Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba iyi gubler dilerim herkeze benim sizden ogrenmek istedigim su ben acik lise okuyorum nasip olursa bu sene biticek gibi gibi benim mesleğim inşaat simdi bunlara kanitlamak icin konsolosluğa yani belgemiz lemo gidicez ben su yuzden soruyorum hani kayitlar baslicak ya eylul de ozamana kadar bitieye bilir lisem lutfen cevqp verin tesekkurler

• Sayın @mehmetk03,

1 - 2021 başvuruları Ekim'de başlayacak eğer Açık Lise'yi bu yıl bitirecekseniz başvuruyu lise mezunu olarak yapabilirsiniz.

2 - İş tecrübelerinin yeterlik ve denkliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı’nın O*Net OnLine
    veri tabanı kullanılacaktır. O*Net OnLine veri tabanı iş tecrübelerini beş iş alanına (job zone) bölmüştür.
    Çalışma Bakanlığı web sitesinde birçok meslekten bahsedilmiş olsa da sadece belli meslekler kura
    programına katılım için uygundur. Mesleğinize dayanarak kura programına katılmak istiyorsanız, son beş
    yıl içinde, veri tabanında Özel Mesleki Hazırlık seviyesi (Specific Vocational Preperation – SVP) 7.0
    veya daha yüksek olan bir meslekte, en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız.
    İstenilen eğitim ve iş tecrübesine sahip değilseniz başvurunuz vize görüşmeniz sırasında diskalifiye
    edilecektir ve size ya da aile bireylerinize vize verilmeyecektir.

O*Net OnLine web sitesinde bir mesleğin yeterli olup olmadığını anlamak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

1. Web sitesinde “Meslek Bulma” (“Find Occupations”) alanından“Meslek Grubu’nu (“Job Family”)
      listeleyiniz.
    2. Seçiminizi yaptıktan sonra “git” (“go”) komutuna basınız.
    3. Buradan mesleğinizin bağlantısına tıklayınız.
    4. Meslek bağlantısına tıkladıktan sonra İş Alanı (Job Zone) bağlantısını seçip bu meslek için uygun
      görülmüş İş Alanınına (Job Zone) ve Özel Mesleki Hazırlık seviyesine (SVP range) bakınız.
      Örnegin, Aerospace Engineers (Uzay Mühendisliği) seçiniz. Bu meslek için verilen Summary Report (özet
      raporu) sonunda Job Zone (iş alanı) altında Özel Mesleki Hazırlık seviyesini 7.0<8.0 olarak göreceksiniz.

3 - Başvuru için gerekli olan tüm bilgiler linkteki dökümanda bulunmaktadır DV-2020 Çeşitlilik Vizesi Yönergesi

• Cok tesekkur ederim peki 2 yil deneyim icin kanit istiyorlarmi yoksa sadece meslek belgesi yeterlimi ?

• @mehmetk03 kanıt tabii ki istiyorlar. Belgeniz olması bu mesleği yaptığınız anlamına gelmiyor. Örneğin ben Gemi Makineleri mezunuyum ancak bu mesleği hiç yapmadım. 🙂

• Anladim eyvAllah reis 😊

• Merhaba 06 haziran 2020 de bizede greencard cekilisi hakki cikti kazanmis esim.Esim Ankara'da ozel bir universitenin ingilizce isletme bolumu mezunu turkiye de satinalma ve ithalat islerinde calisti senelerce.O*net online dediginiz siteden yaptigimiz islerimi secmemiz gerekiyor yoksa islerimiz bu sitede yoksa ds260 formunu doldursakta konsolosluk bizi kabul etmeyecek anlamina mi geliyor ? Biz formu henuz doldurmadik. Esim kazandigi icin onun isi suan onemli degil mi ? Yani beni yaninda goturecegi icin benden ds260 formunda bahsetmis olacak ? Cevaplarsaniz sevinirim.tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-ERDUR, içinde söyledi: Green card lotosu ve devam eden acik lise

Merhaba 06 haziran 2020 de bizede greencard cekilisi hakki cikti kazanmis esim.Esim Ankara'da ozel bir universitenin ingilizce isletme bolumu mezunu turkiye de satinalma ve ithalat islerinde calisti senelerce.O*net online dediginiz siteden yaptigimiz islerimi secmemiz gerekiyor yoksa islerimiz bu sitede yoksa ds260 formunu doldursakta konsolosluk bizi kabul etmeyecek anlamina mi geliyor ? Biz formu henuz doldurmadik. Esim kazandigi icin onun isi suan onemli degil mi ? Yani beni yaninda goturecegi icin benden ds260 formunda bahsetmis olacak ? Cevaplarsaniz sevinirim.tesekkurler.

Basvuru sartlarini esinizin saglamasi yeterli, su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |