Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth Amerikalılar tuhaf insanlardır. Evde ayakkabı ile otururlar, bahçede ise yalın ayak gezerler 🙂

Bizim çevremiz genelde göçmenlerden oluştuğu için eve ayakkabı ile giren kimse yok. Asyalılar, Hintliler vs de bizim gibi ayakkabılarını kapıda çıkarır. Ama Covid sonrası insanların bu konuda da alışkanlıkları değişmeye başladı, eve ayakkabı ile girenlerin azalmış olduğunu düşünüyorum.

• Biz gelenlere galoş veriyoruzi kapıda giyiyorlar

• @MySea Ben şunu merak ediyorum evde ayakkabıyla uzun süre oturunca rahatsız olmuyorlar mı? Şahsen ben dışardan eve gelip ayakkabılarımı çıkarttığımda rahatladığımı hissediyorum.

• @kotpantelon Evde terlik giyiyorlar genelde. O sekilde idare ediyorlar pis pis 😃 Dısarda balgama basıp eve giriyorlar, çok kotu biseyya

• @nicely Genelde bu durum Türkiye de hiç hoş karşılanmaz ve insanlar rahatsız olurlar.

• ⭐⭐⭐

@travelleth Eve maintenance cagirinca geriliyorum bu yuzden. Adami kapida karsilayip galosu veriyorum hemen.

• xfinity internet bağlantısı sırasında gelen çalışan kapıda galoşunu kendi getirip giymişti, sanırım bölgeye ya da kişiye göre değişiyor bu olay.

• @semavi Seni Houston Türkiye elçisi olarak atamaları için imza toplayacağız abi ne dersin 🙂 🙂

• @istanbuladami Houston konsolosluktakilere ihtiyac yok sanirim?

• @MySea Henüz konsolostukta iş görecek vaziyete erişemedik maalesef ancak yarın öbür gün nasip olursa ihtiyaç durumu ile ilgili bir karşılaştırma daha yaparız elbet. Bürokratik ve resmi kurumlar bir yana dursun kalbi güzel adamlara daha çok ihtiyaç var 🙂

• @istanbuladami Ayni dusuncelerdeyim.

• @istanbuladami, içinde söyledi: amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

@semavi Seni Houston Türkiye elçisi olarak atamaları için imza toplayacağız abi ne dersin 🙂 🙂

Aman diyeyim... Hiç bir başarı cezasız kalmaz 🙂

hem herkes kendi yerinde ağır...

Ben kendi isimden hala keyif alıyorum..

Şimdi ufaktan bir yer telasimiz var... Bakalım nasıl ilerleyeceğiz...

• @semavi Biliyorum daha önce yayında da bahsetmiştin. Hayırlısı olsun inşallah her şey çok çok güzel olur. Yalnız içinde cafesi olan tesis kıvamında bir oluşumu yakıştırdım bir an. Malum senin orası "kadıköy Starbucks'ın önü" tarzı buluşulacak ortak bir nokta olma aşamasında 🙂 "kadir abinin Cafe'nin oradayız" deriz yarın öbür gün 🙂

• Dun gece Wilmington, Delaware'de 3 polis memuru, supheli birisi tarafindan vurularak hastaneye kaldirildilar.

• ⭐⭐

@travelleth yakında devlet Suriyelilere yardım etmekten para bulamayacak o zamanda nefes vergisi vereceğiz Allah bize kendi vatanımizda yaşamak için yardım etsin

• @emirgenco ABD de vergiler sağlam ama sistem güzel işlediği için haksızlık yok denecek kadar az.

• Konunun giriş , gelişme ve sonuç bölümleri tamamen birbirinden bağımsız . Ama güzel konu 🙂

• ⭐⭐

@mysea, içinde söyledi: amerika'nın artıları kadar eksileri de var peki sizce neler eksi?

Bircok yerde, parklarda ve plajlarda icki icmek yasak.

Peki kendi arabanın içinde sigara içmek serbest mi? Dizi filmlerde sıkça gördüğümüz bir sahne ama araç kullanırken alkol içtiklerini de gördüğümüz için, sigara da yasak olabilir diye düşündüm 😅

• ⭐⭐

Forumda gezerken bu konuya daha önce rastlamamış olmama şaşırdım. Bu tarz konu başlıklarını daha çok seviyorum realistik bir insan olarak.
    Tüm konuyu okudum, ilk sayfalar genel olarak tartışmadan ibaret ve konunun amacına hitap etmiyor olsa da sonlara doğru gayet faydalı şeyler var.
    Paradır, birikimdir, vergidir vb. bunlar halledilir şeyler bence. Ne kadar çok gelirin varsa o kadar çok giderin oluyor ki gayet normal bence bu. Türkiye'deki gibi zenginlere vergi affı, fakire sürekli vergi yükü yok en azından.

Yalnız beni endişelendiren konu hiç yazılmamış. Belki de sadece Amerika iç olayları düşünüldüğü içindir.

Bence Amerika'nın en büyük eksisi uzak olması. Direkt uçuş olan şehirlerden birinde yaşıyor olsanız bile, Türkiye'deki bir acil durum sebebiyle Türkiye'ye dönmeniz gerekse, tüm her şey yolunda gitse dahi, en erken 15 saat civarı sürecektir İstanbula varmanız. İstanbul değil de başka bir ilse gitmeniz gereken, durum daha da vahim.

Zaten direkt uçuş olmayan bir yerden son dk uçuşu ile aktarmalı bilet alıyorsanız yaklaşık 1 gün.

Şanslı değilseniz ve günde tek sefer olan o direkt uçuşu kaçırdıysanız, o uçuşa yer bulamadıysanız vb. en az 1.5 günü gözden çıkartmanız lazım.

Bu durum benim için en büyük eksisi.

Avrupa ülkeleri olsa birkaç saat mesafe sadece. İstanbul'un trafiğinde Pendik'ten Silivri'ye kadar arabayla gideceğiniz sürede, Almanya'dan, İtalya'dan, Avusturya'dan, Polonya'dan uçakla gelebilirsiniz örneğin.

Benzer Başlıklar

• 26
  • 12
  • 22
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |