Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, 2018'de Green Card başvurusunu bazı nedenlerim yüzünden yapamadım. Şuanda merak ettiğim;
    2019 yılında yine Green Card başvuruları olacak mı? Eğer olacaksa hangi tarihlerde başlayacak ve ne zaman açıklanacak?

• 2019 başvuruları açıklandı vize alanlar şuan Abd de 😊 2020 başvuruları açıklanmak üzere. Forumu takip ederseniz 2021 başvuruları muhtemelen ekim kasım ayı içerisinde olacak. Ona başvurursunuz sayın @hercai

• @oradaki 2019 Green Card hakkında içinde söyledi:

2019 başvuruları açıklandı vize alanlar şuan Abd de 😊 2020 başvuruları açıklanmak üzere. Forumu takip ederseniz 2021 başvuruları muhtemelen ekim kasım ayı içerisinde olacak. Ona başvurursunuz sayın @hercai

2018'de yapılan Green Card başvuruları 2019'da açıklandığı için mi "2019 başvuruları açıklandı" dediniz?

Birde 2020 başvuruları açıklandı derken 2019 yılında ne zaman Green Card başvuruları başladı ki, 2020'de başvurular açıklanıyor?

Ek olarak 2021 başvuruları Ekim ve Kasım ayında açıklanacak diyorsunuz da ben şimdi Ekim ve Kasım ayı içerisinde Green Card başvurusu yaptığımda benim Green Card sonuçlarım 2021 yılında mı açıklanacak?

• Takvim şimdiye kadar işlediği gibi devam ederse;
    Ekim-Kasım 2019 da dv2021 için başvuru yapılacak
    Mayıs 2020 de bu dv2021 için yapılan başvuruların sonuçları açıklanacak
    Kazananlar Ekim 2020-Eylül2021 arası mülakata girip vizelerini alacaklar.

• Aslında forumu gözden geçirseniz detaylı bilgi sahibi olursunuz.
    Şuan 2019 Talihlilerinin mülakat süreci devam ediyor. 2020 başvuruları geçtiğimiz kasım ayında sonlandı ve önümüzdeki mayıs 7 de sonuçları açıklanacak.
    2021 başvuruları da önümüzdeki ekim ve kasım ayları içerisinde gerçekleşecek muhtemelen.

• @aysegul 2019 Green Card hakkında içinde söyledi:

Takvim şimdiye kadar işlediği gibi devam ederse;

@oradaki 2019 Green Card hakkında içinde söyledi:

Aslında forumu gözden geçirseniz detaylı bilgi sahibi olursunuz.
    Şuan 2019 Talihlilerinin mülakat süreci devam ediyor. 2020 başvuruları geçtiğimiz kasım ayında sonlandı ve önümüzdeki mayıs 7 de sonuçları açıklanacak.
    2021 başvuruları da önümüzdeki ekim ve kasım ayları içerisinde gerçekleşecek muhtemelen.

Hımm, yani önümüzdeki 2019 Ekim-Kasım aylarında Green Card başvuruları başlayacak.
    Mayıs 2020'de 2019 yılında yapmış olduğumuz Green Card sonuçları açıklanacak
    Sonrasında Ekim 2020 ile Eylül 2021 arasında Mülakatlara gireceğiz ve sonrasında vizemize alacağız.
    Doğru mu anlamışım?

• Doğru anladınız 😊 başvuru yapacağınız GC'de DV-2021 Olacak

• @hercai 2019 Green Card hakkında içinde söyledi:

@aysegul 2019 Green Card hakkında içinde söyledi:

Hımm, yani önümüzdeki 2019 Ekim-Kasım aylarında Green Card başvuruları başlayacak.
    Sonrasında Ekim 2020 ile Eylül 2021 arasında Mülakatlara gireceğiz ve sonrasında vizemize alacağız.
    Doğru mu anlamışım?

Evet sizi ilgilendiren kısmı, bu yılın ekim-kasım aylarında dv2021 için başvuru yapabileceksiniz takvim ve süreç değişmezse.

• @oradaki 2019 Green Card hakkında içinde söyledi:

Doğru anladınız 😊 başvuru yapacağınız GC'de DV-2021 Olacak

@hercai 2019 Green Card hakkında içinde söyledi:

Doğru mu anlamışım?

Evet sizi ilgilendiren kısmı, bu yılın ekim-kasım aylarında dv2021 için başvuru yapabileceksiniz takvim ve süreç değişmezse.

Her ikinize de çok teşekkür ederim, vakit ayırıp yardımcı oldunuz 🙂
    Dediğiniz gibi inşallah takvimlerde bir değişiklik olmaz ve ilk Green Card başvurumu Ekim/Kasım aylarında yapabilir ve inşallah olumlu bir sonuç alırım.
    Tekrardan teşekkür ederim, forumu takipte kalacağım

• @oradaki fotograf çekilirken yüzümde makyaj vardı sorun teşkil eder mi?

• @Okyanus Fotoğraf ile ilgili resmi bilgilendirme şurada mevcut https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/immigrant-visas-tr/gocmen-vize-fotograf-ozellikleri/
    Bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.

• @oradaki teşekkür ederim

• @hercai

DV2020-v5.png

@hercai Izninizle size hitaben, genelde merak edilen, DV isimlendirmesi ve tarihleri konusunda bir hatirlatma yapmak istiyorum.

DV-2020 icin surec yukaridaki gibi ilerliyor. "Diversity Visa(DV) 2020" Programindaki "2020" yili, ABD'nin talihlilere vize verecegi, devletin mali yilini gosteriyor. ABD devletinin 2020 mali yili 01Ekim2019'da baslayip 30Eylul2020'de sonlaniyor.

ABD, DV Programiyla 2020 mali yilinda vize verecegi kisileri cekilisle belirlemek icin gorseldeki takvimi takip ediyor.

DV-2021 icin basvurular Ekim-Kasim 2019'da alinip, cekilis sonuclari Mayis 2020'de aciklanacak ki 01Ekim2020-30Eylul2021 (2021 mali yili) tarihleri arasinda mulakatlar yapilip vizeler verilebilsin.

NOT: DV Programinda ilgili mali yil icin vize verilebilecek son gun, o mali yilin son gunu. Ornegin DV-2020 talihlilerinin vize alabilecegi son gun 30 Eylul 2020. Bu gun itibariyle DV-2020 programi tamamlanmis oluyor.

• @okyanus 2019 Green Card hakkında içinde söyledi:

@oradaki fotograf çekilirken yüzümde makyaj vardı sorun teşkil eder mi?

"Makyaj"in soyle birsey olmadigini varsayarsak🙂 Sn @Oradaki belirttigi gibi sorun olmamasi gerekir. Saka bir yana, DV-2020 yonergesinde verilen su linkteki fotograf orneklerini inceleyebilirsiniz. iyi sanslar!

• merhabalar ,

Dv 2019 talihlisiyim , henuz evrak maili gelmedi ama kafama takılan şu hesapda en az 10000 dolar ve uzerı olması gerekiyor denılıyor .. benim bukadar nakiti bulma sansım yok 5 6 bin dolar nakit gösterip , üzerime kayıtlı 70 bin değerinde bir arabam var bunu österebılır mıyım ? Bayiden arabanın değerini gösteren bir yazı almayı düşünüyorum verirlerse eğer .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nusret mülakat tarihi geldikten sonra 700 dolara giden de var 5000 dolar 3 kişilik aile de giden var sen mülakata gittikten sonra sohbet yeri orası bu kadar takmayın ya şu para olayına sen şunu söyle kaldırım mühendisi misin yoksa bir sıfatın var mı ona bakıyorlar yani evet bu adam iş bulur diye bakıyorlar. Abeeee ne iş olursa yaparım gibi söyleyen insanlardan mısın

• merhabalar ,

Dv 2019 talihlisiyim , aşı kartı ile ilgili bir sorum var . Benim aşı kartım yok ve sağlık merkezinde dolar uzerınden aşı olmayıp eczaneden kendim alıp sağlık ocağında aşı olmayı dusunuyorum , fakat sağlık merkezinde yaklaşık 30 yakın aşı çeşidi var .. tavsiyenız nedir hangi aşıları olsamda sağlık merkezinde olmama gerek kalmasada .Teşekkür ederim .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nusret olma aşı kartı var diye %30 indirim yapmıyorlar. Sadece daha önce olunan aşıların var ise onları bazılarına tekrar yaptılar bazılarına yapmadılar ondan dolayı hiç bu konu için kafana takma üzülme

• @ayvalik10 turizm bölümü üzerine yuksek lisansım var , istanbulda global bir otel zincirinde ön büro gece vardiyası şefiyim.gidincede otelcilik yapmak istiyorum .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nusret sen yanında para götürme bu özelliklerle sana mülakatta para bile verirler 🙂 şaka bir yana oteller zinciri olduğu için mutlaka amerika bağlantısı vardır çıkınca hemen müdürlerle görüş gitmeden işini ayarlasınlar sana oradan para yeterli değil bile deseler sponsor olur ki bu yetersiz parayı daha şimdiye kadar kimseye söylemediler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |