Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Nothing-Man
    Ekleyemedim
    Kullanıcı adı çok uzun olarak hata veriyor. (( (Oysaki o kısma dokunmadım bile )
    Ancak şöyle paylaşayım.

Case Number: 2020EU32XXX
    DS-260 Gönderme: 09.06.2019
    KCC Dokuman Istegi: 15.10.2019
    KCC Dokuman Gönderme: 7.11.2019
    Mulakat Tarihi: gg/aa/yy
    Pasaport Teslim: gg/aa/yy

• @Kartanesi-Sevinç-0 Gününüz aydın olsun.İsim kısmına değil. Bu iletiyi kopyalayın.sağ tarafta yer alan profil simgesine tıklayın sonra profil düzenleme, orada alt kısımda hakkında ve imza kutucukları var sayfanın altına doğru.İmza kısmına bu iletiyi yapıştırıp en altta kaydet tuşuna basın.

• @ayvalik10 tekrardan günaydın bahsettiğiniz kişinin iletilerini inceledim, Kendisinin durumu biraz farklı, eşi ve çocuğunun sağlık raporu alma aşamasında bir sıkıntı çıktığı için, mülakata tek başına girme kararı almış, eş ve çocuk için daha sonra F2A vizesine başvuracakmış

Benim merak ettiğim ise
    Asıl talihlinin case numarası 7binlerde diyelim
    Eş ve çocuk bir sebepten doktor randevusu almıyor yada katılamıyor, ve mülakata da katılamıyorlar
    Asıl talihli mülakata katılıp vizesini alıyor ve ABD ye ilk girişi yapıyor
    (bu aşamada F2A vizesini kastedmiyorum)
    Ardında kalan eş ve çocuk 30 Eylül tarihi gelmeden yeni bir doktor randevusu ve mülakat tarihi alabilir mi?

Kısaca asıl talihlinin Amerika'ya ilk girişi, diğer aile fertlerinin o yılın finansal yılı bitmeden vize alma ihtimali var mı
    Asıl talihlininin Amerika'ya ilk girişi diğer aile fertlerinin vize almasına engel mi?
    @redsat2000 @crazycells

• ⭐⭐

@Muhtaradana hayır engel değil. Zaten engel olsa daha önce bu durumdakilere uyarı yaparlardı. Böyle bir uyarıya hiç denk gelmedim. Hatta mülakatta asıl talihlinin yanında bulunması bile zorun değil diye biliyorum.

• @arnblt teşekkür ederim, o zaman ilk mülakata giremeyen eş ve çocuklar için, asıl talihli Amerika'ya ilk girişi yaptıktan sonra konsolosun yeni bir mülakat tarihi verme ihtimali var diye anlıyorum bu söylediklerinizden

• ⭐⭐

Evet yinede teyite muhtaç durumları olabilir ama herhangi bir engelleme olması pek mantıklı gelmiyor. Ama zorunlu olmadıkça denenmesi gereken bir yöntem bence.

• Arkadaslar adres icin burada yeni bir baslık acmalı mıyım yoksa burdan yazmak yeterli olur mu? Adres konusunda yardım edecek guvenilir birilerini nasıl bulabiliriz? Herkes bu konuyu nasıl halletti acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor adres olarak otel olabiliyor airbnb olabiliyor. Sonuçta havalimanında tekrar değiştirebiliyorsunuz.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Erkangeziyor adres olarak otel olabiliyor airbnb olabiliyor. Sonuçta havalimanında tekrar değiştirebiliyorsunuz.

Yeni gorusmelerden dolayı bazı degisiklikler oldu.

• ⭐⭐

@ayvalik10 garanti adres olsa daha iyi olur. Ben havaalanına adres değiştirmeme ragmen eski adrese gitti ssn.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 hiç adresim yok diyor ondan yoksa senin dediğin gibi yapılması şart zaten

• Arkadaşlar öncelikle kusura bakmayın belki bu soru daha önce sorulmuş olabilir ama ben forumda hızlıca baktım göremedim. Çok fazla yorum olduğu içinde maalesef hepsine bakamadım. İlk bir özet geçecek olur isem; Bana kcc'den mail gelmedi. Bende Bunun üzerine 15.11.2019 Kcc'ye mail attım. Yetkili ya gelmiş olması lazım dedi yada gelecektir dedi ve altına gelmesi gereken maili gönderdi. Bende bunun üzerine 18.11.2019'da Kccdocuments'e evrakları mail attım. Umarım bir aksilik olmaz. Şimdi soruma geleyim. Mülakat tarihi Kccdocuments'den gelecek mailde mi olacak? Yoksa Kcc'den mail gelince "https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv" sitesinden ben mi oluşturacağım.

• @Cemal-Kalın aynen sizin basiniza gelen durumu yasadim. mail gelmedi. ben hayirdir dedim. bana dogrudan hitap ettigine emin olmadigim bir mailde istenen belgeler yaziyordu. o belgeyi muhatap kabul edip belgelerimi gonderdim. 2-3 gun sonra Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center. bu maili aldim. 45 gun sonra da randevu taihini, (case no'm cok dusuk ) aksilik olmayacaktir. randevular sadece her ayin sonunda veriliyor. o randevuyu bekleyin. ais'i randevu geldikten sonra olusturacaksiniz.

• merhaba arkadaslar;

arama yaptim ve sadece 2-3 sene onceki bir mail'de sorun olmayacagina dair bir yazi gordum. Deniyorki konsolosluk kapisina gittiginizde sadece istenenleri veriyorsunuz. (istenen olarak bakilirsa sadece talihlinin banka hesabi isteniyor.esin ki talep edilmiyor.) tum mal varligi ve nakit benim uzerimde. esimin ustunde hic bir sey yok. gereksiz bir para transferi yapmak yerine hangi seceneklere sahibiz ?

• banka hesap dokumu olarak esime ait evraklara benim hesap dokumumu verebilir miyiz ?
    • 0 tl olarak esimin hesabini verip. mulakatta illaki sorulacaktir kendi heasbimi gosterebilir miyim ?

bu durumu yasamis bir arkadasimzi var mi ?

• @Cemal-Kalın
    hayırlı olsun, gerekli evrakları hazırlayarak göndermeniz iyi olmuş

Evrakları gönderdikten sonra muhtemelen size otomatik ulaştı (Automatic Reply ile başlayan email gelmiştir) bundan sonra 2-10 gün arası
    "Congratulations records indicate" ile başlayan evraklarınız onaylandı tarzı bir email gelecek, bundan sonra yapmanız gereken bugün yada yarın muhtemelen yayınlanacak olan Aralık bülteninde numaranızın cut-off sınırları içerisinde olduğunu beklemek
    Bülten muhtemelen 10 binin üstünde olacaktır yani numaranız aktif olacak
    Ama evraklarınızı geç gönderip onay aldığınız için muhtemelen mülakat tarihiniz ocak ayında değilde şubat ayında olacaktır
    Yinede siz evrak onay emailini aldıktan sonra, bu ay sonuna doğru email hesabınızı devamlı kontrol edin, belki bir ihtimal ocak ayınada bir mülakat tarihi verebilirler

Mülakat tarihi aldığımızıda şu şekilde öğreniyoruz, evraklarımızı gönderdik, congratulations Records indicate emailinide aldık, bültende de case numaramız aktif oldu
    O zaman ay sonu gibi email hesabımıza, durumunuzda güncelleme olduğuna dair bir e-mail geliyor

Bizde dv lottery çekilişini kazandığımız sayfa olan dvlottery.state.gov/ESC adresine confirmation number ile girip mülakat tarihi, yeri ve saatini öğreniyoruz

• Karı koca mülakata girenlerde, para gc çıkmamış eşin hesabında olsa sorun oluyor muydu ?@Muhtaradana

• @ayse
    Teşekkür ederim, size bir geri dönüş oldu mu konsolosluktan?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man cıııııııııııkkkkkkkkkkkk olmuyordu

• @Caghan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Caghan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selamlar,

Bugün mülakatımız vardı evraklarımız her şeyimiz tamamdı hesabımızda eşim ve benim için toplamda 22.000$ gösterdik fakat Los Angeles için az olduğunu bizden iş olanağı veya daha fazla para göstermemiz istendi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır? Ne kadar daha göstermemiz gerekir?

Teşekkürler.

Herkese selamlar,

Daha önce yukarıdaki problemden bahsetmiştim hatırlayanlarınız vardır, sağolsun @bolatmali 'nın bana bildirmesiyle birlikte 20 gün içinde göndermem gerektiğini öğrendim 🙂 Şimdi biran önce evraklarımızı hesabımızdaki rakamı arttırıp tekrar göndereceğiz. PTT kaydı oluşturup sadece içinde hesap cüzdanı ve pasaport olacak şekilde mi gönderiyorum yoksa ekstra eklemem gereken bişey var mıdır?

Şimdiden teşekkürler...

Herkese tekrar selamlar, yukarıdaki durumumu biliyorsunuz kısa bişey danışmak istedim.
    Evrakların yanında bir yazı göndereceğiz ve bu yazıda mali kaynağımızı nasıl artırdığımıza dair bir yazı olacak, sizde bu mektupta rakamı arttırmamıza rağmen "Los Angeles için yeterli görmüyorsanız eyalet seçimimizi Florida olarak değiştirebiliriz." gibi bir yazı yazmak mantıklı mı?

Teşekkürler.

• @magnesia evet normalde mülakatta eşlerin varlıklarının bir değerlendirildiği dafeatle forumda söylenmiş, ama ben bu konuda farklı düşünüyorum, mümkünse hesaptaki parayı asıl talihlinin hesabında toplamak yararlı olacaktır, önümüzde dv 2020 ye dair çok fazla mülakat deneyimi yok
    Ama Kasım mülakatlarından aldığım izlenim sanki asıl talihlinin hasabında para göstermenin daha olumlu etki bıraktığı(özellikle yeni evlilerde)
    Tabi bu benim şahsi fikrim, bu konu hakkında sizi sayın @crazycells daha net ve doğru bilgilendirecektir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |