Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• AMERİKA'DA BAŞLICA ŞEHİRLERİN YILLIK ORTALAMA RÜZGAR HIZI

MPH = Saat başına mil, KPH = Saat başına kilometre

Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı3.JPG

• @DonTurcos, içinde söyledi: Amerika'da sehir ve eyaletlerin "EN"leri

Eagleville, PA

Bu oranlarin yuksekligi beni cok sasirtti! Whiteville ve Lovejoy da her 2 kisiden biri sabikali o zaman. Enteresan!!

• @hasbelkader Listede ilk üç sıradakilerden başka kaynaklardan da baktığımda Whiteville ,TN ve
    Eagleville,PA da suç oranları yüksek değil ama Lovejoy,GA da yüksek. Bu kasabalarda ikamet edenlerin büyük bölümü bir şekilde suça bulaşmış yada tutuklanıp polis kaydı oluşmuş kişiler diye tahmin yürütüyorum bende.
    Listenin tamamı kaynağında şu şekilde;

• @hasbelkader, içinde söyledi: Amerika'da sehir ve eyaletlerin "EN"leri

@DonTurcos, içinde söyledi: Amerika'da sehir ve eyaletlerin "EN"leri

Eagleville, PA

Bu oranlarin yuksekligi beni cok sasirtti! Whiteville ve Lovejoy da her 2 kisiden biri sabikali o zaman. Enteresan!!

Philadelphia effect 🙂

• @DonTurcos ben de katiliyorum. Buyuk bir bolumu gecmiste suca karismis olmali. Yoksa bu kadar insan halen hapisteyse, cok buyuk sorun var demektir. Ancak gecmisinde suca karismis insanlari kapsiyor olmasi durumunda bile rakamlar yuksek geldi bana. Eyalet degistirmeye karar verirsem bu verilere yeniden goz aticam. Bilgiler icin tesekkurler.

• @DonTurcos, içinde söyledi: Amerika'da sehir ve eyaletlerin "EN"leri

@hasbelkader Listede ilk üç sıradakilerden başka kaynaklardan da baktığımda Whiteville ,TN ve
    Eagleville,PA da suç oranları yüksek değil ama Lovejoy,GA da yüksek. Bu kasabalarda ikamet edenlerin büyük bölümü bir şekilde suça bulaşmış yada tutuklanıp polis kaydı oluşmuş kişiler diye tahmin yürütüyorum bende.
    Listenin tamamı kaynağında şu şekilde;

Aslında oralarda suç yüksek değil sanırım.
    Mesela Lovejoy bir semt ve içinde hapishane var.
    Zaten nüfusun belki de çoğu bu tutuklular

• AMERİKA'DA EN UCUZ ŞEHİRLER

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamak için en çok arzu edilen yerlerden bazıları en pahalı yerler arasındadır. New York City, San Francisco ve diğer hareketli kültür merkezlerinde çok yüksek kira ve yaşam maliyetleri var. Bu yerler genellikle yeni bir yere taşınmak isteyen genç profesyoneller ve genç aileler için pahalılık faktörü nedeniyle ulaşılamaz gözükmektedir..

Mali açıdan rahat olmak için, yaşanacak yeri seçmek önemli bir faktördür. Bir şehrin satın alınabilirliği, o şehirdeki ortalama yıllık gelire karşı bu gelirin kira, vergiler , kamu hizmetleri, yiyecek,giyecek vs. aylık ortalama yaşam giderlerine harcanan yüzdesine bakılarak belirlenebilir.

Uygun fiyatlı bir şehirde yaşamak, küçük bir bütçeye sahip olan aileler için idealdir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en uygun fiyatlı şehirlerin birçoğunun ortalama yıllık maaşları, 50.520 $ 'lık ulusal ortalama yıllık maaşla karşılaştırılabilir düzeyde veya üzerinde olup, en düşük ortalama yıllık maaş 39.940 $' dır. En uygun fiyatlı yirmi şehirde yaşam giderlerine harcanan gelir yüzdesi yalnızca % 19.3-21.49 arasındadır. En ucuz şehirler, 429.060 ile 3.500.000'in üzerinde değişen nüfuslarıyla hala oldukça büyüktürler.

İşte Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en ucuz 20 şehir:

Huntsville, AL
    Fort Wayne, IN
    Des Moines, IA
    Fayetteville, AR
    Pittsburgh, PA
    Grand Rapids, MI
    Indianapolis, IN
    Lafayette, LA
    Baton Rouge, LA
    Cincinnati, OH
    Buffalo, NY
    Louisville, KY
    Youngstown, OH
    Omaha, NE
    Wichita, KS
    Kansas City, MO
    Greenville, SC
    Tulsa,OK
    Raleigh ve Durham, NC
    Lexington-Fayette, KY

Huntsville, Alabama, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en uygun fiyatlı şehirdir. Huntsville'deki ortalama yıllık gelir 53.600 $ dır ve ortalama hane gelirinin sadece% 19.3'ü geçim giderlerine harcanmaktadır. Huntsville’in ekonomisi uzay araştırmaları, füze savunması ve biyoteknoloji temellidir ve iyi maaşlı iş imkanları sağlar.

Birkaç istisna dışında, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en uygun fiyatlı şehirlerin çoğu güneydoğu veya orta batı bölgelerindedir. En pahalı şehirlerin çoğuda doğu ve batı kıyılarındadır.

• Amerikada Maaşın Yüksek Kiraların Ucuz Olduğu Eyaletler? saatlik ücretin yüksek ve kiraların düşük olduğu eyaletler veya şehirler hangileridir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zox buradaki her bir videoyu seyredersen ozaman sorunun cevabını bulabilirsin. Ayrıca 3 tane de site koydum oradan kıyaslama yapabilirsin.

niche.com
    glassdoor.com

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zox, içinde söyledi: Amerika'da sehir ve eyaletlerin "EN"leri

Amerikada Maaşın Yüksek Kiraların Ucuz Olduğu Eyaletler? saatlik ücretin yüksek ve kiraların düşük olduğu eyaletler veya şehirler hangileridir?

Ayrica su basliklari da incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/318/ev-sahibi-olmak-icin-hangi-eyalette-ne-kadar-calismali

https://yesilkartforum.com/forum/topic/284/eyaletlere-göre-gelir-dağılımı

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1642/eyaletlerin-vergi-oranlari

• EYALETLERDE YILLIK YAŞANABİLİR GELİR

Yaşanabilir Gelir'i bir insanın barınma, gıda, sağlık ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve yoksulluk seviyesi üstünde insana yakışır bir yaşam standartı sağlaması için gereken asgari gelir olarak açıklayabiliriz.

Eyaletler için Yaşanabilir Gelir ( En Yüksekten En Düşüğe )
    2022-05-03 14 57 06.png

Bu verilere göre bir kişi yıllık 60.000 $ net kazanıyorsa Amerika'nın hemen hemen her eyaletinde rahat bir yaşam sürebilir diyebiliriz. Ailedeki kişi sayısına göre bu miktar artış gösterecektir ama birebir doğru orantılı değil. Eğer bir aile 4 kişilik ise bu rakamların üstünde yıllık 10-15 bin $ artı gelirin yeterli olacağını düşünüyorum.

2021 yılı için Amerikadaki 48 eyalet ve DOC (Washington City) için yıllık federal yoksulluk gelirinin 1 kişi için 12.880 $ 4 kişilik bir aile için 26.500$ olduğunuda belirteyim.

• EYALETLERE GÖRE ORTALAMA YILLIK GELİR

Amerika Birleşik Devletleri'nde, ortalama kişisel gelir önemli ölçüde değişmektedir. Ortalama kişisel gelir seviyelerini etkileyen birçok faktör vardır: iş piyasası, maliyetlerin karlara oranı ve ekonominin durumu. Bir eyaletin eğitim düzeyi, ortalama gelir üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. En yüksek eğitim başarısına sahip eyaletler, ülkenin en yüksek iki ortalama gelirine sahip olan 88.702 $ ve 81.123 $ olan DC ve Massachusetts'tir. Eğitim düzeyi en yüksek eyaletler Maryland, Connecticut, New Jersey, New Hampshire ve New York olup, aynı zamanda en yüksek ortalama gelire sahip on eyalet arasında yer almaktadır.
    Yaşam maliyeti daha yüksek olan eyaletler genellikle daha yüksek maaşlara sahiptir.

Eyaletler için Ortalama Yıllık Gelir ( En Yüksekten En Düşüğe )

2022-05-03 15 49 46.png

• Bende tam bunları biri güncellese ne güzel olur diyecektim. Sayın @DonTurcos teşekkürler

• Amerika'nın En Tehlikeli 15 Şehri (Kaynak: Forbes)

1. St. Louis, Missouri
    2. Birmingham, Alabama
    3. Baltimore, Maryland
    4. Memphis, Tennessee
    5. Detroit, Michigan
    6. Cleveland, Ohio
    7. New Orleans, Louisiana
    8. Shreveport, Louisiana
    9. Baton Rouge, Louisiana
    10. Little Rock, Arkansas
    11. Oakland, California
    12. Milwaukee, Wisconsin
    13. Kansas City, Missouri
    14. Philadelphia, Pennsylvania
    15. Richmond, Virginia

• Amerika'nın En Güvenli 15 Büyük Şehri (Nüfusu 300 binin üzerindeki şehirleri kapsıyor) (Kaynak: Forbes)

1. Honolulu, Hawaii
    2. Virginia Beach, Virginia
    3. Henderson, Nevada
    4. El Paso, Texas
    5. New York City
    6. San Diego, California
    7. Mesa, Arizona
    8. Charlotte, North Carolina
    9. San Jose, California
    10. Boston, Massachusetts
    11. Raleigh, North Carolina
    12. Arlington, Texas
    13. Santa Ana, California
    14. Omaha, Nebraska
    15. Austin, Texas

• 2023 Yılında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki En Hızlı Büyüyen 10 Şehir

1. Frisco, TX
    2. McKinney, TX
    3. Meridian, ID
    4. Sugar Land, TX
    5. Pearland, TX
    6. Kent, WA
    7. Round Rock, TX
    8. Murfreesboro, TN
    9. League City, TX
    10. Irvine, CA

(Kaynak: HomeSnacks)

• forumda gördüğüm en yararlı başlık ve içeriklerden. hatta ilk sıraya bile koyabilirim, tebrik ederim 🙂

• harika bilgiler çok teşekkürler

• Sayın @bhdrergvn Çok teşekkürler, yapılan işin takdir edilmesi bir özgüven ve kişisel gelişmişlik göstergesidir, tekrar teşekkürler.
    William James der ki " İnsan doğasının en derin özlemi takdir edilmektir "
    Takdir en önemli motivasyon kaynağıdır, motivasyon da bir hedefe ulaşmak için gereken en temel gereksinimdir.
    Maalesef toplum olarak bu konuda cimri demeyeyim de çok tutumluyuz diyeyim.
    Uluslararası şirketlerde takdir etme ile ilgili çok araştırmalar yapılmakta bu becerinin olumlu dönüşler için mutlaka geliştirilmesi için yapılacaklar belirlenmektedir.
    Bilgiye değer verilmeyen toplumumuzda çoğunluk "niye takdir edeyim ki" diyecektir. Bu bir şahsi talep yada sitem değil doğrudan gelişmişlik meselesidir.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 8
  • 14
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |