Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

• @sir-altan, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

ismi ufuk olanlar amerikaya giderlerse muhakkak takma ad kullanmalidirlar...

Ufuk cidden sakatmış :o

• ⭐⭐⭐

Tugay ismi de sıkıntılı 🙂

• Ahmet’i emmmmeeeeed gibi telefüz ediyorlar, çokta dert edilecek bir durum değil 🙂 değiştireceğimi sanmıyorum ama değiştirsem, AH’ı atar MET’i de MATT yapardım heralde 🙂

• ⭐⭐

Emir isminede amir diyorlar kendimi Arap gibi hissediyorum :).
    Değişecek olsaydım ismim ile alakasız olarak. Chuck young yapardım. Sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐

Bu dönemde Korona nedeniyle isim değiştirme yapacaksanız . Pasaport geliş süresi Mahkeme işi biraz uzuyor . Benim ismim de zor telafuz ediliyor. Ben sesteş değil benimle özgü bir ismi seçerdim Kelvin - Denizle dost anlamı var . İsmimle ile birlikte bu ismi ekletirdim. Eğer isim soyismi değişikliği olursa Bütün diploma evraklar yeniden yeni duruma göre akreditasyon yapılması lazım . ABD de sıkıntı olur.

• Hasan isminin bir Amerikalı tarafından nasıl okunabileceği hakkında bir bilgim yok. Ne kadar zorlanabilirler acaba. Soyadım Duru. Eğer ismim konusunda sıkıntı yaşarsam soyadımla neredeyse aynı telaffuza sahip Drew ismini kullanabilirim. Belki gerek kalmaz Duru olarak okuyabilirler 🙂

• ⭐⭐

@hsnduru, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

Hasan isminin bir Amerikalı tarafından nasıl okunabileceği hakkında bir bilgim yok. Ne kadar zorlanabilirler acaba. Soyadım Duru. Eğer ismim konusunda sıkıntı yaşarsam soyadımla neredeyse aynı telaffuza sahip Drew ismini kullanabilirim. Belki gerek kalmaz Duru olarak okuyabilirler 🙂

..hasan ismine heyzan gibi bir sey soyler diye tahmin ediyorum, aysel olanlara hazel diyorlar.is yerlerindeki arkadaslar ismi telafuz etmekde zorlanirlarsa kolayca bir takma isim yakistirirlar.

• İsim değiştirmek iyi ama resmi işlerde zor olmaz mı? Sürekli bir isim denklik belgesi istemezler mi? Bilemedim. Resmen değiştirmek yerine takma isim daha kolay geliyor bana.😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayla-can, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

İsim değiştirmek iyi ama resmi işlerde zor olmaz mı? Sürekli bir isim denklik belgesi istemezler mi? Bilemedim. Resmen değiştirmek yerine takma isim daha kolay geliyor bana.😁

Eger isim degisikligi yapacaksaniz zaten resmi isminiz degistigi icin resmi belgelerdeki isimleri de ayni sekilde guncellemeniz gerekiyor.

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/211/abd-de-yasal-i̇sim-değişikliği-yapmak

• Ay benim ismim çok sıkıntılı olur galiba ışıl

• @redsat2000 neden sIkinti olsun? sorarlarsa isim degisikliginizi gosteren mahkeme kagidini gosterirsiniz, her turlu sIkintiyi cozer.

• ⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

@redsat2000 neden sIkinti olsun? sorarlarsa isim degisikliginizi gosteren mahkeme kagidini gosterirsiniz, her turlu sIkintiyi cozer.

@hasbelkader Sıkıntı mahkeme kağıdınızla birlikte eski isminize tabi mevcut belge ile birlikte düzeltmelerin yapılması lazım. Bu bir süreç meselesi . Ayrıca Koronadan dolayı normal vatandaşlık işleminiz biraz daha uzun sürüyor. Eğer isterseniz vatandaşlık sonrası istediğiniz bir zaman mahkemeye başvurarak değişiklik yapma şansınız da var.

• @redsat2000, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

@hasbelkader, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

@redsat2000 neden sIkinti olsun? sorarlarsa isim degisikliginizi gosteren mahkeme kagidini gosterirsiniz, her turlu sIkintiyi cozer.

@hasbelkader Sıkıntı mahkeme kağıdınızla birlikte eski isminize tabi mevcut belge ile birlikte düzeltmelerin yapılması lazım. Bu bir süreç meselesi . Ayrıca Koronadan dolayı normal vatandaşlık işleminiz biraz daha uzun sürüyor. Eğer isterseniz vatandaşlık sonrası istediğiniz bir zaman mahkemeye başvurarak değişiklik yapma şansınız da var.

merhabalar
    Ben vatandasligi alirken 2018 de isim degisikligi de yaptirdim. Bu nedenle tum kredi kartlarinda, banka hesaplarinda, IRA hesabimda, diplomamda, SSN kartimda ismim yenilendi. Bu isim degisikliklerini yaparken vatandaslik sertifikasi ile beraber tarafima verilen mahkemeden onayli isim degisikligi belgesini kullandim. Su ana kadar hicbir sorun yasamadim. Bunu ifade etmek istemistim.

• Murat ismini nasıl telafuz ediyorlar

• Zaten ABD'ye taşınırsam tası tarağı toplar; adıma hiçbir taşınmaz/taşınabilir varlık bırakmam. ABD vatandaşlığı aldığım zaman adımın yanına adıma benzer bir isim daha koyarım. Misal Dilmel Marvin Mahmutoğlu gibi.
    Yalnız tek sıkıntı var: Eğitim veya iş konularında diploma kısmı ne olur onu bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

merhabalar
    Ben vatandasligi alirken 2018 de isim degisikligi de yaptirdim. Bu nedenle tum kredi kartlarinda, banka hesaplarinda, IRA hesabimda, diplomamda, SSN kartimda ismim yenilendi. Bu isim degisikliklerini yaparken vatandaslik sertifikasi ile beraber tarafima verilen mahkemeden onayli isim degisikligi belgesini kullandim. Su ana kadar hicbir sorun yasamadim. Bunu ifade etmek istemistim.

@hasbelkader Diplomada isim değişikliğini nasıl yaptınız ? Okul ABD de ise basit . Ancak Türkiye’de ise nasıl oluyor ? ABD de olan kayıtlar dediğiniz gibi otomatik mahkeme kararı ile değişir . Kendi kayıtları online biçimde update olur. Şuan tek sıkıntı dediğim gibi vatandaşlık için bekleme sürenin uzaması . Eğer ABD ikamet etmeye devam ediyorsanız problem olmaz . Ancak vatandaşlık sonrası Türkiye’ye dönüyorsanız 5+1 yıl kalma süreniz olacaktır.

• @redsat2000, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

@redsat2000, içinde söyledi: Amerika'da isminizi değiştirmek isteseydiniz ne olurdu?

merhabalar

@hasbelkader Diplomada isim değişikliğini nasıl yaptınız ? Okul ABD de ise basit . Ancak Türkiye’de ise nasıl oluyor ? ABD de olan kayıtlar dediğiniz gibi otomatik mahkeme kararı ile değişir . Kendi kayıtları online biçimde update olur. Şuan tek sıkıntı dediğim gibi vatandaşlık için bekleme sürenin uzaması . Eğer ABD ikamet etmeye devam ediyorsanız problem olmaz . Ancak vatandaşlık sonrası Türkiye’ye dönüyorsanız 5+1 yıl kalma süreniz olacaktır.

Turkiye den olan diplomada isim degisikligi yapmadim. Gerek oldugunu dusunmuyorum. Gerek olursa, vatandaslik sertifikasi ve mahkeme kagidini gosterdim mi sorun olmayacaktir. ABD de mezun oldugum okuldan aldigim diplomada isim degisikligini yaptirdim ama yaptirmasaydim da bir problem olmazdi. Mahkeme kagidi yeterli olur diye dusunuyorum. Bu pandemi doneminde federal ve state office lerde yapilan hemen hemen tum resmi transaction larda uzamalar soz konusu. Vatandaslik surecinde de gecikme olmasi beni sasirtmadi. Dediginiz gibi TR ye donmeyecekseniz sorun olmaz. Ama sonucta kosullari karsiliyorsaniz sorunsuz alirsiniz vatandasligi.

• Deniz = Denis

Kısa ve öz 🙂

• İsmim Ege olsun ister

Benzer Başlıklar

• 39
  • 17
  • 49
  • 746
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |