Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Mihok, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bugün benim mülakatım vardı. Saat 7.30 daki randevumdan 8.40 ta çıktım. Tek olarak girdim ben. Oldukça hızlı oldu işlemler. Sabah erken gittim. Dışarısı çok soğuktu. Bu aylarda gidecek olanlara tavsiyem oldukça sıkı giyinmeniz. İçerisi hızlı bir şekilde doluyor kalabalık hale geliyor. İranlılar sayıca Türkten çoktur. Randevum erken saatte olduğu için benim sıram baslardaydi. Evrakları verirken yeni eski sorulmadı direk eskileri verdim. Evraklar tek tek sizden isteniyor o şekilde veriyorsunuz. Ödeme ve mülakat için ilk ben cagirildim. Benden öncekilerin çocuklu veya İranlı olduklarından böyle olduğunu düşünüyorum. Banka dökümüm kalabalıktı fakat bankadan konsolosluğa yazı almıştım toplam tutarı gösteren bununda işlemlerimi hizlandirdigini düşünüyorum. Toplam 15k dolar para ve 10k dolar değerinde araç gösterdim. Mülakat için sarışın hanımefendi denk geldi bana. Oldukça guleryuzlu bir şekilde karşıladı direk İngilizce konuşmaya başladık. Nereye gideceksin, ne iş yapacaksın, diplomam olmasına rağmen dediğin meslekten(inşaat mühendisi) mezun musun, hiç evlendin mi, tanıdık var mı, onların yanında mı kalacaksın ilk başta gibi sorular sordu. Texas a gideceğimi söyledim. Hatta şehir bile söylemedim. Ama ds 260 ta yazmıştım. Mesleğimi yapacağımı söyledim. Ben dosyamı açıp, inceleyip oradan soru soracağını beklerken direk onaylandı tebrikler dedi. Teşekkür edip oldukça hızlı oldu dedim. Evet dedi gülümseyerek. Parmak izi, yemin dahil 5 dk surmemistir. 3 bankoda da cam arkasından ve mikrofon-hoparlör ile konuşuyorsunuz fakat anlamaktan yana sıkıntı olmuyor. Bu aşamaya gelmemde katkısı büyük olan yesilkartforum a ve @crazycells e teşekkür ederim.

tebrikler yen hayatınızda mutluluk ve başarılar ....

• @Mihok hayırlı olsun, yeni hayatınızda başarılar...

• ⭐⭐⭐

@Mihok Tebrikler yeni hayatınızda mutluluklar 👏

• @Mihok Tebrikler yeni hayatında tüm güzelliklerin seninle olmasını dilerim. Darısı bana ve bekleyen tüm arkadaşlarımıza.. Böyle güzel haberleri almak çok keyifli 😀 😀

• @Mihok hayırlı olsun, tebrikler yeni hayatınıda başarılar dilerim.

• Arkadaşlar yazılanlardan sonra paylaşmak istedim. Öncelikle şunu belirteyim burada konu hakkında çok bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar var belki bana düşmez ama nazicane fikirlerimi paylaşmak istedim. Ben ve eşim standart veya da standart şartların 1 tık üzerinde çalışan insanlarız. Geçen sene 10 yıllık ABD turist vizesi aldık. Vize almaya gitmeden önce etrafımızda herkes bize olumsuz bildirimde (etrafımızda ki herkesin ya kendi yada bir akrabası vize başvurusu yapmış ve ret almışda bizim haberimiz yokmuş) bulundu ve bu yüzden dolayı mülakat esnasında ve öncesinde baya gerildik. Hazırlık aşamasında evraklarımızı çok düzenli şekilde dosyaladık. Hatta Newyork'a gidecektik. Orada neler yapacağımızın (gezi planı) excel tablosunu bile hazırladık. Görüşme yaptığımız kişi yaptığımız hazırlık için bize teşekkür etti. İlla ki turist vizesi ile greencard arasında dağlar kadar fark vardır ve ikisi arasında ki önem tartışılmaz. Bu tecrübemden yola çıkarak benim önemli gördüğüm nokta gerekli evrakların dışında ne istediğimizi ve orada ne yapacağımızı bilerek mülakata gitmek ve ona göre de ekstra gerekli evrakları yanımızda götürmek. Karşı tarafa bizim eylem planımız hazır demek lazım. Hesabımızda olan paranın illaki çok önemi var fakat bence bilinçli olmanında önemi çok yüksek.

• @Lonewolf Böyle güzel bir deneyimi geçte olsa aktardığınız için teşekkür ederiz. Bundan sonraki hayatınızda bol şans diliyorum. Umarım bizlerinde mülakatı sizinki gibi sorunsuz olarak geçer.

• @Lonewolf Öncelikle yeni hayatınızda mutluluklar dilerim. Bu tür olumlu mülakat deneyimlerini okumak bütün bu sabır isteyen süreçte biraz daha olumlu düşünmemize yardımcı oluyor. Bütün hayatımızın gidişatını değiştirecek bir olay hakkında diğerlerinin en ufak olumlu veya olumsuz deneyimi insanın bütün duygu halini, sürece bakışını değiştirebiliyor. O yüzden deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cek @knnrn kendisi houston da hemşiredir.
    Ayrıca arkadaşım var. Ben New Jersey de Jersey shore University medical center da dahiliye asistaniyim. Üniversite hastanesi Dr Arda Akoluk Telefon numarası 732 869 5773

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmrtkn çok teşekkür ederim ama bu yazı inşallah biraz olsun insanları doğru yorum yapmaya sevk eder.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş kardeşim bak yazıdan sonra ki mülakata çatır çatır hemde sahilde dolaşır gibi almış yok ben istatistik çıkardım yok yarım milyon olacak değil işte kimse bilmiyor sadece tahmin yürütüyoruz ama kesinmiş gibi tahmin yürütmeyin bunu istiyoruz sadece bak @israfil geçen seneden gidenlerden çok güzel açıklayıcı bir yazı yazdı. Kıyaslama yaptı bambaşka bir açıdan yani bunlara ihtiyacımız var gerçekten de orada olupta yaşayanların yazılarına

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mihok tebrikler hayatın mülakatta ki gibi su gibi akıcı olur. Ayrıca senin mülakatın tartışmalara noktayı koydurttu. Cuukk diye oturdu. Çünkü kimse girmeden sallamasyon yapıyordu. Onlara inat çok iyi oldu. Tekrar tebrikler.

• @Cemal-Kalın Kesinlikle çok doğru bir tespit. Bende söylediklerinize harfiyen katılıyorum. Oraya giden bir insanın zaten iyi bir eylem planı olmalı bence de.

• @Lonewolf tebrik ederim hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar

• ARADAŞLAR neden hala onay maili gelmiyor ?

• Öncelikle herkese Merhaba 2 aralık pazartesi günü mülakat deneyimimi aktarmak istiyorum. Süreç aynı herkesten okuduğunuz ve bildiğiniz gibi işliyor. 2019 Mayıs ayından itibaren hesabımda 15k$ dolar vardı ve tek kişiyim ve üniversite öğrencisiyim bu yüzden babam ve anneme ait araba ve aşşağı yukarı 10 tane tapu götürdüm ama bir faydası olmadı @bolatmali görüştüğü kişiyle görüştüm mülakatımız ingilizce gerçekleşti L.A gitmek istediğimi söyledim fakat çok pahalı olduğundan sponsor bulmam istendi ve pasaportum verildi.Tavsiyem pahalı şehirleri ilk aşamada tercih etmemeniz mülakat tarihi belli olan arkadaşlar muhakkak formu açtırıp adresi güncellesinler yada gerçekten yüksek miktarda para olmasın lazım hesapta.

• @Mihok tebrikler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Topçuoğlu bu soruyu soran 10. kişisin ben dışında herkes aynı cevabı yazıyor. Herkese geldi sana şimdiden gelecek diye bir şey yok. Çünkü senin numaran current olması hazirana bile sarkabilir. Ondan dolayı hazirana kadar beklemen gerekiyor. Haziran yada temmuz tahminimce current olupta hala mail gelmezse ozaman mail atılıyor. Ondan sonra aynı gün cevap geliyor. Daha 7-8 ay var şimdiden telşa yapmana gerek yok. Panik yapmana da gerek yok

• @Lonewolf herşey gönlünüzce olsun

• Bugün takip edebildiğimiz kadarıyla mülakata giren arkadaşlarımızdan 5 tanesi onay aldı
    Bir arkadaşımızdan sponsorluk istendi

Benzer Başlıklar

• 7342
  • 6430
  • 3
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |