Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

• @dreams_usa Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu? içinde söyledi:

🙂 🙂 yahu dert ettiğiniz şeye bakın. Asıl ben ne halt edecem. Hadi ismi bir şekilde öğrettik diyelim, ama soy isim oldukça sıkıntılı, ''KILIÇKESER''. Burada bile ya yanlış anlıyorlar yahut 3 kere tekrar tekrar soruyorlar. 🙂

Ufff, harbi zormuş 🙂

• @daydreamer Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu? içinde söyledi:

@dreams_usa Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu? içinde söyledi:

🙂 🙂 yahu dert ettiğiniz şeye bakın. Asıl ben ne halt edecem. Hadi ismi bir şekilde öğrettik diyelim, ama soy isim oldukça sıkıntılı, ''KILIÇKESER''. Burada bile ya yanlış anlıyorlar yahut 3 kere tekrar tekrar soruyorlar. 🙂

Ufff, harbi zormuş 🙂

Swordcutter der geçerim, manasını pek yitirmez en azından 😊

• ⭐⭐

adım: oktay ismimi değiştirmek isteseydim --Albert olur du herhalde
    bu dahi sayesinde : https://tr.wikipedia.org/wiki/Albert_Einstein herzaman Einstein örnek almışımdır

• @dreams_usa eyvah eyvah...
    😁😁😁 Soyadını "Katana" koy geç 😁🤭🤣 heç uğraşma yok keserdi yok sap dönerdi yok kılıç kalkandı 👍🏻

• @topraxxx Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu? içinde söyledi:

@dreams_usa eyvah eyvah...
    😁😁😁 Soyadını katana koy geç 😁🤭🤣 heç uğraşma yok keserdi yok sap dönerdi yok kılıç kalkandı 👍🏻

Yok müdür, inat bizim genlerimizde var. İngilizcesini bile değil, direk Türkçesini öğretecem. Seveee seve söyleyecekler 😉

• @dreams_usa söylemeleri sıkıntı değil de gittiğiniz yerlerde fatura icin bile isim soyismi sorduklarında her Defasında hecelemek bayıyor. Hele telefondaysanız kodları falan kullanmak lazım çünkü d ve b karışıyor mesela. D as delta, b as beta vs vs. Olme essegim olme 😁

• @damladav Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu? içinde söyledi:

@dreams_usa söylemeleri sıkıntı değil de gittiğiniz yerlerde fatura icin bile isim soyismi sorduklarında her Defasında hecelemek bayıyor. Hele telefondaysanız kodları falan kullanmak lazım çünkü d ve b karışıyor mesela. D as delta, b as beta vs vs. Olme essegim olme 😁

Ben Türkiye de de yaşıyorum aynı sıkıntıyı, alışkınım yani. 😊

• Ersan desinler ama aksanları ile çıkacak olan ses kümesini canlandırın. İrsın!!! abawwww hayırrrr! 😁✌

• ⭐⭐

@dreams_usa Cok havali 😄

• Yapma hakkım olsaydı kesinlikle Luke yapardım 🙂

• Ben değiştim. Normalde adım Zehragül ama Zehra'yı kullanıyordum hep. Amerika'lılar söyleyemediği ve hatırlamadığı için canıma tak etti. Yeter dedim. Amerikan vatandaşı olurken çok kararsız kaldım Zehra'yı Sarah mı yapsam diye ama Zehra ismimi seviyorum vazgeçemedim. Gül'ü değiştirdim Rose yaptım. Şimdi her tanıştığım Amerikalı arkadaşım hemen hatırlar adımı. Çok tatlı bir şey. Buna takabileceğimi hiç düşünmezdim buraya gelirken ama oluyor.

• İsmim bana Anne ve babamın hediyesi.
    Açıkçası değiştirmez değiştirmeyi bile düşünmezdim.

• Benden de gerekli mi gereksiz mi bilmediğim bir bilgi gelsin 😁 Hoş dünyadaki tüm isimler için geçerli mi bilmiyorum ancak bazı isimler aslında telafuz ve yazılış farkları olmakla birlikte aynı. Aklıma gelen birkaç örnek aşağıda;

Mikail = Michael
    Yakup = Jacob = Yagop
    Yusuf = Joseph
    Eve = Eva = Havva
    İbrahim = Abraham
    Adem = Adam
    Cebrail = Gabriel

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Örnekleri çoğaltabiliriz. Genel olarak tespitlerimde 3 semavi dinin kitaplarındaki peygamber, melek vs. isimleri telafuz farklarıyla birçok dile geçmiş. Tabi Defne ve Daphne bu teorime uymuyor. Yazılışı farklı ancak okunuşu neredeyse aynı 😁

Benim tercihim mailimden belli. Kurt (kört olarak okunuyor) olurdu sanırım.

• Adımı değilde soy adımı değiştirmek isterdim, sanırım çok samimi değil iseniz herkes soy adınız ile hitap ediyor

• Selda ----- Sally uyum olarak..
    Ama aslında Jessica veya Nicole isimlerinden biri daha çok hoşuma gider.

• Ben cok istiyordum ilk yillarda, ismim soyismim de ozellikle amerikalilarin soylerken zorlandigi bir sey. her seferinde harf harf soylemekten sikilmistim. yine de degistirmemeye karar verdim.

• ⭐⭐⭐⭐

Ben Abraham yapıp değiştirmeden değiştirmiş olurum. Kısaltması da Abe (Eyb)...

• @The-Black-Eagle, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

Benden de gerekli mi gereksiz mi bilmediğim bir bilgi gelsin 😁 Hoş dünyadaki tüm isimler için geçerli mi bilmiyorum ancak bazı isimler aslında telafuz ve yazılış farkları olmakla birlikte aynı. Aklıma gelen birkaç örnek aşağıda;

Mikail = Michael
    Yakup = Jacob = Yagop
    Yusuf = Joseph
    Eve = Eva = Havva
    İbrahim = Abraham
    Adem = Adam
    Cebrail = Gabriel

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Örnekleri çoğaltabiliriz. Genel olarak tespitlerimde 3 semavi dinin kitaplarındaki peygamber, melek vs. isimleri telafuz farklarıyla birçok dile geçmiş. Tabi Defne ve Daphne bu teorime uymuyor. Yazılışı farklı ancak okunuşu neredeyse aynı 😁

Benim tercihim mailimden belli. Kurt (kört olarak okunuyor) olurdu sanırım.

Yukarida yazdiginiz isimlerin hepsi aslinda Tevrat ve Incilde gecen ve kullanilan isimler. Kuran ve Islam dunyasindada kullanildigi icin Turkce'ye o sekilde cevrilmisler.

• Vatandaşlık basvurunda isim değişikliği yapabiliyor muyuz? veya green kart aldığımız zaman isim değişikliği yapabiliyor muyuz? Bilgisi olan var mı?Bende eğer kısmet olursa green kart alırsam Hem isim hemde soyad degistirecegim

• Ne gerek var böyle şeylere yahu.. Herkese saygım var.. Siz bilirsiniz, gerek yok ama..

Benzer Başlıklar

• 55
  • 7
  • 39
  • 22
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |