Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lonewolf, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

sayın @crazycells merhaba, yeni verilen mülakat tarihi için ais üzerinde güncelleme yapmamız mı gerekir yada yeniden randevu kaydı mı oluşturmamız gerekir? Bu konuda, son gelen elçilik mailinde herhangi bir yönlendirme yapılmadı.

Eger AIS kaydi yaptiysaniz ve durumunuzda bir degisiklik yoksa o halde bir sey yapmaniza gerek yok. Zaten AIS kaydini konsolosluk goremezse guncellemenizi isteyecektir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lonewolf, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

sayın @crazycells merhaba, yeni verilen mülakat tarihi için ais üzerinde güncelleme yapmamız mı gerekir yada yeniden randevu kaydı mı oluşturmamız gerekir? Bu konuda, son gelen elçilik mailinde herhangi bir yönlendirme yapılmadı.

AIS bilgilerinin sadece pasaportun size ulasmasi icin gerekli oldugunu unutmayin. Eger bir AIS kaydi varsa ve icinde pasaportun ulastirilacagi PTT adresi varsa o durumda bir sorun olmamasi lazim... Oncekinin ciktisini alabilirsiniz yine mulakat icin...

• @DustyBlue Teşekkür ediyorum Verdiğin bilgiler için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozN, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba @crazycells, siz ne düşünüyorsunuz bugün yapılan hearing hakkında? Hakim ılımlı yaklaşıyor gibi, fakat sizce 30 eylül tarihi kongreye gerek olmadan bir hakimin kararıyla aşılabilinir mi? Hearing'in özetine bakmak isterseniz Curtis Murrison önemli kısım tweet olarak atmıştı. Teşekkürler!

Evet, hakimin ilimli yaklasmasi guzel bir durum. Benim onceki goruslerim cok degismedi... Hakim karar verse bile bu kararin kalici olacagini dusunmuyorum, bir ust mahkemede durdurulacaktir. Zaten Supreme Court su an 5'e 4 Trump'in tarafinda...

Ama bizim kazancimiz Trump'in kararnamesinin yurutmesinin bir sure de olsa durdurulmasi olacaktir, bu federal mahkeme karari gecersiz kilinana kadar vize verilmeye devam edilebilir. Konsoloslugun -full performans olmasa da- mulakatlara baslamasi guzel bir haber, karar Agustos icinde alinip Eylul ayina uygulansa bile yine de bir grup kisiye vize verilmesini saglayacak.

30 Eylul kararinin ben de degistirilemeyecegini dusunuyorum, hakim belki Eylul sonrasinda da dosyalarin degerlendirilmesine yonelik karar cikarabilir ama hem KCC'nin, hem de konsoloslugun bu yeni duzene gore islemlere devam etmesi hizli olmayacaktir, yani daha once yapilmamis bir sey; o nedenle ne olacagini kestirmek cok zor, ama hakim bu sekilde bir karar verse bile o zamana kadar karari gecersiz kilinabilir... Ben 30 Eylul konusunda cok umitli degilim maalesef.

Fakat yanlis anlasilmasin, hakim konsolosa vize vermesi icin emir veremez, vizenin verilip verilmeyecegine yine karar verecek kisi konsolos olur. Mahkeme emri sadece 30 Eylul'den sonra dosyalarin degerlendirilmesi icin cikarilabilir; ama bu durumda DOS'un birimleri olan KCC'nin ve konsoloslugun uygulamalarini degistirmesi gerekecek, sonucta KCC vize numarasi gondermezse konsolosluk kendisi vize yaratip veremez... Ama daha once de dedigim gibi, bu kararin o kadar uzun sure yururlukte kalacagini cok dusunmuyorum. Bence bu konuda cok umitli olmadan sureci takip edelim, alabilecegimiz ekstradan bir vize bile bizim icin buyuk bir kazanc olacak...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@emreonline, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, vize yenilemek için konsolosluktan mülakat tarihi aldım. Daha önceki AIS kaydındaki PTT adresini nasıl değişebilirim ?

AIS'e giris yapamiyor musunuz?

Eger degisiklik yapamiyorsaniz iletisim bolumunden kendilerine yazabilirsiniz.

Giriş yapabiliyorum ama değişiklik yapamıyorum iletişime geçtim teşekkür ederim.

• Bir sorum daha olacak, Yeni randevu için "Pasaportunuzu, yeni sağlık raporunuzu, kullanılmamış vize paketinizi getirmek ve 330 $ 'lık reissuance'ı ödemek için ABD Ankara Büyükelçiliği'ne şahsen gelmeniz gerekecektir." bu maili aldım önceden götürdüğüm evrakları götürmem gerekir mi ? yoksa sarı zarf ve yeni sağlık raporu yeterli olur mu ?

• @Muhtaradana bana kasım 2019 da aşağıdaki mail geldi. ama akabinde mulakat tarihi e-maili gelmedi. Fakat mailin sounuda 6 haftaya döneceğiz diyor. 6 hafta içinde bana mulakat tarihi mi gelmeliydi.yoksa sıramı mı beklemem gerekiyordu ?

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreonline, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bir sorum daha olacak, Yeni randevu için "Pasaportunuzu, yeni sağlık raporunuzu, kullanılmamış vize paketinizi getirmek ve 330 $ 'lık reissuance'ı ödemek için ABD Ankara Büyükelçiliği'ne şahsen gelmeniz gerekecektir." bu maili aldım önceden götürdüğüm evrakları götürmem gerekir mi ? yoksa sarı zarf ve yeni sağlık raporu yeterli olur mu ?

Diger belgeler zaten vize paketinin icinde, o nedenle yeniden almaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selim-Tunçyürek, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana bana kasım 2019 da aşağıdaki mail geldi. ama akabinde mulakat tarihi e-maili gelmedi. Fakat mailin sounuda 6 haftaya döneceğiz diyor. 6 hafta içinde bana mulakat tarihi mi gelmeliydi.yoksa sıramı mı beklemem gerekiyordu ?

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview.

DV2020 talihlisi misiniz?

Su konuyu gozden gecirmeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3519/trump-ın-göçmenlik-ve-çalışma-vizelerini-yıl-sonuna-kadar-durdurma-kararı-haziran-2020

• @crazycells evet 2020 talihlisiyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selim-Tunçyürek, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells evet 2020 talihlisiyim

DV2020 icin konsolosluklarda su an surec durdu, yukarida verdigim basligi inceleyebilirsiniz...

• tamam sureç durdu farkındayım ama emin olmak istediğim şu. ben 51biniciyim. artık greencard sürecim bitti mi ? 30 eylül son biliyorsunz ve bana mulakat tarihi verilen bir mail gelmedi. en belgelerimi yolladım ve aşağıdaki mail kasım 2019 da geldi. aşağıdaki mailde 6 hafta içinde görüşme tarihi gelecek diyordu ama gelmedi. aslında gelmemesinin sebebi current olmamam mıydı ? ben current olana kadar nisanda trump süreci bitirdi. orasını net anladım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selim-Tunçyürek su an hic kimseye mulakat ve vize verilmiyor, Mart ayindan beridir durum bu sekilde...

Su basligi okuyup anladiginiza emin olun:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3519/trump-ın-göçmenlik-ve-çalışma-vizelerini-yıl-sonuna-kadar-durdurma-kararı-haziran-2020

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ozN, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba @crazycells, siz ne düşünüyorsunuz bugün yapılan hearing hakkında? Hakim ılımlı yaklaşıyor gibi, fakat sizce 30 eylül tarihi kongreye gerek olmadan bir hakimin kararıyla aşılabilinir mi? Hearing'in özetine bakmak isterseniz Curtis Murrison önemli kısım tweet olarak atmıştı. Teşekkürler!

Evet, hakimin ilimli yaklasmasi guzel bir durum. Benim onceki goruslerim cok degismedi... Hakim karar verse bile bu kararin kalici olacagini dusunmuyorum, bir ust mahkemede durdurulacaktir. Zaten Supreme Court su an 5'e 4 Trump'in tarafinda...

Ama bizim kazancimiz Trump'in kararnamesinin yurutmesinin bir sure de olsa durdurulmasi olacaktir, bu federal mahkeme karari gecersiz kilinana kadar vize verilmeye devam edilebilir. Konsoloslugun -full performans olmasa da- mulakatlara baslamasi guzel bir haber, karar Agustos icinde alinip Eylul ayina uygulansa bile yine de bir grup kisiye vize verilmesini saglayacak.

30 Eylul kararinin ben de degistirilemeyecegini dusunuyorum, hakim belki Eylul sonrasinda da dosyalarin degerlendirilmesine yonelik karar cikarabilir ama hem KCC'nin, hem de konsoloslugun bu yeni duzene gore islemlere devam etmesi hizli olmayacaktir, yani daha once yapilmamis bir sey; o nedenle ne olacagini kestirmek cok zor, ama hakim bu sekilde bir karar verse bile o zamana kadar karari gecersiz kilinabilir... Ben 30 Eylul konusunda cok umitli degilim maalesef.

Fakat yanlis anlasilmasin, hakim konsolosa vize vermesi icin emir veremez, vizenin verilip verilmeyecegine yine karar verecek kisi konsolos olur. Mahkeme emri sadece 30 Eylul'den sonra dosyalarin degerlendirilmesi icin cikarilabilir; ama bu durumda DOS'un birimleri olan KCC'nin ve konsoloslugun uygulamalarini degistirmesi gerekecek, sonucta KCC vize numarasi gondermezse konsolosluk kendisi vize yaratip veremez... Ama daha once de dedigim gibi, bu kararin o kadar uzun sure yururlukte kalacagini cok dusunmuyorum. Bence bu konuda cok umitli olmadan sureci takip edelim, alabilecegimiz ekstradan bir vize bile bizim icin buyuk bir kazanc olacak...

30 Eylül değişmeyebilir, amaç DV2020 'i 30 Eylül kıskacından kurtarmak, avukatlar bunun için dava açtılar hiç bir davada 30 Eylül mali yıl' ın uzatılmasına yönelik bir talep yok. Yine avukat Charles Kuck 'un söylediğine göre bu güne kadar 1 kişi 30 Eylül sonrası vizesini alabilmiş, ellerinde bu şekilde bir örnek karar mevcut. Davacı avukatlar görebildiğim kadarıyla tecrübeli v konuya hakim bir grup, aksine Trump yönetiminin avukatı davada acemice hareketlerde bulunup saçmaladı. Son olarak böylesine tecrübede olan avukat eğer; umutluyuz bu iş olacak diyorsa mutkaka umut vardır...

• @zinos Bekleyip göreceğiz.

• Merhaba,

Ankara'da 27 Nisan'da mülakatım vardı. Pandemi sürecinde bu görüşme iptal edildi ve bildiğim kadarı ile de 22 Nisan - 22 Haziran sonuna kadar da konsolosluk kapalıydı. Şu ana kadar bana gerek konsolosluktan gerekte Kentucky'den bir dönüş olmadı. Trump'ın Ocak 2021'e kadar Green Card vizelerini askıya alma kararı da karışık bir durum yarattı. ABD'de yaşayan bazı Türk avukatlarında bu konuda kafaları karışık, çeşitli açıklamalar yapıyorlar fakat her yeni açıklamaları bir önceki ile çelişiyor. Bu durum herkes gibi benim planlarımı da bozdu ve değiştirdi. Bu açıklamalardan dolayı benim de kafam bir hayli karışık.

Acaba benim gözden kaçırdığım yada yapmam gereken ve yapmadığım bir şey var mı? cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

@crazycells, @Muhtaradana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EDM, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

Ankara'da 27 Nisan'da mülakatım vardı. Pandemi sürecinde bu görüşme iptal edildi ve bildiğim kadarı ile de 22 Nisan - 22 Haziran sonuna kadar da konsolosluk kapalıydı. Şu ana kadar bana gerek konsolosluktan gerekte Kentucky'den bir dönüş olmadı. Trump'ın Ocak 2021'e kadar Green Card vizelerini askıya alma kararı da karışık bir durum yarattı. ABD'de yaşayan bazı Türk avukatlarında bu konuda kafaları karışık, çeşitli açıklamalar yapıyorlar fakat her yeni açıklamaları bir önceki ile çelişiyor. Bu durum herkes gibi benim planlarımı da bozdu ve değiştirdi. Bu açıklamalardan dolayı benim de kafam bir hayli karışık.

Acaba benim gözden kaçırdığım yada yapmam gereken ve yapmadığım bir şey var mı? cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

@crazycells, @Muhtaradana

Maalesef yapilabilecek bir sey yok gibi gorunuyor...

Konsolosluk sadece vize alan ve vizesinin tarihi gecmis kisilerin vizesini yeniliyor su an icin... Henuz baska kimse mulakat tarihi verdiklerini gormedik.

Isterseniz konsolosluga, sitelerinden yazip mulakat tarihi almak istediginizi belirtin, ama sonucundan cok umutlu olmayin. Dosya konsoloslukta olsa da, vize verebileceklerini dusunmuyorum...

• Arkadaşlar 17 marttan beridir ilk defa yarın Ankara konsolosluğunda dv mülakatı yapılacak, her ne kadar vize yenileme görüşmesi olsada yaklaşık 5 ay gibi uzun bir süreden sonra yeniden dv mülakatının yapılması çok önemli ve güzel bir gelişme,inşallah bu her iki dönem için güzel işlerin bir başlangıcı olur

Bu arada bugün Unganlarda sağlık muayenesine giren arkadaşlarımız oldu

• @Muhtaradana Bize bir faydası yok abi , vizesini alanlarada bol şans diliyoruz.

• :)))) @Semihmete

Umarım güzel haberler gelir yarın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.0k

| | | |