Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Bu sene ki başvurumuza eşime çıktı,
    Fakat benim aşağıda ki durumlarım dan dolayı vizemin onaylanacağını düşünmüyorum.
    1- Başvuru formunda eşimin Ad yerine soyad soyad yerine ad yazmışız(DS260 formu doğru girildi,diğer aile bireylerin ki doğru)
    2- 2019 yılında benim turist vizesi başvurum red edildi.
    3- 2012 yılında alkollü araç kullanmaktan ehliyeti kaptırdım(bununla ilgili sağlık muayenesinde sorulan soruda bunu söyleyeceğim)
    4- 2013 yılında mala zarar verme suçundan 5 ay hapis cezası para cezasına çevrildi(ds 260 formunda bunu belirttim kararın türkçe ve ingilizce çevirilerini mülakata götüreceğim fakat turist vize başvurusunda ds160 formunda bu durumu belirtmemiştim.)
    bu kadar olumsuz durum var iken vizenin onaylanacağına ihtimal vermiyorum.
    Süreç ve sonucu sizinle paylaşmaya devam edeceğim.
    Durumla ilgili yorumu olan paylaşırsa sevinirim .Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ohacifet DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,
    Bu sene ki başvurumuza eşime çıktı,
    Fakat benim aşağıda ki durumlarım dan dolayı vizemin onaylanacağını düşünmüyorum.
    1- Başvuru formunda eşimin Ad yerine soyad soyad yerine ad yazmışız(DS260 formu doğru girildi,diğer aile bireylerin ki doğru)
    2- 2019 yılında benim turist vizesi başvurum red edildi.
    3- 2012 yılında alkollü araç kullanmaktan ehliyeti kaptırdım(bununla ilgili sağlık muayenesinde sorulan soruda bunu söyleyeceğim)
    4- 2013 yılında mala zarar verme suçundan 5 ay hapis cezası para cezasına çevrildi(ds 260 formunda bunu belirttim kararın türkçe ve ingilizce çevirilerini mülakata götüreceğim fakat turist vize başvurusunda ds160 formunda bu durumu belirtmemiştim.)
    bu kadar olumsuz durum var iken vizenin onaylanacağına ihtimal vermiyorum.
    Süreç ve sonucu sizinle paylaşmaya devam edeceğim.
    Durumla ilgili yorumu olan paylaşırsa sevinirim .Teşekkürler.

1. Eger bu sekilde masum bir hataysa genelde konsolos duzeltiyor bunu.

2. Bu, kesinlikle bir sorun degil. Gocmen vizelerle, gocmen olmayan vizeleri birbirine karistirmayin.

3. Bu, tek basina bir problem degil.

4. Bu duruma konsolos karar verecek. Ayrintili bilgi surada:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi

Ayrica sizin dosyanizin red olmasi (ki bence kabul olma olasiligi, red olma olasiligindan daha yuksek) esinizin dosyasini etkilemeyecek. Talihli o oldugu icin, karti alabilir. Daha sonra ise aile sponsorlu gocmenlikle vatandas olduktan sonra size sponsor olabilir.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• @crazycells Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

• Merhaba ds260 formunda mailing adrese şuanda yaşadığım adresi verdim bu adrese süreç boyunca birşey gelecekmi herhangi bir zarf, kağıt, açılmaması gereken bir not falan.. çünkü ben bu adreste bulunmazsam elime geçemeyebilir? Yoksa sürecin sonuna kadar hep mail ile mi bağlantı kuracaklar.? Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grankart DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba ds260 formunda mailing adrese şuanda yaşadığım adresi verdim bu adrese süreç boyunca birşey gelecekmi herhangi bir zarf, kağıt, açılmaması gereken bir not falan.. çünkü ben bu adreste bulunmazsam elime geçemeyebilir? Yoksa sürecin sonuna kadar hep mail ile mi bağlantı kuracaklar.? Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

hayir, hic posta (mail) almayacaksiniz; hepsi e-posta (e-mail) olacak.

• Merhabalar. Ds260'ı doldurup gönderdim.
    Mülakat sürecini bekliyorum bir kaç sorum olacaktı.

1. Yıllar önce babam pasaport çıkartmıştı. 25 yaşına kadar geçerliliği varmış. Şu an 30 yaşındayım. Formu doldururken diğer seçeneği işaretledim. Ailemin pasaportu zaten hiç yok. Eşiminde hiç olmamış. Geçerliliği olmayan pasaportu ibraz etmeli ve bilgilerini girmeli miyim? Ayrıca pasaportta kayıp olabilir henüz evraklarımın arasında bulamadım. Mülakattan önce yenilerini çıkartıp işletmeyi planlıyorum.
    2. Lise diplomam kayıp. Ama noter onaylı fotokopisi var. Bazı yerlerde aslını istiyorlar diyorlar. Üniversite mezunuyum. Herhangi bir sıkıntı yaşayabilir miyim?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@maximus DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar. Ds260'ı doldurup gönderdim.
    Mülakat sürecini bekliyorum bir kaç sorum olacaktı.

1. Yıllar önce babam pasaport çıkartmıştı. 25 yaşına kadar geçerliliği varmış. Şu an 30 yaşındayım. Formu doldururken diğer seçeneği işaretledim. Ailemin pasaportu zaten hiç yok. Eşiminde hiç olmamış. Geçerliliği olmayan pasaportu ibraz etmeli ve bilgilerini girmeli miyim? Ayrıca pasaportta kayıp olabilir henüz evraklarımın arasında bulamadım. Mülakattan önce yenilerini çıkartıp işletmeyi planlıyorum.
    2. Lise diplomam kayıp. Ama noter onaylı fotokopisi var. Bazı yerlerde aslını istiyorlar diyorlar. Üniversite mezunuyum. Herhangi bir sıkıntı yaşayabilir miyim?
    1. Gerek yok, zaten icinde ABD vizesi olan pasaportlarla ilgileniyorlar.

2. Universite diplomanizi goturmelisiniz bu durumda. Evet, diplomanin aslini istiyorlar.

• @crazycells Merhaba hocam özbekistan uyruklular için tüm evraklar rusça KCC den gelen mailde istenilen evrakları olduğu gibi mi yollayalım yoksa inglizceye tercüme edilmesi gerekiyor mu ? birde mülakatta istenilen evraklarda inglizce tercümeli olmalı mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmet DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Merhaba hocam özbekistan uyruklular için tüm evraklar rusça KCC den gelen mailde istenilen evrakları olduğu gibi mi yollayalım yoksa inglizceye tercüme edilmesi gerekiyor mu ? birde mülakatta istenilen evraklarda inglizce tercümeli olmalı mı ?

Nerede mulakata girecek bu arkadasiniz?

• @crazycells Türkiye'de yaşıyorlar mülakat yeri içinde ankarayı seçtik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhmet DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Türkiye'de yaşıyorlar mülakat yeri içinde ankarayı seçtik

Butun belgeleri ingilizceye cevirip gondermeleri gerekiyor. Yeminli tercuman cevirisi yeterlidir, noter onayina gerek yoktur.

• Teşekkür ederim.

• selamlar, benimde surec ile ilgili bir iki sorum olacak

1- CN 10***, ds-260 formunu 22/05 tarihinde yolladim, mulakat icin sizce ne zaman tarih verirler
    2- KCC bizden taratip yollamamizi istedigi evraklar icerisinde banka hesap cuzdani olacak mi? yani kendim icin usd 15k, diger aile bireyleri icin usd 5k olan meblagi, kcc ye taratilmis evraklarla birlikte mi yoksa mulakata giderken mi beyan etmeliyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atb DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

selamlar, benimde surec ile ilgili bir iki sorum olacak

1- CN 10***, ds-260 formunu 22/05 tarihinde yolladim, mulakat icin sizce ne zaman tarih verirler
    2- KCC bizden taratip yollamamizi istedigi evraklar icerisinde banka hesap cuzdani olacak mi? yani kendim icin usd 15k, diger aile bireyleri icin usd 5k olan meblagi, kcc ye taratilmis evraklarla birlikte mi yoksa mulakata giderken mi beyan etmeliyim.

1. Tarih icin beklemeniz gerekiyor.

2. Ilk iletide istenilen belgeler yaziyor.

• DV2020
    Case number : 2020EU00032xxx
    Ds-260 Submit :
    KCC Onay Maili :
    Doktor Kontrol :
    Vize Mülakat :
    Vize Onay :
    Pasaport Teslim :
    ABD ye ilk giriş :
    talihli herkesin sorunsuz süreç atlatması dileğiyle
    ve takriben mülakat süreleri hakkında bilgisi olan var mıdır ?
    teşekkürler

• @yapay-zeka teşekkür ederiz inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@albayrakkosova DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

DV2020
    Case number : 2020EU00032xxx
    Ds-260 Submit :
    KCC Onay Maili :
    Doktor Kontrol :
    Vize Mülakat :
    Vize Onay :
    Pasaport Teslim :
    ABD ye ilk giriş :
    talihli herkesin sorunsuz süreç atlatması dileğiyle
    ve takriben mülakat süreleri hakkında bilgisi olan var mıdır ?
    teşekkürler

Mulakatin kendisi birkac dakikayi gecmiyor genelde ama tum bekleme sureci 2-3 saati bulabiliyor, DV2019 mulakat deneyimleri konusunu inceleyebilirsiniz.

• @crazycells merhabalar sanırım eksik ifade ettim mülakat a çağırılma süreleri demeliydim . yani 32 binlerde case numarası olanlar sanırım mayıs 2020 leri geçebilir diye bahsediyorlardı. sizlerin bir tahmini veyahut tabiki bilgisi varsa paylaşabilir misiniz? şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@albayrakkosova DV2020 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhabalar sanırım eksik ifade ettim mülakat a çağırılma süreleri demeliydim . yani 32 binlerde case numarası olanlar sanırım mayıs 2020 leri geçebilir diye bahsediyorlardı. sizlerin bir tahmini veyahut tabiki bilgisi varsa paylaşabilir misiniz? şimdiden teşekkürler

hickimsenin bir bilgisi yok, oncelikle bunu netlestirmek lazim 🙂
    dosya numaralari gecmis yillarla da karsilastirilabilir cinsten degil, o nedenle su an icin hicbir yorum yapmamayi tercih ederim 🙂 zamanla ilerleyisi gorecegiz.

• Bu sene kazanamamis olmamiza ragmen 2020 surecini cok merak ediyorum. Acaba nasil ilerleyecek herkese bol şans

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |