Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2020 Talihlileri DV2020 Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

Amerika'da Psikolog olarak çalışmak

• Türkiye’den mavi diplomalı bir psikoloji mezunun Amerika’da diploma geçerliliği varmıdır? Amerika’da psikolog olarak çalışabilir miyim ?

• @gokansakar ben de bu konuyu merak ediyorum ve araştırıyorum. Bir yandan da iş araması yaparken master degree istemeyen tek bir ilana bile rastlamadım. Klinik Psikoloji yüksek lisansı programına devlet üni.sinde girmek benim için çok zordu. Vakıf üniversitelerinde ücretler 45k dan başlıyor. Buradaki eğitime o parayı vermektense dolar kazanacağım Amerika'da neredeyse aynı maliyete master yapmak bana daha mantıklı göründü.

• ⭐⭐

@gokansakar Amerika'da Psikolog olarak çalışmak içinde söyledi:

Türkiye’den mavi diplomalı bir psikoloji mezunun Amerika’da diploma geçerliliği varmıdır? Amerika’da psikolog olarak çalışabilir miyim ?

Turkiye'de psikoloji mezunu, yuksek lisans ve doktorayi Ingiltere'de yapmis, uzun yillar cok iyi kurumlarda klinik psikolog olarak calismis olan bir arkadasim su anda ABD'de calisabilmek icin ABD'de yuksek lisans yapiyor. Evet, doktora ustune yuksek lisans. Ozetle, ABD'de yuksek lisans yapmadan calismak mumkun degil.

• Sadece yüksek lisans da değil, terapi yapmak icin lisans almanız lazım ve lisans şartlarından biri de doktora yapmak.

Cevaplamak için giriş yapın

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

4676
Kullanıcı

1635
Başlık

71260
| | |

Yeşilkart Forum ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.