Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @greenati Eyalet özelinde yetersiz görülmüş olabilir mi zira geçmiş yıllarda 3 kişi için ideali zaten 25.000 dolardı kaldı ki siz ekstra ev tapusu da göstermişsiniz

• @srhnkskn Dv202 sürecini ne yazık ki geçmiş yıllarla kıyaslamayı bırakmak zorunda kaldık. Ciddi ölçüde sizi rahatlatacak maddi bir durumunuz yoksa direk sponsor istiyorlar. Hatta neredeyse standarta bağlamış durumdalar bu sene.

• @salih2825, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@srhnkskn Dv202 sürecini ne yazık ki geçmiş yıllarla kıyaslamayı bırakmak zorunda kaldık. Ciddi ölçüde sizi rahatlatacak maddi bir durumunuz yoksa direk sponsor istiyorlar. Hatta neredeyse standarta bağlamış durumdalar bu sene.

Ortalama ne bi ücret bekliyorlar ozaman bu sene icin efendim? Gecen senelere bakaral 10-12.000$ yeterince gözüküyordu

• @greenati Eğer Amerika'ya göç etmeyi ciddi bir şekilde istiyorsanız bu şekilde son düzlükte pes etmenizi doğru bulmuyorum. Süreci buraya kadar getirdikten sonra illa ki bir yol bulacaksınızdır diye umuyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

• @HPX Doğru diyorsunuz önce ki senelerde o rakamlar yeterli bulunuyormuş. Hatta asıl talihli 15000$ + yanında gidecek birey sayılarını 5000$ ekleyerek yeterli meblağı hesaplayabiliyorduk. Dv2020 sürecinde ise gideceğinizi eyaletin durumuna realist olarak bakılıyor gibi görünüyor. Ve birde bu sene eklenen sağlık sigortası için ekstra olarak bir meblağı hesaba dahil ediyorlar. Artık süreç ve hesaplamalar herkes için değişkenlik gösteriyor. Gideceğiniz eyalet, birey sayınız ve sağlık sigortası ile ilgili planlamanız sizin sürecinizi yönlendirecektir. Özetle dolgun bir hesapta sorun yaşayacaksak eğer sponsor bulma ve iş teklifi mektubu almaya erken başlamalıyız.

• Hocam, ben eğer konsolos olsam ve bana yukarıdan daha dikkatli olun mali durum ile ilgili diye bir uyarı geldiyse, eşi ile başvuran birinin hesaplarının ikisinin toplamını dikkate almam.
    Yani eşinde 10k var sende de 10k varsa, toplam 20 k var gibi görmeyebilirim. En kötü senaryo gereği. Sonuçta ordan çekip diğer hesaba koymuşsunuz gibi bir değerlendirme yapılabilir. O sebeple tüm parayı sanırım aynı hesapta birleştirmek en iyi sonucu verecektir, soru işareti bırakmayacaktır.
    Sağlık sigortası hesaplanırken herhalde 5'er k da sağlık sigortası için en az kişi başı ayırmak gerekecek diye düşünüyordum lakin, "hesaptaki paramızı 2,5 katına çıkardık yine sponsor istediler" yorumunu gördükten sonra ona da pek güvenemedim.
    Süreç gösterecek neler olduğunu, herkese sabırlar ve başarılar diliyorum.
    Sürecin biraz daha ilerlemesi ile bir excel tablosu oluştursak ve gösterilen para, kaç hesapta gösterildi, tapu gösterildi mi?, AP varsa sebebi gibi sütunlar koysak sanırım gelecek için faydalı olur. Sadece bir öneri, @crazycells 'in kararı.
    Selamlar herkese.

• @salih2825, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@HPX Doğru diyorsunuz önce ki senelerde o rakamlar yeterli bulunuyormuş. Hatta asıl talihli 15000$ + yanında gidecek birey sayılarını 5000$ ekleyerek yeterli meblağı hesaplayabiliyorduk. Dv2020 sürecinde ise gideceğinizi eyaletin durumuna realist olarak bakılıyor gibi görünüyor. Ve birde bu sene eklenen sağlık sigortası için ekstra olarak bir meblağı hesaba dahil ediyorlar. Artık süreç ve hesaplamalar herkes için değişkenlik gösteriyor. Gideceğiniz eyalet, birey sayınız ve sağlık sigortası ile ilgili planlamanız sizin sürecinizi yönlendirecektir. Özetle dolgun bir hesapta sorun yaşayacaksak eğer sponsor bulma ve iş teklifi mektubu almaya erken başlamalıyız.

Anladim efendim.. cevabiniz icin tesekkür ederim. Peki sponsor dedikleri nasil oluyor veya nasil bulabiliriz, tanidik yoksa eger? Ve o sponsor olan kisiyi ne bekliyor? Ceza, yardim falan etmesi lazimmi yoksa sirf kagidi bizim icin doldurursa yeterlimidir efendim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenati çok büyük geçmiş olsun sonuçta eylül 2020 kadar vaktiniz var (55k vize basımı bitmezse) fakat bir yerde tutarsızlık var onu cevaplarsan sevinirim. Senin yazıda yazdın soru soruyorlar tanıdık var mı diye sen hayır dedin ondan sonra adres olarak bir yeri belirtmişsin ki senin yazında çok zor ayarladım diye. Eğer bir insan bir adresi gösteriyorsa orada yaşayan kişiyi tanımalıdır ki adresini belirtsin. Neden Hayır dedin. Ozaman ki tahminimce konsolosluğun düşünceleri şöyledir google maps aç bir tane evi tesadüf bul sonra adresini yaz. Bu benim tahminim çünkü en kötü olay hatta nefret ettikleri olay yalan beyandır ki bu durum yalancılık durumuna giriyor.

• ⭐⭐

@Archie o göze batar iki hesapta da para çekilmiş görünmeyecek tarihleri yakın olmayacak vs.

• @Archie ''Hesaptaki parayı 2,5 katına çıkarıp'' sponsor isteme konusunda bende olsam konsolosun yerinde sponsor isterdim. Sonuçta mülakat görüşmesine girmeden önce hepimiz biliyoruz ki bütün mal varlığımızı göstermemiz gerekiyor ki oraya gittiğimizde sorun yaşamayalım. Ama belirli bir rakam gösterdikten ve yetersiz bulunduktan sonra size verilen sürede bunu 2,5 katına veya daha fazlasına çıkarmak ya önce ki beyanınız eksik ya da bir yerlerden para bularak konsolosu etkilemeye çalıştığınızı göstermez mi ? Yani bence bu durumlarda sponsor istenilebilir. Mülakat deneyimlemelerinden artık ''maksimum'' kavramını çıkarmış olmamız gerekiyor bence.

• @haymatlos_ Ben tek hesapta tüm paranın toplanması gerektiğini düşünüyorum. Birinden çek diğerine koy, sonra ikisininde dökümünü ver gibi değil de, sadece birine yatırıp öyle sunmanın doğru olacağını düşünüyorum. Ama tabi ki varsayımsal bunlar hep.

• @Caghan ben şimdi iyice panik olmaya başladım, daha önce los angeles için 22.000 usd göstermiştiniz bu yetersiz bulunmuştu, şimdi iki buçuk katı olarak 55.000 usd gösterdiniz ve bu da mı yetersizmi bulundu?

• ⭐⭐

@dilara1424 benim şahsi fikrim tabi siz daha iyi bilirsiniz de ilk gidecek yer la yerin başka bir yer yapıp oraya içerden gitseniz kolay olmaz mı?

• @haymatlos_ evet sanırım bu gidişle şehir fikrimizi değiştireceğiz 😞

• ⭐⭐

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825 canlı örnek var @bolatmali neden ona sormuyorsunuz.

• @ayvalik10 Biliyorum biliyorum @bolatmali nin sürecini başından sonuna kadar bütün forum üyeleri gidi takip ettim. Sevindirici yanı zorlu bir sürecin olumlu şekilde sonuçlanmasıydı.

• @greenati geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda gerekli evrakları hazırlayarak gönderebilirsiniz, süreciniz olumlu sonuçlanır

• @salih2825 para miktarını artırıp vize alan arkadaşımız var 2020 AP başlığını inceleyebilirsiniz⬇⬇⬇
    FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem) https://yesilkartforum.com/forum/post/103683

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.2k

| | | |