Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Geçici süreli karar acaba ne kadar sürer? Kararın üst mahkemede bozulana kadar verilebilecek vizeler, karar bozulursa geçersiz sayılabilecek mi? Bir de en son Supreme Court DACA konusunda Trump 'ın beklediğinden farklı karar verdi. Düşük olasılık demişsiniz ama belki yine bi sürpriz yaparlar inşallah.

• @crazycells Harika bir analiz olmuş, çok teşekkürler.

• Arkadaşlar sonunda Ailada Executive ordera karşı davayı açtı, lütfen Executive Order ile ilgili son gelişmeler için aşağıdaki başlığıda takip edelim

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020) https://yesilkartforum.com/forum/post/149615

• @Muhtaradana Hayir olsun InshAllah

• DV2020 için artık zaten süreç sonlanmadı mı? Bu davalarda sonuçlar olumlu bile olsa 30 Eylül öncesinde herhangi bir gelişme olması beklenmiyor. Olumlu sonuçlardan nasibini alan kesimler çalışma vizeleri, aile vizeleri ve dolaylı olarak olumlu etkilenecek olan DV2021 talihlileri olacak. Sanki davanın açılması ve EO'yu durdurma kararının çıkması bir kaç saatlik bir toplantının sonucuymuş gibi bir algı var, bunlar uzun süreçler ve DV'nin geleceğini belki de tamamen değiştirecek davalar. Bu durumda DV2020 için hala vize görüşmesine gitme ihtimali ben görmüyorum ki mahkemeler davalar saatler içinde değil 5 dakikada karar verse de gelin dese vizeyi verecek konsolosluk zaten kapalı. DV2020'lilerin sürece devam edebilmesi için bütün iyiliklerin güçlerini birleştirip voltranı oluşturması lazım.

• @Alper-Kocatepe Evet bize faydası olmayacağı kesin.Boşuna ümitlenmeye gerek yok.

• Gereksiz ümitlenmeye gerek yok fakat ben sizin gibi düşünmüyorum. Şartlar eskisine göre biraz da olsa daha olumlu bence.

• Biz gideriz InshAllah.Biz Gidemesek de DV2021 ler gitsin.

• @salih2825 DV-2020 için Olumlu olan ne ?

• Benimde çok fazla umudum kalmadı ancak şu 30 eylül ü geçince herşey tamamen bitti diyeceğim. Çok büyük heyecanla başlayan bu süreç hüsrana döndü resmen . Birşey diyemiyorum.

• @Alper-Kocatepe DV2020 için süreç şu anda sonlanmadı, eğer executive order kararları durdurulacak olursa bu kararı almak aylar almıyacaktır, örnek olarak isterseniz aşağıdaki executive order kararlarındaki dava sürecini inceleyin lütfen ⬇
    https://www.aclu-wa.org/pages/timeline-muslim-ban

Kararlar çok hızlı alınabiliyor, bizim için ilk etapta geçici bir durdurma bile yeterli olacaktır, bu sayede mülakatlarını yapmış sağlık raporu eksikliğinden veya geç çıkmasınsan dolayı vizesi basılmamış arkadaşlarımızın vizeleri basılabilir, ayrıca travel.state.gov her ne kadar 7 temmuzda aşağıdaki açıklamayı yapsada

"Daha önce 23 Nisan'da geçerli olan ve Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etmeden önce vizenin süresi dolmuş olan DV-2020 programı için vize verildiyseniz, daha fazla bilgi için lütfen vizenizin verildiği Elçilik veya Konsolosluk ile iletişime geçin"

sanırım konsolosluklar executive orderdan dolayı hareket edip bu arkadaşlarımıza yeniden vizelerini vermiyor yada veremiyor

eğer executive order kararları durdurulursa mülakatını yapmış ama Ap de bekleyen arkadaşlarımızda vizelerini alabilecek, yani geçici durdurmada bile Türkiye'de onlarca dünyadada belkide yüzlerce talihli vizelerine kavuşmuş olacak

Ayrıca kararlar ne kadar durdurulmuş olarak kalırsa, ilk önce konsolosluklarda bekleyen nisan mülakatı iptal olan arkadaşlarımız tekrar mülakat tarihi alıp vizelerini alabilir, sonrada dosyası Nvc de bekleyen dosyalar için gelişmeler olacaktır

evet konsolosluklar şu anda kapalı olabilir ama biliyorsunuz konsoloslukların tekrar rutin vize işlemlerine başlamasının önündeki Dos engeli kalktı, bu güncellemeyle artık her konsolosluk tekrardan rutin vize işlemlerine başlamayı kendisi karar verecek ⬇️buda her an böyle bir karar alınabilir ihtimalini doğuruyor
    https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/phased-resumption-routine-visa-services.html

Şu anda KCC nin yada travel.gov un dv 2020 süreci sonlandı anlamına gelebilecek açıklamalarına pek kulak asmayalım lütfen, eğer karar durdurulursa buna göre açıklamaları ve yaptıklarındada eminim büyük değişiklikler olacaktır

Ayrıca açılan Curtismorrisonun mandamus davasının, Charles Kuck, Greg Siskind,Jeff Joseph üçlüsünün açtığı davalarından çıkacak sonuçların, Dv 2020 üzerinde nasıl olumlu etkisi olacak henüz bilmiyoruz

Bu davalarda 30 Eylül tarihide sorgulanacak

Belkide biz bu aşamada umudumuzu çok çok yüksek tutmadan önümüzdeki günlerdeki gelişmeleri takip edelim, lehimize kararlar alınırsa artık kimi kurtarabilirsek kurtaralım bu arkadaşlar için sevinelim, ben bu şekilde süreci takip ediyorum ve halen çok umutluyum

• @Muhtaradana InshAllah hepimiz gideriz.Siz de gidenlerden olmalisiniz bu sene. emekleriniz var.

• Curtis Morrison yeni bir mandamus davası daha açıyormuş, bu sefer başvurmak için fiyatı 1000$ dan 500$ a çekmişler, dava kazanıldığında asıl talihli 1500$ + her aile üyesi için ek 500 $ daha ödemede yapılacak, son katılım tarihi ise 25 temmuz olarak belirlenmiş

ayrıntılar için ⬇

https://curtismorrisonlaw.com/dv-2

• @Muhtaradana Bey güncel bilgiler için çok teşekkürler.

• @Semihmete davalarda zaman kisitina vurgu yapildi. Fiscal yerin uzatilamayacagi ve bizim bu sebeple hakkimizi kaybedecegimiz. Bu dogrultuda karar alinirsa bize faydasi olur. Olmazsa adam zaten puanlama siatemi getirecekmis. muhtemelen 2021lerinde burnundan getirir. Olan bu iki sene kazananlarin umutlarina olur.

• Sevgili @crazycells daha once 30 eylulun uzatıldıgi bir durum yasanmis sanirim bir bilgin var mi bu konuda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadiharmandar, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Geçici süreli karar acaba ne kadar sürer? Kararın üst mahkemede bozulana kadar verilebilecek vizeler, karar bozulursa geçersiz sayılabilecek mi? Bir de en son Supreme Court DACA konusunda Trump 'ın beklediğinden farklı karar verdi. Düşük olasılık demişsiniz ama belki yine bi sürpriz yaparlar inşallah.

DACA daha farkli bir durum, DACA programindaki kisiler bebekken ABD'ye gelmis kisiler, Amerika'da cocukluklarini yasamislar, ABD'de okula gitmisler, ABD kulturuyle buyumusler ve ortalama bir Amerikalidan hicbir farklari yok. Trump bu kisilere ulkenize geri donun diyor, ama bu kisilerin ulkesi zaten ABD 🙂 Zihinlerinde baska bir ulkeye dair hatira yok 🙂 O nedenle mahkeme karari sasirtici olsa da, normal (tarafsiz) bir mahkemede verilecek karar buydu diye dusunuyorum...

Maalesef gecici surenin ne kadar olacagini ben de bilemiyorum, net bir zamani olacagini da sanmiyorum... ama zaten ilk sart konsolosluklarin acik olmasi, konsolosluklar acilmazsa vize almak zaten mumkun degil.

Dediginiz karardaki surecte yasal olarak vize almak sorunlu olmadigi icin verilen vizelerin daha sonra gecersiz sayilacagini sanmiyorum. Neticede o anki yasalara gore vize alabilmek mumkun olacak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozlemc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sevgili @crazycells daha once 30 eylulun uzatıldıgi bir durum yasanmis sanirim bir bilgin var mi bu konuda?

Evet daha once kisaca bahsedildi; ama karar hangi kosullarda, nasil verildi ve konsoloslugun uygulamasi ne oldu? Bunlari bilmiyoruz maalesef... 30 Eylul tarihinin esnetilmesini beklemek dogru olmaz, zira konsoloslugun bir kapasitesi oldugu icin konsolosluga ek yuk bindirmek diger tum vize sureclerini olumsuz etkiler, bu karar bir magduriyeti giderirken baska magduriyetler yaratmis olur. Mahkemenin bu sekilde bir karar verecegini sanmiyorum.

• Bu arada Kiev büyükelçiliğinden dün veya bir önceki gün vizesini almış ama ilk girişini yapamayarak vize süresini geçirmiş bir kişinin sorusuna aşağıdaki cevap verilmiş

Sanırım bu konuda her konsolosluk farklı davranıyor

Göçmen vizeniz 23 Nisan 2020'de verilip yazdırıldıysa ve küresel salgın nedeniyle vizenin geçerlilik süresi boyunca ABD'ye seyahat edemediyseniz ve vizeniz sona ererse, vizenizi yenilemeniz onaylanabilir. Lütfen bize aşağıdakileri gönderin:

Vizenizin kopyası

Pasaportun ilk sayfasının kopyası (biyografik bilgi)

ABD'de tahmini seyahat tarihi

Her vakayı ayrı ayrı ele alacağız ve vizenizi yenileme hakkınız olup olmadığını belirleyeceğiz. Vizenizi yenilemeniz onaylanırsa, büyükelçiliğinizde vize ücretinizi ödeyebileceğiniz bir tarih belirlemek için bir sonraki adımlarınız hakkında talimatlar verilecek ve davanızda yeni bir tıbbi muayeneye ihtiyaç duyulacağı konusunda bilgilendirileceksiniz. Vizenizi yenilemeniz onaylansa bile, vizenizin belirli bir süre içinde veya belirli bir tarihte yenileneceğini ve hazır olacağını garanti edemeyeceğimizi lütfen unutmayın. Örneğin, DV-2020 programının katılımcıları, 30 Eylül 2020'de vize güncellemesini garanti edemeyiz

• @Caghan hikayenizi okudum. Gerçekten bu kadar tesadüf olabileceği aklıma bile gelmezdi. Aramızda birer hafta var sanırım “8 kasım“ tarihinde sabah çok büyük bir heycanla konsolosluk yolunu tuttum. 30 yaşındayım ve bekarım banka hesabımda yüklü miktarda para ve 2 adet hisseli ev göstermeme rağmen benden de sponsor bulmamı talep ettiler. Tabi ilk olarak bir yıkılış yaşadım.
    Hikayenizdeki diğer bir tesadüf bende Grafik ve fotoğraf üzerine Artdirektörlük yapıyorum.
    Sponsoru bulmam baya bir zaman aldıktan sonra 24 Şubat itibariyle vizem basıldı.
    Pandeminin patlaması uçak biletimin iptal olması sebebiyle yola çıkmadım.
    Hikayenizi okuyunca gerçekten yalnız olmadığımı farkettim.
    Şimdi çalışmayıda vize dolayısıyla bıraktığım için mecburi tatildeyim.
    Umarım bizler içinde olumlu bir gelişme olur.
    Kendinize iyi bakın.

Benzer Başlıklar

• 1003
  • 516
  • 6430
  • 4650
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |