Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. Daha önce bahsetmiştim mülakat yerimde bir yanlışlık olmuştu ve Erivan diye gelmişti. KCC ile durumu konuşmak için telefonla iletişime geçtim, mülakat tarihi verilince işin KCC den çıktığını artık Erivan ve Ankara elçilikleriyle iletişime geçip dosya aktarımını talep etmemi söylediler. Bir kaç e-posta trafiği ve tekrar randevu talep etmem sonucu mülakatım Ankara olarak güncellendi. Benden başka böyle bir aksilik yaşayan olmadı sanırım ama forumda kalıcı olsun diye aktarmak istedim.

Aklıma takılan bir soru daha var. Daha önce ds formunda okullara üniversite eğitimimi ilk yılında bıraktığım bir okulu yazmamıştım. Başka bir üniversiteye geçip ordan mezun oldum. Lise diplomamın arkasında bu bilgi var ama ds formuna eklememiş olmam sorun çıkarır mı, güncellemem iyi olur mu diye sormak istedim.

• @kubra hayırlı olsun, mülakat tarihi ve saatinde bir değişiklik yok o zaman

• @Muhtaradana teşekkür ederim. Evet tarihi ve saati aynı verdiler, sadece mülakat yerim güncellendi

• @kubra gözünüz aydın inşallah mulakatinizda güzel geçer

• @dmrtkn çok teşekkür ederim

• @kubra Ben de benzer bir durum yaşıyorum, sanırım Ankara ile iletişime geçmem gerekiyor. Ankara elçiliğine giden DS-260 formunu açtırmak için hangi adrese mail attınız?

• @epinarcen ds formunu yine KCC ile maillesip actiriyorsunuz diye biliyorum, ben formu henuz actirmadim. Ancak mulakat yeriniz ve tarihiniz ile ilgili bir problem varsa elciligin gocmen vize ile ilgili bolumune e-mail atmaniz gerekir

• ⭐⭐⭐

@kubra hanım hayırlı olsun. İnşallah vizenizi de sorunsuz halletmeniz ümidiyle 😊 bol şanş

• Herkese selamlar.
    Buraya yazmam biraz geç oldu ama 4 kasımdaki mülakatımdan ben de sponsor bulmam söylenerek geri yollandım.
    Geçen sayfalarda görmüştüm vize durumunu kontrolde need info çıkıyordu.Mülakattan sonra o bölüme sponsorlukla alakalı bir soru sormuştum ama aklıma takıldı oraya başka bir şeyler yazmalı mıyız?
    Sponsor işini hallettim şu tarihte belgeleri yollayacağım gibi.
    Çünkü sponsor işi hemen hemen tamam gibi.Sadece biraz zamana ihtiyaç var.

• @serkan-c Durumunuza üzüldüm ama sponsor işini halletmeniz sevindirici. Eğer çok özel değilse kaç kişi gittiğiniz, banka hesabınızda ne kadar bir tutar gösterdiğiniz, ve herhangi bir tapu, araç ruhsatı gösterip göstermediğiniz ile ilgili bilgileri paylaşabilir misiniz acaba?

Bu aralar sanki maddi durum ile ilgili biraz fazla zorluyorlar.

• @irenicus Yalnız gittim.10 k dolarım ve arsa tapum vardı ama tapuyu hiç dikkate almadılar.Bana sorulan sorularsa sadece nereye kimin yanına gideceksin? Ve evli misin hiç evlendin mi? oldu.Daha özel önemli bir soru gelmedi.

• @serkan-c
    sponsoru halletmenize çok sevindim. Dilediğiniz gibi sonuçlanır umarım süreç.

Burada mülakat bekleyen arkadaşlara yardımcı olabilmek adına;
    Nereye gitmek istediğinizi, ingilizce seviyenizi, eğitiminizi ve oradaki planlarınızı gibi bilgileri bir mahsuru olmazsa paylaşırsanız çok seviniriz.

• @epinarcen merhaba, lisans diplomasi olduğu için bizden lise diploması istemediler. Bilginize.

• @şükrü-akgün-0 universite veya yuksekokul mezunlarindan lise diplomasi istenmiyor diye biliyorum.

• @Archie Boston'a gideceğim dedim orada ilkokul arkadaşımın yanına.Mülakatta hangi dil tercih ettiğimi sormadan direk Türkçe başladılar.Ama banka belgelerini incelerken vadeli-vadesizin anlamını bilmediklerini anladım ingilizce açıklama yaptım.Sonra da ingilizce devam ettik.Lisans diplomam var.İlk etapta planım restorantta çalışmaktı ama mülakatım henüz o sorulara gelmeden bitti malesef.

• @serkan-c çok geçmiş olsun, süreci⬇⬇⬇
    FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem) https://yesilkartforum.com/forum/post/98917
    arkadaşlarımızla birlikte takip edebilirsiniz

• @serkan-c Daha önce şöyle bir yorum yazmıştım “ Adam başı 20 Bin Dolar + 10 bin $ sigorta + 2 bin $ uçak bileti = 32 bin $ . “ Bence minimum rakam bu olmalı!!

• @Semihmete @bakk25, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba benim evlenmeden önceki ev arkadaşım 12k para ve 30 bin TL değerinde araç ile bugün vizesini almış.
    Evli ve 6 aylık kızı var Teksas ta yaşamayı düşünüyorlar ben sponsor olayını ve is teklifi olayını sorduğumda öyle bir şey demediler görüşme sırasında çok rahat konuştuk falan dedi
    Kendisi 112 de paramedik yaklaşık 10 yıldır çalışıyor istanbul da eşi ev hanımı sanırım oda sağlıkcı ama calismiyor
    Bana gitmeden önce bankada ki miktari dediğinde bu miktar yetmez diye söyledim bu forumda yazismalardan ve mülakata girip sponsor istenen arkadaslarin durumundan dolayı.
    Ama almışlar,bu birazda meslek ile de alakali diye tamamen mali durum etkili değil diye düşünüyorum

• @Semihmete birşey soracam siz 2020 talihlisi siniz acaba bahsettiğiniz miktar sizde varmı acab? 2 bin dolar uçak bileti business classla mi ucacaksiniz ?

• Her başvuru kendi içinde değerlendiriliyor(görünenden bahsediyorum konsolosluk çalışanı değilim), burada elinizden gelen tüm belgeleri eksiksiz teslim etmek.
    Bankada da gösterebileceğiz max tutarı göstermek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |