Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, green card'a ailecek başvuru yaptık ve ben 21 yaşın altındayım. Eğer anneme veya babama çıkarsa, üçümüz de green card'larımızı alacağız.
    Sorum ise, örneğin babam talihliyse ve herhangi bir sebepten dolayı Türkiye'de kalmak durumunda olursa fakat ben Amerika'da yaşamaya devam edersem, benim de green card'ım yanıyor mu yoksa sadece babamınki mi iptal oluyor ?

• ⭐⭐⭐

Babanız da sizinle birlikte tüm süreçlerden geçmeli, pasaportuna ilk giriş için gerekli olan geçici vize basılmalı ve ya sizle beraber ya da kendisi tek başına girekecekse sizden önce Amerikaya girişini gerçekleştirmelidir. Bu aşamalardan geçtikten sonra Türkiye'ye dönüp sizden ayrı bir şekilde yaşamına devam edebilir. Benim bilgilerim bu şekilde yanlışlık olmaması adına farklı kişilerin yorumlarını da okuyarak karar vermenizi tavsiye ederim.

• @keysnambır Ailecek başvuru yapmak içinde söyledi:

Babanız da sizinle birlikte tüm süreçlerden geçmeli, pasaportuna ilk giriş için gerekli olan geçici vize basılmalı ve ya sizle beraber ya da kendisi tek başına girekecekse sizden önce Amerikaya girişini gerçekleştirmelidir. Bu aşamalardan geçtikten sonra Türkiye'ye dönüp sizden ayrı bir şekilde yaşamına devam edebilir. Benim bilgilerim bu şekilde yanlışlık olmaması adına farklı kişilerin yorumlarını da okuyarak karar vermenizi tavsiye ederim.

Doğru yazmışsınız, asıl talihli kim olursa green card almaya hak kazanıp, herkesle birlikte veya ilk olarak giriş yapmalı süresi içinde. O aşamadan sonra herkes gerekli süre içinde giriş yaptıysa kim nerede isterse orada yaşamaya devam edebilir.

• Konu hakkında bir fikrim yok lakin merak ettiğim bir kaç konu var 😊
    21 yaş altı lise mezuniyet şartını tamamlamış bir arkadaş başvuru yaptı ve GC talihlisi oldu diyelim. Ailesi bu durumdan faydalabilir mi anne baba da GC alabilir mi?(sanırım olmuyor 😊)
    21 yaş altı üvey evlat veya evlatlar için bir prosedür var mı?

• Üvey olup olmaması önemli değil. Ailenin nüfusundaysa sorun teşkil etmiyor. Cocuklar ailesini götüremiyor. Ama aile 21 yaş altı çocukları götürüyor.

• @topraxxx teşekkür ederim cevabınız için 😊

• Cevaplarınız için teşekkür ederim, anladığım kadarıyla herkes kendi adına green card'ını aldıktan sonra topluca green card'ların iptal olması söz konusu değil. Herkes kendi ülkeye giriş-çıkış ve yıl içinde Amerika'da kalma sürelerine göre değerlendirilecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lemans talihli kisi Green Card almadan diger aile uyeleri Green Card alamaz.

ABD'ye girdikten sonra ise herkesin sureci birbirinden bagimsiz ilerliyor. Sizin durumunuzda da , bir aile uyesinin Turkiye'ye kesin donus yapmasi, diger aile uyelerini ilgilendirmeyecek.

• @crazycells Merak ettiğim buydu, teşekkür ederim

• MERHABA FORMU DOLDURURKEN 16 YAŞINDAN SONRA Kİ ADRESLERİ SORMUŞLARDI FAKAT 3 VE 5 YAŞINDAKİ KIZLARIM İÇİN DOĞDUKLARI ADRESİ VE GEÇEN SENE TAŞINDIĞIMIZ ŞİMDİKİ ADRESLERİ YAZDIM BU BİR SAKINCA DOĞURUR MU ACABA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismailcanbolat Ailecek başvuru yapmak içinde söyledi:

MERHABA FORMU DOLDURURKEN 16 YAŞINDAN SONRA Kİ ADRESLERİ SORMUŞLARDI FAKAT 3 VE 5 YAŞINDAKİ KIZLARIM İÇİN DOĞDUKLARI ADRESİ VE GEÇEN SENE TAŞINDIĞIMIZ ŞİMDİKİ ADRESLERİ YAZDIM BU BİR SAKINCA DOĞURUR MU ACABA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

DS-260 formuyla ilgili bilgileri sadece su konuda sormalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

Forumda buyuk harf kullanmadan yazin.

• 21 yasin üzerinde olduğum için otomatik bende kart alamıyorum. Birinci dereceden akrabam ABD de olduğu ve green kartlı olduğu için bana oturma izni verilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kittyx, içinde söyledi: Ailecek başvuru yapmak

21 yasin üzerinde olduğum için otomatik bende kart alamıyorum. Birinci dereceden akrabam ABD de olduğu ve green kartlı olduğu için bana oturma izni verilir mi?

Hangi aile uyeleri icin gocmenlik basvurusu yapilabilecegini ogrenmek icin su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Merhabalar
    Ben bu yıl ilk defa greencard da başvurmak istiyorum. 2014 yıldan bu yana evliyim ve 2 çocuk sahibiyim. Eşim ukrayna vatandaşı ve resmi olarak 2014 yıllandan beri türkiye de yaşamaktayız. Eşimi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına kayıt ettirmeden 2014 yılından bu yana aile ikamet izni ile yasal çerçeve içinde türkiyede yaşamaktayız. yani eşimin hala ukrayna pasaporttu mevcud olup kendisi ukrayna vatandaşıdır. Hal böyleyken her ikimzde ayrı ayrı başvuruda bulunabiliyormuyuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pumahakan evet, elbette başvurabilirsiniz.

• @gucarslan teşekkür ederim

• Green Card anne veya babaya çıkarsa ailenin her üyesinin katılması zorunlu mudur?

Mesela anne üzerine çıkarsa babanın istememe durumu ama çocukların isteme durumunda sadece anne ve çocukları Amerika'ya gidebilir mi?

• Asıl talihli ilk girmesi lazım ülkeye.isteyen herkes katılabilir istemeyen katılmaz. Zorunlu diye bişey yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Özgür-Can, içinde söyledi: Ailecek başvuru yapmak

Green Card anne veya babaya çıkarsa ailenin her üyesinin katılması zorunlu mudur?

Mesela anne üzerine çıkarsa babanın istememe durumu ama çocukların isteme durumunda sadece anne ve çocukları Amerika'ya gidebilir mi?

gidebilir. Talihli olan kisi ve isteyen tum aile uyeleri ABD'ye tasinabilir. Aileden bir kismi goc etmese bile gidenlerin durumunda bir probleme neden olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |