Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Bu ay current olan herkesi tebrik ederim.
    Bizim için beklediğimizden bir ay erken bir mülakat tarihi olacak gibi duruyor. O ay içerisinde de benim iş için yurtdışı seyahatim olacak. Mülakat ile ayni tarihi ile ayni zaman olmaması gerekiyor. Şayet aynı tarihe denk gelen bir mülakat tarihi çıkması durumunda mülakatı bir sonraki aya ertelemek gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

• @dirilo mülakatı ertelemek gibi bir durum maalesef söz konusu olmuyor,mülakata katılamazsanız, mülakat saatinden 24 saat sonra neden katılmadığınızı açıklayan bir form doldurmanız gerekiyor ve yeni bir mülakat tarihi istiyorsunuz, bundan sonra nezaman bir boşluk olursa size bir mülakat tarihi vermeye çalışacaktır konsolos, bu süre 1 ayda olabilir 3 ay sonrada olabilir

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Merhaba gönderdiğimiz maildeki evrakların herhangi biri eksik olduğu zaman bize bilgilendirme maili atıyor mu Kcc? Şu evrak eksik gönderin diye?Yoksa böyle bir bilgilendirme yapılmıyor aynı zaman da mülakat tarihi de verilmiyor mu eksik evrak olduğunda?

• @Muhtaradana cevap için teşekkür ederim

• @hyksn Merhaba,

Bize bilgi verilmedi. Ama verilen arkadaşlarda varmış. Evrak onay maili gelmeyince ben mail atıp sordum. Eksik evrak var dediler. Arayıp hangisi oldugunu öğrendim yeniden yolladım sonra evrak onay maili geldi.

• ⭐⭐⭐

@gülden tebrik ederim hayırlı olsun bol şanş diliyorum

• @gülden cevap için çok teşekkür ederim.Hayırlı olsun size de Gülden hanım ☺

• @gülden Öylemi? Acaba benimde öyle olmamıştır inşallah, Türkiye adli sicil belgemde soyadım ov ile bitmiyor Türkiye vatandaşı aldığım için, bu ayın sonunu bekleyip gorucez. Hangi evrak eksik dediler peki?

• @imgey bugünden itibaren bekleyebilirsiniz evrak onay emailerini her an gelebilir

• @Cemal-Kalın Merhaba
    06.11.2019 da KCC'ye evrakları gönderdim fakat daha bir geri dönüş olmadı. bu ayın 18'ine kadar bekledim fakat hala bir cevap yok, dolayısıyla numaramda current olmadı ve mail gelmedi. @ayvalik10 KCC'ye yollanacak mail için bana yardımcı olabileceğinizi söyledi. Nasıl bir mail atmam gerektiğini (örnek bir mail ile) bana söylerseniz çok sevinirim. Çünkü zaman geçtikçe şansımın azaldığını hissediyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

• @EDM Numaranızın current olmama sebebi evrak onayı almamanız değil aylık vize bülteninde belirtilen numaranın henüz sizin numaranıza gelmemesidir. Aynı dosya numarası diliminde olduğumuzu görüyorum. Bir sonraki bültende bizim numaralarımız current olacak merak etmeyin.

Evrak onay mail'i konusuna gelirsek, KCC sırayla mülakat tarihi çok yaklaşanlar öncelikli olmak üzere onay mail'i veriyor bu sene. Evraklarını Ekim ayında sizden önce gönderen birçok kişi var ve henüz evrak onay mail'i alınmadı yüksek numaralarda. Endişe etmenize gerek yok bekleyeceğiz hep birlikte.

• @Murti Cevabınız için teşekkürler. Belgeleri yolladığımda gelen otomatik cevapta 3-6 hafta diye yazdığı için bir aksilik mi var diye düşündüm.

• @EDM Merak edilecek birşey yok hepimiz aynı şekilde mailleri atıp onay bekliyoruz. Sizin sürecinizde olağan gözüküyor şuan için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,
    Bu ay current olan herkesi tebrik ederim.
    Bizim için beklediğimizden bir ay erken bir mülakat tarihi olacak gibi duruyor. O ay içerisinde de benim iş için yurtdışı seyahatim olacak. Mülakat ile ayni tarihi ile ayni zaman olmaması gerekiyor. Şayet aynı tarihe denk gelen bir mülakat tarihi çıkması durumunda mülakatı bir sonraki aya ertelemek gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

daha sonra mulakat tarihi isteyebilirsiniz ama bu "erteleme" seklinde olmuyor, mulakata girmezseniz yeni tarih istiyorsunuz, onlar da size kendilerine uygun baska bir tarih veriyorlar. Siz secemiyorsunuz yani...

• @crazycells cevap için teşekkür ederim.

• @EDM Dosya numaralarımız hemen hemen aynı dilimde, bende evraklarımı ekim ayının ortalarında gönderdim ve banada halen evrak onay maili gelmedi. Bu durumdan dolayı telaş yapacak bir şey olduğunuda düşünmüyorum. Çünkü halen numaralarımız an itibariyle aktif değil. Bu yüzden KCC'ı durduk yere meşgul etmenin bir anlamı yok, numaramız aktif olur ve halen onay maili almazsak o zaman mail atmamız daha doğru olur. Şu aşamada sabretmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

• @crazycells teşekkür ederim cevap için, sabredip bekliyoruz yakında tüm arkadaşlarla birlikte beklediğimiz mailleri alıcaz inşallah 🙂

• Merhaba,

Diplomayla ilgili bir sorum olacaktı.
    Üniversiteden diplomamın orjinalini almadım. (Mezun olalı 11 yıl oldu)
    Forumda bununla ilgili yazışmaları okudum. Kimisi e-devlet çıktısıyla mülakatı geçtiğini yazmışken, bazı yazışmalarda da orjinali olması gerektiği yazıyor.
    Mülakat esnasında orjinali olmadan e-devlet çıktısı kesin şekilde yeterli olur mu?
    Aynı durum eşimde de geçerli.
    Ek olarak lise diplomamın orijinal hali mevcut.
    Lise diploması orjinali ve üniversite e-devlet mezuniyet belgesi iş görür mü?

• ⭐⭐

@dirilo bence zaten asgari şart lise diploması zaten aslı yeterli olur ama üniversiteden aslı gibidir diye de diploma fotokopisi alınır sanırım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |