Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
    Arkadaşlar, özellikle Bu Pazartesi (14 Eylül) avukatların Yargıç Mehta ile yapılacak görüşmede ve sonrasındaki asıl 21 Eylül değerlendirmesinde kullanılmak üzere lütfen hepimiz, en azından konsolosluklar ve KCC ile sorun yaşayanlar bu haftasonu aşağıdakileri yapıp bu Pazartesiye (14 Eylül) yetiştirelim lütfen... 🙏🏻 Bunlar kanıt olarak kullanılacak ve süreyi uzatma ihtimali var...

1. Philip Kuck direk mail olarak atabilirsiniz diyor ve hemen de cevap gönderiyor (ben bizzat maillerime KCC ve konsolosluktan 1 haftadan fazladır cevap alamadığımla ilgili gönderdim ve hemen cevap verdi): [email protected]

2. Aşağıdaki Innovation Lab / Gomez Anketini doldurup gönderiniz lütfen (yine maillerime 1 haftadan fazladır cevap alamadığımla ilgili doldurup gönderdim)

• @zecch bu linkteki bilgilerden yararlanabilirsiniz⬇

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/158818

• @kelaynach ais sistemini devamlı kontrol edin

• Selective service system ile ilgili sormak istiyorum. Yaşım 24 ve bu işlemi yapmak durumundayım. Şimdi bununla ilgili formu görüşme esnasında yanımda götürmeli miyim? Asıl yapılması gereken işlemlerin giriş yaptıktan sonra yapılması gerektiğini anladım.

• @tolgamg hocam 22k nın randevu alması imaknsız covid süreci öncesi zaten en son randevu alan cutoff 21.200 eu için
    yeniden randevu alan kişiler var cmt unganlardaydım dediğim gibi orada bulunan herkes daha önce randevu atanmış fakat covid sebebiyle iptal olan kişilerdi tşkler 🙂

• @marvin evet alabilen kişiler var fakat daha önce randevusu iptal olanlardan.

• @rockerdr davacı değildim. Ama daha önce randevum iptal edilmişti. Ais sitesi cuma akşamı randevu açmıştı oradan almıştım randevu

• @tolgamg Tolga özellikle Twitter'da da elinden geldiğince özenli bir şekilde şikayetleri toparlayıp iletmelerini istemişsin, görünce çok mutlu oldum. Ellerine çabana sağlık!

• @emrecetin merhaba, konsolosluğu arayıp durumla ilgili bir bilgilendirme yapıp telefonda herhangi bir işlem yaptırmış mıydınız? Sizinle aynı durumdayız ancak ais'te Mevcut Durum: Randevu olarak görülmekte ve "Randevumu Kaçırdım" seçeneği ile ilerlediğimizde de kaçırılan randevu talebi konsolosluğa zaten iletilmiş uyarısı vermekte. Biz geçen salı günü konsoloslukla görüşüp durumu açıklamıştık onlar da yeni randevu talebimizi işleme aldıklarını söylemişlerdi ama herhangi bir mail gelmedi henüz. Şu an ais'te randevu al seçeneği gibi bir seçenek çıkmamakta, konsolosluğun yaptığı işlemden mi kaynaklı olup olmadığını anlamak istedik.

• @Tabula-rasa şöyle ki ben randevumu kaçırdım şeklinde nisan ayında dönüş yapmıştım aisten onun dışında hiç bir şey yapmadım. Bu arada mail beklemeyin bana mail gelmedi sadece o an aisi açıp baktığımda randevu alınabilir durumdaydı ais. Çok düşünmeden aldım. Konsolosluk ile iletişimimde olmadı ek olarak. kontrol etmenizi tavsiye ederim üstteki postlarda @Muhtaradana bey belirtmişti başka bir usera kontrol edin mutlaka şeklinde boş oldukça kontrol etmenizi tavsiye ederim. Umarım herkes için en iyisi olur 🙂

• @emrecetin çok teşekkürler, açıkçası sitenin mantığını da anlayamadım. Randevumu kaçırdım diyerek ilerleyince talep zaten iletildi uyarısından başka bir şey almıyorum. Ayrı bir bölüm bir sayfa mı vardır takip etmem gereken yoksa randevu alınabilir hale gelince uyarıyı vermeyi bırakıp sistem otomatik açılacak mıdır bilemedim.

• @crazycells formu doldurdum cuma pasaporta basvurdum cumartesi 1 de pasaportum geldi. beklentım carsamba gününe kadar carsamba gununden sonra bı beklentım kalmayacak:(

• ⭐⭐⭐

@hakan34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells formu doldurdum cuma pasaporta basvurdum cumartesi 1 de pasaportum geldi. beklentım carsamba gününe kadar carsamba gununden sonra bı beklentım kalmayacak:(

Hayırlı olsun

• @emrecetin, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@tolgamg hocam 22k nın randevu alması imaknsız covid süreci öncesi zaten en son randevu alan cutoff 21.200 eu için
    yeniden randevu alan kişiler var cmt unganlardaydım dediğim gibi orada bulunan herkes daha önce randevu atanmış fakat covid sebebiyle iptal olan kişilerdi tşkler

@emrecetin hocam, @yigitsagun arkadaşımız kendisi açıkladı, önceki mesajlara bakarsanız görebilirsiniz. “Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)” forum başlığında 40. sayfada da belirtmiş kendisi. 6 Mayıs’ta Londra’da mülakat randevusu verilmiş ve covid patlayınca iptal edilmiş...

• @heroinchains, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@tolgamg Tolga özellikle Twitter'da da elinden geldiğince özenli bir şekilde şikayetleri toparlayıp iletmelerini istemişsin, görünce çok mutlu oldum. Ellerine çabana sağlık!

Çok teşekkür ederim @heroinchains 🙏🏻 Ben bireysel olarak ulaşabildiğim her yere ulaşıp elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bugünlerde hepimizin proaktif bir çaba harcaması gerektiğini düşünüyorum. Lütfen hepimiz bu ay içerisinde biraz yorulsak da yapabileceğimizin en iyisini yapalım. Yargıcın vereceği kararın lehimize olmasını sağlayabileceğimize inanıyorum 😇

• @rockerdr. Bizim de 24 Nisan'da idi.Bu randevuyu kaçırdım deceneğini işaretlemiştik.şimdi eski tarih de gözükmüyor.Siz de işaretlemiş mıydınız kaçırdım seceneğini

• Az önce Konsoloslukla görüştüm , Hiçbir şekilde bilgi veremeyeceğini çünkü bu konu hakkında bilgileri olmadığını herhangi bir gelişmede tr.usembassy 'ye bilgi aktarılacağını ; bu süre zarfında mail yoluyla iletişim kurulabileceğini belirtti. Maillere hiçbir şekilde cevap alamadığımızı da belirttim , yoğunluktan dolayı geri dönüş yapamadıklarını fakat mutlaka bir dönüş olacağını söyledi. Dönüşler Auto reply olarak geliyor dedim bilgim yok kusura bakmayın dendi.

Ardından Ais'le görüştüm Ais hiçbir şekilde olayı bilmiyor. Sistem üzerinden randevumun Covid-19 yüzünden iptal olduğunu görüyor fakat yeni randevu için seçtiğimiz lokasyonda mevcut randevu yok yazısını sesli okuyor. Bize konsolosluktan bilgi gelince aktarabiliriz , Bu konuda herhangi başka bir bilgiye sahip değilim diyor. Telefonu kapatıp tekrar Ais'i aradım bu sefer başka arkadaş çıktı ve o da aynı bilgiyi aktardı.

Ne yapılabilecek bilmiyorum. Acaba pankartlarla Konsoloslugun önünde 1-2 gün bekleyip çalışanların bizi farketmesini mi sağlasak bilemedim ? belki bu konuyla ilgilenirler..

• @23enCo linkteki formu doldurup durumu bildirebilirsiniz bağlantı metni

• Konsolosluğu bugün tekrar aradık durumla ilgili bir gelişme olup olmadığına dair. Ais üzerinden Randevumu Kaçırdım işleminin yapıldığının dolayısıyla konsolosluktan mail beklememiz gerektiğine dair verdiği bilgi dışında sorduğumuz diğer soruların hepsine bu konu hakkında bir bilgi veremiyoruz dediler. Belirli bir sıra olduğunu( ki bu sıranın case numarasıyla ilgili olup olmadığını da bilmiyoruz) henüz sıranın bize gelmediği söylendi. Buradan yaptığımız çıkarım Randevumu Kaçırdım işlemini kimin ne zaman yaptığı önem arz ediyor. Gelen requestleri tarihe göre işleme alıp o sıra doğrultusunda ilerleniyor. Dolayısıyla bu işlemi kim daha önce gerçekleştirdiyse randevu tarihi o kadar önce açılıyor diye tahmin etmekteyiz. Bu kadar kısa süre kalmışken yetişip yetişmeyeceği de tam bir muamma tabii.

• @yigitroun Dün bildirdim inşallah ilgilenilir 😢

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |