Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cemal-Kalın Tebrik ederim, hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar.

• @Alper-Kocatepe, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

Daha önce KCC'den evrak talep maili gelmemesiyle ilgili @crazycells ve @Muhtaradana 'ya birkaç kez danışmıştım, sağolsunlar her seferinde sorularımı cevapladırlar.

[email protected] adresine mail atarak durumu anlattım, kısaca neden evrakların istenmediğini sorudum fakat cevap gelmedi. Daha sonra KCC'ye telefon ettim ve bana evrak talep mailinin gelmediğini söyledim. Mail gelmese bile siz evraklarınızı gönderin, evraklarınız olmadan mülakat tarihi veremem dedi. Peki hangi evrakları göndermem lazım bilgi verir misiniz dedim, evrak bilgileri için [email protected] adresine danışabilirsiniz dedi, daha sonra tekrar oraya mail attım ama yine cevap vermediler, neden cevap vermediklerini bilmiyorum. Telefonda 2 -3 kez siz evraklarınızı gönderin maili beklemeyin diye tekrar söyledi. Evrakları 04.02.2020'de gönderdim, otomatik cevap hemen geldi, şimdi onay maili bekliyorum, umarım bundan sonraki süreç sorunsuz bir şekilde devam eder.

Az önce evrak onay e-maili geldi 😍 Bu kadar çabuk bir geri dönüş beklemiyordum, iki keredir attığım e-mailler cevapsız kalınca korkmaya başlamıştım ama şuan çok mutlu ve heyecanlıyım. Mart'ta current olacağız gibi görünüyor. Kazasız belasız inşallah mülakat tarihi bekliyoruz şuan.

Evrak talep e-maili almayıp da bekleyen arkadaşlar varsa bir an önce bu konunun ilk sayfasında yazan listeye göre evraklarını hazırlayıp göndersinler, e-mail gelmesini beklemesinler!!!

• @Alper-Kocatepe tebrik ederim, hayırlı olsun sonunda evrak onayında aldınız bundan sonra mülakat tarihi bekliyeceğiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemal-Kalın sıcağı sıcağına bir şey sorayım mülakattan çıktın şimdi bu zamana kadar ki endişelerin hakkında ne diyebilirsin. Çünkü herkese biz yazıyoruz ama ANLAMIYORLAR nedir hissettiğin düşünce ve korkulara ne oldu

• @Ayvaz-Azizov çok teşekkürler umarım sizin mülakatınızda güzel geçer ve onaylıyoruz cevabı ile sonuçlanır 🙂 🙏

• @Cemal-Kalın, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar yazılanlardan sonra paylaşmak istedim. Öncelikle şunu belirteyim burada konu hakkında çok bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar var belki bana düşmez ama nazicane fikirlerimi paylaşmak istedim. Ben ve eşim standart veya da standart şartların 1 tık üzerinde çalışan insanlarız. Geçen sene 10 yıllık ABD turist vizesi aldık. Vize almaya gitmeden önce etrafımızda herkes bize olumsuz bildirimde (etrafımızda ki herkesin ya kendi yada bir akrabası vize başvurusu yapmış ve ret almışda bizim haberimiz yokmuş) bulundu ve bu yüzden dolayı mülakat esnasında ve öncesinde baya gerildik. Hazırlık aşamasında evraklarımızı çok düzenli şekilde dosyaladık. Hatta Newyork'a gidecektik. Orada neler yapacağımızın (gezi planı) excel tablosunu bile hazırladık. Görüşme yaptığımız kişi yaptığımız hazırlık için bize teşekkür etti. İlla ki turist vizesi ile greencard arasında dağlar kadar fark vardır ve ikisi arasında ki önem tartışılmaz. Bu tecrübemden yola çıkarak benim önemli gördüğüm nokta gerekli evrakların dışında ne istediğimizi ve orada ne yapacağımızı bilerek mülakata gitmek ve ona göre de ekstra gerekli evrakları yanımızda götürmek. Karşı tarafa bizim eylem planımız hazır demek lazım. Hesabımızda olan paranın illaki çok önemi var fakat bence bilinçli olmanında önemi çok yüksek.

@ayvalik10 Aslında ben daha önce de bu konu hakkında yazmıştım. Ben herşeyi çok düzenli hazırladım ve ayrı ayrı dosyalara koydum. Orada karışıklık çıkmaması adına da renkli kağıtlar ile hepsini isimlendirdim. Örneğin 1 dosya KCC'ye gönderilen evraklar diğer bir dosyada KCC güncel evraklar gibi.... Benim normal vize ve greencardda da gördüğüm. Zaten adamlarda bizim ile ilgili her türlü bilgi var. sen düzenli bir şekilde onları sunduğunda zaten hızlıca olayı bitirmek istiyorlar. Tavsiyem karşı tarafı engel gibi değil senin işini halletmeye çalışan insanlar olarak görmeniz. Zaten gittiğiniz ilk anda sizleri o kadar sıcak karşılıyorlar ki çoğumuz bunu hissetmişizdir.

• @Adama-Coulibaly benden önce giriyorsunuz şimdiden hayırlı olsun

• ⭐⭐

@Alper-Kocatepe tebrik ederim sevindim siizin adınıza

• @Cemal-Kalın bende renkli şeffaf dosyalardan, 4 farklı renkte almıştım, 3 kişiydik 1 tanesi de genel ilave ya da fazla çoğalttığım belgeler için. Belgeler önce applicant sonra diğerleri şeklinde istendiği için hiç orada kargaşa yaratmadan, teker teker çekip veriyorsunuz.

• @Manwe6265, Bol şanslar 🙂

• ⭐⭐ Banned

herkese hayırlı olsun mutlu oldum herkese ozellıkle cemal beye. Ingıltereyı bırakmak durumunda kalmıstı sanırım

• Arkadaslar 25.000 sira numarasi mulakat tarihi ne olur sizce tahminen?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marvin 15 şubatta ki bülten de bekleniyor ocak bülteni gibi bir sıçrama bekliyoruz fakat bu ay ve mart ayı çok süprizli olacak çünkü bazı ülkeler liste dışı kaldı ondan

• Merhaba mart ayı için en son 6 Mart için mülakat alanlar var sanırım. Excele girilmemiş ama 6 Mart sonra için mail alan oldu mu ?

• Numaraları current yapıyorlar da mülakat verdikleri yok. Mart ayında current olanlar nisanda giricek mülakata. Ya çok az numara açacaklar nisana yada biran önce herkesi current yapıp karışık mülakata alıcaklar mantıklı bir açıklaması yok. 14 binden sonra mülakat tarihi alan var mı Mart için?

• @unborn Tebrik ederim, yeni yaşantınız size daha falza mutluluk ve başarı getirsin 👏

• @İrem-Güzel ortak dosyada 15xxx mart ilk günleri mülakat tarihi almış gözüküyor

• @Cemal-Kalın Deneyiminizi sanki soru cevaplar şeklinde paylaştığınız için çok çok teşekkür ederim. Gerçekten önemli detayları es geçmeden anlatmışsınız. Mesela paranın hesaba ne zaman yattığı ayrıntısı, yeni doğanlar için işlemin ds260'a bile giril(e)meden dolayı oluşan prosedür vs. Bu deneyim SSS için örnek gösterilmeli. Tekrar teşekkür eder, hayatınızda başarı, mutluluk ve sağlık dilerim. Gün gelir ufaklık da bir gün kendi ABD hikayesini okur burdan 👶 😁 👏 👏 👏

• Arkadaşlar selam ;

Benim pasaportum 08 Aralık 2011 (Veriliş tarihi ) - 08 Aralık 2021 ( Geçerlilik tarihi ). ( Mülakata giderken yeni pasaport çıkarttıracağım )
    Eşimin pasaportu ise 01 Eylül 2015 (Veriliş tarihi ) - 01 Eylül 2025 ( Geçerlilik tarihi ).

Sormak istediğim , her ikimizinde eski pasaportlarını bulamıyoruz . Mülakata giderken eski pasaportlarında istendiğini biliiyorum ancak yok , kayıp.

Konu hakkında bilgisi , fikri ve özellikle yaşanmış deneyimi olan varsa , bana bir yol gösterirse çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atader bu yazıyı yazmadan önce nüfus müdürlüğüne neden başvuru yapmadın. Oradan yazı alırsın ayrıca sen evrak maili gönderdin mi hiçbir bilgi imza kısmında yazmıyor önce bilgilerini imza kısmına ekle ondan sonra sana yardımcı olalım. Evrak maili geldi mi

40- Pasaportun Kaybedilmesi Halinde Yapılması Gereken İşlem Nedir?
    Yurtiçinde İl veya İlçe Nüfus Müdürlüklerine, yurtdışında ise dış temsilciliklere bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |