Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu haberi de yeni okudum, Almanya hakkinda:

• Ve yine Almanya'daki Turkleri ilgilendiren bir haber:

• @MySea, içinde söyledi: Almanya Göçmenliği

Ve yine Almanya'daki Turkleri ilgilendiren bir haber:

Özellikle pandemi sürecinde ordaki gurbetçilerimizin son durumu hakkında bilgi verecek varsa iyi olur, Almanya ya gitmek isteyenler pademiden fazlasıyla etkilenecektir..

• Oturum izni almanın bazı yolları ;

• Mesleki eğitim,

• Üniversite eğitimi,

• İş arama,

• Çalışma,

• AB Mavi Kart

• Serbest çalışma

• Aile birleşimi,

• Araştırma.

Diyelim ki Almanya'ya çalışmak için gideceksiniz.

Bu durumda yapmanız gerekenler;

Öncelikle aldığınız eğitimin denkliği ön koşul olarak karşınıza çıkmaktadır. Daha fazla bilgi için: Danışmanlık

Bu aşamadan sonra çalışacağınız iş yerini bulmanız ve kabul aldığınıza dair bir onay belgesine ihtiyacınız olacak ya da denkliğiniz olduğu için 6 ay boyunca Almanya size iş aramak için vize verebiliyor.

Bir sonraki adım vize başvurusu. Gerekli koşulları yerine getirdikten sonra Schengen Vizesinin ilgili vize türüne başvurup kabul için vizenizin sonucunu bekleyeceksiniz.

• ⭐⭐

...bir yerde 4 kusakdir ayni ulkede yasaniyorsa orayi vatan olarak kabullenilmisse bir yerde cifte vatandaslik luzumsuzdur diyorum,dorduncu kusak almanyada dogan bir cocuk ancak tatil icin turkiyeye gider diye dusunuyorum.tabi ken di gorusumdur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mysea Almanya da doğan Türk gençleri tam 18 yaşına basınca dediğin gibi 2 yıl boyunca düşüneceğin o meşhur soruyu soruyor. Hangi vatandaşlıktan devam edeceksin diye. 20 yaşında bu kararı bildirmen gerekiyor.

• Avrupa bölümünden taşındı  crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• Neden bu konuya az kişi yazmış? 2022 yılında almanyaya göçen hiç Türk yok mu?

• ⭐⭐

almanya gocmen almiyor, yurtlarindan edinmis multecileri aliyor ayrica aile birlestirimi konusunda turkiyeden insanlar evlenerek gidiyorlar belki ticaret ortakligi filan,,,bu yil hava limanlarinda calistirmak icin turk elemanlar istiyorlardi ama sartlari nedir allah bilir.

• ⭐⭐ Yasaklı

iki kere almanyaya gidip dönmüş 3 kere d vizesi alip 1 kere red yemiş, c1 almanca olup, oryantal takıntıları olmayan fakat dinle minle işim olmamasına ragmen aliye muhammede turkiyeyke dalga gecilmesine, sokakta adamların tayyibi bahane ederek türkiyeyi direk yıkma yıktırma recetelerini afişlerini gördükce sinirleniyorum. bu işlere dayanamadıgım ve dayanamayacagımdan düşünmüyorum. Gidiyorsun bir alevitische vereine insan göreyim seyh sait lobisi cikiyor. bir almanla muhabbet ediyorsun iyi kötu hersey hoş idare eder bir muhabbetin var. turkiyede bir bokluk skandal çıkıyor adam seninle küsüyor tersliyor .Öğretmen bile dalga geciyor gizliden romenyalı polonyalıya torpil geciyo. Sanada diyorki auslanderbehörde soyle boyle napalım ama bu benım problemim degil falan diyo. ingilizi amerikanı bize cocuk ve orta yaslarda direkt emperyal öcü gibi gösterdiler, haklı olmalarıyla beraber bu ulkelerin halklarıyla olan ilişkilerde almanlarla yasadıgım soguk betonumsu agızdan cımbızla laf cekme modlarının yuzde 5 ini görmedim. inci sözlüğün sahibini dinledikce adama hak ustune hak veriyorum

• Almanya için yeni çıkan veya çıkacak olan nitelikli göç yasası mavi kart ile ilgili bilgi sahibi olan varmı, puanlama sisteminden bahsediyor ama mesleklere yapılan işe göre değişecektir sanıyorum.

• Merhabalar,
    Amerika gocmenligi icin yesilkart forum cok faydali bilgiler iceriyor. Almanya'ya gocetmeyi planlayanlar icin benzeri bir websitesi var mi?

Google search ile bazi genel bilgilere ulasabiliyorum, ama ozellikle Almanya'da kariyer ve is bulma konularinin tartisildigi seviyeli bir ortam ariyorum.

Linkedin'de, facebook'ta bir grup da olabilir. "American expats in Germany" de olabilir (Amerikan vatandasiyim, evlenip Almanya'ya gitme durumum var). Internations diye bir grup var ama aylik para odemek gerekiyor, tecrube edeniniz oldu mu, deger mi?

• @oreo bende aradım fakat bulamadım, youtube ve instagramda benyüksel diye bir kanal var sadece.

• @Murat-4, içinde söyledi: Almanya Göçmenliği

Almanya için yeni çıkan veya çıkacak olan nitelikli göç yasası mavi kart ile ilgili bilgi sahibi olan varmı, puanlama sisteminden bahsediyor ama mesleklere yapılan işe göre değişecektir sanıyorum.

O mavi kart değil mavi kart zaten hali hazırda olan bir uygulama. Senelik 44 bin Euro kazanabileceğinizi kanıtlamalı ve ayrıca Almanya’dan iş teklifi almalısınız. Bu fırsat kart ise daha kapsayıcı bir yasa

• Serbest meslek vizesi başvvurusu yapan var mı? Varsa süreçler hakkında bir kaç sorum olacaktı

• Bugun boyle bir haber okudum. Almanya'da oldukca ilginc seyler oluyor. Asiri sagci ve milliyetci egilimler son yillarda artiyor gibi sanki. Zaten oldukca milliyetci bir millet olan Almanlarda bu tur egilimler her zaman sanki genetic kodlarinda var gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea taslak kasım - aralık ayında geçmişti şimdi en son oylama olacak. Almanya olsun diğer tüm avrupa ülkeleri kendi insanları çalışmadığı için dışarıdan gelecek elemana ihtiyaç var.

• @smesut, içinde söyledi: Almanya Göçmenliği

Oturum izni almanın bazı yolları ;

• Mesleki eğitim,

• Üniversite eğitimi,

• İş arama,

• Çalışma,

• AB Mavi Kart

• Serbest çalışma

• Aile birleşimi,

• Araştırma.

Diyelim ki Almanya'ya çalışmak için gideceksiniz.

Bu durumda yapmanız gerekenler;

Öncelikle aldığınız eğitimin denkliği ön koşul olarak karşınıza çıkmaktadır. Daha fazla bilgi için: Danışmanlık

Bu aşamadan sonra çalışacağınız iş yerini bulmanız ve kabul aldığınıza dair bir onay belgesine ihtiyacınız olacak ya da denkliğiniz olduğu için 6 ay boyunca Almanya size iş aramak için vize verebiliyor.

Bir sonraki adım vize başvurusu. Gerekli koşulları yerine getirdikten sonra Schengen Vizesinin ilgili vize türüne başvurup kabul için vizenizin sonucunu bekleyeceksiniz.

vasıfsız olarak gitmenin bi yolu yok mu vizem var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xSpace schengen vizen varsa atla git şirketlerle görüş sana sponsor olsunlar daha neyi düşünüyorsun.

• @xSpace Youtube da BenYüksel'i izle.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 1
  • 2
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |