Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @esbay79 24 temmuzu bekleyin 🤞🏻

• @serdaragorn ne icin dediniz bunu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete Forumda nefret soylemleri yasaktir. Forumdan 7 gunlugune yasaklandiniz. Hicbir insan milliyeti nedeniyle daha beceriksiz ya da asagilik degildir.

• @ozlemc 22 hazirandaki eo da bir ay sonra degerendirme yapilacak gibi bir ifade vardi, issizlik verileri ve gelen tepkiler davalar nedeniyle trump yonetiminin geri adim atarak yasagi kaldirabilecegini dusunuyorum

• @serdaragorn, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ozlemc 22 hazirandaki eo da bir ay sonra degerendirme yapilacak gibi bir ifade vardi, issizlik verileri ve gelen tepkiler davalar nedeniyle trump yonetiminin geri adim atarak yasagi kaldirabilecegini dusunuyorum

Öyle yapmak seçim öncesi tükürdüğünü yalamak olur. Belki Eylül'de mavi boncuk dağıtmak için bir kısmını revoke eder ama ben Temmuz'da tümden kaldırabileceğine ihtimal vermiyorum. Tek umut dava şu anda bence.

• @serdaragorn neden acaba ?Bilgilendirirseniz çok sevinirim

• Merhaba arkadaşlar forumda sanırım alternatif davalar konusunda fazla yazı yazılmadı

Birincil dava olarak Ailanın davası var bu davadan sanırım herkes haberdardır

Bu dava için hem Aila dava direktörü Jesse Bless [email protected] e-mail adresinden Executive order kararlarındab etkilenen gruplardan hikayeler topladı, hem britsimonsays bir form aracılığıyla hikayeler toplayıp Ailaya iletti, aynı çalışmaları Greeg Siskend, Charles kuck gibi ünlü avukatlar ve çeşitli facebook grupları ve forumlar yapıyor

Executive order kararlarına karşı Aila davası dışında sadece iş vizelerine yönelik büyük bir dava daha açılma hazırlığında olduğu, mısırlıların destek verdiği dv üzerine bir başka dava ve bir kaç farklı daha dava haberleri gelmeye başladı

Şu anda net tarihi belli olan iki dava var diyebiliriz

Birisi Ailanın davası bir taneside 10 temmuz tarihinde sayın Charles Kuck beyin sadece dv üzerine açacağını beyan ettiği dava

Charles Kuck bey hali hazırda Aila davası içinde çalışan bir avukat, aşağıda bazı sorularımıza verdiği cevapları görebiliriz, aşağıdaki metindeki level 1 kısmındaki hikaye örneklerinden 20 ye yakınını telegram chat grubu katılımcılarıyla [email protected] e-mail hesabına ulaştırdık
    20200702_235224.jpg

20200702_235110.jpg

• Ayrıca Charles Kuck bey ile bağlantı kurmamıza vesile olan Tolga beye ve level 1 dosyalarının hazırlanma ve organize edilmesinde büyük emeği olan sayın @bezdarniy bey ve saygıdeğer telegram chat grubunda destek veren arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ederim, aşağıdaki ekran görüntülerinde sayın Charles Kuck bey ile ilk iletişim kurulduğundaki sohbet mesajlarını görebilirsiniz

CM_20200701145639630.png

• @Muhtaradana sayın @crazycells beyin Charles Kuck beyin dv üzerine olan davasını ve verdiği cevapları hakkında düşüncelerini paylaşmasını rica ediyoruz, sanki bu 21 nisan Executive Order kararlarına verilen tepkiden daha fazla tepki davası göreceğiz gibi geliyor, bir çok avukat bir çok farklı dava için özel olarak hikaye ve kanıt toplamaya çalışıyor, bir immigrant avukatının Dv vize türünü tweet lerine taşıması ve 30 Eylül tarihinin uzatılması için mahkemede çaba göstereceğini açıklamasını nasıl görünüyorsunuz?

• Dv talihlileri için AP tarafından bugün yayınlanan bir haber, okumak isteyenler için ⬇️ maalesef executive order kararları sonunda bazı aileler parçalanmak zorunda kaldı, haberde bu konuyada değinilmiş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana sayin @Muhtaradana, bence bu konuda DV talihlileri degil ama H1B/L1 basvurulari bir de su an 21 yasindan kucuk olan ama proclamation yuzunden 21 yasini gecip statu degistirecek olan kisiler uzerinden yurumeleri lazim avukatlarin. Kanimca en makul yasal savunma o sekilde olur... Boylece hem kararnamedeki ekonomik aciklamalarin gercekci olmadigi, hem de kararnamenin aile birlesimi acisindan magduriyet yarattigi gosterilmis olur...

Anladigim kadariyla DV acisindan avukatlar su anda DV surecinin farkli asamalarinda olan gruplar arasinda dogan farkliliklardan bir magduriyet yaratildigini soyleyecekler. Surecin farkli yerlerinde olan iki kisi kiyaslaninca, vize almaya cok yakin olan ama alamayan kisiyi engelleyen sey bu kararname... Ama bu yilin sonunda dogan tablodan cok farkli degil, o nedenle yasal olarak boyle bir karar cok da gercekci olmaz gibi geliyor...

Belki bir umut diyorum, ama genel olarak DV yonundeki argumanlar cok guclu degil maalesef, ben de cok umitli olmamamiz gerektigini dusunuyorum. Temmuz oldu; ama hala konsolosluklardan acilmaya dair bir haber gelmedi. Umarim durdurma karari hizlica cikar da, en azindan konsolosluklar bu konuda bir baski hissederler. Artik DV2020 talihlisi herkesin vize alamayacagini tahmin edebiliyoruz, ama en azindan alabilecek kadar kisi almis olsun diye temenni ediyoruz.

Fakat bu kararnamenin yasal olarak bazi sorunlari oldugunu ben de dusunuyorum, (tabii bu konuda hakimlerin ne dusunecegi onemli 🙂 ), ama bence -maalesef- DV bu konuda ana faktor degil ne yazik ki. Ortada bir magduriyet var kesinlikle, o konuda suphe yok ama yasal olarak baglayici diyebilecegimiz bir durum yok. Sonucta hakimler de duygulariyla degil, akillariyla ve durumun yasal zeminini dikkate alarak karar verecekler. En yukarida yazdigim iki grubun argumanlari bence DV'ye kiyasla cok daha guclu, umarim o argumanlar lokomotif gorevi gorur de, tum kararnamenin uygulamasi durdurulur...

• @crazycells teşekkür ederimz

• Herkes gelecek için vaziyet alsın

• Merhabalar,
    Çok uzun zamandır pek olayları takip edemediğim için size sormak istediğim bir soru varda, ABD e gitmek için uçak bilet almak için hala konsolosluktan bir kod almak gerekiyor mu önce?
    Şimdiden çok teşekkür ederim
    Not: soru doğru yerde sormadıysam özür dilerim 🙏

• Merhaba Amerika'da yaşayan bir akrabamla dün konuştuk. Hemen çık amerikaya gel adres bildirimini burada yapalım dedi. (10 yıllık vizem var zannediyordu daha önce amerikaya geldiğim için öğrenci vizesi vardı ama süresi doldu) Şu an vizem olmadığını ve konsolosluklar kapalı olduğu içi turist vizesi de alamayacağımı söyledim. Kanada ya vize al biraz kal oradan amerikaya vize al buraya geç dedi. Zaman kaybediyorsun. Kaybedeceğin biraz nakit para olur daha sonra çabalamadım deme çok pişman olursun. Bir an önce gel dedi. Daha öncede forumda amerikada olanların randevu alabileceği gibi birşey okumuştum. Sizler ne diyorsunuz. Kanada da konsoloslukların açılma durumu nedir. Araştırdım ama göremedim.

• @ata_ksk bu mumkun mu

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana sayin @Muhtaradana, bence bu konuda DV talihlileri degil ama H1B/L1 basvurulari bir de su an 21 yasindan kucuk olan ama proclamation yuzunden 21 yasini gecip statu degistirecek olan kisiler uzerinden yurumeleri lazim avukatlarin. Kanimca en makul yasal savunma o sekilde olur... Boylece hem kararnamedeki ekonomik aciklamalarin gercekci olmadigi, hem de kararnamenin aile birlesimi acisindan magduriyet yarattigi gosterilmis olur...

Anladigim kadariyla DV acisindan avukatlar su anda DV surecinin farkli asamalarinda olan gruplar arasinda dogan farkliliklardan bir magduriyet yaratildigini soyleyecekler. Surecin farkli yerlerinde olan iki kisi kiyaslaninca, vize almaya cok yakin olan ama alamayan kisiyi engelleyen sey bu kararname... Ama bu yilin sonunda dogan tablodan cok farkli degil, o nedenle yasal olarak boyle bir karar cok da gercekci olmaz gibi geliyor...

Belki bir umut diyorum, ama genel olarak DV yonundeki argumanlar cok guclu degil maalesef, ben de cok umitli olmamamiz gerektigini dusunuyorum. Temmuz oldu; ama hala konsolosluklardan acilmaya dair bir haber gelmedi. Umarim durdurma karari hizlica cikar da, en azindan konsolosluklar bu konuda bir baski hissederler. Artik DV2020 talihlisi herkesin vize alamayacagini tahmin edebiliyoruz, ama en azindan alabilecek kadar kisi almis olsun diye temenni ediyoruz.

Fakat bu kararnamenin yasal olarak bazi sorunlari oldugunu ben de dusunuyorum, (tabii bu konuda hakimlerin ne dusunecegi onemli 🙂 ), ama bence -maalesef- DV bu konuda ana faktor degil ne yazik ki. Ortada bir magduriyet var kesinlikle, o konuda suphe yok ama yasal olarak baglayici diyebilecegimiz bir durum yok. Sonucta hakimler de duygulariyla degil, akillariyla ve durumun yasal zeminini dikkate alarak karar verecekler. En yukarida yazdigim iki grubun argumanlari bence DV'ye kiyasla cok daha guclu, umarim o argumanlar lokomotif gorevi gorur de, tum kararnamenin uygulamasi durdurulur...

Selam @crazycells ,
    Charles Kuck ümitli konuşuyor (bire bir yazışmalarımız da oldu) , 30 Eylül 'ü bizim düşündüğünüzden farklı aşılabilir bir durum olarak görüyor, hukuki durumu kanun açıklarını vs. ben bilemiyorum tabiki, denize düştük boğulmamak adına bir şeylere tutunmak istiyoruz umalım her şey diledigimizce olsun, artık tiren hareket etti, binebilmek için peşinden koşmaktan başka çaremiz yok malesef; son güne kadar savaşmaya ümit etmeye devam, elimizde başka bir şey yok zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adama-Coulibaly, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,
    Çok uzun zamandır pek olayları takip edemediğim için size sormak istediğim bir soru varda, ABD e gitmek için uçak bilet almak için hala konsolosluktan bir kod almak gerekiyor mu önce?
    Şimdiden çok teşekkür ederim
    Not: soru doğru yerde sormadıysam özür dilerim 🙏

Hayir, vize varsa yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ata_ksk, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Amerika'da yaşayan bir akrabamla dün konuştuk. Hemen çık amerikaya gel adres bildirimini burada yapalım dedi. (10 yıllık vizem var zannediyordu daha önce amerikaya geldiğim için öğrenci vizesi vardı ama süresi doldu) Şu an vizem olmadığını ve konsolosluklar kapalı olduğu içi turist vizesi de alamayacağımı söyledim. Kanada ya vize al biraz kal oradan amerikaya vize al buraya geç dedi. Zaman kaybediyorsun. Kaybedeceğin biraz nakit para olur daha sonra çabalamadım deme çok pişman olursun. Bir an önce gel dedi. Daha öncede forumda amerikada olanların randevu alabileceği gibi birşey okumuştum. Sizler ne diyorsunuz. Kanada da konsoloslukların açılma durumu nedir. Araştırdım ama göremedim.

oncelikle turist vizesini gocmenlik amaciyla kullanmaniz sorunlu. Su an ne Kanada'da ne de TR'de ABD vizesi alabileceginizi sanmiyorum. Fakat ondan da buyuk sorun AOS surecine aylar once baslayan kisiler bile hala mulakat tarihi alamadilar, dolayisiyla su andan sonra sizin baslamaniz mumkun degil. Bu surec normalde 3-4 ay suruyordu zaten fakat bu yil cok daha uzun suruyor pek cogu icin... 30 Eylul'e kadar mulakat tarihi alamayan AOS yapan kisiler de maalesef Green Card sansini kaybedecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zinos, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selam @crazycells ,
    Charles Kuck ümitli konuşuyor (bire bir yazışmalarımız da oldu) , 30 Eylül 'ü bizim düşündüğünüzden farklı aşılabilir bir durum olarak görüyor, hukuki durumu kanun açıklarını vs. ben bilemiyorum tabiki, denize düştük boğulmamak adına bir şeylere tutunmak istiyoruz umalım her şey diledigimizce olsun, artık tiren hareket etti, binebilmek için peşinden koşmaktan başka çaremiz yok malesef; son güne kadar savaşmaya ümit etmeye devam, elimizde başka bir şey yok zaten.

Bol sanslar sayin @zinos , kesinlikle anliyorum... Insallah kararname durdurulur da pek cok kisi vizesine kavusur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |