Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @myxo11 öyle günlerden geçiyoruz ki bilet almak uçabilmek ile aynı anlama gelmez, hangi uçuşlar 20 mayısa kadar durmuş acaba ? ve nereden baktınız ?

• @Concorde thy için evet, ama az önce baktım katar hava yolları uçuyor mesela houston george bush intl airporta .. telefonunuza ,yoksa flight radar uygulaması indirin, örneğin houston a giden uçaklara bakın, nereden kaktıklarına, yardımcı olabilir...

• @myxo11 merhaba, ben de seninle aynı durumdayım. Daha önce bu konu ile ilgili elçilikten gelen sorumun cevabına aşağıda ileteceğim link üzerinden ulaşabilirsin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/6045

Alternatif uçuşlar konusunda benzer birçok fikir paylaşılıyor fakat sana tavsiyem büyükelçiliğin türkçe ve ingilizce sayfalarında günlük yayınlanan "Health Alert – Mission Turkey" ve "COVID-19 Information" başlıklarını takip etmen olacaktır.

• @myxo11 dostum , bence bir kac seyahat acentasini ara , Istanbul aktarmali olup amerikaya ucan bir havayolu varmi belki o sekilde gidebilirsin bir yolu vardir belki bizim bilmedigimiz

• @myxo11 istanbul airportun uygulamasını yükle oradan uçuş olan ülkeri görebilirsin fakat önümüzdeki 2 veya 3 günün uçuşları listeleniyor misal yarın tunus, minsk ve tahran uçuşları var ve skyscannerdan baktığımda 3 yerin 2'sinden amerikaya uçuş gerçekleşiyor bunlar minsk ve tahran ve baktığımda bu ayın 16'sı tarihli minsk amerika uçuş bilet fiyatları ortalama 3 bin liradan başlıyor tahran uçuşları ise 9 bin liradan başlıyor. Başka nasıl amerikaya uçabilirsin bilmiyorum. Büyük ihtimalle bu ülkelerde transit geçiş açık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

thy amerika uçuşları için mayıs ayı biletlerini açtı ondna dolayı mayıs ayı bir girsin ya durun ya bir kerecikte yangına körükle gitmeyin ya

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

thy amerika uçuşları için mayıs ayı biletlerini açtı ondna dolayı mayıs ayı bir girsin ya durun ya bir kerecikte yangına körükle gitmeyin ya

• @Concorde, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@myxo11 istanbul airportun uygulamasını yükle oradan uçuş olan ülkeri görebilirsin fakat önümüzdeki 2 veya 3 günün uçuşları listeleniyor misal yarın tunus, minsk ve tahran uçuşları var ve skyscannerdan baktığımda 3 yerin 2'sinden amerikaya uçuş gerçekleşiyor bunlar minsk ve tahran ve baktığımda bu ayın 16'sı tarihli minsk amerika uçuş bilet fiyatları ortalama 3 bin liradan başlıyor tahran uçuşları ise 9 bin liradan başlıyor. Başka nasıl amerikaya uçabilirsin bilmiyorum. Büyük ihtimalle bu ülkelerde transit geçiş açık.

Tahran'dan ABD'ye direct ucus oldugunu sanmiyorum. Buyuk ihtimalle baska bir yerden baska bir havayolu ile aktarma vardir. Iran ve ABD arasinda diplomatik veya ticari bir iliski su anda yok.

• @MySea, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Concorde, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@myxo11 istanbul airportun uygulamasını yükle oradan uçuş olan ülkeri görebilirsin fakat önümüzdeki 2 veya 3 günün uçuşları listeleniyor misal yarın tunus, minsk ve tahran uçuşları var ve skyscannerdan baktığımda 3 yerin 2'sinden amerikaya uçuş gerçekleşiyor bunlar minsk ve tahran ve baktığımda bu ayın 16'sı tarihli minsk amerika uçuş bilet fiyatları ortalama 3 bin liradan başlıyor tahran uçuşları ise 9 bin liradan başlıyor. Başka nasıl amerikaya uçabilirsin bilmiyorum. Büyük ihtimalle bu ülkelerde transit geçiş açık.

Tahran'dan ABD'ye direct ucus oldugunu sanmiyorum. Buyuk ihtimalle baska bir yerden baska bir havayolu ile aktarma vardir. Iran ve ABD arasinda diplomatik veya ticari bir iliski su anda yok.

Doğru dikkat etmemişim kusura bakmayın. tahran uçuşları doha aktarmalı, minsk uçuşları ise amsterdam aktarmalı. Anlaşılan amerikaya uçmak epey çetrefilli. Bence @myxo11 için mayısı beklemek daha doğru olur avrupada bazı ülkelerde virüs azalıyor ve trump ise normalleşme sürecine girmek istiyor belki mayıs ayı içinde bir takım şeyler değişir.

• THY yurtdisi ucuslarini durdurma kararini 20 Mayis'a kadar uzatmis.

• @oez aynen öyle gözüküyor

• @arkben 27 mart itibariyle tüm yurtdışı uçuşlar durduruldu.

Thy, pegasus bu tarihten itibaren yurtdışına uçmuyor zaten, bir havayolu (minsk-Amsterdam) bir havayoluda doha aktarmalı Amerika uçuşları vardı, bu uçuşları Türk vatandaşlarının kullanmasına müsaade edecekleri şüpheli, şu anda şehirlerarası uçuşlarda bile seyahat izin belgesi talep ediliyor

Thy uçuş iptalleri ile ilgili bilgilendirme sayfası ⬇
    https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/coronavirus-salgini/iptal-seferler/

• Ben uçuş personeliyim. Nisan ayının başından beri iç hat, dış hat uçuşlarımızda yok. Hiçbirimiz uçmuyoruz. Sadece dış meydandan Türk vatandaşlarını getirmek adına özel uçuşlar yapıldı o kadar. 20 mayısa kadar dış hat yok o kesin. Bu süre uzatılabilride. Eğer gelişme olursa sizlerden önce bizim programımızda belli olursa sizlerde iletirim.

• Yardimci olan herkese tesekkur ederim. Umarim bu gunleri guzelce atlatiriz.

• @myxo11 aynı durumdayız. Ne yapacağımı inan bende bilmiyorum.

• Arkadaşlar yerli birkaç havayolumuz 15 Mayıs'a kadar uçuşlarını durdurdu, buna istinaden Sabiha Gökçen'de yapılan pist yenileme çalışmaları da uzatıldı. Bu demek oluyor ki EN AZINDAN 15-20 Mayıs'a kadar uçuşların açılması mümkün değil. Tam tersini umuyorum ama sürenin uzaması mümkünat dahilinde. 😞

• @celestial_2
    maalesef devamlı uzatılıyor, yalnız benim anlamadığım thy bu açıklamasında
    resmi otoritelerce alınan kararlar doğrultusunda dediği kararlar nerede ben bulamadım,yalnız
    şu açıklaması var, ama hala bazı ticari uçuşlar devam ediyor
    Neden bu uçuşlara Türk vatandaşları dahil olmuyor onu anlamıyorum

• @Muhtaradana bu ticari uçuşlar ya özel uçuş olup Türk vatandaşlarını ülkeye geri döndürmek için, ya cenaze taşıması, kargo taşıması gibi uçuşlar yapıyoruz. Başka uçuş yok Mart sonundan beri. Bütün uçuş personeli kısmi çalışma şartlarında. Mayıs itibari ile bazı uçuşlar açılması düşünülüyor ama Mayıs 20 öncesi yurt dışı yok o kesin. Bizim duyduğumuz başka birşey yok ama olursa sizinle paylaşırım. İyi akşamlar.

• @İrem-Güzel yok been thy nı kastetmedim Qatar Airways ve Belavia Airways ın bazı ticari uçuşlarını kastediyorum, sanki uçuş yasakları tüm ülkeyi değilde sadece pegasus ve thy nı kapsıyor gibi bir şey var
    Burada söylenen tahliye uçuşu değil gibi

⬇

15 Nisan Çarşamba günü, Belavia Airways uçuşu İstanbul'dan saat 04: 15'te kalkacak, bu da Minsk'te bir gece kalmadan Amerika Birleşik Devletleri'ne devam eden seyahatlere izin verecek.

Sizin bağlantılarınız varsa İstanbul havalimanından Türk pasaportuyla bu uçuşlara katılan var mı, öğrenebilirmisiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |