Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Aklıma gelen metodları yazayım. Benim de kullandıklarım. Hem amazon prime, hem netflix hem youtube eklentisi olarak "Language Learning" oldukça faydalı. Hem türkçe hem ingilizce olarak altyazıyı görüyor ve bilmediğiniz kelimenin üzerine gelince anlamını gösteriyor. Basit dizilerle ve videolarla bunu yapabilirsiniz. Ben The Office ile başladım. Sonrasında Friends dil olarak basit olduğundan sırada olacak.

E kitap olarak seviye seviye şu siteden indirip okumaya çalışıyorum: https://english-e-reader.net

Uygulama olarak : tureng kelime defteri (kelimeleri tekrar hatırlamak için oldukça faydalı), wordup epey iyi, tedme ile de hem ingilizce hem türkçe altyazılı ted konuşmalarını izleyebilirsiniz.

Bol bol zaman geçirmek önemli. İşlerimizin arasında ne kadar yapabilirsek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sobrero, içinde söyledi: İngilizce'yi nasıl öğrenmeye çalışıyorsunuz?

Aklıma gelen metodları yazayım. Benim de kullandıklarım. Hem amazon prime, hem netflix hem youtube eklentisi olarak "Language Learning" oldukça faydalı. Hem türkçe hem ingilizce olarak altyazıyı görüyor ve bilmediğiniz kelimenin üzerine gelince anlamını gösteriyor. Basit dizilerle ve videolarla bunu yapabilirsiniz. Ben The Office ile başladım. Sonrasında Friends dil olarak basit olduğundan sırada olacak.

E kitap olarak seviye seviye şu siteden indirip okumaya çalışıyorum: https://english-e-reader.net

Uygulama olarak : tureng kelime defteri (kelimeleri tekrar hatırlamak için oldukça faydalı), wordup epey iyi, tedme ile de hem ingilizce hem türkçe altyazılı ted konuşmalarını izleyebilirsiniz.

Bol bol zaman geçirmek önemli. İşlerimizin arasında ne kadar yapabilirsek.

Amazon Prime'da oldukca meshur bir sitcom olan "Mind Your Language" da mevcut. Dizi izlerken de ingilizce ogrenmek icin iyi olur...

Ayrica dizideki Max (gercek adi: Kevork Malikyan) Diyarbakir dogumlu...

• @crazycells Kevork Malikyan'ı Midnight Express'ten hatırladım. Kesinlikle izleyeceğim.

• ⭐⭐⭐

Düşünen varsa eğer böyle bir kampanya yapmışlar.

cambly-yesilkartforum.com.jpg

• Economist dergisinin makale ve podcastlerini ısrarla tavsiye ederim.
    Dil beceriniz hangi seviyede olursa olsun, hem cümle yapıları hem de kelime öğrenimi konusunda oldukça faydalı oluyor. Sadece biraz sabır istiyor, gözünüz korkmasın.
    Bir keresinde YDS'den bir gün önce Economist'de "Print me a Stradivarius" başlıklı bir makale okumuştum, 3 boyutlu yazıcıları anlatıyordu.
    Ertesi gün sınavda aynı paragraf soru olarak çıkmıştı ve 5 doğruyu garantilemiştim. Sınavdan da 88.75 almıştım 🙂

Diğer yandan Demet Tuncer'e aşığım diyebilirim 🙂 Günlük konuşma dilindeki numaraları çok tatlı bir diller paylaşıyor.
    Ahan da linkini bırakıyorum:

Son olarak İngilizce ya da herhangi bir yabancı dili en iyi öğrenme metodlarından biri de Rosetta Stone uygulaması.
    Aynı anda görsel, ses ve yazı şeklinde bilgi verdiğinden oldukça akılda kalıcı oluyor.

Herkese başarılar!

• turkiyeden ayrilmadan evvel ingilizce ogrenmek icin ikitane kitap almisdim,( geliyoruz geliyorlar gelecekler) o kadar cok kafa karistirici kitaplardiki...australyaya gelince kelimeleri kucuk kucuk kagitlara yazip cebime atiyordum,bir tanesini cekip turkcesini soyluyordum, hatirlamiyorsam sonra evde sozlugume bakiyordum, gerci kucuk bir ingilizce turkce sozluk hic is cantamdan eksik olmadi....bir is yerinde calisirken keski lazim oldu,sozlukden ismin buldum kagida yazdim, ustaya gidip bana bunu ver dedim,adam bakti bakti,ne oldugunu bilmiyorum dedi. turkce sozluklerdede cok hatalar olabiliyor.

• İngilizce özel ders alarak en kısa sürede öğrenme tekniklerine sahip olabilirsiniz. Özel ders almak için ise ben ücretleri uygun bir siteden tercih etmiştim isterseniz sizlerde bir göz atabilirsiniz. https://www.ogretmentercihim.com/ingilizce-ozel-ders

• Bu hesapta güzel ingilizce kitap önerileri oluyor.

• ⭐⭐

@nilfersev ingilizce durumunuz nedir su anda merhaba...

• ⭐⭐⭐

Rosetta stone şu anda millî kütüphanede ücretsiz kullanıma açılmış. E-devlet üzerinden ücretsiz üyelik oluşturarak uygulamayı indirerek ücretsiz kullanabilirsiniz.
    30 dil mevcut. Linke tıklayıp sitenin alt tarafında veritabanına giriş yap dediğinizde e-devlete yönlendiriyor otomatik olarak.
    https://t.co/21ng4Gatmy

• @bidünya, içinde söyledi: İngilizce'yi nasıl öğrenmeye çalışıyorsunuz?

Rosetta stone şu anda millî kütüphanede ücretsiz kullanıma açılmış. E-devlet üzerinden ücretsiz üyelik oluşturarak uygulamayı indirerek ücretsiz kullanabilirsiniz.
    30 dil mevcut. Linke tıklayıp sitenin alt tarafında veritabanına giriş yap dediğinizde e-devlete yönlendiriyor otomatik olarak.

olmuyor niyeyse üyelik başvurunuz tamamlandı dedi.. şifrede gönderdi sms ile.. şimdi tc ve şifre ile giriş yapmaya çalışıyorum.. yetkilendirilmemiş giriş diye reddediyor.

• @travelleth birkaç kere deneyin, tarayıcıyı kapatıp açın vs., bende de aynı sorun oldu ama çalıştı sonradan

• ⭐⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: İngilizce'yi nasıl öğrenmeye çalışıyorsunuz?

@bidünya, içinde söyledi: İngilizce'yi nasıl öğrenmeye çalışıyorsunuz?

olmuyor niyeyse üyelik başvurunuz tamamlandı dedi.. şifrede gönderdi sms ile.. şimdi tc ve şifre ile giriş yapmaya çalışıyorum.. yetkilendirilmemiş giriş diye reddediyor.

Evet aynı sorunu bende yaşadım, bir kaç kez denedikten sonra sonra giriş yapabildim. Umarım başarmışsınızdır bu arada bir iki ders denedim uygulama güzelmiş gerçekten 🙂

• "Rosetta Stone" için Millet Kütüphanesinde "kontenjanımız dolmuştur, teşekkürler" uyarısı var.

• ⭐⭐⭐

@DonTurcos, içinde söyledi: İngilizce'yi nasıl öğrenmeye çalışıyorsunuz?

"Rosetta Stone" için Millet Kütüphanesinde "kontenjanımız dolmuştur, teşekkürler" uyarısı var.

Yapacakları iş bu kadar işte uğraşmayın zaten belli bir seviyeye kadar gelebiliyorsunuz sonrası kilitli ücretli paketlere yönlendiriyor 😏

• ⭐⭐

Bir Amerikali'nin Turkiye'ye gocmesi hikayesi 🙂 Zack ogretmenimle ogrenmeye calisiyorum kendisi Amerikali, Turkce ogrendi, Ingilizce ogretiyor

• Bu aralar ben Duolingo kullanıyorum. Daha önce busuu kullanmıştım ondan memnundum. Dinleme ve konuşma pratiği için Discord kanalları mevcut oradan ücretsiz bir şekilde insanlar pratik yapıyor. Daha denemedim bunu ama ücretsiz iyi bir alternatif olabilir Cambly'e nazaran. Bir de Udemy kursları var tabii, fakat henüz denemediğim için herhangi bir ders önerisi yapamayacağım.

• ⭐⭐

@enesaytepe Discord kanalinda imse beginner egil tek beginner benmisim gibi hissediyorum cikiyorum kanaldan.

• @celica İki adet link bırakayım Discord kanalı olaraki belki sana veya bu konuya gelecek başka birisine faydalı olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |