Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar ben 2019 yılında psikolojiden mezun oldum şu an amerikadayım yüksek lisans yapmak çok istiyorum ama nasıl bir yol izlemem gerek bu konuda çok bir fikrim yok.Dil komusun da da yeterli sayılmam.Acaba bana yol gösterecek burda şu an çalışan biri var mı.Süreç nasıl işliyor.Ücretler nasıl olur burs imkanları falan bu konularda bilgi almak istiyorum.Çok araştırdım ve çok kararsızım.Şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba,
    Psikolojik Danışmanlık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Yurtdışında çalışmak istiyorum. Yurt dışında çalışmak, okuduğum bölüm ile ilgili meslek sahibi olmak için neler yapmalıyım? Diploma denkliğinde neler istiyor? Şimdiden başlamam ve yapmam gereken bir şey var mı ? Hangi ülkelerde daha kolay çalışırım? Yardımcı olacak biri var ise şimdiden teşekkür ederim.

• Türkiye'den klinik psikoloji master mezunu America'da terapist olarak çalışabilir mi? Diploma denkliği var mıdır?

• @crazycells Amerika'da klinik psikoloji PhD(doktora) eğitimi almak ve Amerika'da lisansli klinik psikolog olarak çalışmak için Türkiye'den diploma supplement ile mezun olmak yeterli midir, akreditasyonlu kurumdan mezun olma zorunluluğu var mıdır?

• @Ligia-Karyol hayır yok. Lisans almak icin sınava girmelisiniz genelde doktora eğitimi istiyorlar ve yanılmıyorsam 1500 saatlik bir staj doldurmanız gerekiyor supervizyon almak gerekiyor. Sonrasında sınava girip lisans aldıktan sonra terapistlik yapabilirsiniz. Her terapistlik icin lisans farklı. Danismanlik, sosyal worker, evlilik aile Terapisti vs vs bunlari Hepsi farklı lisanslar. Hangi alanda çalışacaksanız o lisansı almanız gerekiyor.

• Merhabalar, Green card sahibiyim. Türkiye'de Psikoloji lisansı ve Klinik Psikoloji yüksek lisansı bitirdim. Diplomam mavi diploma diye geçiyor. Anladığım kadarıyla Amerika'da tekrar yüksek lisans yapmak gerekiyor. Bunun için gerekli uygun yüksek lisansı nerede yapabilirim? önerileriniz benim için çok önemli

• Merhabalar, konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım kusura bakmayın. Eşimd Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunu, şu an İK Uzmanı olarak çalışıyor. Anladığım kadarıyla psikolojik danışmanlık Amerika'da bir yüksek lisans bölümü. Eşimle beraber Amerika'ya göç etmemiz durumunda eşim lise mezunu olarak mı kabul edilecek? Eğer evetse bu denkliği bir sertifika programı veya sınavla sağlayabilir miyiz yoksa baştan bir üniversite okuması ve yüksek lisans yapması mı gerekir? Ayrıca lise mezunu kabul edilmesinin çalışma hayatına etkisi ne olabilir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |