Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MustVar ben de merak ediyorum.Ais'ten takip edin dendi ama hala bir gelişme yok.Nasıl işlediğini çözmek çok zor 🙁

• @hakanguner bizim mulakatimiz sali gunu ancak unganlardan randevu alirken bir gun oncesine randevu olusturulamiyor pazartesi gununu listede hic cikarmadi cumartesi gunu de dolu gozukuyordu bu nedenle biz de cuma gunune yani yarina randevu aldik. Zaten unganlari aradigimizda da mulakatinizdan en az iki is gunu oncesine almaniz lazim dediler bilginiz olsun.

• Bana da mail geldi şimdi konsolosluktan randevu tarihi belirleyebilirsiniz diye.

• @Mert-Güngör hayırlı olsun darısı bekleyenlere 🙂 mülakatınız da iyi geçer inşallah . Mülakat tecrübelerinizi de buraya aktarirsaniz çok iyi olur.

• @ÜZEYİR-KOŞULAN teşekkür ediyorum

• @ByDoski bendede aynı şekilde dosyanız kcc de , konsolosluğa geçince ready oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Davaya katılmadım, ancak 04 Nisan 2020 tarihindeki vize görüşmem Pandemi'den dolayı gelen e-maille 25 Mart'a çekildi, bu kez de kapandık gelmeyin, sonra yasaklar vs vs vs. Dava açanlardan değilim, akışına bıraktım, geçen hafta da siz dostların davalarla ilgili madde madde açıklanan başvuru türlerini görüp, Ankara^ya ve KCC'ye ben de dava açmayıp, mülakat alıp, mülakatı iptal edilenler kaegorsindeki matbu metrni gönderdim. Malum yanıtlar geldi, önceliği dava açanlara ve mülakatı iptal edilenlere vereceğiz yanıtı. Yine forumumda AIS RANDEVU konusu gözüme çarptı, bazı KADER ARKADAŞLARIMIZIN ais'den randevu aldıklarını gördüm, bend e denedim ama 04 NİSAN tarihi aynen orada duruyordu, sizlere sordum ve randevuyu kaçırdımdan yürüyerek metne derdimi anlatıp gönderdim, bu sabah saat:09:00^da da randevu al bölümünün açıldığını gördüm ve ilerleyen sayfadaki takvimde 22 EYLÜL ve 23 EYLÜL tarihleri görünüyordur ve ben 23 EYLÜL 14:45 için randevuyu işaretledim ok diyerek onayladım sonra da 21 Eylül içinUNGANLAR DR. Randevusu aldım, ancak bana ne Ankara'dan ne de KCC'den randevunuz şu tarihtir getirmeniz gereken belgeleriniz şunlardır diye bir e-mail gelmedi. Şu durumda, res'en ais randevusuyla mülakata gideceğiz inşallah bir sıkıntı olmaz, kardeşim biz sana randevu vermedik sen neden geldik demezler. BU KONUDAKİ YORUMLARINIZ nedir? Sevgilerimle...

Sikinti olmaz diye dusunuyorum, ilgili ciktilari alip konsolosluga gidin. Ne olur ne olmaz onceki randevulara ve yazismalara ait ciktilari da yaninizda goturun.

Bu surecte konsolosluktan cevap almak zaten zorlu, o nedenle normal zamanda gonderdikleri emailleri gonderemeyebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bezdarniy, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells merhabalar,
    Eşim (T.C. vatandaşlığı aldı)ve kızım yurt dışı doğumlu, mülakata giderken vukaatlı nüfus kayıt örneğinden hariç yurt dışı doğum sertifikalarına ihtiyaç var mı?
    Kcc ye bunları göndermeden onay aldık.

Evet, dogum belgeleri dogdugunuz ulkelerden alinmali. Bu belge herkes icin gerekmeyebilir, en onemlisi cekilisi kazanan kisinin dogum belgesi. Fakat diger uyelerden de istenebilir diye herkes icin bu belgeyi mulakatta hazir etmenizi tavsiye ederim. Buyuk ihtimal cekilisi kazanan kisininki yetecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@artwin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bezdarniy benim gönderdiğim nüfus kayıt örneğimde sadece benim bilgilerim yer alıyor yani eşim içinde benim içinde "kişi" ibareli nüfus kayıt örneği gönderdim. Yanlış mı yaptım acaba?

Kapsamli olan belgeyi goturmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MustVar, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@giveme5 mülakatı iptal olup da halen mülakat verilmeyen 4 kişiyiz.Davacılardan sonra mülakatı iptal olanlara sıra geleceği yazmıyor muydu? acaba farklı şekilde mi işliyor süreç bilgisi olan var mı? @crazycells

Mulakat tarihi aldiysaniz dosyaniz konsoloslukta demektir, konsolosluga mulakat tarihi almak icin baski yapin. Hem AIS'ten hem de konsoloslugun iletisim sayfalarindan ulasmaya calisin.

Su an cok ciddi bir duzen beklemeyin bence, o nedenle her acidan girisimlerde bulunun...

• 25 eylül sonrasına mülakat tarihi alan yok sanırım acaba 28-30 arasını daha once mülakat tarihi almamış kişiler için kullanabilirler mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marvin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

25 eylül sonrasına mülakat tarihi alan yok sanırım acaba 28-30 arasını daha once mülakat tarihi almamış kişiler için kullanabilirler mi

Iptal edilen mulakatlar icin sanirim 24, 25 ve 28'i acilmis. Dogru mudur sayin @Muhtaradana ?

• @crazycells O zaman öyleyse bence biz hiç umutlanmayalım 😞 28 sonrasına da zaten mülakat vermezler heralde vize basım süresi olarak belirtiliyor çünkü 30 eylül

• @marvin Yani herkes inanılmaz mücadele ederken, daha 1 ay önce bile bu durumda olmayı hayal edemeyen insanlar şuanda vizelerini alırken bu kadar kolay vazgeçip umudu kesmeye tahammül edemiyorum.

• @marvin ap'ye kalıp son gün (30 eylül) vizesi basılan bir arkadaşın hikayesi vardı yanlış hatırlamıyorsam. son dakika da olsa olabiliyor yani.

• AP'nin açılımı ve anlamını sorsam çok mu ayıp etmiş olurum?

• @crazycells bugün bana sistem açıldı 24 25 28 açıktı 25 aldım. Umarım hepimiz vize alabiliriz. Denemeyi bırakmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Warrior99, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

AP'nin açılımı ve anlamını sorsam çok mu ayıp etmiş olurum?

idari islem oluyor, su baslikta bilgileri bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2939/fy2020-administrative-process-ap-durumu-i̇dari-i̇şlem

• çok sağolun sayın @crazycells... 🙂

• Merhaba ben üniversite öğrencisiyim ve mülakattan sonra vize verilmesi takdirde amerika girişini okul bittikten sonra yapabiliyor muyum bilgisi olan var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |