Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydın-Emre-Alım mülakatlarda sen amerika devletine YÜK olmadan iş bulup hemen para kazanabilecek kişimisin yoksa devlet bana baksın yatıp duracak kişi misin diye karar veriyordu ki oraya giden ya ücretsiz yada çok komik rakamlara sağlık poliçesi ile devlete yük oluyorlardı şimdi mülakatta geçinebilecekmi yanında SAĞLIK POLİÇESİ DE ALABİLECEK KADAR maddi gücü var mı diye bakıp ona göre karar verecek yoksa yemin etme söz verme gibi bir şey değil 30 gün içinde de poliçeyi yaptırman gerekiyor beni mi takip edecekler boşver dersen Türkiye deki kafa düşüncesiyle. CIIIKKK işte uçakta bulursun sabaha karşı 4–5 gibi gelip alırlar seni green kartı da iptal edilir. Çünkü herşey kayıt altında orada. Sen suçlusun adres değiştirdin tüm eyalete mahalleye senin geldiğini bildiriyorlar suçlu var dikkat edin diye okadar senden haberleri var

• @bolatmali elinize sağlık herşey çok net anlatılmış.. uzun zamandır aradığım tüm soruların cevabını buldum.. arabasını teminat gibi göstermek isteyenler için küçük bir bilgide ben vereyim.. herhangi bir sigorta firmasında alacakları kasko deger yazısı gibi bir matbuu form varmış kasko firmallarında onu kullanabilirler.. 5 kasımda bizim de görüşmemiz olacak ....inşallah güzel geçer..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harikeyn sigorta firması sana bu yazıyı vermezler. Bu siteden çıktısını alırsın
    https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631

• ⭐⭐⭐

@harikeyn, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali elinize sağlık herşey çok net anlatılmış.. uzun zamandır aradığım tüm soruların cevabını buldum.. arabasını teminat gibi göstermek isteyenler için küçük bir bilgide ben vereyim.. herhangi bir sigorta firmasında alacakları kasko deger yazısı gibi bir matbuu form varmış kasko firmallarında onu kullanabilirler.. 5 kasımda bizim de görüşmemiz olacak ....inşallah güzel geçer..

İyi haberlerinizi bekliyoruz. Bol Şans 🙂

• @harikeyn herşey güzel geçer inşallah

• @ayvalik10 Meblağ hakkinda bilginiz var mi? Önceden geçerli kabul ettiğimiz 15.000$ + 5.000$ mi göstermeliyiz ?

• Merhaba. Kompleks bir soruyla daha karşılaştım ve buradaki tecrübeli üyelerin yönlendirmesi benim için çok önemli. DV başvurusu yaptığımda nişanlıydım ve Mayıs ayında talihli olduğumu öğrendiğimde de henüz evlenmemiştim. DS-260 formunu Mayıs ayında doldurup başvurumu yaptım (bu arada DS-160 ile turist vizesine başvurdum ve 10 yıllık aldım). Haziran ayının sonunda da evlendim ve soyadım/medeni halim resmiyette de değişti.Şimdi belge talebi gelince pasaportumu yeniledim ve göndereceğim. Ancak eşim için herhangi bir başvuru yapmadık. Bu istenen belgeleri gönderirken eşiminkileri de göndereceğimizi anladık. Nasıl bir yol izlememiz gerekir? Yardımınızı rica ederim...

• @luckystrike forumda (abd yolunda evlilik) başlığını aratın, bu başlığın ilk iletisi ve devamında yazılanlar aklınızdaki tüm sorulara cevap veriyor.

• ⭐⭐⭐

@luckystrike, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba. Kompleks bir soruyla daha karşılaştım ve buradaki tecrübeli üyelerin yönlendirmesi benim için çok önemli. DV başvurusu yaptığımda nişanlıydım ve Mayıs ayında talihli olduğumu öğrendiğimde de henüz evlenmemiştim. DS-260 formunu Mayıs ayında doldurup başvurumu yaptım (bu arada DS-160 ile turist vizesine başvurdum ve 10 yıllık aldım). Haziran ayının sonunda da evlendim ve soyadım/medeni halim resmiyette de değişti.Şimdi belge talebi gelince pasaportumu yeniledim ve göndereceğim. Ancak eşim için herhangi bir başvuru yapmadık. Bu istenen belgeleri gönderirken eşiminkileri de göndereceğimizi anladık. Nasıl bir yol izlememiz gerekir? Yardımınızı rica ederim...

Öncelikle tebrik ederim sizleri
    Kcc’ye mail atarak formunuzu açtırın ve eşiniz için de bir form doldurun.
    Eşinizin formunuzu doldururken kendi formunuzda ki bilgileride güncellemeniz gerektiğini unutmayın.
    Formu submit ettikten sonra evrak mailini eşinizin belgelerinide ekleyerek gönderirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uarman şu anda konsolosluk bile neye göre karar verecek bilinmiyor. 3 kasımdan sonra ilk girecek kişinin yazacakları çok önemli olacak yazdıkların miktarlar geçim derdi için fakat sağlık sigortası için ne isterler hiç bilmiyoruz @crazycells @semavi gibi eskiler yada @kivo @redsat2000 @mhdgzl gibi yeni gidenler çok daha detaylı bilgi verebilir fiyatlar hakkında sonuçta çok değişken bence bu kişiler en güncel primler hakkında burada bilgi paylaşırlar. Çünkü çocuklu evli olanda var evli çocuksuz yada bekar giden yada amerika da yaşayan akraban vardır seni de aile paketine sokar ondan o kadar karışık ki ondan bilmiyoruz

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@3sonmez ds260 formunu submit edip, evrak talep emailini gönderirseniz, size yakın bir tarihte(Case numaranız düşük) mülakat tarihi vereceklerdir ve bu tarihi erteleme şansınız yok maalesef
    Anca mülakata katılmaz ve yeni bir mülakat tarihi istersiniz ki bunun ne zaman olacağını bilemeyiz, sizin için riskli olur
    Bu durumda olan arkadaşlar için en mantıklısı ds260 formunu submit edip, evrak talebi uygun koşulları sağlayınca KCC ye atmak
    Case numaranız düşük olduğundan mülakat tarihi almada sorun yaşayacağınız inanmıyorum

Ama eğer mesleki şartları gerçekten sağladığınız inanıyorsanız bu yoldan da yürüyebilirsiniz

Sayın @bolatmali beyin dediği gibi meslek şartınızı sağladığınız kabul ederlerse sıkıntısız vizenizi alırsınız

Süreçte bol şans, umarım yakında vize basılı pasaportunuzu alırsınız

Çok teşekkür ederim. Anca bakabildim. Mesleki şartları her halükarda sunuyor olacağım. Yazdığınızdan anladığım; DS-260'ı doldurup, evrakı Haziran ayında (lise diplomamı alabileceğim tarih) göndermem. Doğru muyum? Evrakı bu kadar geciktirmek mantıklı mı ya da doğru mu? Bir sıkıntı yaratı mı? Çok teşekkürler.

• @ayvalik10 yani ilk başta birşey değişmeyecek yine normal bir şekilde girmene izin vericekler
    ama 1 ay içinde sağlık sigortası yapıp yapmadığını kontrol edicekler değil mı ?
    Sigortayi yaptırırsan yine değişen bir şey yok değil mı ?

• Selamlar. DS-260 formuyla ilgili bir kaç sorum var.

Müzisyenim, daha önce de belirtmiştim. İş tecrübeleri bölümüne nasıl bir ekleme yapmam gerektiğini bilmiyorum. 16 yıldır çalıştığım bir çok kurum ve sanatçı oldu ve halen de devam etmekte olanlar var. Formdaki bölüm benim mesleğim için çok formal. Adres, süpervizör adı gibi bölümler var. Buraları nasıl doldurabilirim? Varsa aramızda müzisyen yardımcı olabilir mi?

• Tekrardan selamlar, ayrı konuları ayrı postlara yazıyorum. Daha mantıklı geldi, sorun olmaz umarım.

DS-260'da anlamadığım iki soru var, yardımcı olabilir misiniz?

1 - Have you attended a public elementary school or a public secondary school on student (F) status after November 30, 1996 without reimbursing the school? 
    ---- No demem gereken bir soru gibi geliyor ama tam olarak anlayamadım. Oradaki sistemle alakalı bir durum sanırım.

2 - Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?  ---Burada da No demeliymişim gibi geldi ama emin olamadım. Nihayetinde Amerika'ya gidip çalışıp, performans sergileyeceğim.

Şimdiden teşekkürler.

• Tekrardan selamlar. Aşı kaydı ile ilgili bir sorum olacak. Aşı kaydınu Ankara'da olacağımız sağlık muayenesinde mi alacağız, yoksa herhangi bir kurumdan şimdi almalı mıyım?

• @bolatmali çok teşekkür ederim hızlı dönüş için. belirttiğiniz adımları uygulayacağım.

• @huseyın-d çok teşekkür ederim, tamamdır.

• @ayvalik10 valla ben yazıyı aldım...elimde şuan.site çıktı sı ve ruhsat kopyası ekte.. tanıdık sigortacınız varsa mutlaka yardımcı olurlar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydın-Emre-Alım hayır işte mülakatta senin pasaportuna vize basmak için almayıp geri vereceklerdir. Çünkü amerikaya gelince demiyor yazı da mülakata geldiğin zaman bu kararı verecekler hadi vizen basıldı daha sonra amerika da 1 ay için de yaptırman gerekiyor. Kayıttan bakarlar eğer yaptırmazsan ozaman seni ilk uçakla Türkiyeye gönderip green kartı iptal etme hakları da var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harikeyn ben 10 yıllık sigortacıyım zaten

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.7k

| | | |