Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Niyaz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@erkcet söylediğiniz gibi sponsor olup götürme durumundan elbette haberdarım fakat çok uzun bir süreç bu bizi üzüyor...

Bence cok uzulmeyin, ideal bir sekilde sonlanmasa da; emin olun ABD'de yasayip ailesinden biri Green Card'li olsun da diger aile uyelerine sponsor olsun diyen bir suru kisi var...

• @Niyaz Hayırlı olsun, adınıza çok sevindik. Güvaenlik Soru Anketini Vize görüşmesine gitmeden tam 1 gün evvel mi göndermemiz gerekiyor?

SECURITY QUESTIONS

Please make sure to send your responses exactly ONE (1) DAY prior to your interview via E-MAIL TO: [email protected]. We kindly ask you to include your name, surname, case number and appointment date & time in your email. YOUR APPOINTMENT WILL BE CANCELLED IF YOU FAIL TO SEND THE RESPONSES BEFORE YOUR INTERVIEW.

Please print and bring this email to your appointment and note the following COVID-19 measures:

1. You must be on-time and may not arrive more than 10 minutes early.
    2. You must wear a mask covering both your nose and mouth.
    3. You must arrive with all required documents, photos, photocopies and answered security questionnaire.
      If you do not follow all these requirements, your appointment will be canceled, and you will need to reschedule.
      Please also be aware that we have no place to store your belongings, so only bring your application-related documents and your wallet/purse. Large bags, backpacks and cell phones are not allowed inside the waiting room.
      Out of an abundance of caution, due to COVID-19, we need you to respond to this email and answer the following questions before we can grant you entry to our facilities for your appointment. In addition to emailing us your response, please print your responses and carry them with you on the day of your appointment. Security will also ask you these questions when you arrive at our facility.
    4. Have you had any cold or flu-like symptoms in the past 14 days, such as a fever, shortness of breath, or a persistent cough? Y or N
    5. Have you checked your temperature in the last 24 hours? Was your temperature 100.4°F/38°C or higher? Y or N
    6. Have you had any international travel, including to the U.S., in the last 14-days? Y or N
    7. Have you had any close contact over the past 14 days with individuals who have had international travel, including to the U.S., in the last 14-days? Y or N
    8. Have you had close contact with anyone currently under isolation or quarantine? Y or N

• @crazycells peki 30 Eylülün uzatılması ile ilgili bir gelişme olursa bu durumda yapılabilecek birşey olur mu?

• @TURKEYANDUSA ben 2/3 gün önceden gönderdim sıkıntı olmadı

• @Niyaz , sadece 4. maddeden aşağıya doğru olan soruları cevaplayıp e-maille gönderdiniz
    değil mi
    Have you had any cold or flu-like symptoms in the past 14 days, such as a fever, shortness of breath, or a persistent cough? Y or N
    Have you checked your temperature in the last 24 hours? Was your temperature 100.4°F/38°C or higher? Y or N
    Have you had any international travel, including to the U.S., in the last 14-days? Y or N
    Have you had any close contact over the past 14 days with individuals who have had international travel, including to the U.S., in the last 14-days? Y or N
    Have you had close contact with anyone currently under isolation or quarantine? Y or N

• @crazycells teşekkür ederim

• @fakay teşekkür ederim. İnşallah siz de alırsınız vizenizi🙏

• Rıca etsem beni 2020 telegram grubuna alırmısınız

• @TURKEYANDUSA evet aynen o şekilde

• @giveme5 Kusura bakmayın. Yeni görüyorum sorunuzu. Davalara katılmamıştım. Sadece randevum covid nedeniyle iptal olmuştu. En son DV-3.0 davasının agreement formunu doldurup yollamıştım ama interview tarihini alınca iptal ettim.

• Sayin @crazycells carsamba gunu mulakata girdim, bugun vizem ve gocmen dosyam geldi.
    hemen seyahat edebiliyormuyuz yoksa baskanlik kararnamesinin gecmesini beklemek mi gerekiyor(31 Aralik'a kadar)?
    2020EU1XXXX

• Arkadaşlar merhaba bu ptt ais kayıdı alma işi şöyle oluyor değil mi? Ais e girip randevu kısmındaki devam et e basıp bubtalimatı e posta ile gönder e basıyoruz? Direk de çıktı alabiliyoruz tabiki ama işlem bu değil mi ais ptt kayıdı dedikleri. Doğru mu biliyorum? @crazycells

• Sadece Yüksek lisans diplomasının orjinali götürsem yeterli olur mu ? Lise ve üniversite diplomamın orjinalini bulamıyorum. Edevletten aldığım üniversite ve yüksek lisans belgesini de göstersem yeterli olur mu

• @ergun evet TALİMATI YAZDIR çıktıısnı alın yeterli. PTT ais kaydı bu

• @ebc 31 ARALIK tarihi kaldırılıncaya kadar giriş yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Niyaz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells peki 30 Eylülün uzatılması ile ilgili bir gelişme olursa bu durumda yapılabilecek birşey olur mu?

Maalesef sanmiyorum. Cunku size bagli bir konu degil. Konsoloslarin karari baglayici maalesef, oyle bir durumda itiraz edip yeniden degerlendirme isteyebilirsiniz ama cok etkili olacagini sanmiyorum.

Bu konu kendi inisiyatifleriyle ilgili bir durum, kendileri yardimci olmak istemezse (ki su anki durum bunu gosteriyor) maalesef yapacak bir sey yok.

Sizin su an yasal olarak izlemeniz gereken yol ABD'ye giris yapip sonrasinda I-130 ile aile sponsorlugunda GC surecini baslatmak.

Eger dediginiz tarzda bir duzenleme gelirse konsolosluga tekrar ulasmayi deneyebilirsiniz, ama dedigim gibi dosyayi tekrar acma ihtimalleri bence zayif.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayin @crazycells carsamba gunu mulakata girdim, bugun vizem ve gocmen dosyam geldi.
    hemen seyahat edebiliyormuyuz yoksa baskanlik kararnamesinin gecmesini beklemek mi gerekiyor(31 Aralik'a kadar)?
    2020EU1XXXX

Hayirli olsun. Maalesef 1 Ocak veya sonrasinda giris yapabilirsiniz ancak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pawlover, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sadece Yüksek lisans diplomasının orjinali götürsem yeterli olur mu ? Lise ve üniversite diplomamın orjinalini bulamıyorum. Edevletten aldığım üniversite ve yüksek lisans belgesini de göstersem yeterli olur mu

En ust diploma yeterlidir...

• @TURKEYANDUSA Merhaba, benim de görüşmem haftaya. Bu anket bana gelmedi. Siz ne zaman almıştınız?

• @dirilo 17 Eylül'de

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |