GÜNCEL KONULAR


Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar şu iletideki kuralları okumalılar ve tüm kurallara dikkat etmeliler.

DV2020 Mulakat Deneyimleri • @Nothing-Man evet dili idare ediyorum biraz burada laleli civarından orta derece üstü var ( ben bilmiyorum sanıyordum kulak dolması az çok tarzanca konuşuyordum uzun süreliğine gittim 3 haftalık 5/6 gün sonra bülbül gibi çıktı bende demek zora gelmek lazımmış çok rahat iletişim kurabildim buraya gelince takılıyorum yine pratik az olduğu için ) ama tabi alfabe yazma okuma evrak döküman düzeyinde anlamak bilmek lazım ya da güvenilir tanıdık . tekstil baktım bende tabi ki bildiğimiz sektör - amma ve lakin çok zor emitasyon hat safhada vietnamlı ların tekeli olmuş nerdeyse ( yani göçmen tarafda ağırlık bu işte vietnamlı lar sanırım her yerdeler pazarda alışverişte ) ve döviz kur dalgalanmaları bizim gibi ve hukuk çok zayıf - iki ülke arasında politik bir kriz olsa tekmeyi atarlar .. en iyisi hizmet sektörü - eğlence olabilir ya da yiyecek içecek fast food veya lux yani aynı para birimi ile uğraşacak yatırımlar . inanın bu et üstüne restoranlar maliyeti az ve satış fiyatları çok yüksek karlı bir iş - ama dekor du vs. ve alengirli durumlarda masraflar maximuma çıkar tespitiniz çok doğru
  ek olarak bir suşi sevdası var anlamış değilim :))) • @recii35 Hakkınızda hayırlısı. İnşallah her şey istediğiniz gibi olur. Şimdiden başarılar. • @albayrakkosova suşi için deliriyorlar, ruslarda da öyle 🙂 Nargile cluplerin hepsinde vardı enteresan, bu kadar nargile delisi türkiye de yok. Vietnamlı hiç görmedim ben ilkkez de sizden duydum şuan, giyim üzerine bir çok yer gezdim(tekstilkentteyim bende), fiyatlar çok uçuktu tarz birşey çok göremedim olan da çok çok pahalı yerlerdi. orayla ilgili şu var ben 3 magnet aldım kaç grivna hatırlayamadım da şimdi aynı paraya 100 lük votka alınıyordu 🙂 el işçiliği çok değerli, çünkü yok. restorantlarla baş edilemez, o derkorasyonlar zor birde yapımı da zor adamlar bizim sistem gibi 10 günde biter olayı yok. avrupaya yaklaştılar, halk da eskisi kadar rus yanlısı değil, yarın olmasada abye girerler kesin. • @lawyer40 tebrik ederim, çok sevindim, inşallah Amerika'da hep mutlu olursunuz • @EDM

  1. Birinci link göçmen vizesi başvuruları için(bizim için olan bu)
   İkincisi turist vizesi gibi göçmen olmayan vize türleri için
   2)AIS /PTT kaydında mülakat aşamasında bizden alınacak pasaportun, konsolosluk tarafından vize basılıp gönderilmesi için iki seçenek sunuluyor
   Burda iki seçenek var birisi size en yakın ptt adresi seçerek elden almak(ücretsiz bu)
   Birde özel kurye ile evinize taslim seçeneği var(bu ücretli seçenek
   3)Mülakat için soruyorsunuz sanırım
   Lise diplomasının orijinali elinizde ise fotokopisi ile birlikte götürün
   Buna ek e-devletten lise mezuniyet belgenizin çıktısı,
   Üniversite öğrenci belgeniz ve varsa öğrenci kimlik kartınızı yanınızda götürmeniz faydanıza olacaktır
   4-5)e-devletten alınmış arşiv kayıtlı adli sicil belgesi ve vukuatlı nüfus kayıt örneğinizi hem KCC gönderdiğinizin çıktısını,hemde mülakata yakın güncelini alıp ikisini birlikte götürün, hangisini isteseler onu verirsiniz
   6)Evet,unganlar
   7)Son 6 ay hesap hareketlerini gösteren döküm ve imza sirküleri
   8)Unganların etrafındaki fotoğraflçılar istenen boyutları biliyor yardımcı olabilirler

  Mülakat tarihi aldıktan sonra AIS /PTT kaydını oluşturabilirsiniz

  Ds-160 formu ile işimiz yok • @irem-begum Böyle güzel geçen ve güzel sonuçlanan görüşmeleri okumak inanın çok hoş. Yeni hayatınız da başarılar ve mutluluklarım dilerim herşey gönlünüzce olsun. Sizlerin de mülakatı gösterdi ki gayet net olunduğu ve hazırlıklı olunduğu sürece çok rahat geçebiliyor mülakat. Teksas ta nerede yaşamayı düşünüyorsunuz? • @ayvalik10 Aslında sağlık sigortası ile ilgili çok yaptırıcı sorular sorulmamış bence bugüne kadar. Buda mahkemenin durdurma kararından kaynaklı bence. Çünkü mahkeme geçici olarak durdurma kararı çıkardı sonuçta iptal edilmedi karar. Bu belirsizlik yüzünden yaptırım uygulamayıp fikriniz var mı diye soruyorlar bence. • @recii35 Bence ücretsiz izin falan girmeyin o topa, verin kararınızı arkanıza bakmayın. • @salih2825 teşekkür ederim güzel dilekleriniz için umarım sizinkide çok rahat bir şekilde geçer.Houston da yaşamayı düşünüyoruz şimdilik. • @irem-begum Ben de sizi tebrik ederim. Nispeten daha erken saatlerde görüşmesi biten uzun boylu çift siz miydiniz? 🙂 Umarım her şey bundan sonra yolunda gider, iyi şanslar:)


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

  Merhabalar herkese, bende Dv 2020 talihlisiyim, ben mailden evrak talebi aldım. Hangi belgelerin İngilizceye çevirilmesi lazım? 1 Doğum belgesi, 2 Diploma, 3 Polis belgesi, 4 Pasaportun İngilizceye çevirilmesi gerekli değil sanırım. Bide Bekarlık belgesi lazım mı? Bu arada ben Ukrayna'da doğdum, Türkiye'de yaşıyorum, 2 ülke vatandaşıyım, yanımda Türkiye kimliğinide almalımıyım?

  dili Turkce ya da Ingilizce olmayan tum belgelerin Ingilizce'ye cevrilmesi gerekiyor. • @bolatmali çok teşekkür ederiz. Umarım en kısa zamanda sizler de vizenize kavuşacaksınız. Ben de sizlere başarılar dilerim. • @Muhtaradana çok teşekkür ederiz. Size de bol şans ve sonrasında ABD'de mutlu bir hayat diliyorum.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

  Benim Amerika'da akrabalarım var, halamı sponsor olarak gösterebilirmiyim? nasıl belge alabilirim?

  surada:
  https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

  @Nothing-Man Green Card Konsolosluk görüşmesine bekarlık belgesi gerekiyor mu?

  Ankara'daki konsolosluk icin gerekmiyor. Azerbaycanli misiniz?


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @turcouz, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

  Merhaba arkadaşlar,

  Bu sağlık sigortası ile ilgili aklıma şöyle bir soru takıldı. Diyelim ki talihli ABD'den bir iş teklifi aldı ve işin benefitleri arasında sağlık sigortası (dental, mental, eyeglass, hastanelik durum, laboratuvar gibi ayrı ayrı veya genel aile sağlık sigortası gibi) varsa, bu durum talihlinin haricen bir sağlık sigortası yaptırması gerekliliğini ortadan kaldırır mı?

  Burda amacım tabi ki sağlık sigortasını bir yük olarak görmek değil, isterim ki herkesin gerçekten güzel bir sigortası olsun, ödemekten de gocunmasın. Lakin ilk başta daha gitmeden, maddi durumu kendince ve görece yetersiz durumda olan talihlilere belki bir alternatif çözüm yolu olabilir (mi?) Bu yılki talihliler arasından bu duruma uygun adaylar olabilir diye düşünüyorum.

  Ayrıca bu konuda bazı araştırmalarda bulundum ve ordaki birkaç kişiyle bunun münazarasını yapmış olduk, bunun sonucunda şayet bireyin kendisini güzelce ifade edip mevcut tecrübelerinden bahsettiğinde daha gitmeden ABD'de iş bulmanın sanıldığı kadar zor olmadığı kanısına vardım. Ve bunu kesinlikle (sadece) dereyi geçene kadar bir çözüm bulmak adına söylemiyorum, belki de gerçekten daimi bir iş/meslek edinme adına (da) söylüyorum. Bence ABD'ye gider gitmez sistemi kavramayı kolaylaştırabilecek, olası bir kültür şokunu en hafif şekilde atlatmak ve dil seviyesini ilerletebilmek için yapılabilecek en güzel şey gider gitmez bir işe başlamak.

  Böyle bir yolun, içerisinde bulunduğumuz bir belirsizlik durumu dolayısıyla strese giren, alternatif çözüm yolları araştıran birine/birilerine bir nebze olsun yardımı dokunabilir diye (olumlu, olumsuz) sizlerin de görüşlerini duymak isterim.

  Evet, o durumda saglik sigortasini ayri olarak almaniza gerek kalmaz.

  Zaten isverenlerin pek cogu boyle bir olanak sagliyor. • @srhnkskn , @Sefa, @dmrtkn , @Cupzen, @Nothing-Man, @haymatlos_ ve @Oktay-İbiş sizlere de çok teşekkür ederiz. Umarım hepimizin dilekleri gerçek olur.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @irem-begum, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

  Merhabalar biraz gecikmelide olsa vize mülakatımı paylaşmak istiyorum.Öncelikle yardımlarını hiç esirgemeyen değerli gurup üyelerine teşekkür ederim başta @crazycells olmak üzere.Burdaki yardımlaşma ve dayanışma sayesinse sıkıntısız bir şekilde süreci tamamladım.
  Sağlık işlemleri daha önce herkesin anlattığı gibi gerçekleşti ben mülakat gününden bahsetmek istiyorum.Mülakat saatimiz 7:45 biz 7:15 de ordaydık 7:30 içeri aldılar.X ray cihazından geçtikten sonra içeri girdik.Sap tarafta pasaportumuzu alıp arkasına case numaralarımı yapıştırıp verdiler bide sıra numarası verdiler.Daha sonra oturup beklemeye başladık.İlk numaramız yandığında 12 nolu gişeye gittik türk bir kadın bizden sırası ile evrakları istedi.Güler yüzlüydü biraz içimiz rahatladı.Ben üniversite diplomasını verirken benden lise diplomasını ve fotokopisinide istedi.Lise diplomasınıda verdim.E devlettende çıkarmıştım lise diplomasını onu da verdim.Ne verdiysem aldı bulunsun gerek görülmezse size geri veririz dediler.Daha sonra tekrar beklemeye başladık.Numaramız tekrar yandı 7 nolu gişeye gidip iki kişi için 660$ ödedik.Tekrardan beklmeye başladık.Yaklaşık bir 45 dk sonra numaramız tekrar yandı ve son işlem olan mülakatımız gerçekleştirmek üzere 9 nolu gişeye gittik.40 yaşlarında güler yüzlü bir beyfendi vardı.Ben direk good morning sir dedim yanında çevirmen vardı gönderdi ben İngilizce konuşmaya başladığım için.Mülakatımız İngilizce gerçekleşti.Asıl talihli ben olduğum için ilk mesleğimi sordu ben yurt dışında psikoloji bitirdim yeni mezun oldum mesleğimi söyledim .Daha sonra eşime dönerek sizin mesleğiniz ne dedi eşimle aynı bölüm aynı okul mezunuyuz beraber bitirdiğimizi ve çalışmadığımı söyledi. Şuan nerede yaşadığımızı sordu.Kimle beraber yaşadığımızı sordu ailemizle beraber yaşıyoruz onu söyledik.Ne kadar paramız olduğunu sordu iki kişi için31k$ gösterdik.Bu paranın nerden geldiğini sordu şuan çalışmadığımız için birazının eşimin ailesinin birazını benim ailemin birazınında polonyada çalışmıştık orda biriktirdiğimizi söyledik.Gülerek kafa salladı.Nerde yaşamak istediğimizi sordu.Texsas da yaşamak istediğimizi söyledik.Tanıdığınız var mı diye sordu eşimin lise arkadaşı orda onu söyledik adres olarakta onun adresini göstermiştik.Sağlık sigortasıyla ilgili bilgimiz olup olmadığını sordu. Önceden araştırma yaptığımız için bilgimiz olduğunu almak istediğimiz sağlık sigortasının çıktısını aldığımızı isterse göstereceğimizi söyledik.(Sağlık sigorta bilgisini https://www.visitorscoverage.com/?utm_source=Affiliate&utm_campaign=VC_Affiliate burdan aldık)göstermemize gerek olmadığını söyledi.Daha sonra tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar dedi.Ben biraz şaşırdım beklemediğim bir anda pat diye söyledi. Bukadarmı dedim evet bukadar sizin sormak istediğiniz bir şey varmı dedi gülerek yok çok teşekkür ederiz dedik.Bana verdiğim orijinal dökümanları geri verdi pasaportunuz 4 gün içerisinde gelir dedi tekrar teşekkür ederek ayrıldık.Bir gün sonrada pasaportumuz bize ulaştı.
  Bu süreci bekleyen herkesin süreci umarım sorunsuz geçer.Yazarken yanlış yazdıysamda affola 🙂

  hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar. • @crazycells Teşekkür ederim, hayır Azerbaycanlı değilim, Türküm-Ahıskalı Ukrayna'dan ))


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @sinobjk, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

  merhaba. forumda cok yeniyim. ailecek başvurduk sadece babama cıktı. hepimiz 21 yaş üzeri oldugumuzdan sadece annem ve babam yararlanabilecek. babam 68 yaşında bu yüzden işlemlerini ben yapıcam. bişe sormak istiyorum. case i 7500 lerde başvuru için gec mi kaldık ? hem babama hemde anneme ayrı ayrı ds 260 mi doldurmam gerekiyor ? teşekkürler ...

  evet, hem anneniz hem de babaniz icin de DS-260 formu doldurmaniz gerekiyor bu durumda. Gec kalmadiniz, en yakin zamanda doldurup gonderin.Benzer Başlıklar

Çevrimiçi Kullanıcılar

23
Online

7.6k
Users

2.3k
Topics

126.4k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB