Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Benim de muvafakat ile ilgili bir sorum var. Kızım 5 yaşında ve ABD vatandaşı. Benim de turist vizem var. Kısa süre sonra ABD seyahati planlıyoruz. Babası işleri dolayısıyla bizimle gelemeyecek. ABD'ye giriş çıkışta muvafakata ihtiyacımız olur mu?

• merhaba;
    turist vizesiyle abd ye kızımla birlikte gideceğiz. eşim bizimle olmayacak güncel olarak muvafakatname isteme durumu nedir? 9 yaşında 6 ay önce pasaportunu çıkarttık. giriş çıkışta herhangi bir sorun yaşar mıyız? tecrübe eden varsa yazabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AyferVera ilgili linki inceleyin lütfen;

bad7213d-48c7-4c21-bd5d-926ee8174cb2-image.png

• @gucarslan çok teşekkürler 🙏🙏

• Merhaba ailece green card aldık ben yaklaşık 4 ay önce yanlız geldim eşim ve 2 küçük çocuğum 10 gün sonra gelecek cocuklarim için muvafakatname belgesi istenebilir mi

• Normalde bildigim kadariyla cocuklarla beraber tek ebeveyn yurtdisina cikacak ise digerinden muvafakatname gerekiyor.

ABD den TR ye tek ebeveynle yolculukta herhangi birsey istemezler diye dusunuyorum deneyen var mi?

Ayrica yurtdisi oturumu olanlarda da TR den cikista muvafakatname istenmiyor diye duydum. Tecrube eden varmi acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alp-Harun, içinde söyledi: Muvafakatname

Merhaba ailece green card aldık ben yaklaşık 4 ay önce yanlız geldim eşim ve 2 küçük çocuğum 10 gün sonra gelecek cocuklarim için muvafakatname belgesi istenebilir mi

Ne olur ne olmaz diye hazir etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: Muvafakatname

Merhaba, Biz de Green Card ile geldik ve şuan Amerika'da yaşıyoruz. Babamlar Ap sürecinde olduğu için 7 yaşında ki oğlum da onları çok özlediği için oğlumu Türkiye'ye yollamaya karar verdik.
    Giderken bir akrabamız ile aynı uçakta olacak ama dönerken babamların AP süreci tamamlanırsa onlarla dönecek tamamlanmazsa da Hostes' e emanet şeklinde gelecek.
    Benim de sorularım şu şekilde cevaplaya bilirseniz çok sevinirim;
    1-Giderken akrabamız olan bayana buradan Ups'ten sanırım muvafakatname vereceğiz değil mi ?
    2-Gelirken annemle gelme ihtimaline karşıda anneme de aynı belgeyi çıkartacağız değil mi ?
    3-Ama diğelim annemle gelemedi hostes ile gelecek o zaman kim için muvafakatname hazırlanması lazım ? Annemler kendileri oğlumu biz olmadan hostese teslim edebiliyor mu ?
    Şimdiden teşekkür ederim.

1. Evet, vermenizi tavsiye ederim.

2. Muvafakatnamede her iki yolculuktan da bahsederseniz yeniden cikarmaniza gerek kalmaz, gerekli olursa donuste de kullanabilirsiniz.

3. Maalesef bu sorunun cevabindan emin degilim, hangi havayolu sirketinden bileti aldiysaniz onlarla iletisime gecip yazili olarak bir cevap almanizi tavsiye ederim. Eger ucus gunu sorun cikarsa bu yazili cevaplardaki bilgileri kullanirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oneirou, içinde söyledi: Muvafakatname

Merhaba,
    Benim de muvafakat ile ilgili bir sorum var. Kızım 5 yaşında ve ABD vatandaşı. Benim de turist vizem var. Kısa süre sonra ABD seyahati planlıyoruz. Babası işleri dolayısıyla bizimle gelemeyecek. ABD'ye giriş çıkışta muvafakata ihtiyacımız olur mu?

sorulabilir, o nedenle hazir etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wanti, içinde söyledi: Muvafakatname

Normalde bildigim kadariyla cocuklarla beraber tek ebeveyn yurtdisina cikacak ise digerinden muvafakatname gerekiyor.

ABD den TR ye tek ebeveynle yolculukta herhangi birsey istemezler diye dusunuyorum deneyen var mi?

Ayrica yurtdisi oturumu olanlarda da TR den cikista muvafakatname istenmiyor diye duydum. Tecrube eden varmi acaba ?

Eger cocugunuzla ayni soyisme sahipseniz genelde sorun olmuyor ve sorulmuyor; fakat yine de hazir etmenizi tavsiye ederim.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhaba bu konuyla ilgili benim de çok şüphelerim var muvafakat almadan yurtdışına çıkabilen velayet sahipleri de var ama bana thy velayeti bende olmasına rağmen babası muvafakatname vermeden çocuğu yurtdışı uçuşuna alamayacağını söylüyor. Aksini deneyimleyen oldu mu aranızda?

• Benimde kızımın velayeti bende temmuz 2023 de en son amerikaya geldik kimse muvafakatname falan sormadı daha öncede 2 sefer gelip gittik amerikaya kimse sormadı ama tabi hiç THY kullanmadım ben onun uygulamalarını bilmiyorum

Benzer Başlıklar

• 2836
  • 97
  • 182
  • 36
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.1k

| | | |