.

evet sorun olacak. ds260 ı doldurduğunuz için göçmenlik düşüncenizi beyan etmiş durumdasınız ve bu sizin karşınıza her seferinde çıkacak.

• @DustyBlue yani ds-260 doldurup mülakata girmeyen (sıra gelmemesi, isteyerek mülakata katılmama) herkes ileride sıkıntı yaşar demek istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Teşekkür ederim.

@DustyBlue yani ds-260 doldurup mülakata girmeyen (sıra gelmemesi, isteyerek mülakata katılmama) herkes ileride sıkıntı yaşar demek istiyorsunuz anladığım kadarıyla. Teşekkür ederim.

evet bunu bizzat abd elçiliğinden şu arkadaştan duydum 🙂 kendisi vize mülakatıda yapıyor.

• ⭐⭐

@Mert-Güngör hayır aslında tam olarak öyle demek istemedi siz ABD vizesine veya da başka bir ülkenin vizesine başvurduğunuz da amacına yönelin kullanıp kullanmayacağınıza bakarlar örneğin öğrenci vizesinde sizin öğrenim bittikten sonra döneceğinizi bilmek düşünmek isterler burada onu bağlayan ne var yaşı gideceği okul gibi her şeye bakarlar turist vizesi de öyle eğer sizin orada kalacağınızı düşünüyorlarsa red alırsınız bu her vizede böyle göçmen olmayan.. ve siz ds-260 formunu doldurarak ben göçmen olmak istiyorum diye çok büyük bir beyan yaptınız zaten bundan sonra alacağınız göçmen olmayan tüm vizelerde sorun yaşayacaksınız maalesef... yoksa mülakata katılıp katılmamanızın bununla pek bir alakası yok o cilası olur sadece

• @LordBolton desenize bundan sonra gezeceğim her ülkeden vize almak için 2 katı efor sarfedeceğim,
    başa gelen çekilir 😅 teşekkür ederim

@LordBolton desenize bundan sonra gezeceğim her ülkeden vize almak için 2 katı efor sarfedeceğim,
    başa gelen çekilir 😅 teşekkür ederim

hayır sadece kanada yeni zelanda avustralya abd ve ingiltereye vize alırken bu bilgi paylaşılacak diye düşünebilirsiniz. hatta kanada parmak izlerşmizi bile paylaşıyor abd ile.

diğer ab ülkeleriyle böyle bir sorun yaşamazsınız.

• @DustyBlue sizi de yordum ancak son bir sorum olacak, bilgili olabildiğinizi düşündüğüm bir konudan.
    DS-260 formunu doldurmuş olmam ingiltere’ye göç etmek aşamasında bana bir problem yaratabilir mi ileriki senelerde?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

46

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |