Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ercandnmz çocuğu soğuk diye içeri almaları çok güzel hareket olmuş 👏 Hayırlı olsun. Güzel günleriniz olsun.

• @Muhtaradana yalnız benim dikkatimi çeken bir diğer konu 28 ocakta yüksek mahkemenin public charge konusunda verdiği kararın (ilgili haber linki➡https://www.cnn.com/2020/01/27/politics/supreme-court-immigration-public-charge/index.html) 24 şubattan sonra dv lottery mülakatlarına etkisi olabileceği konuşulurken, daha önceki aylarda gelen mülakat evrak listesinin son kısmına eklenen şu ifadenin⬇️ çıkarılması gerçekten ilginç
    "On October 4, 2019, the President issued Presidential Proclamation 9945 on the "Suspension of Entry of Immigrants Who Will Financially Burden the United States Healthcare System." For the most up to date information on how PP 9945 might affect your case, please visit https://travel.state.gov/healthcare."

Birde normalde bu emailler mülakattan bir hafta önce gelirdi, şimdi ise neredeyse mülakattan 1ay önce gelmiş

Benim merak ettiğim acaba bunun sebebi bazı yabancı kaynaklardan okuduğumuz, yüksek mahkemenin kararı NVC ye şu tarihte ulaşan dosyalar için uygulanmıyacak diye yazılar vardı
    Sebep bundan dolayı olabilirmi?
    Public-charge kararının mart mülakatlarına ve sonrasındaki mülakatlara etkisini bekliyormusunuz?

Sayın @crazycells sizin ve diğer arkadaşların bu konuda değerli yorumlarınızı bekliyoruz

• @ercandnmz hayırlı olsun, yeni hayatınızda ailenizle birlikte başarılar dilerim.

• Merhabalar, mülakatta adli sicil kayıtları ve nüfus kayıt örneklerinin edevlet çıktıları mı yoksa ıslak imzalı olanlarını mı kabul ediyorlar?

• @Emre-Dilekçi mülakatta merhaba adli sicil kayıtları ve nufus kayıt örnekleri için konsolosluk kcc ye hangisini gönderdiyseniz onu istiyor. Ancak biz nufus kayıt örnekleri ve adli sicil kayıtlarının ıslak mühürlü olanınıda aldık yanımıza . Görevli bize sadece kcc ye gönderdiğimiz evrakları aldı.

• @mulus @crazycells @Muhtaradana

Yani şimdi ben Almanya doğumlu olduğum için benim başvurum Almanya üzerinden oluyor ve bu şekilde olduğu için Türkçe olan bütün evraklarımın tercümesi mi gerekiyor?

Abi benim bütün evraklarım Türkçe!!! Sadece adli sicil belgem ve doğum belgem multi language ve gönderdim ben evraklarımı tercüme falan da ettirmedim..

Bir cümle beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Umarım böyle bir şeye gerek yoktur.

• @mulus "Türkiye'de başvuruyorsanız" derken, Ankara'da mülakata girecekseniz demek istediniz sanırım yanlış mı anlıyorum?
    Almanya doğumlu Türk vatandaşının Ankara'da mülakatı varsa Türkçe olan evraklarını tercüme ettirmesine gerek yok diye biliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk hemen doğum yerim almanya iletisine bakarsan orada detaylı bir şekilde anlatıldı. Ayrıca sadece doğum belgeni ve polis temiz kağıdını ingilizce çevirtmen lazım geri kalan tüm evrakların türkçe göndermen yeterli. Başvuru olarak ülke Türkiye yazdın dimi
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1625/doğum-yerim-almanya

• ⭐⭐

@burakk, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mulus @crazycells @Muhtaradana

Yani şimdi ben Almanya doğumlu olduğum için benim başvurum Almanya üzerinden oluyor ve bu şekilde olduğu için Türkçe olan bütün evraklarımın tercümesi mi gerekiyor?

Abi benim bütün evraklarım Türkçe!!! Sadece adli sicil belgem ve doğum belgem multi language ve gönderdim ben evraklarımı tercüme falan da ettirmedim..

Bir cümle beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Umarım böyle bir şeye gerek yoktur.

Almanya doğumlu olduğum için benim başvurum almanya üzerinden oluyoru anlamadım ben orda mı yaşıyorsunuz yoksa sadece orda mı doğdunuz eğer orda doğup türkiye de yaşıyorsanız benim bildiğim yanlış olursa @ayvalik10 düzeltsin lütfen türkiye başvurusu yapıyorsunuz

• @burakk tamam sen orada doğdun gebutserkunde ni yani birthcertificate multinational seçmişsin bu doğru diğerlerini zaten burada yaşadığın için e devletten almışsın adli sicil ingilizce panik yapma sıkıntı yok

• Yakın numaraya sahip arkadaşlar için bildirmek istedim. Az önce evrak onay mailini almış bulunmaktayım. Umarım herkesin ki de yakın zamanda ulaşmış olur.

• @Arpacian tebrikler, hayırlı olsun

• @asilelif hayır ailem henüz ben 3 yaşındayken 1984'te gelmiş Türkiye'ye. Bir dahada hiç gitmedim Almanya'ya.

Müracatımda ds-260 da Almanya üzerinden başvurduğumu hatırlıyorum ama.

• @Arpacian Gözünüz aydın, tebrik ederim. 🙂

• @takvimcas teşekkür ederim.
    Peki herhangi bir sorun olması durumunda bunu bana KCC yazar değil mi?

Şu evrakını düzelt vs bir uyarı olmadan evraklarım onaylanırsa, sorun yok anlamını çıkartacağım.

• @burakk numaran 37 binlerde sakın panik yapma her ayın 15 açıklanan visa bulletin takip et ayrıca buradaki formu takip et sana yakın numaralara evrak onayı gelmeye başladığını gördüğün zaman 1-2 gün içinde sanada evrak onayının geleceğini göreceksin.Eğer gelmedi mi o zaman evraklarını tekrar atarsın panik yapma durumları takip et anlattığın benim anladığım kadarı ile sıkıntı yok velevki eksiğin gediğin oldu sana haber verirler vermezler o günlerde mail atılır yada telefonla aranır hallolur sıkıntı yapma multinatonal doğum sertifikası e devlet evraklar tamam görüşme yerin Ankara belirtmişsin şimdilik takip sadece takip

• @Arpacian Tebrik ederim.

• ⭐⭐⭐

@Arpacian, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Yakın numaraya sahip arkadaşlar için bildirmek istedim. Az önce evrak onay mailini almış bulunmaktayım. Umarım herkesin ki de yakın zamanda ulaşmış olur.

tebrik ederim gözünüz aydın şimdi sırada mülakat tarihi için bekleme zamanı diyorsunuz galiba 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba herkese ;
    Bugün saat 08.00’deki randevu deneyimim şu şekilde gerçekleşti.
    Saat 07.40 gibi Büyükelçilik’e giriş yaptım , ilk önce evrakları teslim ettim , ardından 330$ ödemeyi yaptım , son olarak mülakatı sarışın hanımefendi ile gerçekleştirdim. Türkçe konuştuk. Ne iş yaptığımı , ABD’de tanıdığımın olup-olmadığını ve nerede yaşamak istediğimi sordu , Florida’da tanıdığım olduğunu , ama Texas/Houston’da yaşamak istediğimi dile getirdim. Sonra İngilizce biliyor musunuz diye sordu. Ben çok az bildiğimi , yanlış bir şey söylemekten çekindiğimi kendisine belirttim. Önemli değil birkaç soru soracağım dedi. İngilizce orada ne iş yapacağımı sordu. Ben Tarzanca , ilk başlarda İngilizce’ye hakim oluncaya kadar basit işlerde , ardından kendi işimde çalışmak istediğimi söyledim. Ayıp olmasın diye gayet güzel İngilizce konuşuyorsunuz dedi. Başka soru sormadı , ya da heyecandan hatırlayamıyorum. Ardından bilgisayara notlar almaya devam etti ve onaylandı dedi , teyit ettim onaylandı mı diye. Evet diye tekrar etti. 2-3 saniye umarsız sırıtışımdan sonra teşekkür edip , bankodan ayrıldım. Ayrıca tüm elçilik personeli , başta sarışın hanımefendi olmak üzere son derece nazik ve rahatlatıcı bir tavır sergiledi. O bankodan ayrılana kadar , kim ne derse desin , ne yazarsa yazsın heyecanınız dinmeyecektir ancak evraklarınızın tam olduğundan eminseniz , korkacak bir şey yok(muş) diyebilirim. İnşAllah tüm arkadaşlarımız problemsiz bir şekilde Green Card’ı alabilirler.

Not : Tek kişi 18k $ para gösterdim.

• Böyle bir platformu bizlere sunan , usanmadan sorularımızı cevaplayan Sn. @crazycells ve bir tek "yarın mülakatın var , kalk yerine yat" demediği kalan , yardımlarını esirgemeyen Sn. @Muhtaradana 'ya teşekkür ederim.

tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Işın-Özel-COULIBALY, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bir sorum olucak; tc kimligimde kizlik soyadim bakanligin yayinlamis oldugu bir yasayla cikartilmis, bunu yeni tc kimligi almaya gittimde fark ettim, fakat pasaportumda iki soyismim var. bu mulakat esnasinda sorun yaratir mi?

Sorun olmaz... konsolosluk TC kimligiyle degil, pasaportla ilgileniyor, bilginize.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |