Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

tebrikler yeni hayatınızda mutluluklar

• @kubra yeni hayatınızda başarılar dilerim

• @Enes-Deniz tebrikler

• Merhaba arkadaşlar
    Benim eşime green card çıktı
    6 Aralık’ta mülakat a girdik ,eşimle kızım onay aldı
    Bana onay vermediler Amerika da kaçak kaldığım için ,şimdi onları göndersem oraya yapamazlar bensiz,nasıl bir yol izlemeliyim
    Bilgisi olan varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79 talihli hanım olduğu için ki öyle tahmin ediyorum zaten onlar girmek zorunda akitf hale gelmesi için fakat senin durum @crazycells @MySea @saulgoodman çok daha detaylı bilgi verecektir. Kaçak olarak ifşa edildin seni sınırdışı ettiler mi

• @ayvalik10 hayır kendi isteğim ile geldim

• Sayın @kubra Tebrikler hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79 tamam onay vermediler ama sana bir evrak vermediler mi eline yani AP kalmadın mı araştırmaya yoksa direk ret mi dediler sana sistemden kontrol edince ne yazıyor senin isminin karşısında

• @lion79 tebrik ederim, hayırlı olsun, inşallah bir çözüm bulabilirsiniz

• @ayvalik10 bana söylediği 2026 yılına kadar red yediğim 2016 yılında geldim Türkiye ye yani daha 6 yıl var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79
    https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

buradan bir ileti açarsan hukuk bürosu senin için çok detaylı bilgi verebilir

• @ayvalik10 teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐

@kubra tebrikler hayırlı olsun. Umarım yeni yaşamında hersey yolunda gider.

• ⭐⭐⭐

@kubra hanım tebrik ederim hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar diliyorum 🙏

• ⭐⭐⭐

@Enes-Deniz bey tebrik ederim hayırlı olsun

• @lion79, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 bana söylediği 2026 yılına kadar red yediğim 2016 yılında geldim Türkiye ye yani daha 6 yıl var

Anladigim kadariyla 10 yillik ban almissiniz. 2026' a kadar vize almaniz zor sanirim. Bu konularda cok bilgim yok malesef.

• ⭐⭐⭐

@lion79 https://yesilkartforum.com/forum/topic/634/10-yıl-vize-yasağı-ile-abd-vizesi-almak-waiver

"I-601 waiver" ve "10 year bar" anahtar kelimelerini kullanarak arama yapabilirsiniz.

• @keysnambır tamam teşekkür ederim

• @air_technic 05 Aralik sali gunu saat 08:00'da randevum vardi saat 7:15 civari baskonsolosluk onunde beklemeye basladim. 8'e 10 kala 8 randevularini cagirdilar tabii ki orada baska vize turlerinden basvurmus kisilerde vardi. Iceri girerken ufak bi arama yapilip pasaportunuz isteniyor. Iceri poset dahi sokulmuyor yani canta yerine posetle gireyim gibi bi sansiniz yok mumkunse evraklarinizi dosyalanmis bir sekilde goturun ki problem olmasin. Kapi girisinde x-ray cihazindan gecmek icin yine siraya giriyorsunuz ve pasaportnuz incelendikten sonra geri veriliyor. Iceri girdikten sonra sol tarafinizda kalacak sekilde memurlarin oturdugu masaya gecip pasaportunuzu verip sira aliyorsunuz sonrasinda oturup sira numaranizin yanmasini bekledikten sonra. Ilk olarak evrak teslim icin numaraniz yaniyor. Evraklari teslim ederken de kesinlikle ARSIVLI adli sicil kaydiniza dikkat edin cunku benim cikarmis oldugum yedek belge adli sicil kayitli degilmis, fark etmemisim yanimda KCC'a gondermis oldugum evrakta yanimdaydi onu kabul ettiler. Evraklari teslim etmenin akabinde tekrardan sira numaranizin yanmasini bekliyorsunuz. Cok kisa bir sure sonra 2. sefer sira numaraniz yanacak bu sefer 330$ odeme yapmaniz icin vezneye gidiliyor. Sonrasi epey uzun bi bekleme. Saat 10:30'da mulakat icin son kez numaram yandi. Oncelikle Memur sizden parmak izinizi okutmaniz icin cihaza parmaklarinizi nasil koyacaginizi belirtiyor.(Buraya kadar genel herkes icin olacak seylere degindim)

Memur bana daha once hangi ulkelerde bulundugumu ne kadar kaldigimi sordu. Turkcesi pek iyi degildi ama anlasabiliyorduk. Daha onceden F-1 vizesiyle Amerikda bulundugumu dil egitimi aldigimi belirttikten sonra "O zaman ingilizce biliyorsun. Ingilizce konusalim dedi.". Ben de 2 yildir ingilizce konusmadigimi soyleyip konusabildigim kadar olur diye belirttim. Sonrasinda mulatak sorulari hep ingilizce olarak geldi. Ben de bazen ingilizce bazen turkce cevaplar verdim. En son mezuniyetimi, ne is yaptigimi, gidince ne yapmayi planladigimi, kimin yaninda nerede kalacagimi, yaninda kalacagim kisinin benimle yakinlik derecesinin ne oldugunu ve ne is yaptigini sordu. Benim en cok zorladigim nokta finansal durumdu. Cunku ben memura turkce olarak, ise girip akabinde yuksek lisansa programina katilacagimi belirtmistim. Memurda bana New Jersey'de bu finansal durumla yuksek lisans yapamayacagimi dusundugunu soyledi ben o anda yikilmistim ama hemen kendimi toparliyip. Ingilizce olarak durumu izah ettim Oncelikle ise girip akabinde yuksek lisansa yazilacagimi belirrtim. O da kusura bakma benim turkcem cok iyi degil ama simdi durum anlasildi dedi. akabinde bilgisayara yazilar yazmaya basladi sonrasinda vizeniz onaylandi 3-5 gun icerisinde belirmis oldugunuz ptt ofisinne ulasacak dedi. Tesekkur edip ayrildim.

• @Enes-Deniz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@air_technic 05 Aralik sali gunu saat 08:00'da randevum vardi saat 7:15 civari baskonsolosluk onunde beklemeye basladim. 8'e 10 kala 8 randevularini cagirdilar tabii ki orada baska vize turlerinden basvurmus kisilerde vardi. Iceri girerken ufak bi arama yapilip pasaportunuz isteniyor. Iceri poset dahi sokulmuyor yani canta yerine posetle gireyim gibi bi sansiniz yok mumkunse evraklarinizi dosyalanmis bir sekilde goturun ki problem olmasin. Kapi girisinde x-ray cihazindan gecmek icin yine siraya giriyorsunuz ve pasaportnuz incelendikten sonra geri veriliyor. Iceri girdikten sonra sol tarafinizda kalacak sekilde memurlarin oturdugu masaya gecip pasaportunuzu verip sira aliyorsunuz sonrasinda oturup sira numaranizin yanmasini bekledikten sonra. Ilk olarak evrak teslim icin numaraniz yaniyor. Evraklari teslim ederken de kesinlikle ARSIVLI adli sicil kaydiniza dikkat edin cunku benim cikarmis oldugum yedek belge adli sicil kayitli degilmis, fark etmemisim yanimda KCC'a gondermis oldugum evrakta yanimdaydi onu kabul ettiler. Evraklari teslim etmenin akabinde tekrardan sira numaranizin yanmasini bekliyorsunuz. Cok kisa bir sure sonra 2. sefer sira numaraniz yanacak bu sefer 330$ odeme yapmaniz icin vezneye gidiliyor. Sonrasi epey uzun bi bekleme. Saat 10:30'da mulakat icin son kez numaram yandi. Oncelikle Memur sizden parmak izinizi okutmaniz icin cihaza parmaklarinizi nasil koyacaginizi belirtiyor.(Buraya kadar genel herkes icin olacak seylere degindim)

Memur bana daha once hangi ulkelerde bulundugumu ne kadar kaldigimi sordu. Turkcesi pek iyi degildi ama anlasabiliyorduk. Daha onceden F-1 vizesiyle Amerikda bulundugumu dil egitimi aldigimi belirttikten sonra "O zaman ingilizce biliyorsun. Ingilizce konusalim dedi.". Ben de 2 yildir ingilizce konusmadigimi soyleyip konusabildigim kadar olur diye belirttim. Sonrasinda mulatak sorulari hep ingilizce olarak geldi. Ben de bazen ingilizce bazen turkce cevaplar verdim. En son mezuniyetimi, ne is yaptigimi, gidince ne yapmayi planladigimi, kimin yaninda nerede kalacagimi, yaninda kalacagim kisinin benimle yakinlik derecesinin ne oldugunu ve ne is yaptigini sordu. Benim en cok zorladigim nokta finansal durumdu. Cunku ben memura turkce olarak, ise girip akabinde yuksek lisansa programina katilacagimi belirtmistim. Memurda bana New Jersey'de bu finansal durumla yuksek lisans yapamayacagimi dusundugunu soyledi ben o anda yikilmistim ama hemen kendimi toparliyip. Ingilizce olarak durumu izah ettim Oncelikle ise girip akabinde yuksek lisansa yazilacagimi belirrtim. O da kusura bakma benim turkcem cok iyi degil ama simdi durum anlasildi dedi. akabinde bilgisayara yazilar yazmaya basladi sonrasinda vizeniz onaylandi 3-5 gun icerisinde belirmis oldugunuz ptt ofisinne ulasacak dedi. Tesekkur edip ayrildim.

Bilgilendirme için teşekkürler yüksek lisans düşünüp aynı pozisyonda kalacak çok arkadaş var onlara yol gösterici olur bu paylaşımınız.

Benzer Başlıklar

• 358
  • 6431
  • 247
  • 1468
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |