Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bberke maddi yönden çok 36k yaklaşık haziran gibi sana sıra gelecek bu zamana kadar iş başvuruları yaparsan sana gelen iş tekliflerini de yanında götürürsen maddi kaynak aşırı düşük değilse bu evrak sayesinde sıkıntı yaşamayabilirsin. Burada insanlar şunu anlamıyor. Tam tersini düşün Türkiye gelmek isteyen insan var. İstanbula gelecek elinde 15.000 para var. Hayat kurabilir mi. Ev kirası en düşük 1500 sonra elektrik doğalgaz su bağlatıcak bunlara da 2000 desen oldu mu 3500 araba almak zorunda 10000 aşağıya araba yok hayddaaaa içeri girdi bile ki daha iş başvurusu yapmadı nasıl alışveriş yapacak. Umarım anlatabilmişimdir. Konsolsoluk öcüü değil gerçekten de bizi düşünüyor. Tabiki de kendi ülkesini de çünkü buradaki suriyeli gibi orada olma diyor. Ülkem sana bakmasın diye düşünüyor

Cok dogru bir yaklasim. Buraya ailecek gelip rezil husran olmak da var eger hazirlikli degilseniz. Oncelikle Ingilizceniz iyi degilse ve tanidiginiz birileri ilk geldiginizde yardimci olmayacaksa, ne kadar cok $ ile gelirseniz, o kadar cabuk ve sorunsuz bir baslangic yaparsiniz.

• @MySea tabii ki bir kesinlik değil ama için ne kadar bir rakam hesapta göstermek makul olur? Orada yaşayan arkadaşlar giderleri düşününce ne der acaba?

• Esimle ben yillar once cebimizde $1500 ile gelmistik. Florida'da yasayan, esimin uzaktan akrabasi olan ve emekli doktor olan kisi bizi karsilamadi bile. Gittik bir otele yerlestik, 4 hafta kadar otelde kaldik. Heryere ya otobusle yada yuruyerek gidiyorduk. Benim oncedem Ingilizcem vardi, o yuzden bir sikinti olmadi ama kimse bize yardim etmedi. Herseyi sora sora, gide gide hallettik.

Sonra ilk islerimizi bulduk, pazarlik yapa yapa apartment kiraladik. Tum bunlar olurken, ilk iki ay is yerlerinden kisiler bizi sabah alip ise goturuyordu, aksam da eve birakiyordu. Ilk arabayi neredeyse, giris yaptiktan 3 ay sonra almistik. Ve sonra, o kadar guzel para kazanmaya basladik ki, esim ilk yilin sonunda Turkiye'ye cebinde $$$, valizlerinde bir ton hediye ile tatile bile gidip gelmisti 🙂

• @dilara1424, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@MySea tabii ki bir kesinlik değil ama La için ne kadar bir rakam hesapta göstermek makul olur? Orada yaşayan arkadaşlar giderleri düşününce ne der acaba?

Ben gecenlerde bir paylasim yapmistim. Tek kisi icin $30K, iki kisi icin $40K sonra her bir kisi icin $10K eklenmesi gibi. Yoksulluk rakamlarindan hesaplamistim bunu. Ne kadar gecerli ve dogru tabii ki bilinmez...

• @MySea çok teşekkür ederim tabii ki bir kesinlik değil ama bizlre için en azından bir fikir olur

• @dilara1424 Rica ederim 🙂

• Arkadaşlar, iyi niyetli yazdığınızı inanarak söylüyorum ama ben bunları sormadım. NJ ve bankadaki para miktarı ile ilgili bir dv2020 mülakat örneği olan var mı diye sordum. İngilizce, fatura hesabı, farkındalık konularında bir problemim yok. Yine belirtiyorum iyi niyetle yazıyorsunuz ama -sorduğum soruyla- ilgili bir entry numarası daha çok mutlu eder beni. @ayvalik10 @MySea

Yine US yaşam tecrübesi ile ilgili konularda bilgiye ihtiyaç duyarsam --buraya değil-- ilgili konulara entry açarak bilgi almaya çalışırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bberke örnek var hatta maddi yetersizlikten dolayı tekrar maddi gücü ilave yapmaları için geri gönderdiler ozaman mülakat deneyimleri biraz daha inceleyin. Para normalde yeterli ama üniversite mezunu musun kaç yıllık tecrüben var bu soruları cevaplarsan seviniriz bu arada tavsiyem iş teklifleri toplamanız ret yememen için

• @ayvalik10 NJ ile ilgili spesifik bir örnek görememiştim önceki entrlerde, LA ve Texas, Austin için birkaç örnek görmüştüm. Yaşım 32, 8 senelik tecrübe, üniversite, yüksek lisansım var. Mülakatta mesleğimi abd de idame ettirme konusunda ikna edebileceğime inanıyorum ama keskin bir banka hesap limiti var olma ihtimaline karşı NJ ve para konusunda bir örnek ya da mülakat tecrübesi konusunda danışmak istedim.

• @bberke ben var olduğunu hatırladığım için 1 aralıktan itibaren baktım, açılan sayfalarda nj veya jersey kelimelerini arayarak hemen şu iletiyi buldum, devamını da bu kadar basit bir şekilde siz tarayabilirsiniz, başka bir örnek var mı diye..

https://yesilkartforum.com/forum/post/105278

• Cevap gelicekse ya kinayeli şekilde( @aysegul ) ya da önceki gibi gereksiz bilgi/öğütlerle geliyor vallahi : ) neyse teşekkür ediyorum yine de paylaşımınız için.

• @bberke en ufak bir kinaye yoktur iletimde, çok açık ve net olarak, ne kadar basit bir şekilde bulabileceğinizi yazdım ilkini de paylaşarak (varsa devamı, bilemiyorum, yine kinayesiz ve açık şekilde tekrar ediyorum, devamına kendiniz vakit harcayıp bakmalısınız). Nitekim bu şekilde aramak aklınıza gelmemiş de olabilirdi, insanlık hali. Üstü kapalı, iğneleyici yazsaydım haklı olabilirdiniz. Ancak o şekilde yazmadım 😏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bberke, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, gidilmesi düşünülen eyaletin yaşam koşullarının pahalı olması sebebi ile yaşanan red alınmasıyla ilgili olarak; New Jersey eyaleti ile ilgili bir entry göremedim. Gösterilen paraya bağlı tabi ama genelde LA sanırım pahalı olması sebebiyle red alıyor. Bankada 15k-20k $ nakit New Jersey eyaleti için mülakat anında düşük kalır mı, yaşayan var mı acaba?
    İşim dijital pazarlama alanında 2-3 aydır uğraşıyorum ama oraya gitmeden buradan iş/sponsor bulmam zor gözüküyor. Mülakatta sponsor ihtiyacı çıkarsa sıkıntı yaratacak benim için.

kimse bu nedenden dolayi red almadi, bilginize. Sadece maddi birikim yeterli bulunmadigindan sponsor bulunmasi istendi. Eger dosyanizi Eylul sonuna kadar ya da vizeler bitene kadar kapatmazsaniz, o durumda dosyaniz red alir.

• ⭐⭐⭐

@MySea hocam teşekkür ederim bu güzel paylaşımınız için. Fedakarlık, azim ve sabrın sonu selamettir 🙏

• @crazycells Teşekkürler

• @bberke 2020 talihlileri içinde yok sanırım
    Ama New Jersey biraz pahalı bir yer olduğu için mülakatlarında Los Angeles söyleyenlere alınan tavra göre davranabilirsiniz
    Burda kişinin profili ve görüşmeyi yaptığı konsolosluk görevlisinin bakış açısıda önemli sanırım
    New york, new Jersey, boston, california gibi yerler sürekli yaşam pahalılığından şikayet edilen yerler, buna görede mülakatta söylemek riskli olabilir, eğer söyleneceksede 15 bin asıl talihli +5 bin yanındaki kişi formülüne ayrı ayrı 5 bin eklemek yeterli görülebilir belki, ama buda baya bi para, inşaallah kendinize uygun bir formül bulabilirsiniz

Not:Bizler mülakata girene kadar bir çok şey değişebilir, şimdi yeterli görünenler ileride görünmeyebilir, biraz daha mülakat deneyimi görelim

• @aysegul teşekkür ederim, katkınız için

• @aysegul hanım sizin için söylemedi sanırım😊

• Mülakat sırasında pasaportun değiştiği anlaşılmasına karşın, sanırım ekstra (stresden vs) söylemediğim için, şimdi gelen e-postalarda konsolosluk hala eski pasaport no.yu kullanıyor, şu an yeni onaylı pasaportun gönderildiğini bildirim yapıyorlar, bu durum sorun yaratır mı? konsolosluğa tekrar bilgi vermeli miyim, bilemedim.

• @somebody eski pasaportu yanınızda götürün hiç bişey olmaz.

Benzer Başlıklar

• 1003
  • 4650
  • 8481
  • 516
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |