Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

bu kişiler turist vizesi ile gittiler

• şimdi öğrenciye çevirdiler.çalışma izinleri yok

• Merhaba, turist vizesi ile gelmiş olup iş arama sürecinde istenilen ssn e sahip olmanın ilerde sıkıntı yaratmış olduğu durumlara hiç rastladığınız oldu mu? Vergi kesintisi yaşanacağı için bir sonraki amerikaya gelişleri veya greencard çıkma sürecini etkiler mi? Yardımcı olabillir misiniz?

• ⭐⭐⭐

Turist vizesi ile çalışamazsınız. Zaten SSN alamazsınız ki. @dani27

• @waterman SSN aldım zamanında work and travel yaptığım için

• @dani27 turist vizesi ile çalışamayacağınız için ssn nin bir önemi yok.

• @enemy yani çalışabilirim aslında sormak istediğim soru o değildi ama teşekkür ederim

• benim de wat'tan kalma ssn'im mevcut. turistle gidince çalışmak istesem bir artısı olur mu? uber, doordash vs. için tabii ki.

• arkadaşlar turist vizesiyle ÇALIŞAMAZSINIZ.
    anlamak zor olmasa gerek.

• SSN sahibi olmanız size turist vizesiyle çalışma hakkı vermez. Ha derseniz ki biz alışığız kuralları çiğnemeye, SSN'imi veririm babalar gibi çalışırım. USCIS'ten gelip kafanızı kırmıyorlar, evet çalışırsınız. Sonrasında oturum/greencard/vatandaşlık veya aos, cos gibi başvurularınızda bir bakarlar ki sizin çalışma izniniz yokken SSN'iniz bir yerlerde çalışmış görünüyor. Bu başınıza iş açabilir. Bunu bilerek yapın her ne yapıyorsanız.

• Turist vizesi ile calismak yasal degil. O yuzden normal sekilde calisamazsiniz. Ha bu sekilde calisanlar tabii ki var, o ayri bir durum! Bu konudaki yasalari ve cezalari goze alip yasal calisma izni olmayanlari ise alip calistiran isyerleri de var. Undertable cash olarak odeme yapiyorlar ve genelde zor sartlar altinda calistiriyorlar.

• Turist yada f1 ile orduya katilip 1yil askerlik yaparsak green card alabilir miyiz? Youtube da birkac kiside gordum acikcasi f1 ike uber yapip daha sonra orduya katilip 1 yil gorev yapip green card alanlar. Bu konuda yorumunjz nedir?

• ⭐⭐⭐

Böyle bişey mümkün değil. Eligible olman için green card sahibi veya vatandaş olmak gerekli @mexido

• @waterman, içinde söyledi: Turist Vizesi ile Amerika'da Çalışmak

Böyle bişey mümkün değil. Eligible olman için green card sahibi veya vatandaş olmak gerekli @mexido

Green card sahibi olsam ne isimiz var ordu da amac zaten green card almak hcam:))

• ⭐⭐⭐

Tahminimce iltica yolu ile sığınmacı statüsü kazandıktan sonra da asker olunabiliyor. Bence bu arkadaşlar iltica başvurusu yaptıktan sonra sığınmacı statüsü aldıktan sonra orduya başvurmuş olabilirler. Onun dışında çok net ve kesin söylüyorum ki green card ve vatandaşlık olmadan orduya giremezsiniz. Öncesinde MAVNİ diye bir program varmış bu programla D vizesi hariç her vize orduya basvurabiliyormus ancak suistimal edildikten sonra program kaldırılmış. Konuyla alakalı forumda şöyle bi konu var bende okumuştum çok iyi bilgiler var okumanızı tavsiye ederim. https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları
    @mexido

• ⭐⭐⭐

Şöyle birşey de eklemek isterim orduya hizmet edenlere green card verilmez,direk vatandaşlık verilir. @waterman

• Bir kere daha tekrarlayalim: Turist vizesi ile calisamazsiniz. Ben de zamaninda SSN’imi work and travel ile almistim. Daha sonra green kart kazaninca ayni SSN’i kullandim ama soyle bir fark var. WAT ile aldiginiz SSN belgesi uzerinde “temporary” gibi bir sey yaziyordu sanirim. Yani belirli sureli. Herhangi hir yere is basvurusu yaptiginizda green kartinizi da gostermek zorundasiniz. Aksi taktirde SSN yeterli olmaz.

Orduya katilmak icin gereksinimleri yerine getirmelisiniz. Green kartli veya vatandas olmalisiniz. Orduya katildiktan 6 ay sonra vatandaslik alabilirsiniz fakat bunun icin sanirim 3 yada 5 yillik bir sozlesme imzalamisiniz. Bir sene sonra cikamazsiniz. Bir suru yasal zorunluluklari var. Hatta belirli bir sure yurtdisi cikis yasagi gibi…

• @waterman benim bildiğim direk vatandaşlık verilmiyor ama 1 sene sonra hızlı vatandaşlık alınabiliyor

• ⭐⭐⭐

Zaten gc statüsünde orduya katılanların vatandaşlık süresi kısalıyor. Yani orduya katılmak ile gc almanın hiç alakası yok bunu belirtmiştim @charon

• @materialist iyi de ssn biyerlerde calismis gorunmesi degil tam olarak o. uber/doordash/grubhub gibi delivery ve passenger transportation uygulamalari sizin ssn' inizi identity verification icin istiyor, o da guvenlik amacli tamamen. siz siz misiniz diye. ssn i alirken verdiginiz bilgilerdeki kisiyle suanki o ssn i kullanan kisi ayni kisiler mi diye verification icin istiyor. yoksa siz uber in veya doordash in personeli degilsiniz, independent contractor' sunuz. Kimlik dogrulama disinda neden bu uygulamalar sizden ssn istesin ki? Uber veya Doordash E-Verify yapmazlar, SSN ' i background check yapmak icin isterler. Background check de dedigim gibi criminal bir olayin var mi, sen sen misin, daha once o ssn alirken verdigin bilgiler ile uber veya doordash a uye olurken verdigin bilgiler eslesiyor mu diye yaparlar. E-verify yapsalardi iste ozaman employment yapmaya hakkin var mi , visa statun buna uygun mu diye kontrol yapilirdi ve senin dedigin gibi ozaman iste biyerlerde ssn in e-verify' a girmis olacakti ve basina bela acabilirdi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |