Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar beklemek zor hepimiz biliyoruz fakat son günler benim için daha zor geçiyor 🙂artık bi an önce olsun hızlıca diyorum bi de 24 şubat yasasıda olunca soru işaretleri çok oluyor

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Arkadaşlar 28 ocakta yüksek mahkemenin olur vermesiyle public-charge uygulamasının önü açılmıştı 24 şubattan sonrada farklı vize türlerinde uygulanmaya başlandığının haberini almıştık⬇
    https://yesilkartforum.com/forum/post/120964

Ama dün sayın @bezdarniy beyin haber vermesiyle mart mülakatına katılacak Moldovyalı bir talihliden Ds5540.pdf formunu talep etmişler

https://yesilkartforum.com/forum/post/121270

Bu mesele çok ciddi bir mesele muhtemelen Dv 2020 mart ve nisan mülakatlarında bu gelişmenin nasıl uygulanacağını göreceğiz

Bildiğiniz gibi daha önce
    Trump, Sağlık Sigortasız Göçmenler İçin Vize Sınırlaması Bildirgesini İmzaladı! https://yesilkartforum.com/forum/post/95979
    Public-charge kararının etkisini mahkemenin durdurma kararına rağmen Kasım mülakatlarında büyük etkisini hissetmiştik daha sonraki Aralık-Ocak ve Şubat mülakatları kısmen daha rahat geçti

Ama şu anda 24 şubattan sonra uygulanmaya başlayan kararlar sonrası daha zorlu bir süreç bizi bekliyor

Bu yeni duruma iyi hazırlanmak için tüm arkadaşlarımızı aşağıdaki başlıktaki konuya katılmalarını bekliyoruz, yeni uygulanmaya başlanacak ds 5540 formu ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bu başlıkta soralım katkıda bulunalım

Umarım bu hazırlıkların katkısıyla mülakatlar çok güzel geçecektir, bol şanslar

Düşük gelirlilerin Green Card alımı zorlaşıyor (Public Charge rule) https://yesilkartforum.com/forum/post/115903

• @Drywall 37xxx lerdeyim daha belli degil mülakata gidebilcegimiz gerçi
    mart bülteni çok üzdü

• ⭐⭐

@runtothehills Uzülmeyin. Mülakata girersiniz. Siz şartlara hazirlanin.

• arkadaşlar merhaba. bu ds5540 formu herkesten mi istenecek hangi durumda istenen bir belge? Yoksa mülakatta konsolos mu karar verecek? Sigorta ile alakalı bir taahüt belgesi olduğunu anladım forumdan okuduğum kadarıyla. Bir diğer sorum ise sağlık sigortası planı nasıl yapılır? Yeni bir konu olduğu için hiçbir bilgim yok. Ve bi öğrenci olarak, babamın parayı hesabıma aktardığını kanıtlamam mı lazım veya paranın kaynağı babam olduğu için onun mali kaynaklarını falan mı göstericem? Bence öyle bir şey söz konusu olmaz ama insanın aklına geliyor. Şimdiden teşekkürler...

• @cato, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sadece Türkiye de 21K 25K arası 26 kişi var gibi. Tabi herkes kayıt olduysa Excel e. Makul bir sayı gibi

Excel tablosu icin link verebilirmisiniz arattim fakat bulamadim.

• @ergun

1. Formu herkesten istemeyebilirler, ama mülakatınızda bu formdan soru gelebilir, daha öncede bu tarz sorular gelmişti, belki biraz daha detay sorular olabilir
      Formdaki konuları şu iletide sıralanmış halde bulabilirsiniz⬇
      https://yesilkartforum.com/forum/post/121424

2. Public-charge tam olarak sağlık sigortası ile sınırlı değil kapsamı biraz daha geniş ama mülakat sırasında, talihliyi

• Aile durumu
    • Varlıklar, kaynaklar ve finansal durum
    • Eğitim ve beceriler

Bu kriterlerin hepsini düşünerek değerlendirecekler

Sağlık sigorta planı için aşağıdaki şekilde kendinize uygun bir plan seçip bunun çıktısını mülakata götürebilirsiniz⬇

Trump, Sağlık Sigortasız Göçmenler İçin Vize Sınırlaması Bildirgesini İmzaladı! https://yesilkartforum.com/forum/post/96207

Paranın kaynağı ile ilgili bir sıkıntı yaşıyacağınızı sanmıyorum, öğrenci veya yeni mezunsunuz ailenizin desteğini anlayışla kafşılayacaklardır

• @Muhtaradana Ais kaydı oluştururken kcc den ais kaydı oluşturmam için mail aldım kısmını mı işaretliyeceğim? Öyle bir mail almadım ama ptt seçmem gerekiyor.

• @Muhtaradana cevaplarınız için çok teşekkür ederim...

• @Muhtaradana telegram grup linkini alabilir miyim?

• Merhaba
    Kentucky Consular Centera istenen tum evarakları ıstenen formatta yolladım sonrasında mailim ulastıgı bilgisinin oldugu auto mail aldım ve mailin sonunda "You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks.If you dont hear fromm KCC 6 weeks please contact KCCDV@.... to confirm all of your documents have been received and you are ready to be scheduled for an interview" diye devam eden bir ibare bulunuyor. Aslında merak ettıgım aldıgım bu auto email dokumanların ulastıgıı bılgısını paylasıyor case numberım 52XXX ve case number aktıf olmadan ikinci bir confırm maili mi beklememız gerekıyor dokumanlarınız ulastı dıye. Evraklarımı 12 Aralıkta yolladım ve bu maili aldım. Konu hakkındakı yardımcı olursanız sevınırım.

• ⭐⭐

@redneck Merhaba, ilk söyleyeceğim şey case numarasının tüm rakamlarını alenen açıklamamaniz daha doğru olur. Ilk iki basamağı belirtseniz anlaşılır.
    Bu ilk otomatik olarak gelen mesaj sizin evraklarınızın kcc ye ulaştığını belirtiyor. Bundan sonra bu ulaşan evrakları inceleyerek onay verirlerse size onay maili gönderecekler. Daha sonra case numaranızın current olmasını bekleyeceksiniz. Current olduktan sonra da mülakat maili gelecek. Yanlışım varsa lütfen arkadaşlar düzeltsinler. Süreç böyle ilerleyecek.

• @Drywall acıklama ıcın tesekkur ederım

• Evrak onay mail ı alan varsa ve paylaşırsa memnun oluruz?

• sağlık raporu için Unganların sitesinde "Dosya (Case) numaranız. (Elçilik tarafından gönderilmiş olmalı)" böyle bir ibare var. bu tam olarak ne demek giden arkadaşlar ne götürdüler bilgi verirlerse sevinirim.

• dv 2020 talihlisyim arkadaşlar 27 nisan 2020 8:30 mülakat maili aldım bu tarihi kentucky ile iletişime geçip değiştirebilir miyim malum askerden 2 haziran da terhis olucam şuan askerdeyim

• @redneck bu sene gözlemlediğim kadarıyla rastgele evrak talep ettiler ama otomatik onay mailinden sonra gelecek olan diğer evrak onay maili caseler aktif olduktan sonra ya da case sırasıyla gerçekleşti. 45xxxler onay maili almaya başladığında siz de geçen hafta forumdaki 15xxx - 30xxx lerin yaşadığı "Onay maili alan var mı?" heyecanına katılırsınız diye düşünüyorum. Umarım süreciniz güzel sonuçlanır.

• @fatih2604 kardesim 2 gun izin al git riske atma bence

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |