Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells 2020EU36XXX

• @ByDoski eğer @erkcet için diyorsanız başta ben de 50000 olarak okumuştum ama 5000 case numberı. Zaten önceden vizesini almış öncelik sıralamasında en başlarda yer alıyor. Başka mülakat tarihi alabilen var mı acaba?

• @umit-muhamedov-0, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@erkcet nasıl yani mülakat tarihi vermeye başladılarmı 2020miler için #anchor(title)

Simdi tek tek mentionlara geri doneyim. Bir haftadir mail trafigi yasadik. Cok yogun olduklarini soylediler fakat onumuzdeki hafta icin randevu alabildim. Simdi ayni hazirliklari tekrar yapacagim.

• Burda bir cok ustad var ahkam kesmeyeyim fakat vizesi basilmamis arkadaslara yeni tarihler verilmeyecek diye anliyorum. Benim vizem vardi fakat Covid nedeniyle giris yapamadim. Vizem 23 Nisan oncesinde basildigi icin tekrar basabiliyorlar fakat yeni vize basimi olmayacak yeni kararlara gore.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnold-layne, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ozlemc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@arnold-layne yanlis bilgilendirmr yapmay8n imza sirkuleri ile aliniyor genelde.

özel kişilerin imza sirküleri olmaz, imza beyanı olur. ben internet bankacılığı çıktısıyla abd dahil sayısız ülkeden turist vizesi aldım. niv ya da iv için ıslak imzalı banka ekstresi istendiğine dair bir bilgiye de hiçbir yerde rastlamadım. ıslak imzalı ekstre götürmedi diye mülakatı sekteye uğrayan bir anektod varsa paylaşın lütfen.

merhaba. burada bahsedilen "imza sirküsü" banka çalışanının imza sirküsü diye düşünüyorum. çünkü banka çalışanları verdikleri hesap dökümanlarını imzalıyor ve bu imzanın banka çalışanına ait olduğunu kanıtlamak amaçlı sirkü veriyorlar.

• Enpara kullananlar var mı aramızda? Enparadan hesap dökümü (imza sirküsü ile) nasıl alıyoruz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pawlover, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Enpara kullananlar var mı aramızda? Enparadan hesap dökümü (imza sirküsü ile) nasıl alıyoruz?

müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve talep ediyorsunuz. onlar istediğiniz adrese kargoluyorlar. en son o şekilde aldım.
    not: imza sirküsü ile birlikte istediğinizi kesinlikle belirtin.

• @pawlover finansbankın herhangi bir şubesinden gişeye mürcaatla alınabiliyor hem de imza sirküleri ekinde olmak üzere,

• @gucarslan @arkben cok teşekkürler cevaplarınız için.

• @erkcet kararda yeni vize basılmayacak diye bir şey yok gördüğüm kadarıyla. DOS’un 4. Maddesinde bundan bahsediliyor. Yetişmeyecek diyebilirsiniz ama...

• https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-DV-2020-update.html#:~:text=Although DV-2020 applicants may,be extended by the President.

"Individuals who were named plaintiffs in Gomez v. Trump and its companion cases;
    Applicants who had already been interviewed who seek reissuance or to overcome a prior refusal;
    Applicants who were scheduled for appointments in March, April, or May and whose appointments were cancelled due to the COVID-19 pandemic and worldwide suspension of routine visa processing;"

Oncelik sirasi yukarida belirtilmis. Davada ismi olanlar en oncelikli, sonra tekrar vize basimi icin bekleyenler, ve mart nisan mayis ayinda randevulari iptal edilenler.

Hemen altinda da soyle devam ediyor

"Although DV-2020 applicants may be issued an immigrant visa under this court order, Presidential Proclamation 10014, which suspends entry into the United States of certain immigrants (including Diversity Visa applicants), remains in effect until December 31, 2020, and can be extended by the President."

Vizeyi alsaniz bile 31 Aralik'a kadar giriniz yasak!

"DV-2020 applicants whose visas will expire before December 31, 2020 when Proclamation 10014 is currently due to expire, will be unable to immigrate on that visa, unless they are exempt from the Proclamation, and cannot be issued a new visa after September 30, 2020. DV applicants are reminded that if they were either in the United States, or held a valid immigrant visa on April 23, when Presidential Proclamation 10014 went into effect, they are exempt from the Proclamation. DV applicants who held valid DV visas on April 23 but were unable to travel and whose visas have since expired, may be reissued a DV visa before September 30, 2020."

Sonrasinda soyle bir yazi var. 23 Nisan'da gecerli vizesi olanlara tekrardan vize basilabiliyor 30 Eylul'e kadar.

Simdi merak ettigim konu DV visamiz yeniden basilirsa 31 Aralik dan once girebiliyor muyuz giremiyor muyuz?

Bu arada konu daha once gundeme gelmis olabilir fakat son guncelleme bugun olmus.

• @erkcet hangi güne randevu verdiler acaba?

• @erkcet 4. maddeyi yazmamışsınız, şöyle diyor:

1. For posts that have additional capacity to process applications and are not exhausted by the three categories above, applicants whose cases are pending with the Department’s Kentucky Consular Center.

• herkes current olduğuna göre mülakat tarihi alma olayı nasıl olacak? önce mail gelmesini mi bekleyeceğiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells sayın @crazycells executive order durdurulması maalesef yine bazı vizelerin kullanılamamısına sebep olacak gibi, umarım 31 aralıktan önce bu Eo tamamen kalkmış olur

Kastettiğim örnek bir çift vize görüşmesine gidiyor, ama sağlık raporu aşamasında asıl talihli olmayan babadan balgam testi isteniyor, asıl başvuru sahibi ve çocuklar sağlık raporunu alıp vizelerini alıyor, babanın vizesi onaylanıyor ama sağlık raporu olmadığı için vize basılamıyor, bu arada babanın sağlık raporu çıkana kadar 22 nisan orderı geliyor sonrasında babanın sağlık raporu konsolosluğa ulaşıyor,bu süre zarfında anne ve çocuklar pandemi döneminde vizeleriyle ilk giriş-çıkışı yapıyor

Babanın vizesinin basılması için eo nun kalkması bekleniyor, fakat 4 Eylüldeki sayın Mehtanın gayet sınırlı kararı sonrasında şimdi daha farklı bir ikilem yaşadılar

Şöyle ki şimdi unganlarla görüşmesinde babanın biten sağlık raporu için tekrardan 2,5-3 haftalık tahmini süre gerektiğini bu süre sonundada zaten büyük ihtimalle 30 Eylül ün aşılacağı söylenmiş, peki bu durumda ne yapabiliriz dediklerinde konsolosluktan bize bir yazı gelirse sağlık raporunuzu çıkartabiliriz denmiş,ama yine akciğer filmi çekeriz denmiş

Velevki herşey iyi gitti konsoloslukdan bu şekilde bir yazı gitti, büyük ihtimalle yeni sağlık raporuda 3 aylık olacaktır , 25 eylülde vize alınsa bile 31 Aralık executive order kararının kaldırılması tarihine yetişmiyor

Sizce bu gibi benzer durumdaki arkadaşlar ne yapmalı en olumlu seçeneklerde sağlık raporu alabilirse yeni vize almak ve 31 aralıktan önce eo nun kalkmasını beklemek mantıklı bir yol olur mu?

Yoksa 31 Aralık giriş yasağından önce bu arkadaşların hukuksal yollarla yada Muslimban ın ilk günlerindeki gibi havalimanlarında yada kara yolu sınır kapılarında bir avukat ordusuyla girişleri mümkün olurmu, böyle bir eylem, aksiyon bekliyormusunuz ? göçmen vize sahiplerinin ilk girişi yapmadan LPR olmadıklarını biliyoruz ama yinede belirli konularda avukatlar tarafından daha rahat savunulabildileri aşikar

Siz bu konu özelinde ve Mevcut Eo devam ederken, eo kapsamı içinde olan arkadaşlarımızın göçmen vize alması hakkında ne düşünüyorsunuz, gelecek öngörüleriniz ve tavsiyeleriniz neler olur ?

Ayrıca yukarda bahsettiğim çift konusunda babanın f2a seçeneğinden ilerlemesi sizce daha mı sağlıklı olur ?

Net bir cikis yolu gorunmuyor maalesef bu durumlarda. Dediginiz gibi 30 Eylul'den once bitse bile vize 3 aylik verilecektir. Bu durumu ancak konsolosluk degistirebilir.

Dediginiz durumda tek sevindirici nokta diger aile uyelerinin en azindan Green Card'i garantilemis olmasi, bu durumda yapilanlarin hicbiri ise yaramazsa F2A gidilmesi gereken yol olmali. Bence simdiden formlari hazirlamaya baslasinlar eger bir problem cikarsa 1 Ekim itibariyle formlari gonderip basvuru yapabilirler F2A icin...

Aile babasina da tavsiyem mulakat sirasinda konsoloslukla konusup ailesinin durumunu anlatip, saglik raporunun 3 aylik verilecegi icin ABD'ye girisinin mumkun olmayacagini belirtmesi...Sonrasinda ise aile birlesimini one surerek bir istisna saglayip saglamayacaklarini konsolosa sorabilir... Eger konsolos boyle bir inisiyatif almak isterse alabilir, ama almak istemezse yapacak hicbir sey yok maalesef. Eger konsolos sureci hizlandirirsa 30 Eylul'den once vize alabilir. Eger konsolos vizesine "exception" verdiyse (annotation kismina ekleyecek bu bilgiyi) o vizeyi ABD'ye giris icin kullanabilecegini dusunuyorum. Bu durumu konsolosa da sorsun kesinlikle, eger konsolos onaylarsa ABD'ye giris yapmayi denemesi kesinlikle iyi olur (Fakat hala CBP'nin sorun cikarma ihtimali var, bilginize). Eger vizeyi aldiysa ama annotation kisminda "exception" bilgisi yoksa o durumda EO'nun kaldirilmasini beklemek disinda yapacak bir sey yok. Bu bilgiler dogrultusunda ve bu surecte ne kadar harcayabileceklerine bagli olarak (ne saglik raporu ucreti, ne vize ucreti, ne de ucak bileti geri alinabilecek ucretler degil maalesef) ilerleyebilirler... Zaten EO'nun kaldirilmasini bekleme durumunda tavsiyem 1 Ekim itibariyle F2A basvurusunu baslatmalari yonunde...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umit-muhamedov-0, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells teşekürler ama abi 27 binlere kadar gelirmi acaba

net bilemiyorum maalesef. Konsoloslugun calisma hizina bagli olarak yetisme ihtimali var. Ama ben hala bekleyen tum DV talihlilerine beklentilerini minimumda tutmalarini tavsiye ederim.

Elinizden geleni yapip konsoloslukla 30 Eylul'e kadar iletisimi koparmayin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akcnmehmet, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells 2020EU36XXX

Numaraniza henuz email gelmemis olma ihtimali yuksek. Eger evraklarin gittigini teyit etmek isterseniz KCC'yi telefon ile arayarak sormanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkcet, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Burda bir cok ustad var ahkam kesmeyeyim fakat vizesi basilmamis arkadaslara yeni tarihler verilmeyecek diye anliyorum. Benim vizem vardi fakat Covid nedeniyle giris yapamadim. Vizem 23 Nisan oncesinde basildigi icin tekrar basabiliyorlar fakat yeni vize basimi olmayacak yeni kararlara gore.

Evet, konsolosluklara yeni vizeleri vermeleri yonunde dolayli bir mahkeme karari var; ama dediginiz gibi bu kadar kisa surede cok azi yetisebilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkcet, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Simdi merak ettigim konu DV visamiz yeniden basilirsa 31 Aralik dan once girebiliyor muyuz giremiyor muyuz?
    Bu arada konu daha once gundeme gelmis olabilir fakat son guncelleme bugun olmus.

Evet, sizin vizelere -vizeyi kullanabilmeniz icin- ayrica ek bilgi eklenecektir. Vizeyi aldiktan sonra "annotation" kismini foruma aktarir misiniz?

• Merhabalar değerli abilerim forumla yeni tanıştım öncelikle tüm verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Şöyle bir sıkıntım var ilk etapta tercüman aracılığıyla başladığım bir dv2020 sürecimiz vardı ancak tercümanla yaşadığım sıkıntıdan ötürü süreci kendim yürütmek istiyorum. kcc ve Ankara konsolosluğuna gönderilecek mailler kısmında ds260 göderim tarihi, evrak onay tarihi ve bültenin aktif olma ayı kısımlarına nereden ulaşabilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |