Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Facebook sifrenizi neden degistirmelisiniz? (1password aile plani kampanyasi)

• ⭐⭐⭐

Tartisma icin yeterli teknik bilgim yok ama cogu internet standardini belirleyen, bu 5-6 sirketin olusturdugu konsorsiyumlar. Silinemez cookie gibi ozel paylasim araclarini sirf veri paylasmak icin gelistirdiler. Hatta NSA ile TOR arasindaki, soylenen, maddi iliski bile gercek anonimitenin zor oldugunu gosteriyor.

Ben saldim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror, içinde söyledi: Facebook sifrenizi neden degistirmelisiniz? (1password aile plani kampanyasi)

Tartisma icin yeterli teknik bilgim yok ama cogu internet standardini belirleyen, bu 5-6 sirketin olusturdugu konsorsiyumlar. Silinemez cookie gibi ozel paylasim araclarini sirf veri paylasmak icin gelistirdiler. Hatta NSA ile TOR arasindaki, soylenen, maddi iliski bile gercek anonimitenin zor oldugunu gosteriyor.

Ben saldim.

acik kaynak kodlu olunca ister istemez insan guveniyor 🙂 ben satir satir okuyup hatalari ya da zayifliklari bulamam, ama bunu yapabilecek pek cok kisi vardir dunyada diye dusunuyorum. Illaki sistemler mukemmel degiller ama bu sekilde bug'lar buluna buluna daha da iyilesiyorlar, birinin goremedigini baskasi yakalayabiliyor.

Ben NSA ya da diger devlet birimlerinin bilgilere erisimi oldugunu dusunmuyorum aslinda, bazen bazi suclarda yapan kisi hakkinda hicbir sey soyleyemiyorlar. Dolayisiyla TOR'u uygun bir sekilde kullanip anonim kalmak mumkun gibi... Ama tabii, dediginiz gibi bu kadar anonimlige de gerek yok 😃

Bu arada zaten TOR ile Firefox kardesler diye biliyorum, yanlis mi hatirliyorum? Firefox'u temel alarak kurmuslardi sanirim guncel versiyonunu...

• ⭐⭐⭐

@crazycells TOR'da browserdan ziyade internete ciktiginiz proxy sistemi (sogan yapisi) onemli. Ama NSA'in cogu sunucuyu sirf bu amacla dolayli olarak finanse ettigi soyleniyor.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 12
  • 15
  • 14
  • 2

125

8.2k
Users

2.4k
Topics

137.5k