Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba 14 yaşından küçük kızım var.Benim amerikan vizem bulunmakta.Daha önce bu konuda bir deneyimi olan birisi varsa süreçle ilgili aydınlatabilir mi ? İnternette yaptığım araştırmalarda soruma cevap bulamadım.Biryerlerden duyduğuma göre kızımın pasaportunu amerikan konsolosluğunu kargo ile gönderip onaylanıp 3 gün sonra geliyormuş.Yaşı küçük olduğundan birebir mülakat'a girmiyorlar.Vize başvurusu normal b1-b2 deki gibi mi olacak bu arada ? Yani banka dekontları taşınır taşınmaz mallar rezervasyon şeyleri vs vs. Yoksa benden kaynaklı olarak doğrudan alıyor mu ?

• @mrblackwater Merhaba, eşim ve benim daha önceden vizemiz vardı. Birkaç sene sonra bunkez ailece tatile gitmek için çocuklarımız içinde vize başvurusu yaptık. Hatırladığım kadarıyla önce internet üzerinden vize başvuru formunu çocuklarımız için doldurduk ve verilen randevu tarihinde hep birlikte konsolosluğa giderek çocuklarımızın vizesini aldık. İstenen evrakları zaten internet üzerinden doldurduğunuz form sırasında görüyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam biz sadece kendi vizelerimizin basılı olduğu pasaportlar, uçak bileti çıktısı ve otel rezervasyonlarını götürmüştük. Vize görevlisi sadece basit birkaç soru sormuştu ( daha önce Amerika’da nereleri gördünüz, hangi amaçla gitmiştiniz iş/tatil) sonra çocuklara bir iki sohbet içerikli soru sordu ve tatilimizin iyi geçmesini diledi. Bol şans. ( Vize başvurusu sırasında kızım 14 yaşından küçüktü ve ona bir soru sormadı hatta parmak izini bile almadı. Aynı şekilde Amerika’ ya giriştede parmak izi alınmadı. )

• @mrblackwater Gecen sene (2018) 12 yasinda ki oglum icin Amerika vizesine basvurdum.Detaylar konusunda ok bilgiye sahip olmadigim icin Ankarada bir araci firma vasitasi ile islemler yapildi ve Randevu tarihinden oglum adina gorusmeye ben katildim.Burada ki ayrinti su, ailede kimsenin abd vizesi yoktu, sadece oglum icin muracaatta bulunduk.Muracaatta rutin nereye gidecek, orada kim var, nasil gidecek gibi sorulardan sonra vizesini sorunsuz aldim.Not : Amerikada kayinvalidelerin yanina gidecekti.)

• ⭐⭐

Merhaba eşim ve benim amerikan vizemiz vardı, Kanada 'ya seyahet ederken bazen amerikaya da geceriz diye 3yasındaki oğlumuza da alalım demiştik. Ds turist için olan (b1, b2) formunu doldurup, parayı yatırıp, forograf ve bizim vizeler le beraber konsolosluğa yollamıstık. 3 güne elimize ulasmıstı.

• daha önce vize almak için çalıştığınız bir danışmanlık ofisi var mı tavsiye edebileceğiniz ?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Erdem AKDEMİR Erdem AKDEMİR 

• @Erdem-AKDEMİR, içinde söyledi: B1-B2 vizesine 14 yaşından küçük kızım adına başvurma süreci

daha önce vize almak için çalıştığınız bir danışmanlık ofisi var mı tavsiye edebileceğiniz ?

...

• Merhaba, 1 ağustosta vize görüşmemiz vardı. onay aldık, pasaportlarımız da ulaştı. 3 yaşındaki kızımıza başvuru yapmamıştık, ona vize alırken nasıl bir yol izlemek gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Aytek, içinde söyledi: 14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci

Merhaba, 1 ağustosta vize görüşmemiz vardı. onay aldık, pasaportlarımız da ulaştı. 3 yaşındaki kızımıza başvuru yapmamıştık, ona vize alırken nasıl bir yol izlemek gerekiyor?

3 yasindaki cocugunuz icin de vize ucretini odemeniz ve DS-160 formunu doldurmaniz gerekiyor.

Normalde hep beraber vize alirken tek yapmaniz gereken cocugunuzu da yaninizda konsolosluga goturmek oluyor; eger cocuk daha sonra dogduysa veya dogmus olmasina ragmen kendisi icin beraber vize almadiysaniz bu durumda yapmaniz gereken once vize ucretini odeyip, DS-160 formunu doldurup sonra bir mulakat tarihi almak.

Daha sonra ise suradan ilgili konsolosluga ulasip durumunuzu ve ziyaret nedeninizi ozetlemeniz gerekiyor. Konsolos, cogunlukla kucuk cocuklar icin mulakat sarti aramadan vize verecektir; ama bu durum tamamen kendi inisiyatiflerine kalmis. Zaten yapmaniz gerekenleri size bildirecekler.

Mulakatsiz vize vereceklerini soylerlerse, kendi pasaportlarinizi ve vizelerinizi, cocugunuzun pasaportunu, fotolari vs. konsolosluga posta ile gondereceksiniz.

Ankara icin:

Istanbul icin:

• @crazycells
    Merhabalar, banka dekontları taşınır taşınmaz mallar rezervasyon şeyleri vs vs. istiyorlar mi ? Orasını pek anlamadım açıkçası. Yoksa benden kaynaklı olarak doğrudan alıyor mu ? Ve anladığım kadarıyla randevu almak gerekiyor doğrumudur hcam çocuk için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: 14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci

@crazycells
    Merhabalar, banka dekontları taşınır taşınmaz mallar rezervasyon şeyleri vs vs. istiyorlar mi ? Orasını pek anlamadım açıkçası. Yoksa benden kaynaklı olarak doğrudan alıyor mu ? Ve anladığım kadarıyla randevu almak gerekiyor doğrumudur hcam çocuk için?

Genelde istemiyorlar, sizin vize almis olmaniz yeterli bulunuyor. Ama tabii ki bu durum konsolosa kalmis, eger isterlerse bunlari da gondermek zorundasiniz.

Evet, her ne kadar randevusuz vizeye uygun bulunma ihtimali cok yuksek olsa da randevu almanizi tavsiye ederim, sistemde tum bilgileriniz gorunsun. Eger konsolosluk onceden gormeyi kabul etmezse aldiginiz mulakat tarihinde cocugunuzu konsolosluga goturerek vizesini alabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: 14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci

@mexido, içinde söyledi: 14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci

@crazycells

Genelde istemiyorlar, sizin vize almis olmaniz yeterli bulunuyor. Ama tabii ki bu durum konsolosa kalmis, eger isterlerse bunlari da gondermek zorundasiniz.

Evet, her ne kadar randevusuz vizeye uygun bulunma ihtimali cok yuksek olsa da randevu almanizi tavsiye ederim, sistemde tum bilgileriniz gorunsun. Eger konsolosluk onceden gormeyi kabul etmezse aldiginiz mulakat tarihinde cocugunuzu konsolosluga goturerek vizesini alabilirsiniz.

Teşekkürler hcam daha bebek sayılır 2yasinda bile yok. Randevusuz vizeye uygun bulunma ihtimali çok yüksek demişsiniz hcam peki randevulu randevusuz olup olmadigini nasıl anlayacagim ki ona göre randevu alıp yada randevu almayim?

• @mexido ais websitesindeki soruları cevaplayarak randevulu veya randevusuz olabileceğini ögrenebilirsiniz.

• @charon, içinde söyledi: 14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci

@mexido ais websitesindeki soruları cevaplayarak randevulu veya randevusuz olabileceğini ögrenebilirsiniz.

Tesekkurler inceleyecegim 😉
    Bulamadim siteyi ?
    ais demistiniz?

• @mexido ais sitesi.
    randevu vs. alınan websitesi.
    ais.usvisa-info.com/

• @charon, içinde söyledi: 14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci

@mexido ais sitesi.
    randevu vs. alınan websitesi.
    ais.usvisa-info.com/

@charon ,
    Teşekkürler 😉

• @Fatih-Aytek merhaba vize başvurusu yaptınız mı ben 3 çocuğum için posta yoluyla vize aldim isterseniz bilgi verebilirim

• @nurcimek, içinde söyledi: 14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci

@Fatih-Aytek merhaba vize başvurusu yaptınız mı ben 3 çocuğum için posta yoluyla vize aldim isterseniz bilgi verebilirim

Kısaca bilgi verebilirseniz seviniriz.

• Anne veya babanın geçerli bir B1/B2 vizesi varsa, 14 yaşından küçük çocuklar için mülakatsız vize alabiliyorsunuz. İzlemeniz gereken süreç şu şekilde;

1. Çocuğunuz için DS-160 formunu doldurun.
    2. Vize ücretini ödeyin ve sistemin size soracağı soruları cevaplandırın. Doğru cevapları verdiğinizde (yani gerekli şartları taşıyor olmanız durumunda) sistem sizi randevu ekranına değil, evrakları posta ile gönderin ekranına yönlendirecek.
    3. Talimatların ve kurye belgelerinin çıktısını alın. Ekine çocuğunuzun geçerli pasaportu, 1 adet biyometrik fotoğrafı, nüfus cüzdanı ya da vukuatlı nüfus kayıt örneğini, anne ve babanın pasaport ilk sayfalarının ve geçerli ABD vizesinin bulunduğu sayfasının fotokopisini (her iki ebeveynin de geçerli vizesi varsa ikisi için de bu belgeleri gönderin, sadece birinin geçerli vizesi varsa, vizesi olan ebeveyn için bu belgeleri gönderin diğer ebeveyn için de pasaport veya kimlik fotokopisi gönderin) ekleyerek PTT ile gönderin. Çocuğunuzun vizesi 10-20 gün içinde onaylanarak gönderilecektir.
  • ⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-Dizdar arkadaşlar çocuklara vize almakta bir durum yok. Batuhan bey ziyadesiyle açıklamış. Kendisine teşekkür ederim. takıldığınız bir yer olursa bana da sorabilirsiniz. çok basit bir başvuru hiç stres yapmanıza gerek yok.

• @denizci10, içinde söyledi: 14 yaşından küçük çocuklar için B1-B2 başvuru süreci

@Batuhan-Dizdar arkadaşlar çocuklara vize almakta bir durum yok. Batuhan bey ziyadesiyle açıklamış. Kendisine teşekkür ederim. takıldığınız bir yer olursa bana da sorabilirsiniz. çok basit bir başvuru hiç stres yapmanıza gerek yok.

merhaba, bizim ailecek başvurumuz oldu 4 yaşında kızım için formu doldurdum onunda mulakatta bulunması gerekiormu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |