Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali sen şu anda desteksiz alamazsın dedim .Yanlış anladıysan kusura bakma destek derken sponsor olarak bu arada sen neden maaş bordronü götürmedin yanında konsolosluk için ne kadar çok evrak götürürsen o kadar çok ikna edici olursun. şüphelendikleri olayı kimse bilemez sadece tahmin yürütülür. Şu anda maddi olarak sponsor bulmaya bak.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali sen şu anda desteksiz alamazsın dedim .Yanlış anladıysan kusura bakma destek derken sponsor olarak bu arada sen neden maaş bordronü götürmedin yanında konsolosluk için ne kadar çok evrak götürürsen o kadar çok ikna edici olursun. şüphelendikleri olayı kimse bilemez sadece tahmin yürütülür. Şu anda maddi olarak sponsor bulmaya bak.

Teşekkür ediyorum açıklamalarınız için. Uğraşacağım

• @bolatmali hayır öyle şey olur mu?
    Siz kalbinizi ferah tutun @ayvalik10 farklı bir şey anlatmaya çalıştı, sizin sponsor yada iş teklifi bulmanızın önemine vurgu yapmak istediği için bu şekilde yazdığını düşünüyorum

• @uarman siz her halükarda asıl talihlinin hesabına aktarıp bankadan bir hesap dökümü alın,normalde sorun olmaması lazım ama mülakat aşamasında belli ki bazen yanlış anlaşılmalar olabiliyor

• @Muhtaradana peki ama bu ancak su an mumkun.. yani mulakatinizdan 1 ay once olmasi sorun olmaz mi?

• @uarman neden olsun?
    bir problem olmaz diye düşünüyorum

eğer bu aktarım için soru sorarlarsa, biz paranın tek hesapta olmasını istedik diyebilirsiniz,

bu şekilde misal 200 bin TL niz var bunu eşinizin hesabınıza attınız ve bu hesaptan o an güncel hesap dökümü aldınız sonra da o 200 bini eşin hesabından alıp kendi hesabınıza attınız ve o anda bankadan hesap dökümünü aldınız, elinizde aslında 200 bin TL varken sanki 400 bin TL var gibi iki tane banka hesap dökümünüz oldu, bu işte bir sorun olabilir, bu aşamada konsolos tarihlere bakıp bunu belki bu şekilde yorumlayabilir

Siz şöyle yapabilirsiniz mülakata kadar asıl talihlinin hesabına 10 - 20 bin gibi parça parça atıp, mülakattan 2-3 gün öncede bankadan hesabın son 6 ayın dökümünü alıp gidebilirsiniz

Hatta elinizde bulunsun aktarım yapılan - 10 bin - 20 bin düşülen hesabında 6 aylık dökümünü alın

Sormazlarda velev ki sordular, buyurun bu para benim eşimdeydi buda evrak kanıtı diye sunarsınız

İnşaallah sıkıntısız çarçabuk kolayca vizenizi alırsınız

• @Muhtaradana çok tesekkurler, umuyoruz dilediğiniz gibi olur. Ben de mutlaka aktaracağım deneyimimi

• Arkadaşlar merhabalar,
    Mülakat tarihi açıklanmasına yakın erkek arkadaşımla evleneceğiz 4 senelik bir birlikteliğimiz var fakat ikimizde şu an üniversite öğrencisiyiz Haziran 2020 de mezun olacağız maddi olarak ailelerimiz bizi destekleyecek kendi kazancımız gelirimiz olmadığı için yani banka hesabımıza birden para aktarımı olacak, mülakatta bu sorun teşkil eder mi biz durumumuzu açıkladıktan sonra. Sonuçta öğrenciyiz bu parayı zaten kendi imkanlarımızla bulamayız. Yardımcı olursanız seviriz 🙂

• @frejya Merhaba, ufak ufak 1k 2k olarak bankaya para atmaya başlayın, aynı günler ve rakamlara dikkat edin.
    kafalar da soru işareti bırakacak şekilde olmasın. 1 k dediğim dolar . hatta birinize dolar cinsinden diğerine tl cinsinden yatırın, paranın kaynağı olarak da , şuan çalışmıyorsunuz mülakat tarihiniz neydi ? ssk giriş gösterip maaşınızı 10 bin vs göstere bilirsiniz. resmi dokuman olur bu surecte elınızde .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birumut, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Böyle durumlarda Türkiye de yada başka ülkede yaşayan aile yakınlarından maddi durumu iyi olan birilerinin sponsor yada para hibe etme gibi durumu bir fayda sağlarmı ?

Sponsor olmak icin GC sahibi/ABD vatandasi ve ABD'de yasayan biri lazim...

Fakat tabii ki anne ve babanizdan veya akrabalarinizdan para almaniz mumkun. Ozellikle ogrenci olan arkadaslarin ailelerinden yardim almalari oldukca anlasilir bir durum bence.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zinos, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, GC talihlisi olarak amerika'dan getirecegimiz iş teklifi için nasıl bir yol izlemeliyim ; form , evrak vs. ?

Siz degil, sizi ise alan yer verecek bu mektubu... Zaten ornek bir mektup vardir ellerinde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Şuan öğrenciyim, yazın amerikaya girip 2 yıllık uzatma alacağımı ve okulum bittiği zaman amerikaya yerleşeceğimi söylesem mülakatta sorun çıkar mı? Bankada 10bin dolar göstermeyi düşünüyorum

sorun olmamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali ne türkçe mülakat yaptığın için olumsuz oldu ne de paranın kimde olduğu ne de az para olduğu tamamen kendisi hiçbir açıklama yapmıyor. Sen ilk başvuru yaparken daha sonra DS260 doldururken kendinle ilgili hangi bilgileri girdin daha sonra bu girdiğin bilgileri gönderdiğin evraklarla ispat edebildin mi eğer edemediysen ozaman ASLA TAVİZ VERİLMEYEN OLAY OLAN YALANCI DURUMA düşmüşsün. Ondan dolayı artık sen ağzınla kuş tutsan da onay alamazsın. Güvenebilecekleri kişiyi istiyorlar. Artık herkes kafasına yazılar yazıp buraya gelen yeni acemi insanlar da yanlış beyanları okuyarak eyvah acaba ben de mi ret yiyeceğim endişesine giriyorlar.

konsoloslar size yaniltici bilgi vermezler, sayin @bolatmali yasanilanlarin tamamini aktardiysa, kendi durumunda sorun olan kisim maddi birikim kismi. Bunu tamamladiktan sonra sorun olmadan vizeyi almasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali ne türkçe mülakat yaptığın için olumsuz oldu ne de paranın kimde olduğu ne de az para olduğu tamamen kendisi hiçbir açıklama yapmıyor. Sen ilk başvuru yaparken daha sonra DS260 doldururken kendinle ilgili hangi bilgileri girdin daha sonra bu girdiğin bilgileri gönderdiğin evraklarla ispat edebildin mi eğer edemediysen ozaman ASLA TAVİZ VERİLMEYEN OLAY OLAN YALANCI DURUMA düşmüşsün. Ondan dolayı artık sen ağzınla kuş tutsan da onay alamazsın. Güvenebilecekleri kişiyi istiyorlar. Artık herkes kafasına yazılar yazıp buraya gelen yeni acemi insanlar da yanlış beyanları okuyarak eyvah acaba ben de mi ret yiyeceğim endişesine giriyorlar.

Sayın @crazycells , sayın @ayvalik10 dediği doğrumudur?
    Elbette evrakları tamamlayıp gönderdikten sonra onay alma ihtimalim yok gibi o zaman

yok degil, sayin @ayvalik10 sanirim olayi en basindan itibaren okumadi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali senin hakkında o kadar çok farklı yazılar var ki üniversite okurken sen üniversite mezunuyum dedin mi daha sonra lise diploması ile gittin mi çıktıktan sonra evlendin mi gibi sürekli böyle yazılar çıkıyor. Bu yazıların ne kadar doğruluk payı ben bunları kast ediyorum nereden çıkardılar bu yazıları

bence tek bir olaya baglamamak daha dogru olur, bunu kesin bilmiyoruz; tum yasanilanlar topluca sureci etkilemis olabilir. Ama surecin cozumu belli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frejya, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhabalar,
    Mülakat tarihi açıklanmasına yakın erkek arkadaşımla evleneceğiz 4 senelik bir birlikteliğimiz var fakat ikimizde şu an üniversite öğrencisiyiz Haziran 2020 de mezun olacağız maddi olarak ailelerimiz bizi destekleyecek kendi kazancımız gelirimiz olmadığı için yani banka hesabımıza birden para aktarımı olacak, mülakatta bu sorun teşkil eder mi biz durumumuzu açıkladıktan sonra. Sonuçta öğrenciyiz bu parayı zaten kendi imkanlarımızla bulamayız. Yardımcı olursanız seviriz 🙂

paralar sizin banka hesabinizdaysa sorun olmamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu konuda size katiliyorum, sayin @bolatmali 'nin durumu ozelinde degil kesinlikle. Forumda genel olarak insanlarin "ne gostersek yeterli olur" minimalist yaklasimindan ben de rahatsizim, bu gibi bir durumda yapmaniz gereken -eger green card surecini ciddiye aliyorsaniz- butun mal varliginizi gostermek olmali. Eger nakite cevireceginiz mal mulk varsa, bankada ne kadar oldugu onemli olmadan bunlari da dosyaniza eklemelisiniz, ne kadar kapsamli bir dosya hazirlarsaniz o kadar ikna edici olur. Banka hesabi olmadan sadece nakite cevrilecek mal ve mulklerin kapsamli sekilde belgelenmesiyle bile vize alanlar oldu gecmiste.

• @Nothing-Man mülakat tarihimiz hala belli değil case no 27Xxx lerde ailemizde mecburen kredi çekip o parayı bize verecekler bu nedenle şu anlık para aktarmamız mümkün değil....

• @crazycells son günlerde bu durum sıkça konuşulduğu için arafta kalmış durumdayız biz de şu an yavaş yavaş aktarabileceğimiz bi para bulunmamakta pat diye ailelerimiz kredi çekerek o parayı bize verebilecekler bazı konuşmalarda paranın pat diye yatması sıkıntı olabilir dedikleri için endişelendik...

• Merhaba arkadaşlar,

Son günlerde çokça konuştuğumuz göçmenlerin ABD'ye girer girmez bir sağlık sigortası yaptırma zorunluluğu ve bunun için talihliye ayrı bir masraf konusu olan mülakatta teminat gösterilmesi konusu Oregon eyaletinin Portland şehrindeki yetkili mahkemece iptal edildi...

Bu kararla yarın yürürlüğe girmesi beklenen Göçmen Sağlık Sigortası konusu mahkemenin bu kararıyla daha başlamadan son dakika kararıyla iptal edildi. Fakat bunun geçici bir karar olduğunu da belirteyim, tabi umarım tamamen iptal edilir. Bu güzel haberi Brit Simon kendi cümleleriyle şu şekilde müjde vermiş:

In a last minute court case a Judge (Judge Simon, ironically) has issued a TRO (temporary restraining order), that HALTS the implementation of the new healthcare iunsurance requirement, due to start tomorrow! Even though this is only a temporary block, it gives some relief to people about to sit their immigration interviews! This is fantastic news!

Ek olarak, eğer mülakat günü yakın olan arkadaşımız varsa, Brit Simon'ın da dediği gibi, konsolosluk memurlarının bu karardan haberi olmaması durumuna karşı (pek olası olduğunu sanmıyorum ama), mahkemenin karar raporu sayfasını bastırıp mülakatta yanında bulundurmaları hem sigorta konusunu netleştirme hem de süreci ciddi şekilde takip ettiğinizi gösterip olumlu bir izlenim bırakma adına yararlı olabileceğini düşünüyorum.

Kararın açıklaması: https://aila.org/advo-media/issues/all/healthcare-insurance-proclamation

Karar raporu: https://aila.org/advo-media/press-releases/2019/civil-rights-coalition-halts

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |