Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Voice of America'nın "Learning English" bölümü de benim için çok faydalı oluyor.. farklı seviyelere göre ayrılmış ve okuma, dinleme, quiz var ayrıca yazıda geçen kelimelerin aşağıda yine ingilizce açıklamaları var.. bir kelimenin anlamını Türkçe karşılığından değil İngilizce sözlükten bakarak anlamaya çalışmak inanın çok daha faydalı öğrenmek için.. buraya bir örnek bırakıyorum.. umarım siz de seversiniz ve faydalı olur..👇

hatta altına bir Türk de faydalı olduğuna dair yorum yapmış.. belki forumdandır, buradaysa selam olsun.. 👋🏼 😃

• @travelleth yazdıklarınıza tamamı ile katılıyorum.

Bende kendim nasıl öğrendiğimden bahsedecek olursam; devlet okullarında okudum, Anadolu Lisesi çıkışlı olmama rağmen okulda Üniversite Sınavına daha çok önem verildiği için ingilizcem gelişmedi. Sonra İTÜ'de hazırlık alınca grammer yapım oturdu. Birde üstüne W&T yapınca dili nasıl kullanmam gerektiğini öğrendim. Bakın ingilizcem çok iyi demiyorum sadece dili çözümledim. Geçen sene GC sonucunu öğrendikten sonra ise bu işi Amerika'ya gitmeden önce nasıl en iyi şekilde ilerletebilir ve mesleğimde de bunu öğrenebilirim diye oturup düşündüm. Bir kere telefonum yıllardır ingilizce modda. Sonrasında izlediğim dizileri artık direk ingilizce altyazı ile izliyorum. Başlarda 20dk'lık dizinin belkide 5dk'sını bile anlamıyorsunuz ama pes etmezseniz hem kelimeleri, hem de okunuşlarını sürekli konuşmalar içinde duyarak kaptım. Sonra yeni mezun olarak kendi sektörümde çok büyük bir projede çeviri işlerine başladım. Asla böyle bir eğitimim yok ve iyi olmadığımı şirkette biliyordu fakat hep aynı şeyler döndüğünden dolayı 1 ayda kendi sektörümdeki terimlerin çoğunu öğrendim. Aynı zamanda da waike, opentalk gibi bazı uygulamalardan insanlarla sesli olarak konuşuyorum. Dikkat çekmek istediğim nokta, ben 1 yıl önce temel seviyede yurtdışında hebele hübele yaparak W&T yapmış bir öğrenciydim ve şuandaki gelişimime baktığımda aldığım kararlar ve kendimi tanımam bunu başardığımı görüyorum. En önemli nokta en güzel nasıl öğrenebildiğinizi bilmek. Yoksa öğrenmenin çok yolu var: Podcastlar, youtube videoları, diziler, applicationlar, radyo dinlemek ...... bunlara başlamak için grammerinizin mükemmel olmasına gerek yok. Siz hayatınıza ingilizceyi ne kadar sokarsanız zaten ingilizceyi o kadar çabuk kabulleniyorsunuz 🙂

• ingilizceuzem platformuna bir bakın derim. en azından arada türkçe geçişler var 🙂 biz türkler buna alışkınız :)))

• ⭐⭐⭐

2000-2003 arası NY eyaletinde yaşarken yaklaşık 2 sene bir restoranda garsonluk yapmıştım. Müşteriler sohbet etmeye bayılıyorlardı ve bu benim işime geliyordu.

Her ne kadar tam zamanlı dil kursuna gitmiş olsamda, o işte geliştirdiğim ingilizce ile hayatımın devamını getirdim. İnanılmaz yararlı olmuştu.

• Ben size bu siteyi tavsiye edebilirim 75 tl ye 42 saat video kurs tüm seviyeler mevcut. Öğretmenle soru cevap özelliği ve kullanıcılar arası mesajlaşabilme pratik özelliği mevcut yakında görüntülü pratik gelecek diyorlar bekleyelim bakalım..

• Konuşmamı geliştirmek için ingilizce kitapları ve metinleri sesli olarak okuyorum.

• Anlamini bilmedigim kelimeyi google gorsellerde aratip sonra sozlukten bakiyorum. Resim daha kolay hatirlamami sagliyor.

• bence en etikili yontem gramere cok takilmadan bol bol kitap okumak, podcast dinlemek, seviyeye uygun dizi filmler izlemek

• Öylesine bir programı açıp ing/ing(altyazı) izlemek daha yararlı olduğu bilimsel olarak ispatlanmış. Speaking pratiği , doğru telafuz , kalıplar vs bunların pratiğini yapacak bir uygulama gördüm. Bir bakabilirsiniz. Speaking önemli dostlar kelime ağızdan cıkmalı en basit kelime bile konusmayınca olmuyor.

• Netflix'te film/dizi izleyenler için güzel bir uygulama var. Altyazıdaki bilmediğin kelime veya o cümleyi anlayamadıysan anında çeviriyor. İşime yarayan bir uygulama, bakabilirsiniz.

Bol bol ingilizce kitap okumak ve ingilizce sesli kitapları dinlemenizi öneririm.

• İngilizce seviyenizi ölçmek için ücretli sınavlara girmek zorunda değilsiniz. Hem akademi hem de iş dünyası için İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlık amaçlı İngilizce seviye sınavı online sınav platformu Test Invite’da tamamen ücretsiz. İngilizce seviyeleri ise şöyle; 0-11 arası A1 Başlangıç, 12-28 arası A2 Temel, 29-46 arası B1 Orta Seviye Öncesi, 47-65 arası B2 Orta, 66-84 arası C1 Ortanın Üstü ve 85-100 arası C2 İleri Seviye.

• @Hakan-Sancak, içinde söyledi: İngilizce'yi nasıl öğrenmeye çalışıyorsunuz?

İngilizce seviyenizi ölçmek için ücretli sınavlara girmek zorunda değilsiniz. Hem akademi hem de iş dünyası için İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlık amaçlı İngilizce seviye sınavı online sınav platformu Test Invite’da tamamen ücretsiz. İngilizce seviyeleri ise şöyle; 0-11 arası A1 Başlangıç, 12-28 arası A2 Temel, 29-46 arası B1 Orta Seviye Öncesi, 47-65 arası B2 Orta, 66-84 arası C1 Ortanın Üstü ve 85-100 arası C2 İleri Seviye.

ben yaptım orayı.. 62,50 çıktı.. intermediate.. 2014'te üniyi bitirirken upper intermediate idim aslında.. Biraz üzerine düşüp çalışmak lazım yani..

• Konusmanizi gelistirmek icin asagidaki uygulamayi tavsiye ederim.

Screenshot_20210618-225156_Elsa Speak.jpg

Screenshot_20210618-225306_Elsa Speak.jpg

Screenshot_20210618-225320_Elsa Speak.jpg

• Ben fonodan öğrendim

*Temel
    *İleri
    *Akademik setlerini bitirdim .

• Komik bir video:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

uygulamanın ismi fondi. Bir anime düzenleyip dünyada ki diğer insanlarla yazarak değil konuşarak gerçek sohbet yapıyorsunuz . dil pratiğini inanılmaz geliştirirsin.

• Bu aralar english centrali araştırıyorum cambly e benzer ama daha ucuz sanırım.

• @ayvalik10 bu uygulamayı duymuştum bi youtube kanalından deneyeceğim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@WithNaz yakın zamanda tanıtımı vardı dimi 🙂

• @ayvalik10, içinde söyledi: İngilizce'yi nasıl öğrenmeye çalışıyorsunuz?

@WithNaz yakın zamanda tanıtımı vardı dimi 🙂

fklanguage kanalında bahsetmişti

Benzer Başlıklar

• 1
  • 4
  • 1
  • 24
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |